A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 381
7 885
113
Az kétségkívüli tény, hogy a cikk legerősebb tartalma a kép, melyet itt is láthatunk. "Kis ember nagy bottal jár" ... :)

Az a "Smelard Nemeth" (ha nem nyomod be a fordítást), akkor "Szilard Nemeth" lesz. Ő a mi Szilárd -unk :) Úgy illeszkedik a cikk -ben oda, ahol közvetlenül egy Benkő idézetet követ.

Általánosságban kb. annyi konkrétumot illetve annyi- és olyan predikciókat tartalmaz, mint itt a HTKA -n ebben a topikban kb. egy óra alatt összejön ... :D
Plána úgy hogy egyesek akik ide irógatnak biztosan jóval több infoval rendelkeznek mint mi. Ebből következően "imádnak" félreterelő kommenteket írni :D:D
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 381
7 885
113
https://honvedelem.hu/cikk/kikepzes-az-egyentol-a-csapatig/

Ránézésre tippre szerintem legalább a negyede átmegy szerződésesnek.
Szerintem jó ez a rendszer. Plánne 3-6 hónap alatt biztosan több ragad az embere mint 20 nap alatt. Biztos lehetne faragni még rajta. Meg kénne hagyni a későbbiekben is valamilyen szinten. Pl ráhúzni kicsit a továbbtanulokra is vagy akiknek nem sikerült az első felvételi jelentkezésük stb..... pl plusz felvételi pontokért stb....
A cégek felé meg lehetne nyitni azáltal ha csökken a termelés v. Átmeneti szarban lesz akkor legyen lehetőség a normálisabb munkavállalóknak belépni oda. 20-30-40 (60 vagy 90 napra). Mert lehet hogy jobb az Állásidőnél (amit legtöbb helyen vissza kell adni) vagy roszabb esetben a munkanélküli segélynél vagy a fizetés nélküli szabadságnál.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya and SilvioD

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 711
6 509
113
Ránézésre tippre szerintem legalább a negyede átmegy szerződésesnek.
abszolute nem akadékoskodásból vagy szemétkedésből de ránézésre hogy lehet így megállapítani egy olyan adatot ami az ember individuális döntésétől függ ?
Plánne 3-6 hónap alatt biztosan több ragad az embere mint 20 nap alatt.
ragadni ragad de ahhoz hogy az ember használni is tudja ami "rá ragadt" szerintem 3 hónap kevés
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
abszolute nem akadékoskodásból vagy szemétkedésből de ránézésre hogy lehet így megállapítani egy olyan adatot ami az ember individuális döntésétől függ ?

ragadni ragad de ahhoz hogy az ember használni is tudja ami "rá ragadt" szerintem 3 hónap kevés

Abszolút egyetértek Veled. Annyi pici kiegészítés, hogy az a "3 hónap" az pont 3 hónappal több, mint a semmi (amivel rendelkeznének, ha ez nem lenne). Aztán persze ahogy - optimális esetben - a háborúk(fennforgások) nem robbannak ki egy pillanat alatt - így amikor szükség lenne rájuk, akkor nem tök nulláról kellene Velük indulni. Aztán persze az is igaz, hogy az ÖTT -ből nem az elit élcsapatokhoz lenne a feltöltés legnagyobb arányban ...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 476
24 042
113
abszolute nem akadékoskodásból vagy szemétkedésből de ránézésre hogy lehet így megállapítani egy olyan adatot ami az ember individuális döntésétől függ ?
Bemész ma egy iskolai osztályterembe ránézésre meg tudod mondani, ki az aki akar és tud tanulni és ki az aki csak ott vegetál, olyan 80-85%-os eséllyel el fogod találni a két lehetőséget.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 381
7 885
113
abszolute nem akadékoskodásból vagy szemétkedésből de ránézésre hogy lehet így megállapítani egy olyan adatot ami az ember individuális döntésétől függ ?

