Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
A szakmai szempontok csak a lojalitás után következnek. Mindegy, hogy kifelé ki mit ért, az számít, hogy benn ezt hogy ért(ékel)ik.
És az is világossá van téve, hogy mindenki pótolható.
Ne keress kódolt üzenetet, félrevisz.

De eltértünk a témától.

A lojalitással kapcsolatban igazat adok neked,de szerintem ez Benkő véleménye volt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 478
113
Úgy látszik katonáéknál imádják ezeket a szavakat,"hamarosan" meg a "közeli jövőben" csak nagyon jó lenne tudni,hogy az ő értelmezésükben mégis milyen idő intervallumot jelentenek ezek a szavak.

Ha meg csak most fognak szerzodest kotni, akkor mikor lesz itt az elso gep, kb 3 ev mulva?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 776
113
"Kérdésünkre Benkő Tibor elmondta: a most hadrendből kivont szállítógépeket várhatóan értékesíteni fogják. „Minél előbb meg kell találni értékesítés formáját és az abból befolyó összeget be kell forgatni a fejlesztésbe” Ugyanakkor a miniszter megjegyezte: tökéletesen használható repülőgépekről van szó, így más típusú szolgálatra még kiválóan alkalmas lesz."
 
W

Wilson

Guest
Ha meg csak most fognak szerzodest kotni, akkor mikor lesz itt az elso gep, kb 3 ev mulva?

Attól függ melyik típus lesz kiválasztva van olyan amiből 3db viszonylag gyorsan itt lenne,de bármelyik típust is válasszuk a rendszerbe állításuk az bizony hosszabb idő lesz.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
120%, hogy minden le van már zsírozva! Nem véletlenül lett az orosz felújítási vonal sztornózva. Ez az üzlet elég magas polcon volt tárgyalva. Ha jól emlékszem a tavalyi utolsó Putyin látogatás után lett bejelentve. Ott meg ok nélkül nincs kecmec! :)
Biztos vagyok benne, hogy mindennek megvan az ütemterve már.
Mind a pilóták átképzésének, mind az érkező utódtípusnak. Ha tippelnem kellene, akkor vagy már el is kezdték az átképzést, vagy a bejelentéssel egy időben el fogják indítani. A gépek különben is ütemezve fognak jönni. Az elején elegendő lesz 2-3 teljes személyzet a géphez/gépekhez.
 
K

kamm

Guest
Rakerestem a live streamre es pont elcsiptem a Hiradoban a bucsut - szamomra most lett vilagos, hogy mar tutira megvan a tipus: Korom a 21. szazadi technológiarol beszelt az uj gepek kapcsan, hogy oda tart a sereg, Benko a teljes legteret lefedo legvedelem mellett az egyre novekvo kulfoldi missziós reszvetelnek megfelelo szallitogepek beszerzeset hangsulyozta, utobbit a riporter emelte ki tole a vegen.

Egyértelmű, hogy ez már eldolt, csak alkudoznak ra.

Sot, a missziós kitetel nekem azt is megerősítette, hogy bizony nagyobb kapacitasuak kozul valasztottak, nem C-295/C-27-ben gondolkodtak, pont ugy, ahogy tippeltuk.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 478
113

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Rakerestem a love streamre es pont elcsiptem a Hiradoban a bucsut - szamomra most lett vilagos, hogy mar tutira megvan a tipus: Korom a 21. szazadi technológiarol beszelt az uj gepek kapcsan, hogy oda tart a sereg, Benko a teljes legteret lefedo legvedelem mellett az egyre novekvo kulfoldi missziós reszvetelnek megfelelo szallitogepek beszerzeset hangsulyozta, utobbit a riporter emelte ki tole a vegen.
Egyértelmű, hogy ez már eldolt, csak alkudoznak ra.
Annyira titokban tartanák, hogy egy minimalis infos sem jelenik meg róla sehol?
 
W

Wilson

Guest
Rakerestem a live streamre es pont elcsiptem a Hiradoban a bucsut - szamomra most lett vilagos, hogy mar tutira megvan a tipus: Korom a 21. szazadi technológiarol beszelt az uj gepek kapcsan, hogy oda tart a sereg, Benko a teljes legteret lefedo legvedelem mellett az egyre novekvo kulfoldi missziós reszvetelnek megfelelo szallitogepek beszerzeset hangsulyozta, utobbit a riporter emelte ki tole a vegen.

Egyértelmű, hogy ez már eldolt, csak alkudoznak ra.

Sot, a missziós kitetel nekem azt is megerősítette, hogy bizony nagyobb kapacitasuak kozul valasztottak, nem C-295/C-27-ben gondolkodtak, pont ugy, ahogy tippeltuk.

Akkor megint el lehet kezdeni találgatni,hogy ez vajon mit jelenthet.

"egyre novekvo kulfoldi missziós reszvetelnek megfelelo szallitogepek beszerzeset hangsulyozta"

Komolyan már kezd fárasztani,hogy semmi konkrétumot nem mondanak, csak a virágnyelven való süketelés megy.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator