[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ezzel kapcsolatban érdekes adalék,hogy a Szíriába telepítendő iráni légvédelmi rakéta rendszerek képesek az odatelepített orosz Sz-300-l az adatokat fogadni tehát elvileg lehetséges,hogy éles helyzetben az Sz-300-s tűzvezetési adatai alapján rakétákat indítsanak az izraeli gépek ellen.

Amennyiben azt az oroszok preferálják, márpedig ez nem úgy tűnik, már évek óta. Ugyanis ezért nem indult el eddig egyetlen S-300 sem izraeli gépek ellen. Figyelmeztetést meg leckét azt volt hogy kaptak, de mást nem. Vagy valamiről nem értesültem?

Ha az irániak betelepítik ezeket a légvédelmi rendszereiket szíriába, izrael keményen oda fog csapni, efelől semmi kétségem. Az utolsó darabot is ki fogják lőni. Világosan megmondták már sokszor, hogy senki, egyetlen banda sem létesíthet támaszpontot 400-500 km-en belül izrael határaitól, aki izrael megsemmisítésével fenyegetőzik. Ahogy eddig is minden ilyen kísérletet kilőttek, ezután is ezt fogják tenni. Ha irán betelepítheti a légvédelmi rendszereit, és ezt az oroszok is hagyják, velük is szembe fog állni izrael. De erre nem fog sor kerülni, mert ilyet az oroszok nem csinálnak. Senki nem fogja megvédeni a szíriai iráni bázisokat, kína sem, erről ne is álmodjon senki. (eddig sem szóltak bele, simán hagytak minden porig bombázást / rakétázást izraelnek az iráni szíriai bázisok ellen, ha ez még valakinek nem tűnt volna fel az elmúlt években, és ez sem fog változni, ebben szinte biztos vagyok)

Irán szeretne ilyen rendszereket telepíteni. Orosz adatot kizárt hogy kapnak izraeli gépek ellen, ahogy eddig sem kaptak, erről se álmodjon senki, mert utópia. Ahhoz hogy ez megváltozzon, gyökerestül kéne megváltoznia a térségben mindennek, én így látom. Ez pedig nem fog bekövetkezni egyenlőre.
 
W

Wilson

Guest
Amennyiben azt az oroszok preferálják, márpedig ez nem úgy tűnik, már évek óta. Ugyanis ezért nem indult el eddig egyetlen S-300 sem izraeli gépek ellen. Figyelmeztetést meg leckét azt volt hogy kaptak, de mást nem. Vagy valamiről nem értesültem?

Ha az irániak betelepítik ezeket a légvédelmi rendszereiket szíriába, izrael keményen oda fog csapni, efelől semmi kétségem. Az utolsó darabot is ki fogják lőni. Világosan megmondták már sokszor, hogy senki, egyetlen banda sem létesíthet támaszpontot 400-500 km-en belül izrael határaitól, aki izrael megsemmisítésével fenyegetőzik. Ahogy eddig is minden ilyen kísérletet kilőttek, ezután is ezt fogják tenni. Ha irán betelepítheti a légvédelmi rendszereit, és ezt az oroszok is hagyják, velük is szembe fog állni izrael. De erre nem fog sor kerülni, mert ilyet az oroszok nem csinálnak. Senki nem fogja megvédeni a szíriai iráni bázisokat, kína sem, erről ne is álmodjon senki. (eddig sem szóltak bele, simán hagytak minden porig bombázást / rakétázást izraelnek az iráni szíriai bázisok ellen, ha ez még valakinek nem tűnt volna fel az elmúlt években, és ez sem fog változni, ebben szinte biztos vagyok)

Irán szeretne ilyen rendszereket telepíteni. Orosz adatot kizárt hogy kapnak izraeli gépek ellen, ahogy eddig sem kaptak, erről se álmodjon senki, mert utópia. Ahhoz hogy ez megváltozzon, gyökerestül kéne megváltoznia a térségben mindennek, én így látom. Ez pedig nem fog bekövetkezni egyenlőre.

Ezért írtam,hogy elvileg lehetőség van rá:).Az is érdekes kérdés,hogy Irán és Szíria hogyan akarják ezeket eljuttatni és beüzemelni Szíriába anélkül,hogy a zsidók ne csináljanak belőlük sok kis apró légvédelmi rendszert.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az is érdekes kérdés,hogy Irán és Szíria hogyan akarják ezeket eljuttatni és beüzemelni Szíriába anélkül,hogy a zsidók ne csináljanak belőlük sok kis apró légvédelmi rendszert.

Hát ezt nem tudom, de biztos hogy lesz megint ilyen lövöldözés mint ami most volt, pláne ha tényleg megpróbálják áthozni azokat a légvédelmi rendszereket. Én tudom hogy milyen módszerrel aprítánám fel az ilyen légvédelmi rendszereket, akár úgy is, hogy már be vannak üzemelve, akkor nyilván az IAF (Israeli Air Force) is tisztában van vele, hogy mit kell csinálnia. Lehet hogy már el is kezdték a felkészülést, hogyha esetleg mégis szükség lenne rá, akkor kéznél legyen minden, mert azért ez nem olyan egyszerű tűzijáték műsorszám lenne, hanem a legjobb, másodpercekre összehangolt, igen komoly és nem is rövid előadás. Sokan képesek lennének egy összehozni, de csak akkor van értelme megvalósítani, ha irán tényleg nekiáll becipelni őket szíriába. Mellesleg akkor abból is lesz még néhány néhány csetepaté. Assad is tisztában van vele, de lehet hogy a politikai helyzet miatt nincs más választása, mint támogatni iránt. Az oroszok egy harmadik fél ebben a játszmában irán és szíria mellett, és egyik sem akar szembemenni velük. Kénytelenek benyelni, hogy ebben nincs egy szikra támogatás sem az oroszok részéről, és soha nem is lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Az izraeli légierő a hétfő esti támadásai során az alábbi célpontokat támadta Szíriában.

2020-07-20_21-56-57_367023.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 428
18 847
113




Megkapják a magukét a törököktől ! Az f-35 eladása csak időhúzás nem kis kenőpénzt adtak a törököknek az oroszok hogy megvegyék a valójában majd szart sem érő sz-400-ast. Még engem sem tudtak volna az oroszok meggyőzni hogy sz-400 vegyek a "túlélő" f-35 helyett.
Izrael megszopatja az orosz légvédelmet Szíriában ! Akkor mit csinálna a török egy olyan géppel a kezébe amire az oroszoknak nincs ellenszer? És egy korábbi generációs géppel is lelőtték az orosz gépet szemrebbenés nélkül .Az sz-400 mentette meg az oroszokat attól hogy a török egy oylan gépet kapjon ami előtt az oroszok csak letolt gatyával állnak
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 589
7 546
113
Megkapják a magukét a törököktől ! Az f-35 eladása csak időhúzás nem kis kenőpénzt adtak a törököknek az oroszok hogy megvegyék a valójában majd szart sem érő sz-400-ast. Még engem sem tudtak volna az oroszok meggyőzni hogy sz-400 vegyek a "túlélő" f-35 helyett.
Izrael megszopatja az orosz légvédelmet Szíriában ! Akkor mit csinálna a török egy olyan géppel a kezébe amire az oroszoknak nincs ellenszer? És egy korábbi generációs géppel is lelőtték az orosz gépet szemrebbenés nélkül .Az sz-400 mentette meg az oroszokat attól hogy a török egy oylan gépet kapjon ami előtt az oroszok csak letolt gatyával állnak

Szokásos Roni értelmetlen zagyvaság.
Fogalmad sincs a Közel-Kelet viszonyairól, akkora marhaságokat írsz hogy az már fáj.
Felfoghatatlan, hogy semmit nem tanultál az itt töltött idő alatt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 727
80 537
113
Megkapják a magukét a törököktől ! Az f-35 eladása csak időhúzás nem kis kenőpénzt adtak a törököknek az oroszok hogy megvegyék a valójában majd szart sem érő sz-400-ast. Még engem sem tudtak volna az oroszok meggyőzni hogy sz-400 vegyek a "túlélő" f-35 helyett.
Izrael megszopatja az orosz légvédelmet Szíriában ! Akkor mit csinálna a török egy olyan géppel a kezébe amire az oroszoknak nincs ellenszer? És egy korábbi generációs géppel is lelőtték az orosz gépet szemrebbenés nélkül .Az sz-400 mentette meg az oroszokat attól hogy a török egy oylan gépet kapjon ami előtt az oroszok csak letolt gatyával állnak

Végképp nem értetted a videót. Nehéz annak aki nem tud oroszul... Nem direkt török támadás volt az oroszok ellen.
Amit írtál értelmezhetetlen.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Bleroka
W

Wilson

Guest
Megkapják a magukét a törököktől ! Az f-35 eladása csak időhúzás nem kis kenőpénzt adtak a törököknek az oroszok hogy megvegyék a valójában majd szart sem érő sz-400-ast. Még engem sem tudtak volna az oroszok meggyőzni hogy sz-400 vegyek a "túlélő" f-35 helyett.
Izrael megszopatja az orosz légvédelmet Szíriában ! Akkor mit csinálna a török egy olyan géppel a kezébe amire az oroszoknak nincs ellenszer? És egy korábbi generációs géppel is lelőtték az orosz gépet szemrebbenés nélkül .Az sz-400 mentette meg az oroszokat attól hogy a török egy oylan gépet kapjon ami előtt az oroszok csak letolt gatyával állnak

Nem akarlak megbántani de a ruszofóbiád minden alapot nélkülöz a Közel-Kelet viszonyaival pedig nem árt tisztában lenni mert nem így működnek a dolgok.
 
  • Tetszik
Reactions: vata
G

Galthran

Guest
hagyjuk már ezt a 2 elbaszott kifejezést.
nem russzofób vki azért mert kritikát fogalmaz meg, és nem russzofil azért mert nem nézi kutyának őket!
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
hagyjuk már ezt a 2 elbaszott kifejezést.
nem russzofób vki azért mert kritikát fogalmaz meg, és nem russzofil azért mert nem nézi kutyának őket!


Roni amúgy Kínafil vagy mi a tököm de az Oroszok elleni minden atrocitásnak örül és azt a Orosz emberi és gépi harci technika hiányosságának tudja be ! Ja meg kicsit habajka , de így szeretjük mert színesíti a tisztelt színtársulatot . Amúgy sosem bunkó max tapintatlan .
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 589
7 546
113
hagyjuk már ezt a 2 elbaszott kifejezést.
nem russzofób vki azért mert kritikát fogalmaz meg, és nem russzofil azért mert nem nézi kutyának őket!
Te olvastad Roni irományát, hol van ott bármiféle kritika. Egyszerűen értelmetlenségeket ír egyfolytában, valószínűleg semmit nem ért a szíriai történésekből.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 428
18 847
113
Roni amúgy Kínafil


Nem vagyok kína fan de elképesztő hogy mire jutottak 20 év alatt ez tény mindenki számára .

de az Oroszok elleni minden atrocitásnak örül

Nem örülök de a törökök évek óta alájuk tesznek és az oroszokat ez egy cseppet sem bosszantja egyszerűen nem lehet felbosszantani őket . Én a lelőtt szu-24 után szu-30/35-ket küldtem volna a török gépek lelövésére legalább megtudták volna hol a helyük.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113
hagyjuk már ezt a 2 elbaszott kifejezést.
nem russzofób vki azért mert kritikát fogalmaz meg, és nem russzofil azért mert nem nézi kutyának őket!

OFF/irónia ON

Miért akarsz "túl sok" magyar szót egy magyar(országi/témájú) fórumon? ? ?
Nehogy merj szólni a csak-angol/-egyéb-nyelvű idézetekért, hozzászólásokért ! ! !

" Ejnye, nahát, ... "

Hapedig "asztán" szólnál a mondaton belüli 8-12-... darab 3-4-5 betűs -magyarázat nélküli- mozaik-szavakért is, akkor tudd, hogy lebuksz ("te/én/... tudatlan").

irónia OFF/ON

u.i: ...ez természetesen nem a személyednek szólt, sőt: értékelem, hogy egy indokolatlan/értelmetlen dolgot megemlítesz.
Tudom, hogy nem nyelvművelő fórum, vagyunk, "csak" magyarok! Nem értünk mindenhez "is"! :rolleyes: A szakmai idegen nyelvet pedig aki érti, esetleg "bedobhatná a közösbe" a lényegét az idézett anyagnak.
Köszönet annak akik eddig is megtettek, továbbra sem kötelező, de ha igen akkor Kösssssz-k... :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 500
113
Nem vagyok kína fan de elképesztő hogy mire jutottak 20 év alatt ez tény mindenki számára .



Nem örülök de a törökök évek óta alájuk tesznek és az oroszokat ez egy cseppet sem bosszantja egyszerűen nem lehet felbosszantani őket . Én a lelőtt szu-24 után szu-30/35-ket küldtem volna a török gépek lelövésére legalább megtudták volna hol a helyük.


Nem véletlenül nem lehet felbosszantani őket,Vova évtizedekig volt kgb funkci,főfunkci,nem könnyű őt meggondolatlan lépésekre kényszeríteni,vagy kisakkozni.:rolleyes::)
Nem kezdett el hisztizni,hanem megtérdeltette kardigánt,plussz lehúzta nem kevés pénzzel,és még kardigán köszönte meg,boldog volt,hogy ennyivel megúszta,ugye emlékszel,hogy az ötszög órákkal utána kijelentette,hogy ez kardigán bulija volt,nem nato akció,és ilyen esetekre nem vonatkozik az 5. cikkely?:rolleyes::D