ragadni ragad de ahhoz hogy az ember használni is tudja ami "rá ragadt" szerintem 3 hónap kevés
Tudom hogy kevés a 3 hónap de a semmitől meg a 20 naptol több. Ideális legalabb a 6 hónap lenne viszont így ha maradna a rendszerben a 6 hónap nagyon kevés vagy kevés jelentkező lenne. Rugalmasság. Szerintem te is látod vagy csak elég ránézni a munkaerőpiacra hogy normális human erőforrásilag nem áll a csúcsok magaslatán. Sajnos kompruszimot kell kötni ahhoz néha hogy legyen embered.
Továbbá ahogy írtam igy vagy úgy de valamilyen szinten "tovább" kénne nyitni a cégek felé is. Egyébként csak a munkahelyem ismerek pár embert akik korábban valamely fegyveres testületnél voltak. Rövidebb, hoszabb ideig, de inkább az utóbbi volt a jelemző. Volt aki vissza is ment.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 199
113
Tudom hogy kevés a 3 hónap de a semmitől meg a 20 naptol több. Ideális legalabb a 6 hónap lenne viszont így ha maradna a rendszerben a 6 hónap nagyon kevés vagy kevés jelentkező lenne. Rugalmasság. Szerintem te is látod vagy csak elég ránézni a munkaerőpiacra hogy normális human erőforrásilag nem áll a csúcsok magaslatán. Sajnos kompruszimot kell kötni ahhoz néha hogy legyen embered.
Továbbá ahogy írtam igy vagy úgy de valamilyen szinten "tovább" kénne nyitni a cégek felé is. Egyébként csak a munkahelyem ismerek pár embert akik korábban valamely fegyveres testületnél voltak. Rövidebb, hoszabb ideig, de inkább az utóbbi volt a jelemző. Volt aki vissza is ment.
Az időkeret kitöltése a lényeg. Annó heti x órában 2 évig tanítottak egy CAD programot...aztán az első munkahelyen (napi 8 órában) 2 hét alatt messze sokkal többet megtanultam. A kiképzés is ilyen; észrevétlenül rögzül sok dolog a napi rutinból (pl. lőtéren is felismerni, h ki volt katona és ki csak hobbista). Ami a munkaerő piacot illeti, több ember van a környezetemben, akik jó pozícióból mennének a seregbe. Kiszámíthatóbb, nincs "hivatott a főnök" stressz, stb.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 381
7 885
113
Az időkeret kitöltése a lényeg. Annó heti x órában 2 évig tanítottak egy CAD programot...aztán az első munkahelyen (napi 8 órában) 2 hét alatt messze sokkal többet megtanultam. A kiképzés is ilyen; észrevétlenül rögzül sok dolog a napi rutinból (pl. lőtéren is felismerni, h ki volt katona és ki csak hobbista). Ami a munkaerő piacot illeti, több ember van a környezetemben, akik jó pozícióból mennének a seregbe. Kiszámíthatóbb, nincs "hivatott a főnök" stressz, stb.
Ha meg bármilyen okokból kénytelenek leszerelni. Akkor mint most az ÖTT rendszerben vagy abban aki érez még magábban valamilyen szintet azoknak is legyen jobban lehetőségük hogy legalább tartalékos rendszerben maradjanak. Pl az ÖTT ben. Tudom hogy eddig is volt rá lehetőségük. De nem igazán. Pl a munkahelyek a járvány előtt (sztem most is) szinte herotjuk van aki pl ÖTT jelentkezne. Vagy pl aki leszerelt egy kicsit "visszamehessen". Már akiben maradt némi ........
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 381
7 885
113
Abszolút egyetértek Veled. Annyi pici kiegészítés, hogy az a "3 hónap" az pont 3 hónappal több, mint a semmi (amivel rendelkeznének, ha ez nem lenne). Aztán persze ahogy - optimális esetben - a háborúk(fennforgások) nem robbannak ki egy pillanat alatt - így amikor szükség lenne rájuk, akkor nem tök nulláról kellene Velük indulni. Aztán persze az is igaz, hogy az ÖTT -ből nem az elit élcsapatokhoz lenne a feltöltés legnagyobb arányban ...
Néha az az érzésem hogy herotod van a tartalékos rendszertől v túl magasak az elvárásaid feléjük.
Nézd csak egy példa. Igaz durva látva a mostanni csapadékos időjárást mi lenne akkor a dunán megismétlődne a 2013 as árvíz vagy a tiszán a 2000 es árvízek. Csak egy 2013 as szintű dunai árvízhez hány embert kellene leakasztani. Közmunkásokkal szinte alig mennél valamire.
Ugyan ez lenne a helyzet ha netán egy kisebb konfliktus elhúzodna itt egy hónapnál tovább.
Szerintem 2026-30 ra nemcsak az aktív dandárokat jó lenne rendbehozni. Muszály lesz a tartalékos rendszert is kifaragni addigra . Mivel a várható demográfia és egyébb szempontokat figyelembe véve a rendszert úgy kellene kialakítani hogy részben lefedje il részben benne legyenek a polgári/rendvédelmi il katasztrófa védelem is.
 
