Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
https://index.hu/mindekozben/poszt/...y_vadaszgepbol_egy_64_eves_francia_nyugdijas/

Arról tud valaki, hogy ennek mik lettek a következményei?
Vajon kinek és mennyibe fájt egy ilyen kattintás?
Elsősorban a francia légierőnek fájt elég sokba, mert -1 kabintető, -1 katapultülés, és soron kívül +1 hátsó-kabin felújítás, ez a legkevesebb amivel megúszhatták. Szerintem ez közel milliós tétel, euróban persze ... és még így is olcsón megúszták, hála egy műszaki/szerelési hibának! A kétüléses Rafale katapult-redszere ugyanis úgy működik, hogy bármelyik kabinból indítják a katapultálást, az előírt sorrendben kimegy mindkét ülés. Most csak a műszaki hiba miatt úszták meg hogy kilője a rendszer a pilótát is és lezuhanjon a gép is!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Azt hiszem, néhány napja pont itt reszelte blogen a témát, hogy túl sok a közalkalmazott Magyarországon. Azt hiszem, hogy a Kormány a kedvében akart járni, mert nagy gyorsan csökkentette 20 ezer fővel.

És hogy tiltakoznak is rögtön ellene egyesek. Pedig azzal mindenki egyet szokott érteni, hogy túl nagy az állam. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and phaidros

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Érdekes, a pilóta katapultálását ezek szerint nem indítja el automatikusan a Rafale-nál, ha a hátul ülő kattint?
De normál esetben elindítja, akármelyik ülésből kattintanak az automatikus sorrendben viszi magával a másikat is. Csak itt történt némi műszaki/szerelési hiba, így megszakadt a folyamat. Persze a pilóta nyilván tűkön ült, hiszen egészen a kiszállásig nem tudhatta hogy esetleg mikor indul be alatta a már beélesített katapultülés!!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 430
113
Telefonon nem boldogulok a mappal, ezert valaki nem nezne esetleg meg hogy ma este 19-20.00 kozt kb milyen katonai gep repult el kb becs-zalaegerszeg vonalon a fejem felett? Jo mely hangja volt, es feketes szine, csak innet gondolom hogy katonai, es furcsa sziluettje. Valami C-17 forma volt, de nem hazankban keszult landolni, ahhoz tul magasan volt, plane hogy a szokasos papai landolas legyen.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 131
113
Telefonon nem boldogulok a mappal, ezert valaki nem nezne esetleg meg hogy ma este 19-20.00 kozt kb milyen katonai gep repult el kb becs-zalaegerszeg vonalon a fejem felett? Jo mely hangja volt, es feketes szine, csak innet gondolom hogy katonai, es furcsa sziluettje. Valami C-17 forma volt, de nem hazankban keszult landolni, ahhoz tul magasan volt, plane hogy a szokasos papai landolas legyen.
Gondolom az a német A400M repülhetett, amit én is láttam meg hallottam korábban Veszprém felett
Lehet amúgy az előbb valamelyik A400M repült el Veszprém felett. Ugyanis turboprop hangra lettem figyelmes és felnéztem az égre, ahol egy T-vezérsíkú szürke szállító repült olyan 5 ezer méter körül vagy valamivel alatta (sajna ezt sose tudom jól megsaccolni), de a hangja alapján biztosan nem sugárhajtású és nem is C-130 (az is repül naponta Frankfurtból de nem látom hova). Flightradaron semmi infó nincs róla de délkeleti irányba ment
Jó füled és szemed van, az volt, egy német A400M.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 131
113
A tegnap emlegetett C-130 épp az előbb húzott el felettem, most szerencsére fenn volt a Flightradaron. Bejrút közelében észlelte a rendszer, de szintén se kezdőpont se végpont nincsen megadva (bár utóbbi biztosan Ramstein mert ugyanez máskor onnan indul). Az amerikai csapatoknak hozhat eü felszerelést valahol a Közel-Keleten vagy miért repül szinte minden nap?
https://www.flightradar24.com/C130/245dd90e
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
T

torsen

Guest
És hogy tiltakoznak is rögtön ellene egyesek. Pedig azzal mindenki egyet szokott érteni, hogy túl nagy az állam. :)

Az "állam" ezzel nem lesz kisebb. Ugyanúgy állami alkalmazottak maranak, csak kikerülnek a közalkalmazotti jogviszonyból és munkaviszonyba kerülnek át. A tiltakozók szerintem joggal tiltakoznak, mert egyrészt elvesztik a közalkalmozotti jogviszonnyal járó előnyöket, másrészt a jogviszonyváltás leghangsúlyosabb indoka, hogy így tudják emelni a bérüket. Ez parasztvakítás, mert bért így is lehetne emelni (a bértáblában felülről nyitott most is, de minenki a minimumot kapja), és ehhez nem kellene elvenni az előnyöket. Nyilvánvaló, hogy nem bért akarnak emelni, hanem el akarnak bocsátani egy csomó embert... Persze akit nem érint, annak ez tetszhet is, de hagyjuk már meg a jogot nekik, hogy tiltakozzanak. Az itt a fő probléma, hogy először hamis csomagolással homokot szórnak a nem érdekeltek szemébe, és ha az érekeltek tiltakoznak, akkor kezdőik a "sajtó" kampány a kormányközeli "médiában". (lsd, Cserháti doktor és a Magyar Nemzet esete)
 
T

torsen

Guest
Érdekes, hogy tulajdonképen szándékod ellenère blitzkrieg mondatàt igazolod. :) :)

A,mennyiben?

