Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 2822

Guest
azért van különbség, érdemes visszanézni a vizes vb meccseit. a pólós lányok meccsein ott voltak a hardcore szurkolók, a fiúkén nem. a döntőben le is szurkoltak minket a horvátok.
lehet hogy az a plusz hiányzott a srácoknak

Ezt is egy jó nagy hülyeségnek tartom. Majd azért lesz jobb a teljesítménye egy focistának mert az ultrák üvöltenek a lelátón. Ha nem üvöltenek akkor nem tud focizni? Ha csak ennyin múlik akkor csak néhány bazi nagy hangfal kell, lejátszani az előre felvett szurkolást és akkor az +10% sebességet ad a focistáknak meg +20% dexterity-t ad a kapusnak...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Reality check.
Az emberek nagy része az ingyenes "közmédiát" nézi. Az, amit az adófizetők pénzéből tartanak el. 2016-os EB óta kb. nem láttam, akkor de akkor is, az az 1 perces szar, amit betettek kb. az 1 perc gyűlölet nevet erőködés nélkül megkaphatta volna.

Szóval lehet itt ilyen listával dobálózni, de a legnagyobb ingyenes elérhetőségű valamit az állami propaganda szenny, az ömlik. Mindenki adópénzéből. Mert valakik szerint ez a "köztájékoztatás".

Megyek hányni...
A retek klub fizetős? ATV??? Dehogy, mhol alap. Minden információ elérhető az emberek 99%-nak. Ahogy a net is. Nem információhiány van, hanem más következtetéseket von le ezekből az emberek nagy része mint te.
Még azt sem mindom, hogy a többség.
Van 1 blokk (30%) aki inkább egyetért ezzel a rezsimmel és van 1 hasonló méretű aki nem(30%). Van egy harmadik 30%, akit annyira nem mozgat, hogy valaha is elmenjen és véleményt mondjon.
Az ellenzék baja, hogy az ő 30%-uk nem egységes, csak O1G-ben (mennyivel más ez mint a sorosozás?) . De már az előrében egymást gáncsolják.
Tavaly kaptak lokálisan újra lehetőségeket pár helyen, van idejük bizonyíthatnak 22-re.

A közmédia nálunk mindig, de globálisan is mindig kormánypárti. Aki pénzt adja, az kéri a nótát.
Ugyanez megy a magántévéknél is. Lehet vki a magyar kormánytól független egy multival a háta mögött, de itt is vannak tulajdonosi érdekek. Amik a jelenlegi kormánnyal ellentétesek, de egy rezsimváltásnál, ahogy 2010 előtt, tudnak ők kormanyseggnyaló híradót is csinálni, ha a német tulaj úgy kívánja.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Ezt is egy jó nagy hülyeségnek tartom. Majd azért lesz jobb a teljesítménye egy focistának mert az ultrák üvöltenek a lelátón. Ha nem üvöltenek akkor nem tud focizni? Ha csak ennyin múlik akkor csak néhány bazi nagy hangfal kell, lejátszani az előre felvett szurkolást és akkor az +10% sebességet ad a focistáknak meg +20% dexterity-t ad a kapusnak...
Te ugye nem jársz meccsre?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 102
31 047
113
ezt nem tudom hová tenni :D
aki 2020-ban nem képes 2 perc gugli kereséssel megtalálni a számára kedves propagandaoldalt az kb életképtelen.
Ami azt illeti,én a másik bagázs agitpropjára se vagyok kiváncsi.
Deazt azért elmondanám,hogy Báyer Zsoltika(ki eredetileg kommunista agitpropos)az ATVn került vissza a köznyilvánosságba.....
sa korom végett én még emlékszem,hogy milyen volt a kommunista agitprop-pont mint a mai NERes......Meglátszik,hogy honnan is jöttek a fiuk.
És az itteni hozzászólások is mutatják,hogy sikeres az agymosás,meg a hatalmi bázis érdekeltségi alapú épitése,és nincs érdemi vita.
ha a széles tömegeknek erre van igénye akkor egy kormányváltás után is csont nélkül fogják benyelni az aljas hazugságokat, ami semmivel sem jobb mint a mostani garnitúra baromságai
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 102
31 047
113
ezt nem tudom hová tenni :D
aki 2020-ban nem képes 2 perc gugli kereséssel megtalálni a számára kedves propagandaoldalt az kb életképtelen.

ha a széles tömegeknek erre van igénye akkor egy kormányváltás után is csont nélkül fogják benyelni az aljas hazugságokat, ami semmivel sem jobb mint a mostani garnitúra baromságai
Ami azt illeti,én a másik bagázs agitpropjára se vagyok kiváncsi.
Deazt azért elmondanám,hogy Báyer Zsoltika(ki eredetileg kommunista agitpropos)az ATVn került vissza a köznyilvánosságba.....
sa korom végett én még emlékszem,hogy milyen volt a kommunista agitprop-pont mint a mai NERes......Meglátszik,hogy honnan is jöttek a fiuk.
És az itteni hozzászólások is mutatják,hogy sikeres az agymosás,meg a hatalmi bázis érdekeltségi alapú épitése,és nincs érdemi vita.
 