  • Tetszik
Reactions: marton

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 711
6 509
113
Bemész ma egy iskolai osztályterembe ránézésre meg tudod mondani, ki az aki akar és tud tanulni és ki az aki csak ott vegetál, olyan 80-85%-os eséllyel el fogod találni a két lehetőséget.
szerintem itt nem az a lényeg hogy akar e tanulni vagy sem (ha a Te hasonlatodat nézzük) mert ha már jelentkezett akkor biztos valamilyen szinten szeretne is tanulni, én csak azt mondom hogy ez nem jelenti azt "ránézésre" hogy tovább is fog menni és hivatásos lesz
Tudom hogy kevés a 3 hónap de a semmitől meg a 20 naptol több. Ideális legalabb a 6 hónap lenne viszont így ha maradna a rendszerben a 6 hónap nagyon kevés vagy kevés jelentkező lenne. Rugalmasság. Szerintem te is látod vagy csak elég ránézni a munkaerőpiacra hogy normális human erőforrásilag nem áll a csúcsok magaslatán. Sajnos kompruszimot kell kötni ahhoz néha hogy legyen embered.
Továbbá ahogy írtam igy vagy úgy de valamilyen szinten "tovább" kénne nyitni a cégek felé is. Egyébként csak a munkahelyem ismerek pár embert akik korábban valamely fegyveres testületnél voltak. Rövidebb, hoszabb ideig, de inkább az utóbbi volt a jelemző. Volt aki vissza is ment.
persze ez tiszta sor, nem is azzal volt bajom amilyen rendszert Te mondtál csak a "ránézésre hivatásosok lesznek" dologban akadtam meg picit, a többel teljesen okés vagyok
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 098
13 510
113
Semmi új infó nincs benne, csak egy vicces kép meg nacigyanus volt a zene a Leo bemutató alatt. :eek:

Panzer für Orban
https://www.jungewelt.de/artikel/382887.ungarn-und-brd-panzer-für-orban.html
Ungarn erhält erste Leopard-2-Lieferung. Budapest ist zu einem der wichtigsten Waffenabnehmer der Bundesrepublik geworden
140510.jpg
Azért egy krígli sör jobban néz ki a Leó ágyúcsöve végén, mind az Orbán. :p
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 467
77 239
113
Nem az a lényeg,hogy x hónap több mint a semmi hanem az,hogy ennek az x hónap mekkora valós harcérteket jelent.Hát semekkorat innentől kezdve nem ér semmit...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Negan

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
923
2 289
93
https://honvedelem.hu/cikk/kikepzes-az-egyentol-a-csapatig/

Ránézésre tippre szerintem legalább a negyede átmegy szerződésesnek.
Szerintem jó ez a rendszer. Plánne 3-6 hónap alatt biztosan több ragad az embere mint 20 nap alatt. Biztos lehetne faragni még rajta. Meg kénne hagyni a későbbiekben is valamilyen szinten. Pl ráhúzni kicsit a továbbtanulokra is vagy akiknek nem sikerült az első felvételi jelentkezésük stb..... pl plusz felvételi pontokért stb....
A cégek felé meg lehetne nyitni azáltal ha csökken a termelés v. Átmeneti szarban lesz akkor legyen lehetőség a normálisabb munkavállalóknak belépni oda. 20-30-40 (60 vagy 90 napra). Mert lehet hogy jobb az Állásidőnél (amit legtöbb helyen vissza kell adni) vagy roszabb esetben a munkanélküli segélynél vagy a fizetés nélküli szabadságnál.

Nálunk több mint a fele szerződéses jövőt tervez.