Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 454
113
oLOzORq.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Macknek megint mondania kellett valami nagyot a kínai csodáról és gépkarabélyban elég nehéz nagyobbat mondani a HK416-nál...Mert persze mihez is hasonlítana legjobban mint a legjobbhoz...
Ne nevettessük már ki magunkat!Olyan neves gyártók mint a Cz vagy az FN is alulról súrolja a 416-ot a legjobb esetben is.Na majd akkor egy kínai gyártó lesz hozzá hasonló.Mindezt egy olyan gyártó aki AK reszelgetésen meg egy elbaszott bullpup fegyveren kívül mást nem rakott le az asztalra.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 454
113
Macknek megint mondania kellett valami nagyot a kínai csodáról és gépkarabélyban elég nehéz nagyobbat mondani a HK416-nál...Mert persze mihez is hasonlítana legjobban mint a legjobbhoz...
Ne nevettessük már ki magunkat!Olyan neves gyártók mint a Cz vagy az FN is alulról súrolja a 416-ot a legjobb esetben is.Na majd akkor egy kínai gyártó lesz hozzá hasonló.Mindezt egy olyan gyártó aki AK reszelgetésen meg egy elbaszott bullpup fegyveren kívül mást nem rakott le az asztalra.
Jó, akkor mégis, mihez hasonlítsam? Csak és kizárólag a belső kialakítását illetően. Nem csak arról van szó, hogy rövidgázdugattyú hátrasiklásos, hanem a visszatoló rugó a tusban van, mint a fent említetnek.
???
 

Rotten878

Active Member
2018. november 21.
211
181
43
Ez nagyjából stimmel.

Gondolom arra érted, hogy helyes Mackensen meglátása.

Csak pár példaként a köztes lőszert, gépkarabélyokat, géppisztolyokat, RPG, irányítható rakéták, páncéltörő puskák, stb megalkatói igencsak pislognának.

Minden lőfegyvert - kivétel nélkül - vissza lehet vezetni egy előzőre, ezt hívják fejlődésnek.
Minden generáció(k) az előző megszerzett tapasztalataira épül.

Személy szerint nem gondolom hogy a kínaiak valóban értenek mindent amit másolnak, de az nettó hülyeség ha valaki úgy gondolja nem képesek a követelményeknek megfelelő gépkarabélyokat gyártani.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 454
113
Gondolom arra érted, hogy helyes Mackensen meglátása.

Csak pár példaként a köztes lőszert, gépkarabélyokat, géppisztolyokat, RPG, irányítható rakéták, páncéltörő puskák, stb megalkatói igencsak pislognának.

Minden lőfegyvert - kivétel nélkül - vissza lehet vezetni egy előzőre, ezt hívják fejlődésnek.
Minden generáció(k) az előző megszerzett tapasztalataira épül.

Személy szerint nem gondolom hogy a kínaiak valóban értenek mindent amit másolnak, de az nettó hülyeség ha valaki úgy gondolja nem képesek a követelményeknek megfelelő gépkarabélyokat gyártani.
Én Dudinak válaszoltam és pont erre utaltam én is a példámmal. Ha nem vesszük figyelembe a fejlesztéseket, akkor lényegében száz éve mindent feltaláltak.
 
  • Tetszik
Reactions: Rotten878

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Én Dudinak válaszoltam és pont erre utaltam én is a példámmal. Ha nem vesszük figyelembe a fejlesztéseket, akkor lényegében száz éve mindent feltaláltak.

Persze. De mégis vannak nemzetek, pl India akik nem tudnak összehozni egy épkézláb gépkarabély.
Én azért lájkoltam mert te meg az aktuálisan legjobb fegyverhez hasonlítottad. De így már érthetű ha a belső kialakítására gondoltál.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 454
113
Persze. De mégis vannak nemzetek, pl India akik nem tudnak összehozni egy épkézláb gépkarabély.
Én azért lájkoltam mert te meg az aktuálisan legjobb fegyverhez hasonlítottad. De így már érthetű ha a belső kialakítására gondoltál.
Hát az, hogy mennyire megbízható, azt csak ők tudják. De ha megnézzük a belső kialakítását, működési elvét, hírtelen ez jut eszembe.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Speciel a kínaiak eredetileg nyílvesszőt lőttek ki a bambuszcsőből, szóval...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
A HK416 nem attól A (így nagybetűvel) gépkarabély mert olyan a működési rendszere amilyen!A hasonlít a 416-ra az mindent jelent csakazt nem,hogy ugyan az a működési elve.Már eleve kb 80 éve vannak ilyen rendszerű fegyverek így ilyen formán kiemelni a 416-ot értelmetlen dolog.