W

Wilson

Guest
így van, ez a közösséghez tartozás a lényeg.
a foci amúgy is mindig több volt mint játék. hogy miért azt nemtudom, engem se érintett meg annyira, gyerekkoromtól kosárlabda-fan vagyok

azt hiszem ha valakit nem érint meg a dolog akkor vitázni sincs értelme a jelenségről

azért van különbség, érdemes visszanézni a vizes vb meccseit. a pólós lányok meccsein ott voltak a hardcore szurkolók, a fiúkén nem. a döntőben le is szurkoltak minket a horvátok.
lehet hogy az a plusz hiányzott a srácoknak

na, egy rendes ember!
üdvözöl egy idegenbe szakadt :( miskolci

Hetfotol_kaphatok_a_kosarlabda_berletek_friss_playoff_1120.jpeg


a 12 csapatos bajnokság szerintem alapból vicc...
viszont ahogy nézem kövi idényben egész jó lesz a másodosztály :D
loki-szpari, debreceni derbi(mondjuk ez nem tudom mit jelent nektek, szerintem kb annyit mint nekünk a dvtk-mvsc, kb semmit)

Bizony érdekes helyzet lesz mivel a loki a deac-l játszik majd ami az egyetem csapata nagyon szélsőséges esetben az önkormányzat kihátrál a loki mögül és a deacot támogatja majd de ennek nagyon kicsi az esélye,ha minden marad a régiben akkor a loki deac összecsapás fix loki győzelem lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Hát jól felültél háttal a körhintára !
Mo-on gyakorlatilag NER média van.Az az adófizetők pénzén fentartott állami és magán NER média agitprop agymosásátol Göbbels sirna gyönyörűségében......Éertelmes ellenzéki(ATV egy klasszikus "értelmiségi"gittegylet),vagy pártatlan média gyakorlatilag nincs.Hatalom ügyel is rá,hogy ne tudjon kialakulni.
Drága kötvénykibocsajtással,és regressziv,igen negy adóterheléssel dolgoznak a "fiuk".Azonkivűl igen sok EU pénzből,ami anno nem volt.Valamint megnyilt az EU munkapiac,ami minimum félmilió embert szivott fell,és jelentős pénzhazautalást jelent.Ez sem volt 2012elött.Ehez képest a gazdaság valós növekedése,az életszinvonal emelkedése elmarad a környező országokhoz képest.NER gazdagszik,nem az ország.
A látványos béremelés,mejd annak diszkrét elinflálása meg már az első vajdaságban is gyakorlat volt.
Nyugdijalapok szimplán eltüntek.Hol az a pénz?(NERzsebben,köztörvényesitett lopás)
-Ne azt figyeljék,amit mondok,hanem amit teszek...(magyarán,hazudok mint a vizfolyás,de nem számit,amig azt teszek amit akarok)
-Lopunk.Oszt akkor mi van?(az államdiktatúra alapja,hogy mindhárom hatalmi ág egy kézben van,igy úgysem fog senki felelőségre vonni)
Az állami,momentán NER tulajdont jelent-lopohely.Rendre az adófizetői pénzeket elnyelő fekete lukak.
Lehetne folytetni,de minek?Agymosott és mesterségesen megosztott társadalom lettünk,ahol az érdemi vita is gyakorlatilag lehetetlen(oszd meg és uralkodj rajta)
Orbán ugyan az nekünk,mint Somoza Nicaraguának-csak kifinomultabbak a módszerek.
Ez egy modernizált bolsevik tolvaj rendszer.Szépen meg van konstruálva,még az ellenzéki szerepet is jol beleszőtték.(az MSZP sehol nem lenne,ha az állami pénzek nélkül sehol nem lenne).Ha egy komoly ellenzéki erő megjelenik,azt állami hatalmi-adminisztrativ eszközökkel tönkreteszik.
Rendszerporobléma.Az államszervezeti rendszert kéne már végre leváltani.
A sereg pontosan jellemzi ezt a mandarin rendszert.Dupla annyi tintahuszár,mint katona.Több a tábornok,mint a bevethető szakasz.Ilyen az egész állami rendszer.A NER is ezért tud létezni.Ez a talláros nemesi rendszer,bármilyen politikai hatalmat kiszolgál az egzisztenciájáért.


