Microsoft Flight Simulator

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Probalom preloadolni (akinek van Xbox Game Pass, annak ingyen van - en vmi vasarlas melle kaptam 6 honapot ingyen nyar elejen), hat... 124, igen SZAZHUSZONNEGY GB helyet akar. Komolyan mondom, hozza kell adnom egy masik SSDt a rendszerhez emiatt. :)
 
K

kamm

Guest
Probalom preloadolni (akinek van Xbox Game Pass, annak ingyen van - en vmi vasarlas melle kaptam 6 honapot ingyen nyar elejen), hat... 124, igen SZAZHUSZONNEGY GB helyet akar. Komolyan mondom, hozza kell adnom egy masik SSDt a rendszerhez emiatt. :)

Helyesbitek, 152GB kellett neki, de a preload minimalis - viszont nem indul meg el, sajna tutira US ido szerint indul majd:

image.png
 
M

molnibalage

Guest
A játékban egyébként milyen tartalom van? Az istennek sem írta még meg kb. senki és a YT bemutatók se beszélnek nagyon ilyesmiről.

  • Vannak benne oktatóanyagok narrálva?
  • Milyen beállításai vannak flight model rádiózás terén?
  • Vannak "mission"-ok, hogy pl. rossz időben kell leszállni vagy időben odaérni valahova, pl. szervdonor szállítást játszva?
  • Vagy a nagy airlinerek esetén pl. komoly reptéren opl. JFK-n full komoly forgalomban repkedés?

Vagy van free flight és csá? Ennyi?
 
K

kamm

Guest
A játékban egyébként milyen tartalom van? Az istennek sem írta még meg kb. senki és a YT bemutatók se beszélnek nagyon ilyesmiről.

  • Vannak benne oktatóanyagok narrálva?
  • Milyen beállításai vannak flight model rádiózás terén?
  • Vannak "mission"-ok, hogy pl. rossz időben kell leszállni vagy időben odaérni valahova, pl. szervdonor szállítást játszva?
  • Vagy a nagy airlinerek esetén pl. komoly reptéren opl. JFK-n full komoly forgalomban repkedés?

Vagy van free flight és csá? Ennyi?

Imadnam, ha tudnek valaszolni, de sajnos azota sem sikerult telepiteni, mert egy EKTELEN qrva bugot sikerult a vegleges verzioba belegyartaniuk es Windows Insideres Windows 10 verziokon (Dev channel) nem indul el, amikor nem a C: drive a telepites helye (egy un. junctiont hasznalnak a C: filesystemen linkelni a celt, de ez persze helyeteln credentials mellett megy, nem is telepul fel, igy beszakad indulasnal.)

Most varok, hogy kijavitsak, mert nem vagyok hajlando ujratelepiteni a gepemet emiatt (mert csak ugy tudsz kiszallni a Dev channelbol.) :mad::mad::mad:
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Ma kitoltak egy uj W10 preview buildet a Dev channelen (b 20197 rs 200818-1420) - belekerult egy oraba az upgrade, de ezen mar valoban elindul. Persze azota (cirka ket oraja) huzza lefele a ~100GB "contentet"...
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
OKtatas persze, termeszetesen rendes training van, egy Cessna 152-vel (en bele is tettem ma ejjel 1 ora repuloidot a logbookomba.) Van mas mod is, pl elo online stb, de utana szabad repulesi modban elrepultem Budaorsrol Papara - a hangarodban alapbol egy Daher 930-as van, nagyon popec, Garmin 3000-es avionikaval.

Joystick persze muszaj - lehet, hogy vki anelkul is le tudna szallni, de a Jo oreg Thrustmaster T.16000M-et egybol elore konfiguralva adta opcionak a program, hibatlanul mukodott (es meg a TWCS sincs meg mar hozza, az alap csuszkaval nyomom a throttlet.)
 
M

molnibalage

Guest
Imadnam, ha tudnek valaszolni, de sajnos azota sem sikerult telepiteni, mert egy EKTELEN qrva bugot sikerult a vegleges verzioba belegyartaniuk es Windows Insideres Windows 10 verziokon (Dev channel) nem indul el, amikor nem a C: drive a telepites helye (egy un. junctiont hasznalnak a C: filesystemen linkelni a celt, de ez persze helyeteln credentials mellett megy, nem is telepul fel, igy beszakad indulasnal.)

