Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
Máshol nem is tudtak volna szerepelni, mert minden média szoci volt...
Ezt ma nehéz elhinni, de így volt. Persze, hogy olyan nyugodtnak és visszafogottnak tűnt akkoriban egy hvg vagy egy népszabadság. Nem nagyon volt miért izgulniuk. o_O

A kfc-ben igenis jó a kaja. Pont. :cool:

Bakker. én sem tudom átlépni az árnyékomat, de majd szólj ha neked sikerült.

Emlékszem az mszp-szdsz-es időkre. Le voltak osztva a szerepek előre. Voltak a vérszocik, és megszülettek független objektív szakértők. Ez utóbbiak voltak a legaljasabb alákérdezők. 2-3 ilyen riporter (pl. Havas Henrik) esett neki egy-egy fideszes arcnak. Na annak aztán sok értelme volt. Akkor inkább mondja el mindenki a saját médiájában amit gondol, de azt az ócska cirkuszt hagyják a fenébe.

Akkor megnyugtatlak, mert nem abból áll.
No igen.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
OFF
A pártpolitikátokkal takarodjatok magánbeszélgetésbe. Mert senki sem kíváncsi rá. És a végén megszívattok mindenkit mert Mackansen lezárja a topikot.
Előre is Köszönöm.
ON
True, bár ez a téma mindig akkor jön elő, ha fáj az igazság, és megtörténik az, amiről Zeal ír, vagyis vannak más hangok is, mint a tiétek. De True, amit írsz.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and aquarell

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
OFF
A pártpolitikátokkal takarodjatok magánbeszélgetésbe. Mert senki sem kíváncsi rá. És a végén megszívattok mindenkit mert Mackansen lezárja a topikot.
Előre is Köszönöm.
ON
Majd akinek kell rendet tesz. Ez nem a te feladatod. Mi az hogy takarodjatok? Tőlem mar ezert kapnal 2 honapot. Jól ki kellene mosni a szádat.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Majd akinek kell rendet tesz. Ez nem a te feladatod. Mi az hogy takarodjatok? Tőlem mar ezert kapnal 2 honapot. Jól ki kellene mosni a szádat.

A szabályzat tiltja amit csináltak. Jó talán erős volt, de mások is szóltak nekik és nem tudták abbahagyni. Én csak felhívtam drasztikusabban a figyelmüket, hogy ők is meg mindenki rosszul jár ha folytatják.
Erkölcs-csőszködnöd meg nem érdemes, mert ilyenjeid voltak neked is már, és elnézték, mert nyilvánvaló volt, ahogy ez is, hogy nem személy elleni támadás, hanem felhívás.
Az látszik nem szoktad bírni azt, ha valaki nem a te általad behatárolt területen mozog, pedig én a legkevésbé sem vagyok a felforgatók oldalán, pont ellenkezőleg.
De látszik nem érted, mi a különbség a fokozatok között, és az, hogy jobb ha egy fórumtárs figyelmeztet valakit hangsúlyosabban, mintha csendben topik lezárva, 2-3 ember meg kitiltva 2 hónapra.

A célom pont az volt, hogy ne kerüljenek 2 hónapra gulágra, és legyen zár alatt a részleg.(úgy néz ki sikerült is). De te inkább osztogatnád a kizárást. Rossz politika.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
A szabályzat tiltja amit csináltak. Jó talán erős volt, de mások is szóltak nekik és nem tudták abbahagyni. Én csak felhívtam drasztikusabban a figyelmüket, hogy ők is meg mindenki rosszul jár ha folytatják.
Erkölcs-csőszködnöd meg nem érdemes, mert ilyenjeid voltak neked is már, és elnézték, mert nyilvánvaló volt, ahogy ez is, hogy nem személy elleni támadás, hanem felhívás.
Az látszik nem szoktad bírni azt, ha valaki nem a te általad behatárolt területen mozog, pedig én a legkevésbé sem vagyok a felforgatók oldalán, pont ellenkezőleg.
De látszik nem érted, mi a különbség a fokozatok között, és az, hogy jobb ha egy fórumtárs figyelmeztet valakit hangsúlyosabban, mintha csendben topik lezárva, 2-3 ember meg kitiltva 2 hónapra.

