BTR Bumerang (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
"их парк только в нашей стране превышает 20 тысяч единиц."

Kb.: a mennyisége meghaladja hazánkban a 20 ezer darabot.

Hazugság......
:confused:

Te azt írtad, hogy 20 000 van rendszerben, ami azt jelenti, hogy 20 000 darab van az orosz fegyveres erőknél aktív szolgálatban.

A VPK igazgatója meg azt nyilatkozta, hogy Oroszországban a BTR-80 állomány meghaladja a 20 000 darabot, ami nen jelenti azt, hogy 20 000 van rendszerben.

Vigyázni kell a szavakra-mindig az eredeti szöveget kell olvasni- ha nem megy az eredeti nyelv -akkor meg kell tanulni. ;)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Te azt írtad, hogy 20 000 van rendszerben, ami azt jelenti, hogy 20 000 darab van az orosz fegyveres erőknél aktív szolgálatban.

A VPK igazgatója meg azt nyilatkozta, hogy Oroszországban a BTR-80 állomány meghaladja a 20 000 darabot, ami nen jelenti azt, hogy 20 000 van rendszerben.

Vigyázni kell a szavakra-mindig az eredeti szöveget kell olvasni- ha nem megy az eredeti nyelv -akkor meg kell tanulni. ;)
Ne terelj.
20 000 db van rendszerben. Pont. Ezt írták, ezt mondtam. Hogy abból mennyit használnak, mennyit tarolnak senki se tudja. Te sem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
Ne terelj.
20 000 db van rendszerben. Pont. Ezt írták, ezt mondtam. Hogy abból mennyit használnak, mennyit tarolnak senki se tudja. Te sem.

Nincs 20 000 rendszerben, hiába erőlködsz. Kb 5000 darab van rendszerben. 15000 -ről senki sem tudja hol van , mi van vele, mennyi van használható állapotban raktáron, stb...
Leírtam mennyit használnak az orosz fegyveres erők, mennyi BTR-80/A-t és mennyi BTR-82A/M -et.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Rotten878

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
30nufG2ORPA.jpg

Ez a kép csak egy montázs, nem létezik ilyen jármü.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Nincs 20 000 rendszerben, hiába erőlködsz. Kb 5000 darab van rendszerben. 15000 -ről senki sem tudja hol van , mi van vele, mennyi van használható állapotban raktáron, stb...
Leírtam mennyit használnak az orosz fegyveres erők, mennyi BTR-80/A-t és mennyi BTR-82A/M -et.
Nem ismered az oroszokat. Vagy minket nézel hülyének?
Szerinted 15000 db BTR 80 magán tulajdonban van, kertekben áll? Ki a f.. tárol nekik 15 ezer dögöt? Ott állnak a laktanyában, katonai, BM objektumban, mint nálunk. A cikk azt írja potenciálisan ennyit lehetne felújítani.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 983
113
Nem ismered az oroszokat. Vagy minket nézel hülyének?
Szerinted 15000 db BTR 80 magán tulajdonban van, kertekben áll? Ki a f.. tárol nekik 15 ezer dögöt? Ott állnak a laktanyában, katonai, BM objektumban, mint nálunk. A cikk azt írja potenciálisan ennyit lehetne felújítani.
A helyes megfogalmazás az aktív álllományban.
 
  • Tetszik
Reactions: Rotten878

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
Nem ismered az oroszokat. Vagy minket nézel hülyének?
Szerinted 15000 db BTR 80 magán tulajdonban van, kertekben áll? Ki a f.. tárol nekik 15 ezer dögöt? Ott állnak a laktanyában, katonai, BM objektumban, mint nálunk. A cikk azt írja potenciálisan ennyit lehetne felújítani.

Senki sem állította, hogy magántulajdonban vannak. Egyébként sem stimmel nekem a VPK magáncég(nem állami) igazgatójának nyilatkozata. VPK végzi a BTR-80/A-k modrnizációját BTR-82A/AM szintre. De már olyan túl nagy megrendelés nem nagyon lesz.

Mennyi BTR-80/82 van az orosz hadseregben. 2017-es adat:

"Но пока в армии больше "восьмидесяток" - порядка 1 тыс. 700 машин. Они составляют основу парка бронетранспортеров в сухопутных войсках. Новых БТР-82 только 800. Зато морские пехотинцы серьезно обновили парк, получив 600 новеньких "восемьдесят вторых".

