[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
A frissen belepo olvaso tenyeket akar latni, nem keleti propagandat. Ebben a zajban szukseg van jozan hangra is. Igeny van ra mint egy jo hideg sorre a nyari hosegben.
Egyenesen az ukrán követségröl ékezetek nélkül! Többszöri figyelmeztetés után sem figyelve a részletekre sem! Persze!
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Ez egy álhír. Egy olyan felvételen alapul amiben az hangzik el, hogy 1991 óta 5 milliárd dollárt adott az USA Ukrajnának a demokratikus intézmények és a civil társadalom kiépítésére. Szóval 25 év alatt adott ennyit összesen. Az álhír gyártók ezt a 25 évet kivágták a felvételből és hozzáköltötték, hogy ez a Majdanra ment. A hozzád hasonló álhír terjesztők pedig azóta terjesztik.

Pedig ha belegondolnál rájönnél, hogy semmi értelme. Mire ment volna el 5 milliárd dollár? Minden egyes tüntető tízezreket kapott? De persze az álhír terjesztők nem gondolkodnak, csak ész nélkül szajkózzák az álhír gyártók hazugságait.
Ne röhögtess, számtalanszor rád bizonyították már, hogy te vagy az álhírek fő forrása, a Nyugat propagandistája. Fizetett vagy meggyőződéses az mindegy is
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Ez is egy álhír. Fogalmad sincs a valódi helyzetről, hogy mi történt akkor. A szakadároknak esélye se volt az ukrán hadsereggel szemben, amiről te beszélsz azt nem a szakadárok, hanem az orosz regulárisok követték el. És nem Putyin mentette meg az ukránokat saját magától, ezt még kimondani is röhejes, hanem Merkel és Macron mentette meg őket Putyintól.

Az a felvétel ami bizonyítja, hogy Igor Girkin fegyvereket kért Oroszországtól egyben megmutatja a szakadárok valódi helyzetét ami nagyon másként festett akkor mint amit az álhír propaganda terjesztett róluk:
"
És szerinted nem minősíti az ukri haderőt, hogy párezer szabadságos orosz katona tönkreverte őket? Orosz reguláris egységek részvételére nem láttunk semmilyen bizonyítékot, miközben az ukrik orosz tankhadosztályok részvételét vizionálták. Putyin nem akarta Ukrajnát, ha akarta volna rég nem lenne
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and b4l4g3
T

Törölt tag 1526

Guest
Ne röhögtess, számtalanszor rád bizonyították már, hogy te vagy az álhírek fő forrása, a Nyugat propagandistája. Fizetett vagy meggyőződéses az mindegy is
Kik bizonyították rám? Maguk az álhír terjesztők? Muhaha. Most is épp te lettél rajtakapva az 5 milliárdos álhíreddel. Mindig amikor lebukik a fake news banda egyik tagja, akkor azt próbálják álhírekkel megvádolni aki épp leleplezte az álhírüket. Hiteltelen vagy mint a híreid.

És nyugati vagyok igen, az EU és NATO tag Magyarország polgára. Nem teszik? Ez van. Nem szégyen, hogy én az országunk szövetségesei mellett vagyok, nem pedig az ellenségei mellett.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 561
113
Kik bizonyították rám? Maguk az álhír terjesztők? Muhaha. Most is épp te lettél rajtakapva az 5 milliárdos álhíreddel. Mindig amikor lebukik a fake news banda egyik tagja, akkor azt próbálják álhírekkel megvádolni aki épp leleplezte az álhírüket. Hiteltelen vagy mint a híreid.

És nyugati vagyok igen, az EU és NATO tag Magyarország polgára. Nem teszik? Ez van. Nem szégyen, hogy én az országunk szövetségesei mellett vagyok, nem pedig az ellenségei mellett.
Ki az ellensége Magyarországnak? Mert az oroszok biztos nem.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az EU-s és NATO-s szövetségeseink biztosan nem az ellenségeink. Azok akik ellenünk, a mi szövetségünk ellen uszítanak folyamatosan, azok az ellenségeink.
Részemről mindenki ellenség, aki bármelyik külföldi ország ellen ok nélkül erőszakra uszít bennünket vagy bárki mást!! Akkor is ellenség ha külföldi, meg akkor is ha magyarnak vallja magát! Uszítsa saját magát otthoni magányában, de ne másokat!! Ez a viselkedésed alapján rád is vonatkozik sajnos. Mert félreértés ne legyen, az nem elég ok ha egy ország kilép egy szövetségből vagy szerződésből, és attól kezdve világpiaci áron kapja az árut, energiát ... ez csak a világpiac működése, de ha ezért valaki bosszúra/retorzióra uszít ...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Részemről mindenki ellenség, aki bármelyik külföldi ország ellen ok nélkül erőszakra uszít bennünket vagy bárki mást!! Akkor is ellenség ha külföldi, meg akkor is ha magyarnak vallja magát! Uszítsa saját magát otthoni magányában, de ne másokat!! Ez a viselkedésed alapján rád is vonatkozik sajnos. Mert félreértés ne legyen, az nem elég ok ha egy ország kilép egy szövetségből vagy szerződésből, és attól kezdve világpiaci áron kapja az árut, energiát ... ez csak a világpiac működése, de ha ezért valaki bosszúra/retorzióra uszít ...
Akkor neked az a banda az ellenséged, amelyik folyamatosan az összes szomszédunk és az összes szövetségesünk ellen uszít. Én meg biztosan nem, mert én senki elleni támadást nem támogatok.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 590
7 546
113
Akkor neked az a banda az ellenséged, amelyik folyamatosan az összes szomszédunk és az összes szövetségesünk ellen uszít. Én meg biztosan nem, mert én senki elleni támadást nem támogatok.

