Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ha valaki csak szórakozni szeretne akkor jó film az új sucide squad!
Nem kell minden filmben értelmet keresni.
Na az két elvesztegetett óra volt az életemből. Végigkínoztam, de valami qrvaszar volt, pedig az első rész tetszett.
Magyarul lehet nézni?
Vannak alternatív források, ahol filmek meg egyebek hozzaférhetőek. Ott megvan magyarúl is, és tényleg nagyon jó sorozat a The Boys. De a Witcher vagy a Taboo is megéri, hogy nekifogj.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 829
113
Mi fiaink,
Könnyek völgye
A Fargo tele van négerekkel, a Drót is, de ajánlom. A Könnyek völgye minisorozat, de jó. (A Netflixen mellé ott a Fauda.)

De ajánlom még az HBO GOról ezeket:
Minik:
A végtelen szerelmesei
Róma
Csernobil
John Adams
Generation War
Ifjú pápa/Új pápa
Elit alakulat
Pacific
22-es csapdája

Ill.
Némi néger kvótával:
Nagy Katalin - Kezdetek

Néger kvóta nélkul:
Gomorra
Keselyű három napja
Deadwood
Mr. Robot
Tabu
Boardwalk Empire
Egyszer fent, inkább lent
Strikeback
Ray Donovan

Stb.

Az HBOn elég sok jó sorozat van, de a Go lassan véget ér.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 371
55 012
113
Egy Sci-Fi klasszikus, a Kedves Ellenségem:

És egy rövid kedvcsináló hozzá:
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 795
113
Egy Sci-Fi klasszikus, a Kedves Ellenségem:

És egy rövid kedvcsináló hozzá:
Gyerekkorom kedvenc filmje volt, komoly igazságok vannak benne. :) Köszi, hogy felidézted. :)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 795
113
Egy Sci-Fi klasszikus, a Kedves Ellenségem:

És egy rövid kedvcsináló hozzá:
:)

 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A feltaláló (netflix).

Eddig csak pozitív tapasztalataim voltak a netflixes dokumentumfilmekkel, de ez vmi kegyetlen rossz.
Színészgárda alapján rtl klub közeli mű, ami Béres József küzdelmét hivatott bemutatni a kommunizmus ellen.
De.

A történet központi motívumáról, a cseppekről nem tudunk meg semmit néhány félmondaton kívül, hogy nyomelemeket tartalmaz.
És rákot gyógyít. :confused:

A főhős full retardált, a laborjának felturása és a lakásában történt rendőrségi razzia után újrakezdi a főzést,de ugyanúgy felmatricázza az üvegeket, mint előtte, még véletlenül se lehessen letagadni ki gyártja. Meg gondolom a nézőközönségtől sem várták el, hogy emlékezzen mi van az üvegcsékben.

De a legrosszabbak a "főgonoszok". Mintha egy "Folytassa..." filmből léptek volna elő, a mocskosul oda nem illő humor forrásai, ami miatt az egész "küzdelem" nevetségessé válik. Mindegyikük tehetségtelen, pipogya alak, aki irigységből próbál keresztbe tenni a furfangos főhősnek.

Szörnyű.
Sokáig gondolkoztam, hogy fűzzek-e kommentet ehhez a témához, de azt hiszem meg kell tennem, mert a film egy szélhámost szeretne hősnek beállítani.

Pici gyerek voltam amikor anyám beteg lett. Szerencsére megúszta, hála az ismerős és profi sebésznek, és egy akkor még kísérleti stádiumban lévő gyógyszernek. Ő nem a placebo-csoportba került, szerencséje volt.
Hogy minden esélye meglegyen a gyógyulásra, szüleim úgy döntöttek, hogy elmennek a Béreshez is, ártani nem árthat, gondolták. Ez még a rendszerváltás utáni időkben történt, mikor még máshogy terjedtek a hírek. Nem tudták pontosan, hogy ki ez az ember. Én is pici voltam, de pár dologra tisztán emlékszem. Apám beültette az egész családot az autóba, aztán a Béresnél sokáig kellett várni, mert a sor olyan hosszú volt, hogy a végét sem láttam, pedig már este volt.

Anyám csak évtizedekkel később mesélte el, hogy mi történt.
A Béres a cseppeket ajánlotta, mivel nem volt szakember, ezért aztán csak a testtömeghez viszonyítva javasolt egy adagolást, meg picit beszélgetett a betegekkel. Anyának azt is mondta, hogy ha korábban ment volt, akkor még a műtétre sem lett volna szüksége. Ezek után már helyretette anyám, hogy ne beszéljen ilyeneket. Tipikus szélhámosként akarta megvezetni a nyomorult embereket. Okosan csinálta, mert a vizsgálatért nem kért pénzt, de persze a cseppeken eleget keresett. Gondolom sokan meghaltak miatta...