Ehhezz jönnek még a Roszgvardija ás más erőszervezetek BTR-jei
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 983
113
Aktív állományban állnak ezrével.....
Nálunk meg százával. Nem kell a fingfestés...
Pl van 2000 aktívban a többi meg letárolva, de lecserélni nem a több ezer letároltat fogják, szóval igazából nem értem a problémád. Nekünk is jóval több brt-ünk van az alakulatbezárások miatt mint amire amúgy szükség van és a többi tartalék. Ott ugyan ez a helyzet.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and cinikus

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Pl van 2000 aktívban a többi meg letárolva, de lecserélni nem a több ezer letároltat fogják, szóval igazából nem értem a problémád. Nekünk is jóval több brt-ünk van az alakulatbezárások miatt mint amire amúgy szükség van és a többi tartalék. Ott ugyan ez a helyzet.
Ezt ne nekem. Volt egy cikk, irtak bent egy számot. Valaki azt írta hazugság. Neki írjál. Én is azt írtam, hogy ezek donor eszközök...., de állományban vannak, valahol rohadnak. Szerintem ez egy tök egyszerű, belátható dolog. Ugyanígy vannak tankok, repülők, sok szarbol kannibalizcioval tartják életben a kevés jobb állapotút.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 781
30 562
113
Ez a kép csak egy montázs, nem létezik ilyen jármü.
Nem biztos.Anno béreltek az olaszoktol 2 Centaurot,hogy tanulmányozzák őket.És még a szovjet érában csináltak maguk is BTR alapon hasonló páncélvadászt,de nem rendszeresitették.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 827
113
Valaki vicces kedvében rámontázsolta igazából a 2Sz25 Szprut-SzD-nek a tornyát a Bumerangra, mint lehetséges páncélvadász, de egyelőre örüljünk, ha 57 millis tornyot kap a jövőben. Még a Szprut is minimális számban áll rendszerben és annak is az alapja a BMP-3
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 826
31 832
113
Nekem úgy tűnik eddig sem nagyon kellett a katonáknak. Az egész Armata-Kurganyec-Bumeráng vonalat más érdekcsoportok tolták, a HM maradna a "bevált" technika fejlesztgetésénél. Ahogy a Szu-57 sem kellene nekik, ha nem erőltetné a politika. Nekik olyasmi kell, ami legalább működik és van hozzá szervizháttér, alkatrészellátás, tapasztalt személyzet.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 430
18 855
113
Nekem úgy tűnik eddig sem nagyon kellett a katonáknak.


Nem is volt még katonák kezében csak proto amiről vélemnyéynt nem lehet mondani.Bár eléggé nem haladnak ezzel sem

Az egész Armata-Kurganyec-Bumeráng vonalat más érdekcsoportok tolták, a HM maradna a "bevált" technika fejlesztgetésénél.

45 éves technikát nem lehet végletekig tolni még modernizációval sem .

Ahogy a Szu-57 sem kellene nekik, ha nem erőltetné a politika.

Én meg pont hogy fordítva látom

Nekik olyasmi kell, ami legalább működik és van hozzá szervizháttér, alkatrészellátás, tapasztalt személyzet.

Erre jó példa lenne a t-90m ha végre valahára kapna aktív védelmet de sajnos még a kanyarban sincs egy javelin rakétát feltartóztató rendszer. :confused:
Már pedig az Ukránok és a balti országok nagyon ráálltak a javelinre

Ha a t-90M kapna egy jó aktív védelmi rendszert igazából szükségtelenné tenné a T-14-et. Ha figyelembe vesszük hogy a t-90 szíriában jól vizsgázott szemből a tow-2 ellen akkor a t-90M csak jobb lehet + APS
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
Nekem úgy tűnik eddig sem nagyon kellett a katonáknak.

Én úgy fogalmaznék, hogy nem "sürgős eset". Vannak fontosabb prioritások. Másik dolog, hogy az állami tesztek idén nyárra voltak betervezve, amihez a VPK már építi az új protókat -új törzs, jobb úszóképesség, erősebb védelem.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 430
18 855
113
Én úgy fogalmaznék, hogy nem "sürgős eset". Vannak fontosabb prioritások. Másik dolog, hogy az állami tesztek idén nyárra voltak betervezve, amihez a VPK már építi az új protókat -új törzs, jobb úszóképesség, erősebb védelem.

o_Oo_Oo_O?


Akkor lényegében újra kezdik az egészet .Jóformán 5 év alatt csak gyári teszt volt és 5 év után mire ráálltak volna az állami tesztre kiderült hogy mégsem jó .
Így most újabb protok jönnek amik majd megint csak át kell esni a gyári teszten éveken át és majd. csak utáni jön az állami teszt ami megint több évvel jár .

Vannak fontosabb prioritások

Ja tényleg, a rozsdakupac kuznya meg más potensnek mondott cirkálók modernizálása amit a hiperszuper jenki rakétával 10-15 f-35 gajra vág .:confused:
Meg a tu-160 ami egy komolyabb harcban(közeljövőben gondolok itt pl a Lengyel f-35-öreke ) nem tudná az ország határt elhagyni mert az f-35-ök vadásznának rá .
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 838
113
Nekem úgy tűnik eddig sem nagyon kellett a katonáknak. Az egész Armata-Kurganyec-Bumeráng vonalat más érdekcsoportok tolták, a HM maradna a "bevált" technika fejlesztgetésénél. Ahogy a Szu-57 sem kellene nekik, ha nem erőltetné a politika. Nekik olyasmi kell, ami legalább működik és van hozzá szervizháttér, alkatrészellátás, tapasztalt személyzet.

Miből gondolod ezt?