Kínai partraszálló és dokkhajók

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 844
113
Egyre keményebb a felszerelésük.

És azt hiszed hogy ennyi ? :) Most olvasom hogy jön a type 076 ami már mágneses katapultos lesz és meghagyják a dokkot is .Max 30 tonnás gépet indiíthanak majd


中船重工708所076项目招标公告 一些有意思的内容:21MW燃气轮机这是主机,6MW柴油机这是辅机,综合电力、串联电力推进(应该是一轴两电机)、电磁弹射器、30吨舷内升降机、车辆甲板、无人机、大跨度机库及舟艇xx结构性能计算这是机库和坞舱
 
  • Tetszik
Reactions: krokomach

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 087
113
És azt hiszed hogy ennyi ? :) Most olvasom hogy jön a type 076 ami már mágneses katapultos lesz és meghagyják a dokkot is .Max 30 tonnás gépet indiíthanak majd


中船重工708所076项目招标公告 一些有意思的内容:21MW燃气轮机这是主机,6MW柴油机这是辅机,综合电力、串联电力推进(应该是一轴两电机)、电磁弹射器、30吨舷内升降机、车辆甲板、无人机、大跨度机库及舟艇xx结构性能计算这是机库和坞舱
Catobar dokkhajót csinálnak? Kíváncsi vagyok, mekkora lesz, és hogs hány J-15 lesz rajta.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
És azt hiszed hogy ennyi ? :) Most olvasom hogy jön a type 076 ami már mágneses katapultos lesz és meghagyják a dokkot is .Max 30 tonnás gépet indiíthanak majd


中船重工708所076项目招标公告 一些有意思的内容:21MW燃气轮机这是主机,6MW柴油机这是辅机,综合电力、串联电力推进(应该是一轴两电机)、电磁弹射器、30吨舷内升降机、车辆甲板、无人机、大跨度机库及舟艇xx结构性能计算这是机库和坞舱
Ha ez igaz, akkor lényegében megcsinálják azt, amiről mondhatni évek óta beszélek. Nem lesz helyből felszálló gép, inkább a hajót látják el katapulttal.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni and Szittya

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Catobar dokkhajót csinálnak? Kíváncsi vagyok, mekkora lesz, és hogs hány J-15 lesz rajta.
Egyse. Lesz EMALS, fékezőkötelek (ebből adódóan valószínűleg ferde fedélzetú) és elvben a J-31 indításának képessége (de inkább felfegyverzett drónok!). Lényegében amiről néhány hónapja beszéltem az America osztály kapcsán, hogy ilyen méretű hajó simán lehetne ferde fedélzetű, CATOBAR dokkhajó is, mert az komoly képességnövekedést hozna!

Kíváncsi vagyok erre mit lépnek az amerikaiak. Ja tudom, a lehető legrosszabb megoldást: tovább futtatják a helyből felszálló F-35B-t és építik hozzá az America osztály egységeit, de harmadiknak csinálnak egy közepes hordozóosztályt is, erősen csökkentett képességekkel, ugyanolyan áron, mint egy szuperhordozó. Vagy valami ilyesmi azok után, amit ámokfutnak évtizedek óta!
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 844
113
Végül is ha képesek voltak 1 év alatt 3 type 075 vízre tenni és a katapultak is van tapasztalat akkor nem hülyeség
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Amúgy az első kínai fantáziarajzok. "A" verzió ferde fedélzettel:
img-1595228095503aef11bff22f259d06745a09f04aadc4b.jpg

img-1595228121352e36cb294b9d22040c965922e1b286c00.jpg

img-2cf51145c18cc168c86892c2b1c3882f.jpg


"B" verzió egyenes fedélzettel:
448452e4ly1ggxk7idnbzj21sr0u0npg.jpg

448452e4ly1ggxk7irjlwj21sr0u07wk.jpg

448452e4ly1ggxk7iunr1j21sr0u0kjo.jpg

448452e4ly1ggxk7j2l5yj21sr0u0hdw.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
Japánoktól szedték az ötletet