Na látod ezért blokkoljuk Ukrajna és a NATO kapcsolatát, aki egy NATO országot fenyeget annak kívül tágasabb.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Akkor neked az a banda az ellenséged, amelyik folyamatosan az összes szomszédunk és az összes szövetségesünk ellen uszít. Én meg biztosan nem, mert én senki elleni támadást nem támogatok.
Nana, nem ismered el hogy Ukrajnától bárkinek joga van elszakadni, miközben szerinted Ukrajnának Isten adta ? joga volt a Szu.-tól elszakadni!!? Mi ez a kettős mérce, ugyanazokat a jogokat mástól megtagadni nem uszítás?!! Tőled nem olvastam semmi elítélőt, mikor Ukrajnában civileket ölt az ukrán légierő (nem katonai célpontot lőtt hanem egy város főterét!!), meg a szélsőségesek Ogyesszában!! Mai napig felemlegeted a maláj gép lelövőinek elítélését (oké, jogos), de miért nem teszed hozzá azokat az ukránokat, akik a Tu-154-et lőtték le a Fekete-tenger fölött, ugyanolyan jogos lenne őket ugyanannyira elítélni, vagy miért is nem, szóval?!!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nana, nem ismered el hogy Ukrajnától bárkinek joga van elszakadni, miközben szerinted Ukrajnának Isten adta ? joga volt a Szu.-tól elszakadni!!? Mi ez a kettős mérce, ugyanazokat a jogokat mástól megtagadni nem uszítás?!! Tőled nem olvastam semmi elítélőt, mikor Ukrajnában civileket ölt az ukrán légierő (nem katonai célpontot lőtt hanem egy város főterét!!), meg a szélsőségesek Ogyesszában!! Mai napig felemlegeted a maláj gép lelövőinek elítélését (oké, jogos), de miért nem teszed hozzá azokat az ukránokat, akik a Tu-154-et lőtték le a Fekete-tenger fölött, ugyanolyan jogos lenne őket ugyanannyira elítélni, vagy miért is nem, szóval?!!
Azért már elítélték őket, vállalták a felelősséget és kifizették a kártérítést, az ügy ezzel lezárult. Az MH17 ügye még nem zárult le, mert még nem ítélték el őket, nem vállalták érte a felelősséget és nem fizettek kártérítést. Majd ha ezt megtették az az ügy is le lesz zárva.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and emel

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Azért már elítélték őket, vállalták a felelősséget és kifizették a kártérítést, az ügy ezzel lezárult. Az MH17 ügye még nem zárult le, mert még nem ítélték el őket, nem vállalták érte a felelősséget és nem fizettek kártérítést. Majd ha ezt megtették az az ügy is le lesz zárva.
Akkor én tájékozatlan vagyok, írd már meg kérlek név szerint kiket ítéltek el és milyen büntetést kaptak?!! A kártérítést meg hagyjuk, az nem büntetés hogy kifizették a lelőtt repülőt, és attól még senki nem támadt föl ... meg senkit se riaszt el hogy majd az állam kifizeti, én meg úgyis megúszom. Vagy szerinted akkor rendben lesz, ha valaki letesz x összeget a maláj légitársaságnak a gépért?!! És szerinted mennyiért lehet pénzben "megvenni" az utasok halálát?!!
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 590
7 546
113
Ha nem támogatnánk akkor tegnap nem vettük volna fel őket a mi beleegyezésünkkel a NATO elsődleges partnerei közé. De felvettük.
A Nyugat Európai országokkal egyeztette blokkoljuk Ukrajna NATO tagságát, hogy ne nekik kelljen. Nem tudom mikor fog ez leesni az Ukránoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 561
113
A lengyel hadsereg elismerte,hogy véletlenül behatolt a Cseh Köztársaságba a múlt hónapban: a lengyel katonák a koronavírus-járvány elleni védekezés közben kerültek a két ország határához kivezényelve, majd ott egy Pelhřimov (Pielgrzymow) nevű faluban megtiltották a helyieknek, hogy belépjenek egy templomba.
A lengyelek hangsúlyozták,hogy az ország egy kis részének rövid idejű megszállása egy egyszerű félreértés volt.