[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Akkor egyszerűen nem értem amit előzőleg írtál. Brisbane-ben Lance 1-es tornyokat gyártanak, nem?

Szerintem szakadjunk le arról, hogy Brisbane-ben mit gyártanak most (ugye, ha ez alapján gondolkodnánk, akkor Lynx -ünk sem lenne, hanem Boxer -t kapnánk Tőlük ...) meg a Lance 1-es tornyokról.

Én is sokszor leírtam, más is, a hivatalos közlemények is meg a Rheinmetall is ...
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
A lance 1 is emberes. Az megy az ausztrál boxerekre. Gyanítom egyébként ha se a cseh se az ausztrál tendert nem húzza be a lynx akkor nekünk is marad a lance 1.
Igen. Ezért nem értem mit írt dkes nekem.
Az biztos, hogy az első 46 db tornya Brisbane-ben készül. És az milyen torony ami ott készül manapság?
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Szerintem szakadjunk le arról, hogy Brisbane-ben mit gyártanak most (ugye, ha ez alapján gondolkodnánk, akkor Lynx -ünk sem lenne, hanem Boxer -t kapnánk Tőlük ...) meg a Lance 1-es tornyokról.

Én is sokszor leírtam, más is, a hivatalos közlemények is meg a Rheinmetall is ...
Ok. Értelek. De az, hogy egy közlemény sem említi a 2.0 utótagot, az azért elég beszédes. Pedig jó marketing lenne..
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Ok. Értelek. De az, hogy egy közlemény sem említi a 2.0 utótagot, az azért elég beszédes. Pedig jó marketing lenne..

Mármint egy közlemény sem említi a Lance 1 -et. Ezzel soha nem is tervezett senki. Az ellenkezőjét állítja mindenki aki kicsit is "hivatalos".

Igazából már a Lance 1 felhozását sem értem. Csak az elmúlt két nap -ot javaslom ezen topik -ból. Érv/forrás nuku a Lance 1 mellett. Minden esetben egyszer csak betoppan valaki a Lance 1 -el, mint a "wishful thinking" célja, de ennyi.

Bocs, azért nem írok hosszabban, mert már megtettem korábban forrásokkal, linkekkel mindennel (azt meg úgyse olvassa senki ...).


Lehet szerkeszteni is - ahogy én is tettem most ... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B
H

Hummen23

Guest
Igen. Ezért nem értem mit írt dkes nekem.
Az biztos, hogy az első 46 db tornya Brisbane-ben készül. És az milyen torony ami ott készül manapság?

Az biztos, hogy a maradék 272 Zalaegerszegen készül. És mit is gyártanak ott manapság?
Hibás logika mentén próbálsz meg következtetés levonni. Igaz, nem mondták, hogy 2.0 de azt sem hogy 1.0. A lance az egy termékcsalád. A gyártó érdeke azt eladni, amit promózik, ezért is azt promózza. Mindenhol lance 2.0 van a hiúzon.
 
  • Tetszik
Reactions: marton
W

Wilson

Guest
Papíron a KF41 akadályleküzdő képessége jobb, mint a Pumáé.

Árokáthidalás:

KF41 2.5m
Puma 2.5 m

Akadályleküzdés:

KF41 1m
Puma 0.8m

Gázlóképesség:

KF41 1.5m
Puma 1.2 m



Nekem amúgy nagyon tetszik a Redback is, szóval remélem, hogy az ausztrálok jó sok anyagot fognak közzé tenni a tesztekről és a gumis lánctalp szerepléséről.



A Redback doksijában van így (körkörösnek) írva a torony védettsége. Nyilván arra vonatkozik, hogy minden irányból ellenáll a 30 mm-es APFSDS-nek.




Nagyon köszönöm. Egyelőre részemről ennyi lett volna.

Tehát akkor az elméletem, ami szerint a HSWL 256-os hozzá lesz igazítva a Lynxhez, helyes volt. Pont ahogy a Renk-es doksikból lejött, amik közül az egyikben a tipikus járműtömegadatok meg voltak csillagozva a váltóknál és oda volt írva, hogy azok csak útmutatók, a konkrét engedélyezett járműtömeg kérdéseben fel kell venni a kapcsolatot a Renk-kel.
És sejtettem, hogy az itteni váltópara a 256-os kapcsán totál alaptalan volt. Azon is csodálkoztam, hogy Allison, vagy ZF váltót javasoltak páran a Renk helyett, amikor pedig tudomásom szerint lánctalpas harcjárművekbe a Renk a lehető legjobb jelenleg. Ezt támasztja alá, hogy a nagyon modern K-2-es tank esetén is az amúgy nem kispályás koreaiak már évek óta szenvednek egy Renk-szintű váltó összehozásával, de tudtommal a mai napig nem sikerült nekik és még mindig kénytelenek a HSWL 295-öst használni, miközben az MTU motort már sikerült sajáttal kiváltaniuk.

Bizony a Renk a többi nagy váltógyártónál előrébb tart ebben a szegmensben nem azért mert azok nem elég jók hanem mert a Renk régi motoros a szakmában és nagyon komoly szellemi és anyagi erőforrásokat fektett a folyamatos fejlesztésbe.Amúgy az Alison vagy a ZF váltója ehhez a teljesítmény szinthez
(Liebherr 850KW)szóba sem jött a Rheinmetall a KF41 csak Renk váltóval szállítja.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Mármint egy közlemény sem említi a Lance 1 -et. Ezzel soha nem is tervezett senki. Az ellenkezőjét állítja mindenki aki kicsit is "hivatalos".

