Magyarország légvédelme

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 843
18 930
113
Köszönöm a linket erről az Ausztrál objektumról fogalmam sem volt,elgondolkodtam azon,hogy az a 400 amerikai család vajon mit csinálhatott a szabad idején a nagy büdös ausztrál semmi közepén,mindenesetre nem egy inger gazdag környezet amit még megfűszerez a szélsőséges éghajlat is.
Én el tudnék pár dolgot képzelni amit kölyökként csináltam volna ilyen helyen. Hosszú egyenes utak, puskák, gondolom pár sörösüveg/konzervdoboz, esetleg valami vad is akad, aztán gondolom edzeni is lehet, meg könyvek, meg más családokból lányok is vannak. Rádiót is lehet építeni... vagy a biztonsági szabályok miatt nem :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
T

Törölt tag 1945

Guest
Eleg egyertelmu, mire szolgal, ha csak a fekveset megnezed (sargak az orszaghatarok):


image.png



Huztam egy 500 kilometeres karikat - nagyon remelem, ezt a tornyot rendesen felszereltuk minden foldi (SIGINT) joval... :D

image.png


Domborzat keleti iranyban... :D

image.png


Kellene melle egy valtas GlobalEye a levegobe es semmi esely meglepetesre. :cool:

A MH Rt alakulatainak diszlokációja ismert, ez az objektum itt offtopic.

MH 54. Veszprém Radarezred
1. gerincradar mérőpont; RAT-31DL (Békéscsaba)

2. gerincradar mérőpont; RAT-31DL, Obrona-14, PRV-17M, P-37M (Medina)
2. mobil radarcsoport; P-18, SzT-68U (Medina)

3. gerincradar mérőpont; RAT-31DL (Bánkút)

11. gerincradar-század; P-37M, PRV-17M (Kup)
1. mobil radarcsoport; P-18, SzT-68U (Kup)

12. gerincradar-század; P-37M, PRV-17M (Juta)
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 172
3 401
113
"Az MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred az őszi „Brave Warrior 2020” gyakorlatra történő felkészülés jegyében repüléssel egybekötött célkövetési gyakorlást hajt végre az ezred gyakorlóterén.

A kiképzéshez 2020. július 28-án és 30-án, valamint augusztus 4-én és 6-án egy Gripen vadászrepülőgép is csatlakozik. Az említett napokon Győr térségében megnövekedett zajhatásra lehet számítani.

A Magyar Honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva arra törekszik, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát. A lakosság megértését és türelmét köszönjük!"
Ha már szóba került. A légvédelmi rakétaezredünk miért is a nyugati határhoz van telepítve..arról milyen ellenséget várunk?
 
M

molnibalage

Guest
Ha már szóba került. A légvédelmi rakétaezredünk miért is a nyugati határhoz van telepítve..arról milyen ellenséget várunk?
Valahol kell lennie. És mivel gondolom az alakulat mindig ott volt és a többit felszámolták, hát ott maradtak.
1986-ban 14. légvédelmi ezred volt ott. A tatai alakulat tudtommal első lépcsős volt és 11. hadosztály légvédelmi ezrede volt akkor is már Kub. Gondolom ebből lett a mai alakulat.

6i13w4a.png


Miért Tatán vannak ennyi erővel a harckocsizók?
Vagy mindenki legyen az ország közepén, mert csak?
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 172
3 401
113
Valahol kell lennie. És mivel gondolom az alakulat mindig ott volt és a többit felszámolták, hát ott maradtak.
1986-ban 14. légvédelmi ezred volt ott. A tatai alakulat tudtommal első lépcsős volt és 11. hadosztály légvédelmi ezrede volt akkor is már Kub. Gondolom ebből lett a mai alakulat.

6i13w4a.png


Miért Tatán vannak ennyi erővel a harckocsizók?
Vagy mindenki legyen az ország közepén, mert csak?
Értem, tehát csak így esett. Egyébként aTatán állomásozó harckocsizókkal kapcsolatban is feltettem ezt a kérdést már korábban. Erre az volt a válasz, hogy gond esetén gyorsan a keleti határra tudnak települni még időben...Meglátásom szerint sem a páncélosainknak sem a megmaradt légvédelmi egységeinknek nincs semmi keresnivalója jelenleg a Dunától nyugatra. Legalábbis a jelenlegi és közeljövőben várható mennyiségüket alapul véve.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 670
75 499
113
Értem, tehát csak így esett. Egyébként aTatán állomásozó harckocsizókkal kapcsolatban is feltettem ezt a kérdést már korábban. Erre az volt a válasz, hogy gond esetén gyorsan a keleti határra tudnak települni még időben...Meglátásom szerint sem a páncélosainknak sem a megmaradt légvédelmi egységeinknek nincs semmi keresnivalója jelenleg a Dunától nyugatra. Legalábbis a jelenlegi és közeljövőben várható mennyiségüket alapul véve.

