Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Annyira titokban tartanák, hogy egy minimalis infos sem jelenik meg róla sehol?

Üzleti standard, teljesen mindennapos. Ha alkudozol, akkor azt sosem egy ajánlattal teszed, egyik a másik ellen harcol, ehhez teljes diszkrecio kell.
En nagyobb beszerzeseknel, miutan megirtam es kikuldtem az RFPt, altalaban tudom elore, melyik gyártó ill solution az ideális, de az árak ill az egymásra gyakorolt hatásuk dontoen befolyásol minden beszerzést. Nemegyszer fordult meg minden az utolsó pillanatban, mert hirtelen az ár akkorát esett, hogy már megérte az esetleg hiányzó extra funkciót vagy supportot másképpen pótolni, annyival olcsóbba valt az egyik megoldás avagy modernebb volt, csak varni kellett még a másiknál már meglevő featurre, volt emberem megoldani valami spéci funkciot addig hazon belül stb.
Ehhez persze végtelenül nyitottnak kell maradnod, ami sok évvel ezelőtti tapasztalataim szerint nem erőssége az otthoni gondolkodásmódnak, de lehet, hogy ma már általános... :)
 
W

Wilson

Guest
Üzleti standard, teljesen mindennapos. Ha alkudozol, akkor azt sosem egy ajánlattal teszed, egyik a másik ellen harcol, ehhez teljes diszkrecio kell.
En nagyobb beszerzeseknel, miutan megirtam es kikuldtem az RFPt, altalaban tudom elore, melyik gyártó ill solution az ideális, de az árak ill az egymásra gyakorolt hatásuk dontoen befolyásol minden beszbeszerzést. Nemegyszer fordult meg minden az utolsó pillanatban, mert hirtelen az ár akkorát esett, hogy már megérte az esetleg hiányzó extra funkciót vagy supportot másképpen pótolni, annyoval olcsóbba valt az egyik megoldás avagy modernebb volt, csak varni kellett még a másiknál már meglevő featurre stb.
Ehhez persze végtelenül nyitottnak kell maradnod, ami sok évvel ezelőtti tapasztalataim szerint nem erőssége az otthoni gondolkodásmódnak, de lehet, hogy ma már általános... :)

Mondjuk úgy az óhazában (saját munkahelyi tapasztalataim alapján)az unortodox gondolkodásmód a jellemző.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Csak ismetelgeti a sok eve megirt szoveget...

Sokszor vegigszamoltuk mar, kb. ket valtas kell mindenre:
14 Gripen 28fo
20 H145 80 fo
16 H225 64 fo
3 Kc390 12 fo
2 Falcon 8 fo
2-3 Airbus 12 fo

Ez 204 fo. Csak legyen penz eleget reptetni oket...

Szerintem a helikopterek és a szállító repülők között átfedés is lehet.
 
K

kamm

Guest
Mondjuk úgy az óhazában (saját munkahelyi tapasztalataim alapján)az unortodox gondolkodásmód a jellemző.

Azt nem tudom, mit takar. :D

Komolyra forditva, en nem vagyok ellene a megszokottol eltérő megoldasoknak, sot, szerintem (a remek hazai oktatasom mellett) ennek is koszonhetem a sikeres karrierem idekint, de ahhoz tényleg nyitott agy kell, no meg nagyon biztos szakmai alapok (=nem tudnak megvezetni.)

Ez itt viszont egy nagyon limitalt verseny ill piac, itt nem tudom, hogyan operalnak, de ha van alku, akkor, gondolom, a diszkrécio itt is kritikus...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
W

Wilson

Guest
Azt nem tudom, mit takar. :D

Komolyra forditva, en nem vagyok ellene a megszokottol eltérő megoldasoknak, sot, szerintem (a remek hazai oktatasom mellett) ennek is koszonhetem a sikeres karrierem idekint, de ahhoz tényleg nyitott agy kell, no meg nagyon biztos szakmai alapok (=nem tudnak megvezetni.)

Ez itt viszont egy nagyon limitalt verseny ill piac, itt nem tudom, hogyan operalnak, de ha van alku, akkor, gondolom, a diszkrécio itt is kritikus...

Röviden összefoglalva erre fele az unortodox gondolkodásmód és a nagyon limitált (szabad szemmel alig látható)versenyhelyzet szorosan összetartozó fogalmak:)
 
  • Tetszik
Reactions: kamm
K

kamm

Guest
Megneztem ujra, itt van a Benkos resz a vegerol:

"Jo utemben haladunk, a technikai eszkozok cserejevel kezdtuk es az oktatas es kikepzes hazai bazisra hozatalaval, ugyanakkor meg hatravan a legvedelmi rendszereknek a beszerzese, raketalegvedelmi rendszerrol beszelunk. Olyan eszkozoket kivanunk beszerezni, amely teljes Magyarorszag legteret kepes biztositani es lefedni."
Benko Tibor hozzatette, a novekvo nemzetkozi katonai szerepvallalasok is szuksegesse teszik a legiero fejleszteset.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 705
113
Én óvatos vagyok addig míg hivatalosan be nem jelentik:).A fiúk még ebben a helyzetben is képesek meglepetést okozni:)

Hát résztvesz a gyártásban.
Volt már Brazil elszólás.
Járt a gép Pápán.
Kivonták az utolsó an26-ost ahol Benkő kinyilatkozta nemsokára új gépek lesznek, másnap vesznek egy gyárat.
Nem szeretek konteózni:rolleyes: de most nem tudom megállni. :cool:

Amúgy én azt hittem egy ilyen gyár min százmilliárdos tétel. Mégha veszteséges is.
Valaki nem tud valami reális számot?
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos
K

kamm

Guest

Ehh, ez nem jelent semmit, az Airbus beszallitoja is.

Az egyetlen döntő ok, amiért a C-390-re eshet a választás, az ára.
A piac összeomlott, elképzelheto, hogy bitang diszkontaron odaadnak parat hirtelen - akkor nem is nagyon huznam a szamat a turbofanra mrg a kozepes teherkepessegre, ha mondjuk harmat elhoznak annyibol, amennyit szantak ra elso korben (75 milliard, kb $245M manapsag), az felerne egy zseniális sakkhuzassal, plane a környező orszagokhoz képest.
Na jo, itt be is fejezem az almodozast. :)
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74
W

Wilson

Guest
Mondjuk ebben igazad van.
L39NG?
Na abbahagyom a konteózást.

Ebben kicsit részletesebb a tulajdonosi kör

https://novekedes.hu/hirek/magyar-ceghez-kerul-a-nagy-multu-cseh-repulogepgyarto

Ne legyenek illuzióink,hogy ki a nagypályás játékos ebben a buliban is.Azért van valami jó is ebben mivel úgy döntöttek,hogy csak vadonatúj technikai vesznek amint meghozta a főni a döntést, már nincs apelláta csak a gyártón és a mi ütemezésunkön múlik mikor ér ide a cucc.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Na de szállítási igény jelenleg is van a honvédségnél, nem? Akkor most Ancsa nélkül bérlés lesz vagy mi?