Egyébként nem cáfolni vagy igazolni akartam blitz mondatát, csak az alapállást rosszallom. Ha nekik rossz (vagy annak érzik) akkor tiltakozhassanak anélkül hogy hazaáruló, Soros bérenc, migránssimogató vagy bármi egyéb pejoratív jelzőt kapnának a kormánypárti sajtótól/kormánypárti kommentelőtől. A normalitást hiányolom az egészből. Hogy nem álláspontok vannak és nem viták, hanem ellenségek és harc ( a legcsekélyebb lovagiasság nélküli mocskos közelharc)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az "állam" ezzel nem lesz kisebb. Ugyanúgy állami alkalmazottak maranak, csak kikerülnek a közalkalmazotti jogviszonyból és munkaviszonyba kerülnek át. A tiltakozók szerintem joggal tiltakoznak, mert egyrészt elvesztik a közalkalmozotti jogviszonnyal járó előnyöket, másrészt a jogviszonyváltás leghangsúlyosabb indoka, hogy így tudják emelni a bérüket. Ez parasztvakítás, mert bért így is lehetne emelni (a bértáblában felülről nyitott most is, de minenki a minimumot kapja), és ehhez nem kellene elvenni az előnyöket. Nyilvánvaló, hogy nem bért akarnak emelni, hanem el akarnak bocsátani egy csomó embert... Persze akit nem érint, annak ez tetszhet is, de hagyjuk már meg a jogot nekik, hogy tiltakozzanak. Az itt a fő probléma, hogy először hamis csomagolással homokot szórnak a nem érdekeltek szemébe, és ha az érekeltek tiltakoznak, akkor kezdőik a "sajtó" kampány a kormányközeli "médiában". (lsd, Cserháti doktor és a Magyar Nemzet esete)

Mint ahogy azzal is mindenki egyetért, hogy a focisták fizetését nem az adófizetők kellene állják, szerintem abban is egyetértés kellene legyen, hogy a színházi és nagyzenekari alkalmazottak fizetését sem az állam kellene fizesse. Szerintem ezek az ágazatok cégként kellene működjenek
és ha nem tudják kigazdálkodni a saját bérüket, hát így jártak.
A könytáros és múzeumos bérén lehet vitatkozni, hisz azt közoktatásnak lehet venni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A,mennyiben?

Egyébként nem cáfolni vagy igazolni akartam blitz mondatát, csak az alapállást rosszallom. Ha nekik rossz (vagy annak érzik) akkor tiltakozhassanak anélkül hogy hazaáruló, Soros bérenc, migránssimogató vagy bármi egyéb pejoratív jelzőt kapnának a kormánypárti sajtótól/kormánypárti kommentelőtől. A normalitást hiányolom az egészből. Hogy nem álláspontok vannak és nem viták, hanem ellenségek és harc ( a legcsekélyebb lovagiasság nélküli mocskos közelharc)

Bocsánat, ha félreérthető voltam. Felőlem aztán lehet tiltakozni, csak elmondtam a véleményem, hogy szerintem a színház fenntartása nem az állam feladata, hanem azoké, akik színházba járnak.
De mint írtam, ugyanígy gondolkodom a focisták béréről is.
 
  • Tetszik
Reactions: torsen
T

torsen

Guest
Bocsánat, ha félreérthető voltam. Felőlem aztán lehet tiltakozni, csak elmondtam a véleményem, hogy szerintem a színház fenntartása nem az állam feladata, hanem azoké, akik színházba járnak.
De mint írtam, ugyanígy gondolkodom a focisták béréről is.

Én speciel különbséget tennék a foci és szimfónikus zenekarok és a színházak között, de ez alapállás kérdése és lehet rajta vitatkozni.... (Én pl. vitatkozom ezzel is, és ebben lehet hogy egyetértünk:"A hitelintézet a különadó kötelezettségét választása szerint csökkentheti a különadó törvény szerinti módon, vagyis, ha a kedvezményezett célnak minősülő látvány-csapatsportra nyújt támogatást, akkor a támogatás összegével csökkenthető a különadó, ha a támogatás alapján jogosult lenne a társasági adó szerinti adókedvezményre.... Az adócsökkentés összege nem haladhatja meg a fizetendő különadó 50 százalékát " A járvány különadó teljesítésről... ja, és persze a különadó benne lesz a bankszámla költségeimben, a bank nem fog lemondani erről a pénzről.)
 
Status
Not open for further replies.