A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Szerintem sincsenek.
Egy olyan alakulat egyseg alegyseg sincs a vilagon ami a huszar elvek szerint hajtana vegre a feladatat.uss es fuss mindezt altalaba melysegbe nagy mobilitas es tuzero mellett.
A huszar eggyik legnagyobb elonye a harcteri mobilitas /harcaszati./ es a viszomylag nagy tuzero karabely es /sok eetben ket pisztoly./vegso esetben szablya./
Éppenséggel a dél afrikai gépesitett mélységi portyázások tipikus huszárstilus volt Angolában.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
A HForce rendszerrel mikor kezdenek foglalkozni? Lövészet? Egyáltalán van már HForce itthon?
Úgy tűnt a szerbeknél az átvètel után elég gyorsan kezdték a próba lövéseket. Ha a szerbeknek ennyite sűrgős volt, nálunk mi a helyzet?
A szerbek saját fegyvert fejlesztenek bele a rendszerbe. Ha visszanézel, par nappal ezelőtt tett be @Terminator egy képet egy még német lajstromú, de nyilvánvalóan magyar gépről ami fel volt fegyverezve.
Valószínüleg vagy a kiképzés folyik, vagy éppen most véglegesítik a mi csomagunkba szánt fegyverzetet. Nem túl régen egy magyar gép volt szintén, amelyikkel a Link16-os hálózati képességeket fejlesztették/demózták Észak-Németországban, a Hensoldt-tal közösen.
Nyugalom! A "gépház" dolgozik.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 994
13 300
113
Szerintem sincsenek.
Egy olyan alakulat egyseg alegyseg sincs a vilagon ami a huszar elvek szerint hajtana vegre a feladatat.uss es fuss mindezt altalaba melysegbe nagy mobilitas es tuzero mellett.
A huszar eggyik legnagyobb elonye a harcteri mobilitas /harcaszati./ es a viszomylag nagy tuzero karabely es /sok eetben ket pisztoly./vegso esetben szablya./
e0f1d9f08cc00ad353feec9a136fa27e.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Mennek Tápiószecsőre vagy Nyírtelekre, ott fognak tovább rohadni. Írjatok a HM-nek, hátha, bár sok esélyt nem adok rá, hogy fognak adni.
Nem gondolnám. Szerintem ezeket most minimálisan rendberakják, és ki fogják árulni.
Kb. 1 éve jelent meg az új rendelet/törvény, hogy a HM-é automatikusan az eladott technika ára.
Eddig ment bele a központi költségvetésbe.
Gyakorlatilag mindenki leszarta, hogy mi lesz a levedlett ócskavasakkal.
Ezt egy megfelelő vagyongazdalkodással simán ki lehetne bőven plusszosra hozni.
Az a vicces, hogy egy-két esetben mar ményleg restaurálni érdemes! :rolleyes::D
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
Nem gondolnám. Szerintem ezeket most minimálisan rendberakják, és ki fogják árulni.
Kb. 1 éve jelent meg az új rendelet/törvény, hogy a HM-é automatikusan az eladott technika ára.
Eddig ment bele a központi költségvetésbe.
Gyakorlatilag mindenki leszarta, hogy mi lesz a levedlett ócskavasakkal.
Ezt egy megfelelő vagyongazdalkodással simán ki lehetne bőven plusszosra hozni.
Az a vicces, hogy egy-két esetben mar ményleg restaurálni érdemes! :rolleyes::D
szerintem vevőt találni nagyobb gond lehet mint felhúzni őket "elfogadható" szintre
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
szerintem vevőt találni nagyobb gond lehet mint felhúzni őket "elfogadható" szintre
A német technikát egyértelműen otthon és a Balkánon kellene hírdetni.
De én pl. Afrikával is elkezdenék kacérkodni.
A Bamako rally befutója után gyakran meglepő pénzeket kaptak az ott eladott és az odáig lestrapált járgányokért.
Szerintem erre a mennyiségre már külön ügynökséget kellene létrehozni.
Ha az Excalibur Army pénzt tud belőle csinálni, akkor mi is!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
A német technikát egyértelműen otthon és a Balkánon kellene hírdetni.
De én pl. Afrikával is elkezdenék kacérkodni.
A Bamako rally befutója után gyakran meglepő pénzeket kaptak az ott eladott és az odáig lestrapált járgányokért.
Szerintem erre a mennyiségre már külön ügynökséget kellene létrehozni.
Ha az Excalibur Army pénzt tud belőle csinálni, akkor mi is!
Nekem van egy ismerosom aki azzal foglalkozik hogy hasznalt kamionokat es teherautokat ad el afrikaba. /nagyon jo uzlet egyebkent allitolag./az uazok jo resze ha rendbe van teve nyugati gyujtoknek aranyat er de nagyon szeretik az elmeny/kaland haborus parkok is. /daniaba pl mindent hajlandoak megvenni az ilyen parkok jo penzert hatalmas uzlet van nekik belolle./
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
A német technikát egyértelműen otthon és a Balkánon kellene hírdetni.
De én pl. Afrikával is elkezdenék kacérkodni.
A Bamako rally befutója után gyakran meglepő pénzeket kaptak az ott eladott és az odáig lestrapált járgányokért.
Szerintem erre a mennyiségre már külön ügynökséget kellene létrehozni.
Ha az Excalibur Army pénzt tud belőle csinálni, akkor mi is!
legyen úgy ahogy mondod, azért gondoltam csak mert mi azért eléggé elhasználjuk ám a technikát ( ejj de diplomatikusra sikerült ) de ha @Szittya írja hogy jó biznisz tud lenni akkor hajrá, minden kis extra pénz tud számítani
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
legyen úgy ahogy mondod, azért gondoltam csak mert mi azért eléggé elhasználjuk ám a technikát ( ejj de diplomatikusra sikerült ) de ha @Szittya írja hogy jó biznisz tud lenni akkor hajrá, minden kis extra pénz tud számítani
A honvedseget ismerve szerintem van koztuk 20 km ert futott is :)/buszbol viszont temyleg van a honvedsegnek olyan muzealis darab ami meg nemetorszagban is ritkasag /mercedes./ minket olyannal vittek tatarol szentedrere. Egyszer/ nagy jol ketyegett a jargany tip topp ahhoz kepest.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
A honvedseget ismerve szerintem van koztuk 20 km ert futott is :)/buszbol viszont temyleg van a honvedsegnek olyan muzealis darab ami meg nemetorszagban is ritkasag /mercedes./ minket olyannal vittek tatarol szentedrere. Egyszer/ nagy jol ketyegett a jargany tip topp ahhoz kepest.
najó de nem mindegy miért futott csak 20 kilómétert, ha azért mert miután elhozták a gyárból és dőlt belőle az olaj mintha muszáj lenne (pár rába khmkhmkhm) akkor az más, nyilván persze van olyan hogy valamelyik tökéletesen működik aztán nagyon kevés van benne ÉS elég idős, hát, megesik az ilyen csoda itthon :D :rolleyes::oops::oops: azokat kell kiszűrni aztán jó pénzért adni aki csak veszi
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
najó de nem mindegy miért futott csak 20 kilómétert, ha azért mert miután elhozták a gyárból és dőlt belőle az olaj mintha muszáj lenne (pár rába khmkhmkhm) akkor az más, nyilván persze van olyan hogy valamelyik tökéletesen működik aztán nagyon kevés van benne ÉS elég idős, hát, megesik az ilyen csoda itthon :D :rolleyes::oops::oops: azokat kell kiszűrni aztán jó pénzért adni aki csak veszi
Amelyik hibasan jott a gyarbol netan azzal altalaba tokoltek :D
A kesszenleti jarganyok es a tartalekok regi m zaroltak szoktak nagyon keveset futottak lenni. A rosszakat szet kell szedni es hasznalt alkatreszkent egy kis penzert ertekesiteni a nem kifogastalan muszaki allapotuak melle. Afrikaba egyebkent temyleg mindent megvesznek allitolag olyan szinten hiany van gepjarmubol. Eggyes orszagokba az uaz a dobozos elnyuhetetlen es orok a rajkocsi viszont nem igenyel klimat :D es valoban jo terepjaro kepeseguek egyebkent ami afrikaba nagyon sokat szamit./es kituno alapot biztositana egyeb levedlett haditechnika es az uj haditechnika ertekesitesere is a kesobbiekben./ felteve ha aranyat is elfogadunk fizetseg egy reszebe vagy mast.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
Afrikaba modern de nem csucskategorias technikara is igeny van. Haditeknika teren. Ott lenne piac a magyar termekeknek es nagyhamar meglene varhatoan az eles alkalmazasbol jovo tapasztalat a tovabbfejlesztes tekintetebe... Rombolopuskak karabelyok geppisztolyok pisztolyok /szerintem meg a pkm et is ujra lehetne gyartani meg megvan a license./ mindenre van igemy elyelatok /regebbitipusuak./ vedomellenyek annyi hogy politikailag allast kell foglalni... De igazabol afrika olyan messze van hogy nagypolitikara egy egy ilyen allasfoglalas nem lenne kihatassal... Egyeduk a belpolitikara ellenzek ugye ilyen olyan diktarorokkal uzletel haborus bunosokkel stb... De ha el van magyarazva a nepnek hogy szarjak le ez uzlet ami az o gyarapodasukat is szolgalja es hogy a migracios hullam megallitasaban is nagy szerepe van egy egy ilyen dontesnek /ott kell megallitani ahonnan jonnek vagy rendezzek le egymaskozott hogy kevesebb erjen ide a radikalisabbaknak. Vagy hogy a stabilitas megtartasa erdekeben tamogatunk es a fejlodesuk miatt a beke megorzesejert a szeplelkueknek.../
Igazabol ma mar megvan ujra az eronk ahhoz hogy afrikaba uzleteljunk /a szocializmusba is jo uzletek kottettek szamunkra a fekete kontinensen.../ egyebkent a csehek altal nallunk felvasarolt raktarkeszletek jo resze afrikaba kotott ki nem csak a kozelkeletre szallitottak...az utobbi par ev a kozelkeleti puskaporos hordo koruli langok miatt egyebkent a csehek atmyargaltak a kozelkeletre az afrikai erdekeltseguket hatrahagyva teht uzleti res is lenne akar meg repulogepeknek is komolyabb memmyisegbe. Legyen az uj vagy regi szerintem meg a migeket is eltudnank passzolni meg a 21 esbol megmaradt alkatreszeket is.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 494
113
A belügyes helikopterkre (mentők, rendőrök) hol fogják képezni a pilótákat?
Ők is Szolnokon tanulnak meg majd repülni Zlinen és Mókuson és utána mennek majd máshová típusképzésre?
Vagy ők "másik cég" és megoldják az egészet máshol, máshogy?
A rendőrök és a mentők valamikor nyár végén szoktak több napig gyakorolni Kilitin. Tudja valaki hogy most mikor lesz?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
A belügyes helikopterkre (mentők, rendőrök) hol fogják képezni a pilótákat?
Ők is Szolnokon tanulnak meg majd repülni Zlinen és Mókuson és utána mennek majd máshová típusképzésre?
Vagy ők "másik cég" és megoldják az egészet máshol, máshogy?
A rendőrök és a mentők valamikor nyár végén szoktak több napig gyakorolni Kilitin. Tudja valaki hogy most mikor lesz?

Gondolom ahol eddig.