Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
A járványhelyzet miatti punnyadásban már arra vetemedtem, hogy újra el kezdtem filmeket letöltögetni, mivel a Netflix és HBO GO kínálatában már mindent megnéztem ami kicsit is érdekelt, a Telekom Moziklub meg nem működik a mobilklienssel... A "munkaidőt" meg el kell valamivel tölteni.
A lényeg, hogy úgy döntöttem újra hódolni fogok régi hobbimnak, a ZS filmeknek. The Room-ot már lerántottam, de kellene még pár igazi klasszikus mert eléggé kiestem a gyakorlatból. Valakinek vannak ötletei?
Csak angol vagy magyar nyelvű tippeket várnék, mivel félálomban nehéz feliratot olvasni :)

Hobo with a shotgun :hadonaszos:
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
A bárányok hallgatnak
Túlhypolt, megnéztem és vállrándítottam.

Rettegés foka
Nem végig láttam, amit láttam jó volt, de ennek ellenére soha nem néztem végig...

Terminator 2.
Időtálló klasszikus

Robin Hood
Itthon inkább csak a módszerváltó hangulat és szinkron miatt népszerű. Nemzetközleg whatever a film

Hook
Semmilyen mérce szerint nem siker a film tudtommal.

Addams Family 1.
Talán láttam surmóként. Olyan semmilyen. Egy átlagos adaptáció.

Nagy durranás
Jó TOP GUN paródia, de itthon pont a módszerváltóság és TG hangulat miatt + szinkron tette úgy ahogy ikonná egy szűk körben. Nemzetközileg ez is olyan film, hogy kb. a kutya nem emlékszik rá.

A halászkirály legendája
Nem láttam.

JFK - A nyitott dosszié
Nem láttam. Mivel enyhén kónteós izé tudtommal, ezért nem is nagyon érdekel.

Csupasz pisztoly 2 és fél
Paródia, talán ez tette ikonná a Leslie Nilsent, de soha nem volt a filmművészet csúcsa. Kellett hozzá a magyar szinkron is, de nagyon.

New Jack City
Nem láttam.

Hudson Hawk
Nem láttam, de amit hallottam róla, nem nekem készült.

Az utolsó cserkész
Egy korszak inkonja, a buddy akciófilmek királya, zsánere egyik legjobbja. Főleg magyar szinkronnal.

Lánglovagok
Nem láttam.

Dupla dinamit
Nem láttam.

Eszelős szívatás
Nem láttam.

A terror iskolája
Ez is sanszosan, mint a fenti. Itthon talán ismertebb, sajátos ifjúsági film.

Bill és Ted haláli túrája
Lehet, hogy láttam, nem értem, mi a nagy szám benne.

JFK-t szerintem nézd meg, hatalmas.

Hudson Hawk olyan,hogy vagy bejön,vagy rühelni fogod.
Ha át tudod érezni milyen húszdolláros dígó kurva kivénhedt hájas fattyjának lenni,menj rá. Elvont akciófilm,egyedi,de nemhiába lett bukta. Én megnéztem párszor.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Nosztalgiázzatok!
Valahol Európában
Ének a búzamezőkről
Talpalatnyi föld
Homoki Nagy István filmjei.Természetfilmek,de elég egyediek
Koppányi aga testamentuma
Tizedes meg a többiek
Tanú
80 huszár
Vadon
Üvegtigris
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
De aki nagyon ráér,az megnézheti egymás után az amcsi Szakasz,és az orosz 9.század filmeket.
Utána meg a A tank,háborús fenevad is még belefér
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 780
8 333
113
by Bill Mudron
93941922_2815421131840688_3394348744638988288_o.jpg
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Azok nagyjabol ismertek :)
Két figyelemre méltó magyar film: Hószakadás, Szürkület.
És egy amerikai: Ahova lépek szörny terem
Vagy Rambo. Mikor láttad utoljára?
Kincs ami nincs? A Jó a Rossz és a Csúf?
Csapd le csacsi?
Indul a Bakterház? Szamárköhögés? Pogány Madonna?
Lengyel: Kés a vízben. Szexmisszió.
Na, ez egy hétig kitart.
Outer Banks. tegnap jelent meg a Netflixen. Nagyon jó kis sorozatnak néz ki. Egy részt már megnéztem, és sehol egy buzi!
Delhi Crime
Kieslowsky: Három Szin.
Lengyel sorozat: Tíz Parancsolat. Jó kilenc pontos az IMDBn.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Két figyelemre méltó magyar film: Hószakadás, Szürkület.
És egy amerikai: Ahova lépek szörny terem
Vagy Rambo. Mikor láttad utoljára?
Kincs ami nincs? A Jó a Rossz és a Csúf?
Csapd le csacsi?
Indul a Bakterház? Szamárköhögés? Pogány Madonna?
Lengyel: Kés a vízben. Szexmisszió.
Na, ez egy hétig kitart.
Outer Banks. tegnap jelent meg a Netflixen. Nagyon jó kis sorozatnak néz ki. Egy részt már megnéztem, és sehol egy buzi!
Delhi Crime
Kieslowsky: Három Szin.
Lengyel sorozat: Tíz Parancsolat. Jó kilenc pontos az IMDBn.
Bazmeg, reggelig tudnám írni csak a magyar és angol nyelvűeket is.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Két figyelemre méltó magyar film: Hószakadás, Szürkület.
És egy amerikai: Ahova lépek szörny terem
Vagy Rambo. Mikor láttad utoljára?
Kincs ami nincs? A Jó a Rossz és a Csúf?
Csapd le csacsi?
Indul a Bakterház? Szamárköhögés? Pogány Madonna?
Lengyel: Kés a vízben. Szexmisszió.
Na, ez egy hétig kitart.
Outer Banks. tegnap jelent meg a Netflixen. Nagyon jó kis sorozatnak néz ki. Egy részt már megnéztem, és sehol egy buzi!
Delhi Crime
Kieslowsky: Három Szin.
Lengyel sorozat: Tíz Parancsolat. Jó kilenc pontos az IMDBn.

Nem en kertem filmlistakat nezni :D Csak vegeredmenykent ajanlottam valamit a ZS kategorias keresre, ami feljebb mar egy videolista resze volt :)

En meg le vagyok ragadva az Expanse 3. evadanal, egyszeruen nincs idom tovabbhaladni vele :(

De ha ajalgatunk, remelem nem lesz megint dupla ajanlas (ha igen bocs), egy indiai film ami szerintem jobb mint a rating-je:

https://www.imdb.com/title/tt1948150/?ref_=fn_al_tt_1

Ha nem jol jelenne meg: "Singham" :hadonaszos::D
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A járványhelyzet miatti punnyadásban már arra vetemedtem, hogy újra el kezdtem filmeket letöltögetni, mivel a Netflix és HBO GO kínálatában már mindent megnéztem ami kicsit is érdekelt, a Telekom Moziklub meg nem működik a mobilklienssel... A "munkaidőt" meg el kell valamivel tölteni.
A lényeg, hogy úgy döntöttem újra hódolni fogok régi hobbimnak, a ZS filmeknek. The Room-ot már lerántottam, de kellene még pár igazi klasszikus mert eléggé kiestem a gyakorlatból. Valakinek vannak ötletei?
Csak angol vagy magyar nyelvű tippeket várnék, mivel félálomban nehéz feliratot olvasni :)
https://forum.htka.hu/threads/filmek-és-sorozatok.495/page-125#post-671315
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky