A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Ebbol annyi derult ki, hogy nem erted, mi az a politikai toke ill hogyan alakulnak nemzetkozi politikai dontesek.
Csakhogy itt arról megy az eszmecsere, hogy katonailag mennyi haszna van az expediciós hadviselésnek abban a formában, ahogyan mi űzzük! Néhányan úgy gondoljuk, hogy gyakorlatilag semmi, mások szerint meg van
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 191
13 726
113
Erről jut eszembe nálatok milyen szintre akarják modernizálni a T-72-t.
A harckocsik per pillanat nincsenek az asztalon. 4x4 totál el volt kaszálva és 8x8 újra lesz gondolva, normális tender lesz kiírva.
De a NATO-szabványos nehéz dandár felépítése valószinuleg prioritássá válhat nemsokára, hiszen ellenzékben kritizálták, hogy ezidáig nem az volt, pedig kotelezetség.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Csakhogy itt arról megy az eszmecsere, hogy katonailag mennyi haszna van az expediciós hadviselésnek abban a formában, ahogyan mi űzzük! Néhányan úgy gondoljuk, hogy gyakorlatilag semmi, mások szerint meg van

Szerintem ezt hamarosan megválaszolják azok akik már voltak ilyen misszióban,de szerintem ha profi hadsereget akarunk akkor a katonáinknak meg kell tapasztalni azt amikor egy háborús zónában "tétje van a dolognak" ezt semmilyen hadgyakorlat vagy gyakorlótérren eltöltött idő nem helyetesíti.
 
W

Wilson

Guest
A harckocsik per pillanat nincsenek az asztalon. 4x4 totál el volt kaszálva és 8x8 újra lesz gondolva, normális tender lesz kiírva.
De a NATO-szabványos nehéz dandár felépítése valószinuleg prioritássá válhat nemsokára, hiszen ellenzékben kritizálták, hogy ezidáig nem az volt, pedig kotelezetség.

Csak mert nagyon hangoztatták a szlovák illetékesek a legutóbbi hadugyér találkozón,hogy a csehekkel meg a polákokkal akarnak T-72 modernizálni ezen mondjuk jót nevettem a vak vezet világtalant tipikus esete.:)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 899
75 160
113
A civillel semmi baj - a vilag minden normalis orszagaban civil kontrol alatt van a hadsereg -, az ostobasaggal inkabb. Simicsko meg egy allamtitkari szintre sem volt igazan valo, a miniszteri kabat meg vegkepp tul nagy volt neki.

Simicskó István jogász, de 2009-ben a ZMNE Hadtudományi Doktori Iskoláját elvégezve, a hadtudományok PhD fokozata címet szerezett Summa Cum Laude minősítéssel. "Az országvédelem és országmozgósítás szervezeti, hatásköri, irányítási rendszere minősített időszakokban" volt a doktori témája. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Közigazgatási Karán Vezető és vezetés a közszolgálatban tárgyat oktat egyetemi magántanárként.

Vannak akik azt mondják, hogy az ő idejében lett kidolgozva sok minden ami a Zrínyi2026-hoz kellett.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 604
121 776
113
Simicskó István jogász, de 2009-ben a ZMNE Hadtudományi Doktori Iskoláját elvégezve, a hadtudományok PhD fokozata címet szerezett Summa Cum Laude minősítéssel. "Az országvédelem és országmozgósítás szervezeti, hatásköri, irányítási rendszere minősített időszakokban" volt a doktori témája. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Közigazgatási Karán Vezető és vezetés a közszolgálatban tárgyat oktat egyetemi magántanárként.

Vannak akik azt mondják, hogy az ő idejében lett kidolgozva sok minden ami a Zrínyi2026-hoz kellett.
Engedjétek már el, hogy ehhez bármi köze van bármelyik miniszternek is... A miniszter lobbizik, aláír és vigyorog, jobb esetben nem hagyja magát megvezetni.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 955
12 678
113
Csak mert nagyon hangoztatták a szlovák illetékesek a legutóbbi hadugyér találkozón,hogy a csehekkel meg a polákokkal akarnak T-72 modernizálni ezen mondjuk jót nevettem a vak vezet világtalant tipikus esete.:)

Szerintem ha lett volna nalunk is nyilvanos tank tender versenyeztetessel akkor:
  • nemet megnyeri a versenyt es veszunk Leot
  • angol, francia, talian nyavajogna par evig hogy miert nem ok nyertek
  • amerikai export verzioban nincs depleted uranium, plusz politika miatt is ketlem hogy Abrams-nak realis eselye lett volna
  • koreai - jozan esszel szembemegy hogy a vilag masik felerol importaljuk
Ha az a 800 darabos lengyel K2 tender megvalosul en siman el tudom kepzelni hogy V4-ben Leok meg Parducok lesznek a cicak.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 579
32 094
113
Szerintem ha lett volna nalunk is nyilvanos tank tender versenyeztetessel akkor:
  • nemet megnyeri a versenyt es veszunk Leot
  • angol, francia, talian nyavajogna par evig hogy miert nem ok nyertek
  • amerikai export verzioban nincs depleted uranium, plusz politika miatt is ketlem hogy Abrams-nak realis eselye lett volna
  • koreai - jozan esszel szembemegy hogy a vilag masik felerol importaljuk
Ha az a 800 darabos lengyel K2 tender megvalosul en siman el tudom kepzelni hogy V4-ben Leok meg Parducok lesznek a cicak.
És mi lett volna,ha a Merkava is indul a tenderen?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Szerintem ezt hamarosan megválaszolják azok akik már voltak ilyen misszióban,de szerintem ha profi hadsereget akarunk akkor a katonáinknak meg kell tapasztalni azt amikor egy háborús zónában "tétje van a dolognak" ezt semmilyen hadgyakorlat vagy gyakorlótérren eltöltött idő nem helyetesíti.
A "puskaporszagolást" értem, csak azt nem látom, hogy az afganisztáni COIN tevékenység mennyiben járul hozzá, egy a haza védelmében folytatott összfegyvernemi harc eredményesebb megvívásához? Lehet van(nak) ilyenek, ezért kérdezem mert érdekelne.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 604
121 776
113
A "puskaporszagolást" értem, csak azt nem látom, hogy az afganisztáni COIN tevékenység mennyiben járul hozzá, egy a haza védelmében folytatott összfegyvernemi harc eredményesebb megvívásához? Lehet van(nak) ilyenek, ezért kérdezem mert érdekelne.
Katonák ellátása, felszerelése, logisztikai ellátórendszerek működése, kommunikációs rendszerek működése, kiképzési rendszerek, műveleti flexibilitás, gyalogos kisalegység harcászat, ami nem a hurrá hajrában merül ki?
 
W

Wilson

Guest
Szerintem ha lett volna nalunk is nyilvanos tank tender versenyeztetessel akkor:
  • nemet megnyeri a versenyt es veszunk Leot
  • angol, francia, talian nyavajogna par evig hogy miert nem ok nyertek
  • amerikai export verzioban nincs depleted uranium, plusz politika miatt is ketlem hogy Abrams-nak realis eselye lett volna
  • koreai - jozan esszel szembemegy hogy a vilag masik felerol importaljuk
Ha az a 800 darabos lengyel K2 tender megvalosul en siman el tudom kepzelni hogy V4-ben Leok meg Parducok lesznek a cicak.

Amúgy pont egy cseh oldalon olvastam,hogy milyen jól csinálják a magyarok hiszen azzal,hogy nincs tendereztetés elkerültuk azt ami a cseheknél van mivel náluk egy sikeres tendereztetés után még hosszú ideig mennek a jogi csatározások mivel a vesztes ajánlattevők különféle jogi kifogásokkal megtámadják a tender végeredményét.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Szerintem ha lett volna nalunk is nyilvanos tank tender versenyeztetessel akkor:
  • nemet megnyeri a versenyt es veszunk Leot
  • angol, francia, talian nyavajogna par evig hogy miert nem ok nyertek
  • amerikai export verzioban nincs depleted uranium, plusz politika miatt is ketlem hogy Abrams-nak realis eselye lett volna
  • koreai - jozan esszel szembemegy hogy a vilag masik felerol importaljuk
Akkor jöhetett volna a törököktől az Altay:) Az nincs a világ másik felén
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 573
28 128
113
És mi lett volna,ha a Merkava is indul a tenderen?
A Leopard mellett a Merkava az egyetlen tank, amiben bíznák valamennyire. Na jó, ha lenne dízel Abrams, akkor még abban is! A Merkava előnye a Namer lett volna, tehát tudtak volna olyan járműcsaládot kínálni, ami lefedi a nehézdandár lánctalpas igényeinek 95 százalékát. Kár, hogy a németek sose terveztek Leopard alapokon HIFV-t mondjuk Pardus néven! :D
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0