A célom pont az volt, hogy ne kerüljenek 2 hónapra gulágra, és legyen zár alatt a részleg.(úgy néz ki sikerült is). De te inkább osztogatnád a kizárást. Rossz politika.
Nem csőszködök, csak leírom: ez mindig akkor merül fel, ha megjelenik más vélemény is. Ezért írtam, hogy igazad van, csak én még nem láttam olyat, hogy rohant bármikor bárki bármilyen fórumon modihoz, ha ment a kormányellenes propaganda, míg máskor azonnal rohanás van.
Egyébként Amerikában, Németországban, Svédországan, "a fejlett nyugaton", pont egyfajta vélemény maradt, a többit moderálják. Ha ez a demokrácia, a szólásszabadság, akkor remek. Pont azt nem érti meg senki, hogy míg egy Müller Cecíliát gyalázó MÉM karriert futhat be, addig egy Lánchidas Karigeris nem, annak ellenére, hogy igenis, azt sem mi kezdtük, hanem a sötét hajléktalan a heti hetesből, még 3 éve.
Egyébként az indexes cikket nem én hoztam fel, és pont azért is linkeltem Fábrit, mert tökéletesen elmondja, hogy igen, van az a pont, amikor megszólal az ember, és megmutatja, hogy mi volt ebben az országban évtizedeken át média kapcsán.
A cél nem a belpol, de igenis, tessék megérteni, hogy nincs olyan téma, legyen az Soros, legyen az USA, legyen az gender, aminek itthon ne lenne meg a megfelelője. Ami az USAban megy, abban IS benne van Soros, meg ami itthon van, abban is, miután Cs1K előhúzta a minden roma élet számít kártyát, közvetlenül a Deákos késelés után. A gender itthon a CEU kapcsán kapott szerepet, minden más meg itthon is létezik, pl. illegális bevándorlás, utcai erőszak (pl. 2006 ill. tavaly karácsonyi szánkógyújtogatás). Szóval úgy hozzányúlni bármilyen témához, hogy nincs belpol, legyen az haderőfejlesztés vagy csak vírusvédekezés, az nagyon nehéz. De mint írtam, a gond vele akkor kerül elő, amikor ellenvélemény jön, hogy hoppá, hogy is van ez az indexnél régóta? Független-objektív-szakma? Na az nem az index, és ahogy Zeal írta, míg az origo nem tagadja, addig az index igen. ÉS ITT A BAJ EZZEL A MUTATÓVAL ami a szabadindexen van ...
 
W

Wilson

Guest
True, bár ez a téma mindig akkor jön elő, ha fáj az igazság, és megtörténik az, amiről Zeal ír, vagyis vannak más hangok is, mint a tiétek. De True, amit írsz.

