Magyarország légvédelme

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 657
12 336
113
Szerintem pont azzal lehetne a legnagyobb gondot és veszélyt okozni ha a zöld részeket és az elektromos hálózatot támadná valaki. Innentől lekapcsolhatalanná válna a reaktor. A hűtéshez szükséges energiát önmagának kellene megtermelnie, külső forrás híjàn. Lényegében ez történt Fushimában a cunami által. Viszont előtte a földrengés leállításra kényszerítette a reaktort. Így nem maradt hűtés.
Többen írták régebben, hogy atomrobbanást előidézni támadással egy reaktor blokkban szinte lehetetlen. Ez igaz, de a hűtő rendszerek kiiktatásával a magolvadás elkerülhetetlen. Ez hatalmas környezeti károkat okozna. Épelméjű ember ilyet nem tenne, remélem. Mondjuk a kármentés a magyar gazdaságot ötven évre megfektetné kb.
Látom vágod töviről hegyire a paksi erőművet, és úgy általában a témát :D
Leírtam világosan mit kell telibe verni. Nem tudom mit kell ezen még agyalni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 361
43 711
113
Semennyire. Angolszász háborús terminológia szerint a civil is bombázható (a nő azért mert dolgozik és ellenséget szül, a gyerekek azért mert megnő és katona lesz, v az első pont) sőt!
Anélkül hogy engem bárki angolszászok irányában pozitív elfogultsággal vádolhatna, a kettős mérce elkerülése érdekében megjegyezném, hogy nincs olyan oldal bármilyen konfliktusban aki ne bombázna le csak azért egy gyárat, üzemet, finomítót, repteret bármit, mert ott civilek is vannak.
A II. vh ban dolfiék is lőtték direkt terror célzattal Londont, most a Szíreknél azért a VVS és Asszadék is fixre öltek meg ártatlanokat.
Mindenkinél belefér, a cél szentesíti az eszközt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 657
12 336
113
Anélkül hogy engem bárki angolszászok irányában pozitív elfogultsággal vádolhatna, a kettős mérce elkerülése érdekében megjegyezném, hogy nincs olyan oldal bármilyen konfliktusban aki ne bombázna le csak azért egy gyárat, üzemet, finomítót, repteret bármit, mert ott civilek is vannak.
A II. vh ban dolfiék is lőtték direkt terror célzattal Londont, most a Szíreknél azért a VVS és Asszadék is fixre öltek meg ártatlanokat.
Mindenkinél belefér, a cél szentesíti az eszközt.
Ezt úgy árnyalnám, hogy sajnos szükségszerűvé válik egy idő után. A belefér-e kérdés ott lesz vízválasztó, hogy ha nem fér bele, akkor le is lehet tenni a fegyvert, mert az ellenfél azonnal maga elé rántja a civileket pajzsnak, ha látja, hogy a világért sem bántanád őket. Ha nem vagy hajlandó a járulékos civil veszteséget morálisan benyelni, akkor az ellen a saját civiljei (roszabb esetben a te civiljeid mögül fog halomra lőni.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 050
10 642
113
Semennyire. Angolszász háborús terminológia szerint a civil is bombázható (a nő azért mert dolgozik és ellenséget szül, a gyerekek azért mert megnő és katona lesz, v az első pont) sőt!
Úgy értem, hogy itt más sorrend meg helyszínek vannak megadva, mint oldalakkal korábban ezen a fórumon.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 523
31 990
113
A 2. Vh ba is az angolszaszok kezdtek bombazni a nemet civileket/szonyegbombazas/. Erre ment valaszul london terrorbombazasa /megtorlas/ csak ezt nem szeretik hangoztatni.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 029
24 532
113
Erre van egy forrásod? Érdekelne a sztori bővebben.
Sajnos ezt annyira titokban tartották, hogy csak a légvédelem belső körei tudtak róla. Tudtommal tábornoki fejek is hullottak, mivel nem volt minden rendben a "probléma kezelésével", az ügyeleti rendszerben (nem voltak döntésképesek). Azt rebesgették, hogy már elég rendesen bent voltak a légtérben, amikor visszafordultak. Elég zavaros idők voltak, Nicolae Ceaușescu hatalmát akkor döntötték meg.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 029
24 532
113
Sz-200VM Vega-M 5V28M rakétája Nyírtelken
Ny%C3%ADrtelek%2C_VEGA-M_surface-to-air_missile-2.jpg
 
W

Wilson

Guest
Jobb híján ide teszem be,van esetleg valakinek valamilyen infója arról mi lehet a funkciója,a cikkben linkelt titokzatos toronynak a Zemplénben párszor már túrázás közben (gyalog és kerékpárral) elmentem mellette és elég komoly objektum védelemmel rendelkezik az egyik esetben amikor kíváncsiságból letértünk az útról,hogy közelebbről megszemléljük akkor az ott lévő fegyveres őrök egyike szólt,hogy eddig és ne tovább ezek után jobbnak láttuk ha befejezzük a felderítő akciót:)
A link címe ne tévesszen meg senkit nem tudni milyen funkciója van a toronynak.

http://nol.hu/belfold/fedett-kuldetest-teljesit-a-lehallgatotorony-1520769
 
  • Tetszik
Reactions: kamm
K

kamm

Guest
Jobb híján ide teszem be,van esetleg valakinek valamilyen infója arról mi lehet a funkciója,a cikkben linkelt titokzatos toronynak a Zemplénben párszor már túrázás közben (gyalog és kerékpárral) elmentem mellette és elég komoly objektum védelemmel rendelkezik az egyik esetben amikor kíváncsiságból letértünk az útról,hogy közelebbről megszemléljük akkor az ott lévő fegyveres őrök egyike szólt,hogy eddig és ne tovább ezek után jobbnak láttuk ha befejezzük a felderítő akciót:)
A link címe ne tévesszen meg senkit nem tudni milyen funkciója van a toronynak.

http://nol.hu/belfold/fedett-kuldetest-teljesit-a-lehallgatotorony-1520769


Eleg egyertelmu, mire szolgal, ha csak a fekveset megnezed (sargak az orszaghatarok):


image.png



Huztam egy 500 kilometeres karikat - nagyon remelem, ezt a tornyot rendesen felszereltuk minden foldi (SIGINT) joval... :D

image.png


Domborzat keleti iranyban... :D

image.png


Kellene melle egy valtas GlobalEye a levegobe es semmi esely meglepetesre. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and alfa74

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Jobb híján ide teszem be,van esetleg valakinek valamilyen infója arról mi lehet a funkciója,a cikkben linkelt titokzatos toronynak a Zemplénben párszor már túrázás közben (gyalog és kerékpárral) elmentem mellette és elég komoly objektum védelemmel rendelkezik az egyik esetben amikor kíváncsiságból letértünk az útról,hogy közelebbről megszemléljük akkor az ott lévő fegyveres őrök egyike szólt,hogy eddig és ne tovább ezek után jobbnak láttuk ha befejezzük a felderítő akciót:)
A link címe ne tévesszen meg senkit nem tudni milyen funkciója van a toronynak.

http://nol.hu/belfold/fedett-kuldetest-teljesit-a-lehallgatotorony-1520769
Megnézted a magyar Pine-Gap-et :) Csakhát nekünk nincs műholdhálózatunk, azzal kell főzzünk, ami van... gondolom én.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Eleg egyertelmu, mire szolgal, ha csak a fekveset megnezed (sargak az orszaghatarok):


image.png



Huztam egy 500 kilometeres karikat - nagyon remelem, ezt a tornyot rendesen felszereltuk minden foldi (SIGINT) joval... :D

image.png


Domborzat keleti iranyban... :D

image.png


Kellene melle egy valtas GlobalEye a levegobe es semmi esely meglepetesre. :cool:


A Kánya hegyi objektum NEM radar állomás ! Az egy rádió és egyéb lehallgató torony ! Mielőtt vita lenne én építettem a NATO szabvány kerítését még titoktartási is kellett !
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Wilson
W

Wilson

Guest
A Kánya hegyi objektum NEM radar állomás ! Az egy rádió és egyéb lehallgató torony ! Mielőtt vita lenne én építettem a NATO szabvány kerítését még titoktartási is kellett !

Gondoltam,hogy lesz valaki a fórumon aki rendelkezik konkrét információval,az egyéb lehallgatás mit takar már persze,ha tudod és ha nem kell minden fórumozót az ip címe alapján felderítened és likvidálnod ha elárulod.:):)
A linkben szereplő kommunikációs adatszerzési kategóriák közül melyik illik erre az "egyéb lehallgatásra"?
https://hu.wikipedia.org/wiki/SIGINT
.Amúgy a részvételedről az építésben lehet valamit tudni vagy ez is a titoktartási megállapodás hatálya alá tartozik?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Gondoltam,hogy lesz valaki a fórumon aki rendelkezik konkrét információval,az egyéb lehallgatás mit takar már persze,ha tudod és ha nem kell minden fórumozót az ip címe alapján felderítened és likvidálnod ha elárulod.:):)
A linkben szereplő kommunikációs adatszerzési kategóriák közül melyik illik erre az "egyéb lehallgatásra"?
https://hu.wikipedia.org/wiki/SIGINT
.Amúgy a részvételedről az építésben lehet valamit tudni vagy ez is a titoktartási megállapodás hatálya alá tartozik?


Nem tudom mi az egyéb mert amikor már telepítették a technikát mi már levonultunk !

Leírtam a 2x400m 4m magas NATO szabvány kerítést és zsilip pontot építettem a cégemmel !
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Wilson
W

Wilson

Guest
Megnézted a magyar Pine-Gap-et :) Csakhát nekünk nincs műholdhálózatunk, azzal kell főzzünk, ami van... gondolom én.

Köszönöm a linket erről az Ausztrál objektumról fogalmam sem volt,elgondolkodtam azon,hogy az a 400 amerikai család vajon mit csinálhatott a szabad idején a nagy büdös ausztrál semmi közepén,mindenesetre nem egy inger gazdag környezet amit még megfűszerez a szélsőséges éghajlat is.
 
W

Wilson

Guest
Nem tudom mi az egyéb mert amikor már telepítették a technikát mi már levonultunk !

Leírtam a 2x400m 4m magas NATO szabvány kerítést és zsilip pontot építettem a cégemmel !

Értem azt hittem,hogy ti már akkor építettétek a kerítést amikor már a torony cakompakk kívül belül technikával ellátva készen volt.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
Status
Not open for further replies.