Sz-300P / SA-10 Grumble, Sz-300V / SA-12 Gladiator / S-300 (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1945

Guest
Na,ezt is már beraktam párszor....Sajnos jobb a neten nincs
https://hhk.uni-nke.hu/document/hhk-uni-nke-hu/kis-j-ervin-phd.original.pdf
Saron portyázó tankjainak szerepe csak emlités szintjén vannak benne,82es eseményekröl meg semmi.Régi ZMNE egyetemi újságban volt pár elemzés,de az nincs fent a neten.Sajnos,az egéész sorozatot fel kéne tenniük.

Elkezdtem összeszedni az anyagot az Arab-Izraeli háborúk légvédelmi harcairól, de a végén nem fért már bele a HTKA összefoglalóba, csak az összegzett eredményességek.
Lehetne ebből írni egy sorozatot, csak az a gondom, hogy még ezen a fórumon is politikai mocsárba süllyedne egy ilyen vállalkozás, ahhoz meg nincs kedvem.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 778
30 547
113
Elkezdtem összeszedni az anyagot az Arab-Izraeli háborúk légvédelmi harcairól, de a végén nem fért már bele a HTKA összefoglalóba, csak az összegzett eredményességek.
Lehetne ebből írni egy sorozatot, csak az a gondom, hogy még ezen a fórumon is politikai mocsárba süllyedne egy ilyen vállalkozás, ahhoz meg nincs kedvem.
Aki egy haditechnikai-harcászati cikksorozatbol politikai mocsárt csinál,az ugysem fogja elolvasni.Elejére odairod,hogy ezen cikksorozat kizárólag csak hadművészeti vonatkozásban kivánja az arab-izraeli konfliktusok történetét-tapasztalatait ismertetni,politikailag nem foglal állást.Aztán had szoljon.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 548
113
Etióp Sz-300-as?
Erről eddig még nem hallottam.
Mikor kapták/vették? Mennyiért? Mennyit?

Van róluk fotód?

Hogyan került oda és mikor nincs róla infóm. Én is csak most találkoztam vele.
8062768_original.jpg


https://bmpd.livejournal.com/4034714.html
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Felháboritó,hogy nem szóltak.

Egyébkent amióta az amerikaiak mindenkit szankciókkal fenyegetnek aki orosz fegyvert vedz azóta szinte minden irosz fegyverexport titok.

Csak mert Sz-300PMU-est utoljára 1996-ban gyártották, mintegy negyed évszázada.
Szóval ezek alighanem kiszuperált (esetleg felújított) komplexumok lehetnek, amiket valakik valahonnan kidobtak.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 778
30 547
113
Csak mert Sz-300PMU-est utoljára 1996-ban gyártották, mintegy negyed évszázada.
Szóval ezek alighanem kiszuperált (esetleg felújított) komplexumok lehetnek, amiket valakik valahonnan kidobtak.
Szu27eiket is kéz alol vették,ha jol emlékszem.Ugylátszik vettek most hozzá second hand Sz-300t is
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Hogyan került oda és mikor nincs róla infóm. Én is csak most találkoztam vele.
8062768_original.jpg


https://bmpd.livejournal.com/4034714.html

Kétkedem mindenesetre, hogy ez a kép Etiópiában készült.
A gáttól északra van egy TÁS (a hegytetőn) ez a kép meg egy puszta közepén készült.

Ráadásul a minősége erősen eltér az eredeti posztban szereplő kékes árnyalatú képektől, amik egyértelműen egy Pecsorát ábrázolnak.
(10 Pecsorát, és 7 Volgát vettek 1978..85 között, éhinség ellen)
Szóval szerintem csak egy helyi mufti akart nagyot mondani.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Bleroka

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 548
113
Felháboritó,hogy nem szóltak.

Egyébkent amióta az amerikaiak mindenkit szankciókkal fenyegetnek aki orosz fegyvert vedz azóta szinte minden irosz fegyverexport titok.
Kétkedem mindenesetre, hogy ez a kép Etiópiában készült.
A gáttól északra van egy TÁS (a hegytetőn) ez a kép meg egy puszta közepén készült.

Ráadásul a minősége erősen eltér az eredeti posztban szereplő kékes árnyalatú képektől, amik egyértelműen egy Pecsorát ábrázolnak.
(10 Pecsorát, és 7 Volgát vettek 1978..85 között, éhinség ellen)
Szóval szerintem csak egy helyi mufti akart nagyot mondani.

Nekem is gyanús... Engem a kép Asulukra emlékeztet.
 
M

molnibalage

Guest
Fogalmazzunk úgy, hogy kétségeim vannak. Az oroszok még a PSz-eket sem szórták ki teljesen. Hogyan kerülne oda PMU1? Azok cseréje az eddigi tempót nézve a Holdban van még.

Sok ország számára a PT is orbitális tűzerő és előrelépés lenne. Tudtommal meg sem próbálták eladni azokat, mert gondolom 40 éves cuccot a túró akar támogatni. Meg miért adná el az, ha 10-szeres áron lehet Sz-400-at eladni? PMU2-őt sem adtak el jó ideje senkinek az késedelmes iráni szállításokat leszámítva.

Nekem is gyanús... Engem a kép Asulukra emlékeztet.
Csak megdöntötték a képes és lerontották a minőséget. A végén még egy algoritmus kereső gyorsan megtalálná az eredeteit.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 548
113
Pontosabban a fórumon ahonnan szerezted már ott is bemondták kommentben, hogy Ashulukban készült, de azért te még bepróbálkoztál Etiópiával...