Nem tök mind1,hogy hol van a laktanyájuk?Nem a laktanyából indulnának haborúzni hanem a háború helyétől függően kijelölt körletekből.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 656
30 354
113
A MH Rt alakulatainak diszlokációja ismert, ez az objektum itt offtopic.

MH 54. Veszprém Radarezred
1. gerincradar mérőpont; RAT-31DL (Békéscsaba)

2. gerincradar mérőpont; RAT-31DL, Obrona-14, PRV-17M, P-37M (Medina)
2. mobil radarcsoport; P-18, SzT-68U (Medina)

3. gerincradar mérőpont; RAT-31DL (Bánkút)

11. gerincradar-század; P-37M, PRV-17M (Kup)
1. mobil radarcsoport; P-18, SzT-68U (Kup)

12. gerincradar-század; P-37M, PRV-17M (Juta)
Kabinát kivonták?Pedig marha messze ellátott.
 
K

kamm

Guest
A MH Rt alakulatainak diszlokációja ismert, ez az objektum itt offtopic.

MH 54. Veszprém Radarezred
1. gerincradar mérőpont; RAT-31DL (Békéscsaba)

2. gerincradar mérőpont; RAT-31DL, Obrona-14, PRV-17M, P-37M (Medina)
2. mobil radarcsoport; P-18, SzT-68U (Medina)

3. gerincradar mérőpont; RAT-31DL (Bánkút)

11. gerincradar-század; P-37M, PRV-17M (Kup)
1. mobil radarcsoport; P-18, SzT-68U (Kup)

12. gerincradar-század; P-37M, PRV-17M (Juta)

Mitol lenne offtopic? Tudjuk, hogy nem radar, a felretajekozodott keritesepito mesteren kivul senki nem gondolta, hogy radar, Sigint meg siman belefer a temaba.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Tele volt kvótanőkkel és kvótanégerekkel.
Most hirtelen nem tudom mire célzol, mivel nem ismerlek személyesen, nem ismerem a beállítottságodat, hogy ezt most a hazai létesítményre érted nagyobb áttétellel/iróniával, vagy az ausztráliában található bázisra gondolsz, amit belinkeltem vagy az azonos nevű 2018-as Netflix sorozatra gondolsz, és a Hollywoody színész-kvótákra célzol?
Mert hát bármelyik lehet, az országok fegyveres testületeiben szerintem elég keményen jelen volt/van/lesz egy rész, aki szeret "kvótanőzni" meg "kvótanégerezni", de vannak helyek, ahol messzebbre is mennek/mennének, már ha engednék őket. De mint mondom nem tudom mire gondolsz, az én fantáziám elég széles skálán dolgozik, szerintem jobban járunk ha nem a fantáziámra bízzuk, hogy mire is gondolhattál :oops: Mivel a légvédelem topikban vagyunk, és nem a tv sorozatokban, így az első kettő közül az egyikre tippelek.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 656
30 354
113
Nem tudtak akkor semmit a stealth fejlesztésekről. Még a Have Blue sem volt meg.
Akkor az egészNyebo a lopakodók felderitője csak szöveg.Egyszerűen csak a méteres hullámhossz járulékos előnye.Korábban kiszúrja,de szerintem harcászatilg már az is késő.Ráadásul alcsonyan és nagy magasságban is kikerűlhető a felderitési zónája.
Más.Olvastad a Terminátor által berakott heli+dron cikket?
 
M

molnibalage

Guest
Akkor az egészNyebo a lopakodók felderitője csak szöveg.Egyszerűen csak a méteres hullámhossz járulékos előnye.Korábban kiszúrja,de szerintem harcászatilg már az is késő.Ráadásul alcsonyan és nagy magasságban is kikerűlhető a felderitési zónája.
Más.Olvastad a Terminátor által berakott heli+dron cikket?
Többször lett linkeltve @Hpasp számítása. A Nyebo zavarmentes környezetben kb. 90 km-ről észlel egy -30 dBsm méretű célt. A bibi az, hogy stealth gépek ez alá is beesnek, tehát egy manőverező stealth cél ellen a track képzés távolsága ennél kisebb....

https://forum.htka.hu/threads/légvédelemi-radarokról-általában.973/page-17#post-467302
 
Status
Not open for further replies.