Milyen igazság?Az igazság relatív,neked az az igazság amit a saját pártszimpátiád vagy a jobboldali beállítottságodon keresztül látsz egy másik embernek pedig az amit az ő ellenzéki vagy baloldali "szemüveg keresztül lát,az viszont tény,hogy a közmédiát egyik éppen hatalmon lévő pártnak sem kéne kisajátítani,de ez kis hazánkban csak utópisztikus álom.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Nem csőszködök, csak leírom: ez mindig akkor merül fel, ha megjelenik más vélemény is. Ezért írtam, hogy igazad van, csak én még nem láttam olyat, hogy rohant bármikor bárki bármilyen fórumon modihoz, ha ment a kormányellenes propaganda, míg máskor azonnal rohanás van.
Egyébként Amerikában, Németországban, Svédországan, "a fejlett nyugaton", pont egyfajta vélemény maradt, a többit moderálják. Ha ez a demokrácia, a szólásszabadság, akkor remek. Pont azt nem érti meg senki, hogy míg egy Müller Cecíliát gyalázó MÉM karriert futhat be, addig egy Lánchidas Karigeris nem, annak ellenére, hogy igenis, azt sem mi kezdtük, hanem a sötét hajléktalan a heti hetesből, még 3 éve.
Egyébként az indexes cikket nem én hoztam fel, és pont azért is linkeltem Fábrit, mert tökéletesen elmondja, hogy igen, van az a pont, amikor megszólal az ember, és megmutatja, hogy mi volt ebben az országban évtizedeken át média kapcsán.
A cél nem a belpol, de igenis, tessék megérteni, hogy nincs olyan téma, legyen az Soros, legyen az USA, legyen az gender, aminek itthon ne lenne meg a megfelelője. Ami az USAban megy, abban IS benne van Soros, meg ami itthon van, abban is, miután Cs1K előhúzta a minden roma élet számít kártyát, közvetlenül a Deákos késelés után. A gender itthon a CEU kapcsán kapott szerepet, minden más meg itthon is létezik, pl. illegális bevándorlás, utcai erőszak (pl. 2006 ill. tavaly karácsonyi szánkógyújtogatás). Szóval úgy hozzányúlni bármilyen témához, hogy nincs belpol, legyen az haderőfejlesztés vagy csak vírusvédekezés, az nagyon nehéz. De mint írtam, a gond vele akkor kerül elő, amikor ellenvélemény jön, hogy hoppá, hogy is van ez az indexnél régóta? Független-objektív-szakma? Na az nem az index, és ahogy Zeal írta, míg az origo nem tagadja, addig az index igen. ÉS ITT A BAJ EZZEL A MUTATÓVAL ami a szabadindexen van ...

Marhára mellélőttél.
1. Nem is neked írtam.
2. Ulippo, és Ladagrant-ot elég sokszor próbáltam leállítani.
3. Mindkét oldalt kívántam leállítani, de nem tűnt fel neked.
4. Pl.: ha kg egy pöcs akkor azt felrovom, ha szél ajtóharcos bernadett éppen hazaárulást végez, elítélem, de ha kásler éppen beleáll az egészségügybe akkor ő is elítélendő.
Nem vagyok elvakult harcosa egyik oldalnak sem. Reális szemmel kívánom megítélni a döntéseket.
5. Ha mindenkibe beleállsz, még azokba is, akikkel a többször lehet érdekegyességed, akkor magad maradsz a végére.
6. Balliberálisnak hinni engem meg a legnagyobb butaság amit gondolhatsz.

7 És MOST fejeztem be a pártpolitikát itt, mert pont ezen topik szennyezés ellen foglalok állást. Ebből mindenki leszűrheti hova tegyen, így kérem a további politikai zaklatást irányomban befejezni minden érintett oldal (de főleg a balról érkező meggyőzőemberek) részéről.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
Marhára mellélőttél.
1. Nem is neked írtam.
2. Ulippo, és Ladagrant-ot elég sokszor próbáltam leállítani.
3. Mindkét oldalt kívántam leállítani, de nem tűnt fel neked.
4. Pl.: ha kg egy pöcs akkor azt felrovom, ha szél ajtóharcos bernadett éppen hazaárulást végez, elítélem, de ha kásler éppen beleáll az egészségügybe akkor ő is elítélendő.
Nem vagyok elvakult harcosa egyik oldalnak sem. Reális szemmel kívánom megítélni a döntéseket.
5. Ha mindenkibe beleállsz, még azokba is, akikkel a többször lehet érdekegyességed, akkor magad maradsz a végére.
6. Balliberálisnak hinni engem meg a legnagyobb butaság amit gondolhatsz.

Ez van. Így alakult. A lényeg a lényeg.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Na ez egy jól pontokba szedett és fontos összefoglalás:
..
https://mediavadasz.blog.hu/2020/06/23/lazadas_a_szep_uj_vilag_ellen_celok_es_alapelvek
"Az önvezető autók jó példái annak a folyamatnak, amely az ember minden egyes életterülete felett át kívánja venni az irányítást: még egy olyan hétköznapi tevékenység felett is, mint a vezetés. Az irányítás minimális lehetőségeinek elvételével teljesen megfosztják az embert a kihívások általi megmérettetéstől és az ezzel együtt járó tapasztalatszerzés és fejlődés lehetőségétől."
..
Így van! Nem adom! És követelem a vezetéshez való jog alapjogként való definiálását és alkotmányos szinten való rögzítését! :hadonaszos:
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
OFF
A pártpolitikátokkal takarodjatok magánbeszélgetésbe. Mert senki sem kíváncsi rá. És a végén megszívattok mindenkit mert Mackansen lezárja a topikot.
Előre is Köszönöm.
ON

