• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 710
113
A Vosztok Amfibia. Egy eredetileg katonai búvárok számára készült karóra,ami aztán a világűrben is járt. Az óra a Szovjetunió Védelmi minisztériumának megrendelésére lett kifejlesztve 1967-ben. Azóta gyártják, több változatban.A szovjet korszakban, bolti forgalomban civilek számára elérhetetlen volt. Egy nagyon érdekes és informatív angol nyelvű videó a fejlesztésének történetéről, tervezési sajátosságairól, és persze arról, hogy mit is bír az óra a gyakorlatban.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
A Vosztok Amfibia. Egy eredetileg katonai búvárok számára készült karóra,ami aztán a világűrben is járt. Az óra a Szovjetunió Védelmi minisztériumának megrendelésére lett kifejlesztve 1967-ben. Azóta gyártják, több változatban.A szovjet korszakban, bolti forgalomban civilek számára elérhetetlen volt. Egy nagyon érdekes és informatív angol nyelvű videó a fejlesztésének történetéről, tervezési sajátosságairól, és persze arról, hogy mit is bír az óra a gyakorlatban.
És hamisítják a népszerűsége miatt. Amúgy élőben nem olyan szép, és elég pontatlan. Nekem van egy (valószínűleg hamisított).
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 710
113
És hamisítják a népszerűsége miatt. Amúgy élőben nem olyan szép, és elég pontatlan. Nekem van egy (valószínűleg hamisított).
Én próbálok egyet szerezni. Ha máskor nem akkor majd, ha ismét Oroszországban járok. A pontosságáról sok mindent olvasni. Van akinek napi 10 másodpercen belül van, van akinek pedig a +20 és -60 közti gyárilag megadott határértékbe esik. Emiatt a videó miatt tetszett meg igazán. Az új Ratnyik óra viszont nagyjából az egész Ratnyik program szégyene. Ígérték,az ütésállóságot,amit tud. Ígérték a demagnetizáltságot,és az EMP elleni védelmet,amit nem tud. Az 1-es kódjelű szárazföldi erők számára készült változat, az megbukott a vízállósági teszten is. A poén az egészben, hogy a 6E4-1 Ratnyik óra szerkezete kínai, DG-2616 típusú. Több orosz youtube csatornán is fent van a szétszedése, tesztelése.Közben meg azt írják,hogy Vosztok szerkezet. Persze aztán lehet, hogy csak a civilek kapnak ilyen elcseszett példányokat, és a katonáké tényleg az, aminek lennie kell.A Ratnyik karórát a Vosztok Design nevű moszkvai cég tervezte,ami nem azonos a Vosztok óragyárral,sőt valószínűleg semmi közük egymáshoz, csak részbeni névazonosságról van szó. Ahogy az egyik órás mondta, ha ilyeneket kapnak a katonák is az már ügyészségi eljárás tárgya lehetne... Azt meg én teszem hozzá, hogy igen furcsa,hogy a Ratnyik program tele van rengeteg jó és korszerű cuccal, például a a jelenlegi amerikainál fél kilóval könnyebb, mégis azonos védelmet nyújtó lövedék álló sisakkal,komoly variálható, minőségi ruházattal és egyéb egyéni védőfelszerelésekkel. Erre ott az az óra, ami ahogy Digalo főtörzs zászlós mondaná a 9. Századból(ő volt az ordibálós kiképző) : "egy kalap szar,hullazsákban". Pedig gondolkodtam rajta, hogy rendelek egyet.Több orosz katonai felszereléseket áruló webáruházban is kapni lehet. Sőt pár hónapja, egy magyar srác kínált eladásra a facebookon egy ilyen órát,a gyönyörű eredeti Védelmi Minisztériumos fadobozos csomagolással, és a gyári papírjaival,használati utasításával,garancialevelével együtt. Aztán a fb csoportban valaki más villámgyorsan lecsapott rá és megvette. Akkor sajnáltam. Aztán láttam az ominózus tesztvideókat, azóta már örülök. A "kedvencem" az volt, amikor az " antijagyernij", EMP védett, "demagnetizált" órát megmágnesezték és rögtön megállt. Aztán persze szétszedték még jobban,és elmondták az órások, hogy a hadsereg,és a haditengerészet számára készült Vosztok órákban(Komandirszkije,Amfibia) a szerkezet és a számlap között illetve a szerkezet és az alsó tokfedél között gyárilag el van helyezve egy-egy demagnetizált fémlemez. A Ratnyik órában ezeknek se híre se hamva nem volt, ennek megfelelően rögtön meghülyült a mágnestől. Vagyis nem tud olyan dolgokat, mint amiket a régebbi klasszikus és népszerű, igazi Vosztok órák máig tudnak. Tehát Ratnyik órára egy fillért nem adnék. Ez a Vosztok Amfibia viszont nagyon megtetszett, főleg,miután megismertem a fejlesztéstörténetét is. Rendkívül kreatív megoldásokat alkalmaztak a tervezők, és az eredmény magáért beszél ( az ígért 200 méteres vízállóság helyett a külföldi tesztelőnél több mint 800 méteres mélységnek megfelelő nyomáson ment csak tönkre az óra, a Ratnyik óra meg ugye kipurcant épp a 20 méter előtt egy picivel...). Úgyhogy remélem tudok szerezni egyet. A szépségről meg annyit, hogy ez a modell nekem tetszik. Igaz,hogy csak videón láttam. Vannak olyan Vosztok órák amiknek jobb oldalt fent,úgy kb. 1 óra környékén van a koronájuk,azok például kifejezetten nem tetszenek.
Ha szépség alapján akarnék csak még egy órát választani, akkor nem az Amfibia lenne a befutó. Hanem a Sturmanszkie 31681-1743458-42. Az az óra egy 2001-ben, Gagarin űrutazásának 40. évfordulójára készült kronográf. 2004-ben Jurij Sargin űrhajós is ilyet viselt az űrrepülése során, és az óra tökéletesen kibírta a nehéz körülményeket.Csak beleestek a szokásos Volmax bajba, a kis szériás gyártásba. Vadászni kell rá, de baromi drága. A kvarc utódja még most is gyártásban van, az pontosan ugyanúgy néz ki, és lényegesen olcsóbb mint a mechanikus. Csak valahogy mégsem ugyanaz, mert egy japán kvarc szerkezet dolgozik benne (Miyota,vagy Seiko nem emlékszem pontosan).A Volmax a Poljotból vált ki, Valentin Volodko vezetésével. Ők gyártották tovább az Aviator, a Buran és Sturmanszkie típusokat a kiválást követően. Ugyanott ahol eredetileg is. Aztán pár évre rá fogták magukat és az Aviatorból sikeresen megcsinálták a 11187654323-ik svájci óratípust, mert kivitték oda a gyártását. A Sturmanszkie modellek továbbra is Oroszországban készülnek.Nekem egy Poljot Aviatorom van 2004-óta.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
Mit változtatnál rajta? (természetesen ugyanezen mérettel számolva)
Nekem csak pár dolog jut eszembe.
1. Molle kompatibilitás
2. Esetleg a rajtőszínek.
Nem bízok az olyan zsebekben amiből kieshetnek dolgok, ez viszont olyan.Mindenképp raknék a tetejére egy behúzógumis rész mint ami a nagy zsákokon is van.Ami pedig a masik,hogy ma már nem nagyon van igeny ilyen meretű zsebekre meg úgy általában kenyerzsákra.A kisebb zsebek felé mozdult el a világ,amire pedig azok nem elegek arra ott van egy kismeretű zsák.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 469
113
Nem bízok az olyan zsebekben amiből kieshetnek dolgok, ez viszont olyan.Mindenképp raknék a tetejére egy behúzógumis rész mint ami a nagy zsákokon is van.Ami pedig a masik,hogy ma már nem nagyon van igeny ilyen meretű zsebekre meg úgy általában kenyerzsákra.A kisebb zsebek felé mozdult el a világ,amire pedig azok nem elegek arra ott van egy kismeretű zsák.
Valami ilyesmi? Bár mondjuk ennél is meghagyták a vállon hordhatóság lehetőségét (tettek két műanyag karikát az oldalaira). Szóval kicsit "kenyérzsákos" ez is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
Valami ilyesmi? Bár mondjuk ennél is meghagyták a vállon hordhatóság lehetőségét (tettek két műanyag karikát az oldalaira). Szóval kicsit "kenyérzsákos" ez is.

