Leopard 1 MBT (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
Meglepett a videó, ezek szerint a dánok még mindig használják a Leo1-et? Elég friss videó
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Akkor is érdekes, mert arra ott lenne a leo2 a5 majd onnan átülhetnének a kiképzett legények az a7-be, csak közelebb áll az A5 az A7-hez mint a 1A1 az A5-höz és A7-hez.

Mint ahogy nálunk is a4-ből majd átülnek a7-be ha megérkeznek.

Az A5 bőven nem az a kategória amit kikepzésre használna bárki is.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Meg tartalekosoknal van /m60 ak egy reszet sem dobtak ki lattam egyszer egy hangarba a nepfosuli ahova jartam egy laktanyarol volt levalasztva./

Dánoknak soha nem volt M60-asa. MBT vonal M4A3, utána Centurion Mk. III,
Leopard1A3, Leopard 2.

Felderítőknél M24 Chaffe, M41 Walker Bulldog, ezenkívül Dániának volt 48 darab M10 Wolverine páncélvadászuk amiket szintén a Bulldogok váltottak.

Mind a Bulldog mind a Centurion elég komolyan fel lett pimpelve, értelemszerűen az összes Leopard 1A3 is át lett építve 1A5-re, most pedig ugye a 2A4 upgradelődik. Így lehet faszán megtartani a régi cuccokat is.
Leo 1A5 is upgradelve lett DK-ra, EMES 18, újabb FCS, hővédő borítás a csőre, Tárolók a harckocsi oldalán, a torony végében.
kYFbPsYtHAmG_hdH1tGSvIRTpoclolVI-Yy8mtLqIyndByXAlHv4KS7ljnv0oDRLQNItVlg38ppR8wbF0vrb31oOY6z1hyExUOqmVXEVIqD9IK-yjnTyfQ

Sőt pár darab tovább lett faragva 1A5 DK-1-re. APU, GPS, tűzoltó rendszer, légkondi.


Centurion Mk V. 2 DK
centurion_mk5_2dk_3_of_3_by_liam2010-d470om5.jpg


M41 DK 1 a.k.a. Super Bulldog
p5050649.jpg



Meglepett a videó, ezek szerint a dánok még mindig használják a Leo1-et? Elég friss videó

2005-ben kivonták az aktív szolgálatból, valamennyi le van tárolva.

A videón látható gép innen van.
http://www.akvpk.dk/

Itt készült a videó is, elméletben 2013-ban, de minden évben van az a móka.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
751
2 016
93
Légyszíves magyarázza már el nekem valaki, hogy miért kell merőben más altipus kiképzésre? Oké értem, hogy közelebb viszi a magyar bakát is a 2a7-hez ha előbb kiképzik 2a4-re, de azért úgy sejtem, hogy teljesen más az elektronika és a fegyverzet is. Komolyan azon a pár darab kiképző tankon akkorát spórol ilyenkor egy állam?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 837
113
Légyszíves magyarázza már el nekem valaki, hogy miért kell merőben más altipus kiképzésre? Oké értem, hogy közelebb viszi a magyar bakát is a 2a7-hez ha előbb kiképzik 2a4-re, de azért úgy sejtem, hogy teljesen más az elektronika és a fegyverzet is. Komolyan azon a pár darab kiképző tankon akkorát spórol ilyenkor egy állam?

Az A7-ek még sehol sincsenek, addig is lesznek az A4-ek, kiképzésre, meg remélhetőleg lőszert is vesznek már hozzájuk, hogy bevethetők legyenek szükség esetén.

De ez a Leo 1 topicja, egyébként.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Légyszíves magyarázza már el nekem valaki, hogy miért kell merőben más altipus kiképzésre? Oké értem, hogy közelebb viszi a magyar bakát is a 2a7-hez ha előbb kiképzik 2a4-re, de azért úgy sejtem, hogy teljesen más az elektronika és a fegyverzet is. Komolyan azon a pár darab kiképző tankon akkorát spórol ilyenkor egy állam?

Alapvetően érdekes kérdés. Magát a jármű méreteket javarészt megszokják így, az optikák használatát is. Szóval alapvető kezelésben még a kisebb különbségek ellenére is jók lesznek a dologban, aztán erre már csak rá kell húzni a tényleges a7+ tudományokat. Ellenben a kiképző hk állomány is hadra fogható mégha korlátozottabb mértékben is.

Szóval szerintem jobb ez így, mint a normál kiképző hk alvázon. Meg ez hamarabb is volt, kevesebb pénzért. De ezt majd a leo 2 topikban folytassuk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Légyszíves magyarázza már el nekem valaki, hogy miért kell merőben más altipus kiképzésre? Oké értem, hogy közelebb viszi a magyar bakát is a 2a7-hez ha előbb kiképzik 2a4-re, de azért úgy sejtem, hogy teljesen más az elektronika és a fegyverzet is. Komolyan azon a pár darab kiképző tankon akkorát spórol ilyenkor egy állam?

Mert alapvetően gyanaz a típus,ugyanaz az üzemeltetési kultúra,döntően ugyanaz a harcászat.
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader