Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 430
18 856
113
Nagyon szépen köszönöm az infót .:)
Szép számok bár eléggé érdekes hogy 90-ben még gyártottak 65 db és mégis szét esett a SZU elképesztő .:hadonaszos:
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 107
113
Nagyon szépen köszönöm az infót .:)
Szép számok bár eléggé érdekes hogy 90-ben még gyártottak 65 db és mégis szét esett a SZU elképesztő .:hadonaszos:
91-ben esett szét. Másrészt az utolsó 2-3 évben még nagyon sok mindent átnyomtak a "központi" költségvetésen.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 430
18 856
113
91-ben esett szét
Azt tudtam, csak az erdekes hogy ha tudták hogy szarul állnak akkor miért nem hoztak komoly megszorítást? Nagy szerencséje volt a világnak hogy nem egy olyan ember volt a szovjet vezeto mint én. Mert még ma is állna a SZU. Lehet nem lenne bombázó meg annyi rephordozo de a NATO VSZ országokat telepakoltam volna akkoriban szu-27ekkel
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 107
113
Azt tudtam, csak az erdekes hogy ha tudták hogy szarul állnak akkor miért nem hoztak komoly megszorítást? Nagy szerencséje volt a világnak hogy nem egy olyan ember volt a szovjet vezeto mint én. Mert még ma is állna a SZU. Lehet nem lenne bombázó meg annyi rephordozo de a NATO VSZ országokat telepakoltam volna akkoriban szu-27ekkel
Ne haragudj Roni, a Szu fennmaradása nem azon múlt volna, hogy hány Szu-27-est raksz hova...Meg építesz-e hordozót, vagy sem...Bocsi, sokan az ilyen baromság megnyilvánulásaid miatt cseszegetnek az autóskártyákkal. A Szu fenntarthatatlan volt mind gazdaságilag, és akkoriban politikailag is. Mai szemmel visszagondolva esetleg menthető lett volna egy kínai modellel, de ez már nagyon "mi lett volna ha".

Viszont minden szuperhatalomnak tanulságos történet a maga módján a Szu utolsó 10-15 éve, USÁ-nak, Kínának is. Mindkettő túl sok pénzt tol a fegyveriparba (ne hívjuk "védelminek..."), piszok könnyű gazdaságilag kirúgni magad alól a lábadat.
 
M

molnibalage

Guest
Azt tudtam, csak az erdekes hogy ha tudták hogy szarul állnak akkor miért nem hoztak komoly megszorítást? Nagy szerencséje volt a világnak hogy nem egy olyan ember volt a szovjet vezeto mint én. Mert még ma is állna a SZU. Lehet nem lenne bombázó meg annyi rephordozo de a NATO VSZ országokat telepakoltam volna akkoriban szu-27ekkel
Most akkor NATO vagy VSz? Vagy az ex. VSz, de ma NATO tagokra gondolsz?
Az ugye megvan, hogy a VSz országok fizettek a fegyverekért? Ez nem puszira ment. Olvasd már el a HTÖ-t. Annyira pénztelenek voltak és annyira nem akartak szovjet "életszínvonalon" élni a legvidámabb barakkban, hogy a Kurg 1/3-át spóroltuk ki, a Buk dandárnál meg a negyedét akartuk venni a dandárnak.
A 23MF-ből vettünk egy századot...

Egy fia Szu-27-re sem akart itt senki költeni.

Ne haragudj, de röhögés közben majdnem kiestem a székemből...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
Szu-30SzM Szentpétervár fölött
270690.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Most melyik a legmodernebb szuhoj xxx?
Tudtommal a Szu-35. Mindenből azt kapta a legújabbat. A hazai Szu-30 változatok azt követően születtek, hogy Putyin kiadta az ukázt, hogy mi az, hogy fejlettebb gépet exportálnak, mint ami nekik van...
Lényegében ezzel az üzemek szabad gyártási kapacitását is lekötötték szerintem, mert az indiai és nagy kínai export után azért olyan sok gépet már nem adtak el azokból sem.