Ott az eredeti arab forrás, nincs időm fórumokat olvasni. Mivel jó az emlékezőképességem így emlékeztem , hogy a táj hasonlít az Sz-300/400 komplexumoknak otthont adó tesztmezőre. Araboknál panaszkodj!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ott az eredeti arab forrás, nincs időm fórumokat olvasni. Mivel jó az emlékezőképességem így emlékeztem , hogy a táj hasonlít az Sz-300/400 komplexumoknak otthont adó tesztmezőre. Araboknál panaszkodj!
Nem az arab az eredeti és te sem azt raktad be előbb, hanem az orosz fórumot amiből az arab is átvette. És te is az orosz fórumot olvastad el, nem az arabot. Láttad, hogy ott már lelőtték, de azért még egy próbát megért neked. Természetesen először forrás nélkül próbálkoztál a képpel tényként közölve amiről már tudtad, hogy nem igaz. Ismerlek már mint a rossz pénzt kamukirály.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 548
113
Nem az arab az eredeti és te sem azt raktad be előbb, hanem az orosz fórumot amiből az arab is átvette. És te is az orosz fórumot olvastad el, nem az arabot. Láttad, hogy ott már lelőtték, de azért még egy próbát megért neked. Természetesen először forrás nélkül próbálkoztál a képpel tényként közölve amiről már tudtad, hogy nem igaz. Ismerlek már mint a rossz pénzt kamukirály.

Bugyuták királya én VK-t használok, itt az oldal ahonnét megosztottam a hírt és ahonnét a forrást is linkeltem.
https://vk.com/milinfolive?w=wall-123538639_1463462

Ez egy haditechnikai fórum, amihez haditechnikai híreket szokás megosztani, hogy legyen valamilyen ismertetés, vitaindítás...stb.
Inkább abban ügyeskednél, hogy híreket osztanál meg a megfelelő haditechnikai topikokban. De ez helyett a sok értelmetlen hülyeséget tolod.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Bugyuták királya én VK-t használok, itt az oldal ahonnét megosztottam a hírt és ahonnét a forrást is linkeltem.
https://vk.com/milinfolive?w=wall-123538639_1463462

Ez egy haditechnikai fórum, amihez haditechnikai híreket szokás megosztani, hogy legyen valamilyen ismertetés, vitaindítás...stb.
Inkább abban ügyeskednél, hogy híreket osztanál meg a megfelelő haditechnikai topikokban. De ez helyett a sok értelmetlen hülyeséget tolod.
Ez most már a végleges eredeti? Mert az előbb még az arab volt az. És mindegy is, hogy melyik kamuoldalról hozod mert a kép attól ugyanolyan kamu marad és fix, hogy nem az etióp hegyek közt készült.

Van ennek a fórumnak egy alcíme is, haditechnika torzítások nélkül. Te viszont egy két lábon járó torzítás vagy az etióp S-300-addal együtt. Inkább abban ügyeskednél, hogy nem álhírekkel szennyezed a fórumot és akkor nem lőném le a kacsáidat, de te javíthatatlan vagy.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 548
113
Ez most már a végleges eredeti? Mert az előbb még az arab volt az. És mindegy is, hogy melyik kamuoldalról hozod mert a kép attól ugyanolyan kamu marad és fix, hogy nem az etióp hegyek közt készült.

Van ennek a fórumnak egy alcíme is, haditechnika torzítások nélkül. Te viszont egy két lábon járó torzítás vagy az etióp S-300-addal együtt. Inkább abban ügyeskednél, hogy nem álhírekkel szennyezed a fórumot és akkor nem lőném le a kacsáidat, de te javíthatatlan vagy.
Ismét kiforgatod a szavakat. Leírtam honnét volt a hír. Ha nehéz a felfogásod arról én már nem tehetek. Közben oroszul is megtanultál. Semmilyen álhír nem volt benne, ki lett tárgyalva az emberekkel és kész . Ha te hoznál annyi "álhírt"akkor nem lenne a fórum tele szemetelve a hazug propagandáddal.

De már befejezem, mert idiótával nem érdemes vitázni.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ismét kiforgatod a szavakat. Leírtam honnét volt a hír. Ha nehéz a felfogásod arról én már nem tehetek. Közben oroszul is megtanultál. Semmilyen álhír nem volt benne, ki lett tárgyalva az emberekkel és kész . Ha te hoznál annyi "álhírt"akkor nem lenne a fórum tele szemetelve a hazug propagandáddal.

De már befejezem, mert idiótával nem érdemes vitázni.
Akkor nem volt álhír az, hogy Etiópia S-300-at telepített? Igaz volt? Látod ez a baj, hogy neked ebből is csak az jött le, hogy én vagyok az idióta és neked volt igazad.

Semmit se tanultál, pedig abból ahogyan lelőttem már száz álhíredet is akár megtanulhattad volna hogyan kell megkülönböztetni az álhíreket a valódiaktól. De semmit se tanultál belőle és ugyanúgy citálod ide a zugoldalak torzításait.

Talán még száz álhíredet kell még lelőni és akkor elkezded majd kapizsgálni hogyan kell az ilyeneket kiszűrni. Inkább becsüld meg, hogy ilyen türelmes tanítód van, aki rendületlenül okít arra hogyan ne csinálj magadból idiótát.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika