[HUN] NASAMS

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 478
113
Nehogy valami kimaradjon:
1. Egyszer jóváhagyták ezt:
- sixty (60) AIM-120C-7/C-8 AMRAAMER missiles,
- two (2) spare AIM-120C-7/C-8 AMRAAM-ER guidance sections.
- four (4) AMRAAM-ER training missiles (CATM-120C);
- missile containers;
- spare and repair parts;
- cryptographic and communication security devices;
- precision navigation equipment;
- software, site surveys;
- weapons system equipment and computer software support;
- publications and technical documentation;
- common munitions and test equipment;
- repair and return services and equipment; personnel training and training equipment;
- integration support and test equipment;
and U.S. Government and contractor, engineering, technical and logistics support services; and other related elements of logistical and program support

2. Korábban meg ezt:
- one hundred and eighty (180) AIM-120C-7 Advanced Medium Range Air-to-Air Missiles (AMRAAM),
- four (4) spare AIM-120C-7 AMRAAM guidance sections.
- four (4) spare AIM-120C-7 control sections,
- six (6) AMRAAM training missiles (CATM-120C),
- missile containers, classified software (for the AN/MPQ-64F1 Sentinel Radar requested by Hungary through Direct Commercial Sale),
- spare and repair parts, cryptographic and communication security devices,
- precision navigation equipment,
- other software, site surveys,
- weapons system equipment and computer software support,
- publications and technical documentation,
- common munitions and test equipment,
- repair and return services and equipment,
- personnel training and training equipment,
- integration support and test equipment, and U.S. Government and contractor, engineering, technical and logistics support services, and other related elements of logistical and program support

Ami kétszer szerepel, annak a feléért veszünk bort a másik feléért meg piát...:D

A dátumokat hagytad ki, pedig az is fontos...
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül
K

kamm

Guest
Miért ne menne?!
Az ER az Sea Sparrow test AMRAAM irányítással.

Erre gondolok:

AMRAAM-ER.jpg
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Miért ne menne?!
Az ER az Sea Sparrow test AMRAAM irányítással.
A gyártó honlapján az er-hez ezt írják:
https://www.raytheonmissilesanddefense.com/capabilities/products/amraam-missile
Designed specifically for ground-based air defense, the AMRAAM-ER missile will be integrated with the NASAMS launcher for increased air defense protection in the medium-range air defense market.
tehát az er földi légvédelmi rendszerekre lett tervezve, nem pedig a2a-hoz
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and SilvioD
K

kamm

Guest
Pontosan. Azert is tettem be a kapaet, mert hatalmas, no meg ESSM motorral megy, ami nem egy fighteren rangatott abusera lett tervezve, szerintem ez lehet a gond, ezert nem lett air-to-air celra meg tesztelve sem, nemhogy ajanlva.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
A gyártó honlapján az er-hez ezt írják:
https://www.raytheonmissilesanddefense.com/capabilities/products/amraam-missile
Designed specifically for ground-based air defense, the AMRAAM-ER missile will be integrated with the NASAMS launcher for increased air defense protection in the medium-range air defense market.
tehát az er földi légvédelmi rendszerekre lett tervezve, nem pedig a2a-hoz

Elnézést, félreértettem ez "Az ER nem megy fighterre, ugye?"
De attól még valós amit írtam.

Egyébként meg googlizzátok meg Sea Sparrow ot
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 478
113
Ez érdekes...
"Az MTI hír kapcsán a legérdekesebb így is az volt, hogy estére hivatalosan javították a híradást, ugyanis az eredeti, “Az Egyesült Államoktól vesz légvédelmi rakétarendszert a Magyar Honvédség” címet estére “Az Egyesült Államoktól vesz légvédelmi rakétarendszer-komponenseket a Magyar Honvédség” címre módosították hivatalosan és kérték, hogy az MTI anyagát felhasználók is korrigálják a cikkeiket."

Hihetetlen hogy ezt a honvédségi beszerzést sem sikerült rendesen kommunikálni. :hadonaszos:
Azt hogy mit is szeretne venni a Honvédség 293 milliárd forintért...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 478
113
Ugye? I told you so... :)

Ez raketak es egyeb dolgok, de nem az egesz rendszer. Meg mindig allitom, hogy ez Cornstein miatt lett bejelentve, a nemetekkel torteno egyezkedesekrol szivargasok miatt...

Furcsa ez a 09.30-as határidő, mert csak a Világgazdaság írásában szerepel, máshol nem... lehet benéztek valamit.

Gondolom, Cornstein már két éve mondogatta hogy úgy is kell venni tőlük valamit, ne húzzák tovább az időt, ezért volt a beszólás az alapos kiválasztási folyamatra...
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Én Nem láttam senkinél , de ha jól látom azért 40 km hatótávolságot írnak ami rendes.Az itt a környéken a hálózatos AIRBUS rendszerrel .....
Bátor pilóta az aki vezeti a támadást egy ilyen rendszer ellen :D Kb. itt a környéken ez a rendszer lesz a legnagyobb potenciállal.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 771
30 537
113
Én Nem láttam senkinél , de ha jól látom azért 40 km hatótávolságot írnak ami rendes.Az itt a környéken a hálózatos AIRBUS rendszerrel .....
Bátor pilóta az aki vezeti a támadást egy ilyen rendszer ellen :D Kb. itt a környéken ez a rendszer lesz a legnagyobb potenciállal.
Patriot új generációja az ARH rakétákkal kb ugyanigy működik,csak némileg nagyobb.Nemtudom,hogy az oláhok végülis melyik változatot veszik/kapják.Hatótávra mindenesetre a régebbi változat is nagyobb.Ahogy az S300 és a HQ22 is.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A Forint-Dollár árfolyam alakulása is hatással lehet a szerződésre majd. Lehet kivárjuk a konkrét aláírással a legjobb időpontot, amikor a legolcsóbban vehetjük a Dollárt! A demokrarák és majmaik lehet megspórolják nekünk a rendszer árának tíz százalékát!
 
W

Wilson

Guest
Hihetetlen hogy ezt a honvédségi beszerzést sem sikerült rendesen kommunikálni. :hadonaszos:
Azt hogy mit is szeretne venni a Honvédség 293 milliárd forintért...

Ne csodálkozz rajta nincs benne gyakorlatuk,eddig nem kellett ilyen szándéknyilatkozatokkal molyolniuk ráadásul légvédelmi rakétakomponensekről van szó sokkal összetettebb kifejezés mint a tank,hát persze,hogy belezavarodtak.:):):).Ebből is látszik sokkal jobb,hogy csak akkor jelentenek be bármit is amikor már lepapiroztak mindent akkor elég egy pár szavas közlemény:):)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
Ki lett mar valahol vesezve hogy ez hany darab inditot, radart stb. jelenthet?

Itt beraktam a holland és a litván rendszereket.

Pont azok nincsenek meg, eddig nagyjából a rakéták számát tudjuk. Attol is függ szerintem, hogy lesz e mellette egy másik rendszer, vagy tényleg nem NASAMS lesz.... Csak ezeket a rakétákat kell egy rendszerbe integrálni.
Mégegyszer. Nincs másik olyan rendszer, amelyik AMRAAM rakétákat használna. A kedvünkért (értsd: nagyon sok pénzbe kerülne) meg nem fogják másik rendszerbe integrálni az AMRAAM-ot, amikor minden más gyártónak van saját rakétája a célra. Az összesen 240db rakéta pedig olyan tétel, ami feltételezi, hogy ez lesz a rendszer fő típusa.
UGYANAKKOR!
Nem tudjuk, hogy kizárólag csak AMRAAM és AMRAAM ER-t fognak-e kapni az indítók. Mert ugye egy hatos indító blokkba akár vegyesen is kerülhetnek a rakéták, és eddig AIM-9-ről egy szó sem esett, pedig azért az is költséghatékonyság lehet, ha azokkal picit felhígítjuk a rakéta portfoliót. Mondjuk egy hatos indítóba 2-2-2 arányban kerül ER, AIM-120, és AIM-9.
Ha tippelnem kellene, akkor 4-6 légvédelmi ütegre (battery) számítok. Ütegenként 4-6 indítóval, és 2-2db Sentinel radarral, valamint 1-1 FDC-vel és EO érzékelővel.
Ha 6 üteg lenne és ütegenként több, mint 4 indítóval, akkor szerintem vesznek majd hozzá még AIM-9-et is.
Szerintem az is fontos lenne, hogy a holland rendszerhez hasonlóan minden ütegnek kellene kapnia egy nagyobb felderítő képességű mobil radart.
A hat üteget be lehet osztani 2 osztályba (1 osztály objektumvédelemre, 1 osztály csapatvédelemre). A 3.-ra meg talán egy ABM rendszert kell élesíteni (2-3 üteggel) ;).
A SHORAD (Mistral) és VSHORAD (érkező csöves) rendszereket pedig meg lehet tartani Győrben is 4. osztálynak, vagy leszervezni a lövész dandárokhoz csapatlégvédelemnek.
Mindenesetre én számítok a győri ezred, dandárrá szervezésére is. Ha a 4 osztály mind Győrben marad, akkor szerintem elkerülhetetlen.