[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 134
92 380
113
A Magyar Honvédség kívánságainak megfelelően kialakítandó gyalogsági harcjármű, az egyszerűség kedvéért nevezzük HULYNX változatnak, a sorozatgyártásba kerülés előtt az utolsó csavarra lemenően engedélyt kap a gyártásra Az egész sorozat összes tagja egyforma kell, hogy legyen, azt nem lehet, hogy a német változatokon még másféle lemezek vannak, másfele nyílnak szerelőnyílások, eltérő alkatrészek, vagy anyagminőségek vannak.:eek: Ez lesz egy egységes sorozat, reméljük 200 valahány egyforma darabban.
Ha nem így lesz, akkor az már két külön sorozat, egy kezdeti elő szériás, meg egy későbbi, kisebb módosításokkal ellátott második sorozat. Az alkalmazó szempontjából ez azért nem annyira jó. Van olyan dolog, amit lehet utólag egységesíteni, de az már pénzbe kerül majd nekünk, később.
Ezektől függetlenül persze lehet, hogy ők is be akarnak rendezkedni a sorozatgyártásra, ezért a magyar széria első darabjait ők akarják majd összerakni.
Én a magyar illetékesek helyébe ebbe nem mennék bele, mert ha lesz egy német gyártósor is, az a kisebb export megrendelések teljesítésénél a mi konkurenciánk lenne. Magyarul arra kellene törekedni, hogy ha már belerakunk 2 milliárd EUR-t, akkor legyen esélyünk majd exportálni. Ha van német gyártósor, akkor erre kicsi az esély. :rolleyes:
A német gyártósort viszont jó eséllyel a mi pénzünkből rendezi be az RM. o_O
Először is nagyon várjuk az ausztrál gépeket, de én a csehekére is kíváncsi lennék, amivel ősszel tesztelnek, mégis csak itt lesz a szomszédban. :)

Amit @krisss irt, azt én is úgy képzelem el, ez a normál bevett gyakorlat az iparban. Nem véletlenül. A helyszínen lévő fejlesztők, szerszámgyári illetékesek első kézből tájékozódhatnak a hibákról. Minél több hibát ott megoldanak, annál jobb lesz a gép. Később ugyanúgy ki kell javítani, csak már sírva. Én erre hagynék bőven időt a tervezéskor.

Felreérted, kint szériagyártósor nem lesz ez esetben sem. Csak eloszériás "barkácsolás". Ez semmilyen konkurenciát nem jelent a magyar gyárnak, sőt előfeltétele, hogy sikeres legyen!

Egyébként pedig ugyanazon termék esetén egy német gyartósor sosem lesz konkurense a magyarnak, a magyar mindig nyer a pénzügyön!!
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 503
24 328
113
Ahhoz képest, hogy állítólag makett, sőt nem is létezik pk. verzió, mert még csak 1 demo példány van amit folyton átfestegetnek elég jó a terepjáró képessége.
Terepjáró képesség? :D azért ne túlozzunk, itthon tavasszal-ősszel a földúton komolyabb a terep...
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 796
74 927
113
A posztot végigolvasva a telephely kapcsán az lenne az észrevételem, hogy két helyszín lehet az asztalon. Az egyik Győr, amiről sok szó esett, a másik Csepel.
Linkelték az előzményekben Horváth József Kossuth rádiós szereplését, amiben arról értekezett, hogy "100 éve" félbeszakadt hagyományokat akarnak újraéleszteni (Weiss Manfréd művek).
Továbbá a magyar légvédelem, ha jól tudom, a jövőben is Győr és Budapest köré fog csoportosulni, ahogy napjainkban.

Első ránézésre.
Gyakorlatilag meg nehéz elhagyni.
Nem véletlenül épült ott le minden, és lettek j iparik parkok közvetlenül az M0 mellett.