Nem!Még véletlen sem!Ez a viág legrosszabb megoldása szerintem.Ha az ilyen megoldású zsebnek a száját összehúzod akkor csökken a zseb térfogata.
Ilyenre dondoltam:
5945-6.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 469
113
Nem!Még véletlen sem!Ez a viág legrosszabb megoldása szerintem.Ha az ilyen megoldású zsebnek a száját összehúzod akkor csökken a zseb térfogata.
Ilyenre dondoltam:
5945-6.jpg
Hmm... meglátom, ha netalán beszerzek egyet, akkor jobban megvizsgálom.
Egy szép antik darab. Érdekes lenne megtudni, hogy mi célt szolgáltak azok az apró zsebek.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 469
113
Mehrzwecktasche!!!!
Óóóó... hogy azt a!!!
:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Mostanáig kerestem a német elnvezését
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 341
113
A zsebek csomagolasaul szolgalo anyag lehet hatizsak anyagbol hatizsak formara. Mert az oke hogy a konnyulovesz viszi mindenhova magaval a nagy batyut egy nehezlovesznek az addig a harcjarmuben csucsul. De nem art ha van nalla egy kis viz egy kis kaja wc papir kv barmi hasonlo....



Jarorozesnel a hataron vagy a varosba is hasznos lehet...



Nem kell mindenhova a nagy batyu. Par konzervert es vizert kipakolni a taskat vagy minden cuccot vinni a vizert es a kajaert....