Most varok, hogy kijavitsak, mert nem vagyok hajlando ujratelepiteni a gepemet emiatt (mert csak ugy tudsz kiszallni a Dev channelbol.) :mad::mad::mad:
Nekem Win 7 van. Ha kipróbálom, akkor sanszosan a gamepass-szal fogom, mert többre nem hinném, hogy lesz ingerenciám, mint pár VFR repkedés és talán egy kis ILS.

Viszont én csak más meghajtóra tudom feltenni, mint a "C"...
 
K

kamm

Guest
Nekem Win 7 van. Ha kipróbálom, akkor sanszosan a gamepass-szal fogom, mert többre nem hinném, hogy lesz ingerenciám, mint pár VFR repkedés és talán egy kis ILS.

Viszont én csak más meghajtóra tudom feltenni, mint a "C"...

Azon biztos menni fog.
Nekem is a Gamepass miatt van meg, vmi promoban kaptam 6 honapot a karanten elejen, ez az elso alkalom, hogy hasznalom...
 
K

kamm

Guest
Mivel a Standard Edition a pass alatt elérhető, gondoltam, osszeszedem, mi van ebben:

A320neo
Aviat Pitts S2S
Beechcraft G36
Beechcraft 350i
Cessna 208B
Cessna Citation CJ4
Cessna 152
Cessna 172 G1000
Cub X Cub
Daher 930
Dreamliner 787-100
Diamond DA40NG
Djamond DA62
Extra 330LT
CTLS
ICON A5
JMB VL-3
CAP 10
Robin DR400-100
Zlin Savage Cub

Összes gép (minden verzióból) :
  • Airliners
    • Airbus A320neo
    • Boeing 747-8 Intercontinental
    • Boeing 787-10 Dreamliner
  • Turboprops
    • Beechcraft King Air 350i
    • Cessna 208 B Grand Caravan
    • Daher TBM 930
  • Jets
    • Cessna Citation CJ4
    • Cessna Citation Longitude
  • Propellers
    • Aviat Pitts Special S2S
    • Beechcraft Baron G58
    • Beechcraft Bonanza G36
    • Cessna 152
    • Cessna 152
    • Cessna 172 Skyhawk
    • Cessna 172 Skyhawk (G1000)
    • Cirrus SR22
    • CubCrafters XCub
    • Diamond DA40 NG
    • Diamond DA40-TDI
    • Diamond DA62
    • Diamond DV20
    • EXTRA 330LT
    • Flight Design CTSL
    • ICON A5
    • JMB VL-3
    • Pipistrel Virus SW 121
    • Robin CAP 10
    • Robin DR400-100 Cadet
    • Zlin Savage Cub
    • Zlin Shock Ultra
 

episyrphus

Active Member
2012. november 18.
74
178
33
most tesztelgetem a játékot, hogy bírja-e a vasam. Biztos voltam benne, hogy nem lesz neki elég az FX 8370, de viszi gond nélkül. Még kevés szitut próbáltam ki, de egyelőre nincs gond. Pedig már kinéztem magamnak a Ryzen 3600-at :).
 
K

kamm

Guest
most tesztelgetem a játékot, hogy bírja-e a vasam. Biztos voltam benne, hogy nem lesz neki elég az FX 8370, de viszi gond nélkül. Még kevés szitut próbáltam ki, de egyelőre nincs gond. Pedig már kinéztem magamnak a Ryzen 3600-at :).

Inkabb a GPU szamit. Nalam meg mindig egy 8GB GTX 1070 (vagy 1080?) nyomja 3-4 eve es hibatlanul megy, mar a FS2020 maga is az kozvetlenul Ultra ala lotte be (ahhoz azert mar illene egy RTX 2070/2080 avagy FX 5700 XT szerintem.)
 

episyrphus

Active Member
2012. november 18.
74
178
33
Inkabb a GPU szamit. Nalam meg mindig egy 8GB GTX 1070 (vagy 1080?) nyomja 3-4 eve es hibatlanul megy, mar a FS2020 maga is az kozvetlenul Ultra ala lotte be (ahhoz azert mar illene egy RTX 2070/2080 avagy FX 5700 XT szerintem.)

A GPU-tól nem tartottam annyira, az egy RX 580. A procitól féltem, mert akkor cserélni kellett volna az alaplapot, procit, RAM-ot. High end beállításon megy, arra is lőtte be magát a FS 2020. Attól féltem, hogy a low endet sem fogja bírni a proci miatt.