Amennyi hüJJeséget összefirkáltál itt , hogy azt már komolyan díjazni kéne !

De addig amíg észérvekkel és tényekkel nem tudsz szolgálni és csak tolod a mainstream baromságot ne haragudj de addig nálam a sakkozó galamb szintjén vagy !

Valaki már írta neked , hogy kicsit több időt tölts el a gugli használatával (mondjuk a Magyar helyesírás szabályai is hasznosak lennének de csak szépen sorba ) lehet tágulni fog a látóköröd és az ismeret anyagod !

Addig is egy kis segítség :

https://hu.wikipedia.org/wiki/Nemzeti_Együttműködés_Rendszere
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113

Balázst egy értelmes , számokkal és adatokkal dolgozó és ez alapján véleményt alkotó embernek ismertem meg itt a fórumon (a stílusa az olyan amilyen , de de nagyon nem a hülyék közé tartozik ) erre tátott szájjal rohangál ő is faxerdőben a mainstream média hatására !
Aki tv-t néz napi szinten az az idősebb lakosság +az otthon ülő inaktívak . Na most ha csak a környezetemből indulok ki akiknek ismerem a szokásait azt látom , hogy csak és kizárólag az idióta sorozatokat sugárzó adókat nézik azon belül is az RTL KLUB-ot (mint a fenti ábra is mutatja ) és nem kapcsolnak el a híradóra sem tehát nagy többségük az ország többi tévénézőjével egyetembe valamelyik kereskedelmi csatornát nézi kiemelten pl a már említettet ! De íme egy tételes felsorolás okulásul mindenkinek !

M-diumok-ar-nya-Mo-n.png


Tehát lehet át kellene értékelni az elnyomott hazai média helyzetét !
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Ami azt illeti,én a másik bagázs agitpropjára se vagyok kiváncsi.
Deazt azért elmondanám,hogy Báyer Zsoltika(ki eredetileg kommunista agitpropos)az ATVn került vissza a köznyilvánosságba.....
sa korom végett én még emlékszem,hogy milyen volt a kommunista agitprop-pont mint a mai NERes......Meglátszik,hogy honnan is jöttek a fiuk.
És az itteni hozzászólások is mutatják,hogy sikeres az agymosás,meg a hatalmi bázis érdekeltségi alapú épitése,és nincs érdemi vita.
Kivel legyen érdemi vita? Szanyikapitánnyal? Dobrev Klárával? A rappelgető áruló Vonávál? Gyurcsánnyal, Mesterházival, Csehkatkával, Donáthannával, Hadházival, Fegyőrrel, Bangónéval, Kunhalmival? Távol álljon tőlem hogy mosdassam a fideszt, de nincs tőlük jobb, ez van :(.
 
W

Wilson

Guest
Sztem jegyértékesítési bevételből sehol sem élnek meg a csapatok, főleg ha 100-150.000es varosokról beszélünk. Külföldön sem sehol, a Barca-nál sem. A jegybevétel a játékosok bérének 1%-át sem ütheti meg.
Ami ott nagyobb bevétel a jó marketing segítségével eladott promotárgyak mezek, meg az esztelen szponzoráció. De mindez szintén még kevés, kell egy milliárdos tulaj, aki lapátolnlja a pénzét a hobbijába. Nagyon elszaladt a versenysport és a valóság egymástól.


Alapvetően ez nekem sem tetszik.
De nem annyira közvetlen ez a felülről irányítás. Inkább a poziban lévő emberek személyes "focielhivatottságától" függ. Ezért van az, hogy bizonyos "fideszes" nagyvárosokban döglődik a foci, pozitól függetlenül, más kisvárosok meg nyomulnak. Nagyon torzul a kép, bizony a sok pénznek is vannak árnyoldalai.


Sokszor meglepődnél, hogy ezek a piaci alapon sikeres külföldi nagyvállakozók mennyire állami csöcsön lógnak ott is. Csak annyira nen ismerjük, mint a hazai viszonyokat. A multik rengeteg állami pénzt leszívnak, külön osztályokat üzemeltetnek, akik az EU-s, állami, önkori pénzeket lesik külföldön. Már ha nem olyan sikeres lobbisták, hogy igazából nekik írnak ki előre lezsírozott pályázatokat, állami megrendeléseket.
De néha nem kell közvetlenül, elég csak megfelelően lobbizni egy-egy Uniós szabalyért.