Ez nem pártpolitika részemről, hiszen egyik párt mellett sem foglaltam állást (sőt).
Idézném a címet: Társadalmi folyamatok
Amiről én írtam, az egy társadalmi folyamat, ami szerintem nem jó irányba halad.A vita alapvetően ezen volt.Arról már nem tehetek, hogy az említett társadalmi folyamat a pártpolitikából fakad, attól elválaszthatatlan.

Belpol...
Uncsi...

Társadalmi folyamatról volt szó, ami biztpol és belpol is egyidőben, így erről nem igazán lehet máshogy beszélni.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
Tökéletes:

202006241.jpg

https://www.origo.hu/itthon/20200623-budapest-orban-balazs.html
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
351
2 011
93
Milyen igazság?Az igazság relatív,neked az az igazság amit a saját pártszimpátiád vagy a jobboldali beállítottságodon keresztül látsz egy másik embernek pedig az amit az ő ellenzéki vagy baloldali "szemüveg keresztül lát,az viszont tény,hogy a közmédiát egyik éppen hatalmon lévő pártnak sem kéne kisajátítani,de ez kis hazánkban csak utópisztikus álom.
Tévedsz! Az igazság nem relatív, Az igazság abszolút, nem nézőpont kérdése. Ami nézőpont kérdése lehet pl. az, hogy valami rossz vagy jó.
 
W

Wilson

Guest
Tévedsz! Az igazság nem relatív, Az igazság abszolút, nem nézőpont kérdése. Ami nézőpont kérdése lehet pl. az, hogy valami rossz vagy jó.

Én nem hiszek az abszolút igazságban.Abszolút igazságok a matematikában vannak a valóságban minden csak részben igaz beleértve ezt a kijelentést is.
 

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
351
2 011
93
Én nem hiszek az abszolút igazságban.Abszolút igazságok a matematikában vannak a valóságban minden csak részben igaz beleértve ezt a kijelentést is.
Az abszolút igazság nem hit kérdése. Az igazság tőlünk függetlenül létezik és nem csak a matematikában pl. a politikában is.
Egy kérdésre vonatkoztatva egyszerre két ellentétes állítás nem lehet igaz! Vagy mindkettő téved, vagy valamelyiknek igaza van.
Ez az ellentmondás mentesség törvénye.Így működik a világ!
Próba .....
Ha feltesszük azt a kérdést, hogy te most olvasod- e ezt a bejegyzést,akkor arra hány jó válasz adható?
Mert ha csak egy, azaz, hogy igen, te most ezt a bejegyzést olvasod,akkor azonnal találtunk egy abszolút igazságot.
Minden esetben ez történik, ha felteszel egy konkrét kérdést bármivel kapcsolatban.
 
W

Wilson

Guest
Az abszolút igazság nem hit kérdése. Az igazság tőlünk függetlenül létezik és nem csak a matematikában pl. a politikában is.
Egy kérdésre vonatkoztatva egyszerre két ellentétes állítás nem lehet igaz! Vagy mindkettő téved, vagy valamelyiknek igaza van.
Ez az ellentmondás mentesség törvénye.Így működik a világ!
Próba .....
Ha feltesszük azt a kérdést, hogy te most olvasod- e ezt a bejegyzést,akkor arra hány jó válasz adható?
Mert ha csak egy, azaz, hogy igen, te most ezt a bejegyzést olvasod,akkor azonnal találtunk egy abszolút igazságot.
Minden esetben ez történik, ha felteszel egy konkrét kérdést bármivel kapcsolatban.

Mi bizonyítja az abszolút igazságot?A vallás a tudomány?
 
Status
Not open for further replies.