https%3A%2F%2Fapi.thedrive.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F12%2F535sg.jpg%3Fquality%3D85
Nem tudom kitől szedték, de annyira magától értetődő, hogy fura, hogy az amerikaiak nem lépték meg. Mondjuk lehet, nem számoltak azzal, hogy ennyire elszállnak az F-35 fejlesztési költségei.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 087
113
Nem tudom kitől szedték, de annyira magától értetődő, hogy fura, hogy az amerikaiak nem lépték meg. Mondjuk lehet, nem számoltak azzal, hogy ennyire elszállnak az F-35 fejlesztési költségei.
Valószínűleg egyrészt, másrészt kompromisszumokkal jár, amiről a múltkor vitatkoztunk. Teljes értékű dokkhajót szeretnél catobar hordozóval összeházasítani, adott méreten belül. Az Izumo kapásból nem jó példa (még akkor sem lenne, ha így építenék át+F-35C, de ilyen nem lesz), mivel kizárólag repülőgép-hordozó lenne, dokk kapacitás nélkül.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
Valószínűleg egyrészt, másrészt kompromisszumokkal jár, amiről a múltkor vitatkoztunk. Teljes értékű dokkhajót szeretnél catobar hordozóval összeházasítani, adott méreten belül. Az Izumo kapásból nem jó példa (még akkor sem lenne, ha így építenék át+F-35C, de ilyen nem lesz), mivel kizárólag repülőgép-hordozó lenne, dokk kapacitás nélkül.
De miért akarsz adott méreten belül? Miért nem lehet akkora a mérete, mint amekkorára kijön? Egy ami szuperhordozó elméletileg elérhette a 100plusz gépet is (nem tudom, hogy valaha kihasználták is a gyakorlatban) és ugye ezt kiszolgálja 4 katapult. Egy ilyen hajó esetében olyan 20 gépről beszélünk, tehát elvileg ide elég kéne legyen egy is. Szóval jön pluszba egy katapul, fékezőrendszer, szögfedélzet és egy rakás egyébb felszerelés, de nem érzem azt, hogy kezelhetetlenül elszállnának a méretek.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 087
113
De miért akarsz adott méreten belül? Miért nem lehet akkora a mérete, mint amekkorára kijön? Egy ami szuperhordozó elméletileg elérhette a 100plusz gépet is (nem tudom, hogy valaha kihasználták is a gyakorlatban) és ugye ezt kiszolgálja 4 katapult. Egy ilyen hajó esetében olyan 20 gépről beszélünk, tehát elvileg ide elég kéne legyen egy is. Szóval jön pluszba egy katapul, fékezőrendszer, szögfedélzet és egy rakás egyébb felszerelés, de nem érzem azt, hogy kezelhetetlenül elszállnának a méretek.
Nem én akarok, az eredeti poszt szerint a kínaiak írtak 47 000 tonnát. Ezek szerint ennyiből akarják kihozni. Az America topikba tettem be képeket egy korai elő tervezetről, ahol kb kompromisszum nélkül vizsgálták a dokk képességet+normális fedélzeti vadász századot, rögtön 65-70 000 tonnára ugrott a méret (F-35B-vel). Ha a kínaiak 47 000-ből ki akarják hozni, akkor valahol engedni kell. Vagy a desszantból, vagy a hajón gyakorlatilag nem állomásozik majd állandó merevszárnyú gép, csak "előretolt reptérként" tudják használni, amiről asszem blogen írt. Vagy rátesznek 6-8-10 gépet, de akkor a helikopterekből kell csúnyán visszavágni.

Azért 47 ezer tonna látványos lesz
America méret.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
Nem én akarok, az eredeti poszt szerint a kínaiak írtak 47 000 tonnát. Ezek szerint ennyiből akarják kihozni. Az America topikba tettem be képeket egy korai elő tervezetről, ahol kb kompromisszum nélkül vizsgálták a dokk képességet+normális fedélzeti vadász századot, rögtön 65-70 000 tonnára ugrott a méret (F-35B-vel). Ha a kínaiak 47 000-ből ki akarják hozni, akkor valahol engedni kell. Vagy a desszantból, vagy a hajón gyakorlatilag nem állomásozik majd állandó merevszárnyú gép, csak "előretolt reptérként" tudják használni, amiről asszem blogen írt. Vagy rátesznek 6-8-10 gépet, de akkor a helikopterekből kell csúnyán visszavágni.


America méret.
Ha emlékeim nem csalnak, akkor az Amerika osztály esetében, "normál" üzemmódban 6 db. F-35B üzemel és csak mint "hordozó" üzemmódban kerül rá 20 db.
Háát... nem is tudom. Egyelőre kivárok :)
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 087
113
Ha emlékeim nem csalnak, akkor az Amerika osztály esetében, "normál" üzemmódban 6 db. F-35B üzemel és csak mint "hordozó" üzemmódban kerül rá 20 db.
Háát... nem is tudom. Egyelőre kivárok :)
Csak az első két egységnél opció a 20 db, de akkor kb 2-3 SH-60 van mellette (dokkfedélzet nélkül, csökkentett raktérrel, ha jól emlékszem). Erre gondoltam, hogy ekkora méretből (47 000 tonna), vagy ez, vagy az. Meglátjuk, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit szeretnének a kínaiak.