Hát így szedte össze a kamu gyógyhatású készítményével a kezdőtőkét. Néha a Béres család tagjai párás szemmel mesélik a kamerának, hogy mennyit kellett küzdeni azért, hogy elismerjék a Béres-cseppeket, de ez is egy ordas nagy csúsztatás. Csak nyomelemek pótlására alkalmas a készítmény, de nem rákgyógyszer. A cég azóta sem villantott semmi értékelhetőt, csak a túlárazott termékeivel húzza le a kisembereket, de már túl nagyra nőtt, és ezért az állam sem piszkálja.
Szomorú ez a történet.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 829
113
Sokáig gondolkoztam, hogy fűzzek-e kommentet ehhez a témához, de azt hiszem meg kell tennem, mert a film egy szélhámost szeretne hősnek beállítani.

Pici gyerek voltam amikor anyám beteg lett. Szerencsére megúszta, hála az ismerős és profi sebésznek, és egy akkor még kísérleti stádiumban lévő gyógyszernek. Ő nem a placebo-csoportba került, szerencséje volt.
Hogy minden esélye meglegyen a gyógyulásra, szüleim úgy döntöttek, hogy elmennek a Béreshez is, ártani nem árthat, gondolták. Ez még a rendszerváltás utáni időkben történt, mikor még máshogy terjedtek a hírek. Nem tudták pontosan, hogy ki ez az ember. Én is pici voltam, de pár dologra tisztán emlékszem. Apám beültette az egész családot az autóba, aztán a Béresnél sokáig kellett várni, mert a sor olyan hosszú volt, hogy a végét sem láttam, pedig már este volt.

Anyám csak évtizedekkel később mesélte el, hogy mi történt.
A Béres a cseppeket ajánlotta, mivel nem volt szakember, ezért aztán csak a testtömeghez viszonyítva javasolt egy adagolást, meg picit beszélgetett a betegekkel. Anyának azt is mondta, hogy ha korábban ment volt, akkor még a műtétre sem lett volna szüksége. Ezek után már helyretette anyám, hogy ne beszéljen ilyeneket. Tipikus szélhámosként akarta megvezetni a nyomorult embereket. Okosan csinálta, mert a vizsgálatért nem kért pénzt, de persze a cseppeken eleget keresett. Gondolom sokan meghaltak miatta...

Hát így szedte össze a kamu gyógyhatású készítményével a kezdőtőkét. Néha a Béres család tagjai párás szemmel mesélik a kamerának, hogy mennyit kellett küzdeni azért, hogy elismerjék a Béres-cseppeket, de ez is egy ordas nagy csúsztatás. Csak nyomelemek pótlására alkalmas a készítmény, de nem rákgyógyszer. A cég azóta sem villantott semmi értékelhetőt, csak a túlárazott termékeivel húzza le a kisembereket, de már túl nagyra nőtt, és ezért az állam sem piszkálja.
Szomorú ez a történet.
Sose voltam oda a cseppeiért.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 829
113
Viszont, ha már Netflix!

Általában ismerem a történelmi Napoleonos filmeket, de az Austerlitz c. filmet korábban még soha sem láttam.

A film francia szemszögből, a csata előtt jópár évvel korábbról indulva mutatja be az oda vezető utat.

Őszintén szólva, 2 óra 50 perc. Emiatt -1 pontról indul. Először csak bele akartam nézni, de még az előtörténet is annyira jó, akár színházi előadásnak is simán elmenne, hogy végignéztem. Nem kell Háború és béke szintű ütközetre számítani, de felesleges is. Ami van, az is elég mozgalmas és jó. A Napoleon hogyan lett Napoleon, miért csinálta ezt és azt, miért hordta ezt vagy azt, elég jól kitértek ezekre is. A csata közbeni orosz-osztrák haditanács pedig talán a film legviccesebb része. :)

Mindenkinek csak ajánlani tudom. Remek szereplők, és azoknak külön csemege, akik ismerik a 60-as 70-es évek francia filmszínészeit. (Egyébként nemzetközi a a gárda. Van orosz, brit, német, amerikai stb. színész is.)

(-2 pont, hogy kevés volt az akció!)

Egyébként: 7/10
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and jani22

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 861
15 262
113
(-2 pont, hogy kevés volt az akció!)

Egyébként: 7/10

November vége szokott lenni az Austerlitzi csata BRNO mellett valami döbbenetes mennyiségű (bőven ezer feletti) hagyományőrzővel és végtelen mennyiségű lőpor elégetésével ha akcióra vágysz. ;) Nincs is messze, pár órás út és ingyen van.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 088
31 034
113
Egy Sci-Fi klasszikus, a Kedves Ellenségem:

És egy rövid kedvcsináló hozzá:
A rendezőjének nincs sok filmje,de azok elég jók.Mint pl a Das Boot és a Trója
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and jani22