Csepel rendbetételére vannak tervek és kormányzati szándék. Két új hidat már jóváhagytak. Atlétikai stadiont is akarnak oda építeni...
De szerintem ez a Weiss Manfrédozás inkább csak egy félresikerült hasonlat volt a műsorvezető/riporter részéről.
Bár jól illeszkedne kormánykommunikációba... szeretnek ilyen nagyokat mondani.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and DTheo

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 692
93
Csepel rendbetételére vannak tervek és kormányzati szándék. Két új hidat már jóváhagytak. Atlétikai stadiont is akarnak oda építeni...
De szerintem ez a Weiss Manfrédozás inkább csak egy félresikerült hasonlat volt a műsorvezető/riporter részéről.
Bár jól illeszkedne kormánykommunikációba... szeretnek ilyen nagyokat mondani.

mivel a kész járgányokat tesztelni is illik, ezért az én tippem a veszprém-várpalota-székesfehérvár környék lenne.
mit szóltok?
 
W

Wilson

Guest
Ponyvát rá aztán egyb kamion elviszi.

Amúgy szerintem a legjobb helyszín(ha már szóba került az összeszerelés utáni tesztelés)Debrecen lenne mivel a cívisvárostól keletre egy remek természetes tesztelési terület található kellően tágas és tele van a Lynx fegyverrendszere számára remek célpontokkal természetesen szigorúan csak tesztelési céllal:)Ráadásul van egy megfelelő repülőtere is ahol a megfelelő szállítógépekkel a desszantolást is lehet tesztelni azt is természetesen szigorúan csak keleti irányban:).Egy szó mint száz én felhúznám a gyárat Debrecen keleti részén a gyárból kiguroló Lynx-t meg egészen Brassóig lehetne tesztelni:):)
 
K

kamm

Guest
Amúgy szerintem a legjobb helyszín(ha már szóba került az összeszerelés utáni tesztelés)Debrecen lenne mivel a cívisvárostól keletre egy remek természetes tesztelési terület található kellően tágas és tele van a Lynx fegyverrendszere számára remek célpontokkal természetesen szigorúan csak tesztelési céllal:)Ráadásul van egy megfelelő repülőtere is ahol a megfelelő szállítógépekkel a desszantolást is lehet tesztelni azt is természetesen szigorúan csak keleti irányban:).Egy szó mint száz én felhúznám a gyárat Debrecen keleti részén a gyárból kiguroló Lynx-t meg egészen Brassóig lehetne tesztelni:):)

Kohajitasnyira mind az ukranoktol, mind a romanoktol... ketlem.
 
  • Tetszik
Reactions: DTheo

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 134
92 380
113
Amúgy szerintem a legjobb helyszín(ha már szóba került az összeszerelés utáni tesztelés)Debrecen lenne mivel a cívisvárostól keletre egy remek természetes tesztelési terület található kellően tágas és tele van a Lynx fegyverrendszere számára remek célpontokkal természetesen szigorúan csak tesztelési céllal:)Ráadásul van egy megfelelő repülőtere is ahol a megfelelő szállítógépekkel a desszantolást is lehet tesztelni azt is természetesen szigorúan csak keleti irányban:).Egy szó mint száz én felhúznám a gyárat Debrecen keleti részén a gyárból kiguroló Lynx-t meg egészen Brassóig lehetne tesztelni:):)
Ne beszélj haza!!!!:)
Stratégiailag Győr a legjobb! Messze van mind a déli, mind a keleti, mind az ukrán határtól. Ausztria - Szlovákia gazdaságilag annyira egybeforrt velünk, hogy kizárható komolyabb konfliktus. A potenciális beszállítók is közelebb vannak.
 
W

Wilson

Guest
Ne beszélj haza!!!!:)
Stratégiailag Győr a legjobb! Messze van mind a déli, mind a keleti, mind az ukrán határtól. Ausztria - Szlovákia gazdaságilag annyira egybeforrt velünk, hogy kizárható komolyabb konfliktus. A potenciális beszállítók is közelebb vannak.

:):):)
Nézd a jó oldalát a gyártás utáni tesztelés során visszafoglaljuk Erdélyt:):)