Sajnos ma már, a nemzetközi szabályok miatt, nem lehet, mint régen a légiósok számát korlátozni. Talán ha kötelezni lehetne korosztályos alapon. De lehet az is csak papíron működne.

Azért ne mossuk össze a külföldi klub foci finanszírozását a magyar profi futballal mert sajnos olyan messze vannak egymástól mint Makó Jeruzsálemtől.:)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 102
31 047
113
Balázst egy értelmes , számokkal és adatokkal dolgozó és ez alapján véleményt alkotó embernek ismertem meg itt a fórumon (a stílusa az olyan amilyen , de de nagyon nem a hülyék közé tartozik ) erre tátott szájjal rohangál ő is faxerdőben a mainstream média hatására !
Aki tv-t néz napi szinten az az idősebb lakosság +az otthon ülő inaktívak . Na most ha csak a környezetemből indulok ki akiknek ismerem a szokásait azt látom , hogy csak és kizárólag az idióta sorozatokat sugárzó adókat nézik azon belül is az RTL KLUB-ot (mint a fenti ábra is mutatja ) és nem kapcsolnak el a híradóra sem tehát nagy többségük az ország többi tévénézőjével egyetembe valamelyik kereskedelmi csatornát nézi kiemelten pl a már említettet ! De íme egy tételes felsorolás okulásul mindenkinek !

M-diumok-ar-nya-Mo-n.png


Tehát lehet át kellene értékelni az elnyomott hazai média helyzetét !
Szerintem meg Te kapod be tátott szájjal a fityiszes faxerdót.
Ez a táblázat meg finoman szólva baromság.Hirtv meg a kurucinfó baloldali?
Megjegyzném,hogy levehetnéd Bud Spencer képét,mert szégyent hozol rá.Neki a hasa volt nagy,nem az arca.És szerény volt,ami reád nem igazán jellemző.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 102
31 047
113
Kivel legyen érdemi vita? Szanyikapitánnyal? Dobrev Klárával? A rappelgető áruló Vonávál? Gyurcsánnyal, Mesterházival, Csehkatkával, Donáthannával, Hadházival, Fegyőrrel, Bangónéval, Kunhalmival? Távol álljon tőlem hogy mosdassam a fideszt, de nincs tőlük jobb, ez van :(.
Erre mondom,hogy a rendszert kéne megbontani,ami ezeket kitermeli.Mert a fityisz ugyanannak a rendszernek a terméke,mint a DK vagy az LMP.Csak a Soros pénzén ők jobb oktatásban részesültek.És OV egyszerűen egy klasszisokkal jobb politikus-de nem az ország javára,hanem a sajátjára.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ez a táblázat meg finoman szólva baromság.Hirtv meg a kurucinfó baloldali?
Ha egy percet is gondolkodnál mielőtt megkérdőjelezed az adatokat, akkor rájöhettél volna, hogy egy régebbi listát nézel. Persze neked az valamiért fel sem tűnt, hogy például az echoTV már megszűnt. Nyugodtan frissítsd a listát! Kíváncsi vagyok a te számaidra. ...és most nem kell a mellébeszélés. Csak írj egy korrigált listát, aztán nézzük meg, szerinted hogyan áll a média.
Segítek picit: tedd még hozzá az itt is megtalálható fizetett balos ügynökök betegagyú oldalát, a nyugatifeny.hu-t és a balramagyar.hu-t is. Soroljam még?
Hajrá! Kíváncsi vagyok. :rolleyes:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Szerintem meg Te kapod be tátott szájjal a fityiszes faxerdót.
Ez a táblázat meg finoman szólva baromság.Hirtv meg a kurucinfó baloldali?
Megjegyzném,hogy levehetnéd Bud Spencer képét,mert szégyent hozol rá.Neki a hasa volt nagy,nem az arca.És szerény volt,ami reád nem igazán jellemző.
A 18as választások előtt mindkettő kőkemény ellenzéki média volt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Erre mondom,hogy a rendszert kéne megbontani,ami ezeket kitermeli.Mert a fityisz ugyanannak a rendszernek a terméke,mint a DK vagy az LMP.Csak a Soros pénzén ők jobb oktatásban részesültek.És OV egyszerűen egy klasszisokkal jobb politikus-de nem az ország javára,hanem a sajátjára.
Miféle rendszerbontásra gondolsz mint alternatíva? Olyanra ami az Usa-ban, Nyeu-ban zajlik? Antifa BLM? Királyság/cárság megint mint az oroszoknál Putyó, vagy mi reális váltást képzelsz el? Reálisat, mert szavazni ideákra nem lehet!
 
Status
Not open for further replies.