Igazából már a Lance 1 felhozását sem értem. Csak az elmúlt két nap -ot javaslom ezen topik -ból. Érv/forrás nuku a Lance 1 mellett. Minden esetben egyszer csak betoppan valaki a Lance 1 -el, mint a "wishful thinking" célja, de ennyi.

Bocs, azért nem írok hosszabban, mert már megtettem korábban forrásokkal, linkekkel mindennel (azt meg úgyse olvassa senki ...).
Az biztos, hogy a maradék 272 Zalaegerszegen készül. És mit is gyártanak ott manapság?
Hibás logika mentén próbálsz meg következtetés levonni. Igaz, nem mondták, hogy 2.0 de azt sem hogy 1.0. A lance az egy termékcsalád. A gyártó érdeke azt eladni, amit promózik, ezért is azt promózza. Mindenhol lance 2.0 van a hiúzon.
Meglátjuk.
Egy biztos, ha 30/35mm-es wotan RC toronnyal rendeltük, azt biztosan nem kapjuk meg 2023-ban. Csak a mi kedvünkért meg nem fognak Lance 2 tornyot rakni rá, 46 db ért gyártósort csinálni, vagy csak nagyon jó pénzért. Főleg úgy, hogy lehet, senki soha nem rendeli meg a Lance 2-t.
Ez csak egy lehetőség, nem mondom, hogy ebben hiszek feltétlen.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113

A cseh tender egyik összefoglalójában említették, hogy a rendszer hibája esetén manuálisan is alkalmazható, míg az RC nem .Nyilván csökken a hatásosság, de életmentő lehet ha nehéz helyzetben is működőképes . Valamint, ha az RC-k esetében ha manual használható, akkor is probléma, hogy a lövész a zárt térben teljesen elveszítheti a cső és jármű hossztengelye és azok helyzetének észlelésének képességét. Míg a toronyban ülve ez nem gond. Optikával kipróbáltam ezt a fajta érzékelést, tényleg nem jó. Tehát az emberes torony használható marad, míg az RC nem.
Minden előnyét figyelembe véve az RC-nek, a megbízhatatlanságuk miatt intenzív hadviselésben nagyot lehet szívni velük. Lehet, hogy napokig nem jutna megfelelő technikai ellátáshoz, akkor vagy ki kell vonni, vagy csak célpontnak lesz jó.
Persze tiszteletben tartom az ellenvéleményeket, különösen, hogy egyik állítást sem támasztották még alá bizonyítékokkal. Ha a török vasakon tényleg RC lesz, majd össze tudjuk hasonlítani.
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
994
1 529
93
Lehet hülyeséget kérdek, de mennyire kompatibilis ez a torony a Boxerével? Elméletben csat át kel emelni és kész nem? Ha igen, akkor lehetséges Boxer rendelés később, ha meg elkészül a 35-ö torony a 30-asok átkerülnek a boxere. Hisz a kiképzést, stb 30 as toronyal is lehet kezdeni.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 079
113
Szerintem egyelőre a RM cikke a leghitelesebb forrás, fogadjuk el a manned, 30-as tornyot.
DE ez szerintem meg változhat, nem lennék meglepődve.
Egy elég jó összefoglalót találtam. Itt azt írják, a Lance 2.0 toronyba tehetnek 30 millis gépágyút is.
The Lance 2.0 turret can be also armed with the proven Rheinmetall 30mm MK 30-2/ABM cannon and one 7.62mm co-axial machine gun.

Felsorolják az eddig ismert változatokat is.
https://www.armyrecognition.com/ger...ighting_vehicle_tracked_armored_data.amp.html
The KF41 Lynx family of tracked armoured vehicles can be configured for a variety of roles that include command and control, armored reconnaissance, surveillance, repair, recovery or ambulance operations in addition to infantry fighting vehicle configuration.
- KF41 Lynx Reconnaissance:
- KF41 APC: the IFV turret is removed, armament consists of one remotely operated weapon station armed with one 7.62m machine gun. The rear of the hull has been raised to offer more internal space.
- KF41 Lynx Ambulance: internal layout has been adapted to carry a medical team and wounded soldiers.
- KF41 Lynx Recovery: Same design and armament as the APC version. No turret, one crane is mounted on the roof of the vehicle
- KF41 Lynx Command Post: A version was showed in June 2018 during Eurosatory, defense exhibition in Paris, France. There is no turret, same design as the APC version, with new internal layout adapted for command and control.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 079
113
A cseh tender egyik összefoglalójában említették, hogy a rendszer hibája esetén manuálisan is alkalmazható, míg az RC nem .Nyilván csökken a hatásosság, de életmentő lehet ha nehéz helyzetben is működőképes . Valamint, ha az RC-k esetében ha manual használható, akkor is probléma, hogy a lövész a zárt térben teljesen elveszítheti a cső és jármű hossztengelye és azok helyzetének észlelésének képességét. Míg a toronyban ülve ez nem gond. Optikával kipróbáltam ezt a fajta érzékelést, tényleg nem jó. Tehát az emberes torony használható marad, míg az RC nem.
Minden előnyét figyelembe véve az RC-nek, a megbízhatatlanságuk miatt intenzív hadviselésben nagyot lehet szívni velük. Lehet, hogy napokig nem jutna megfelelő technikai ellátáshoz, akkor vagy ki kell vonni, vagy csak célpontnak lesz jó.
Persze tiszteletben tartom az ellenvéleményeket, különösen, hogy egyik állítást sem támasztották még alá bizonyítékokkal. Ha a török vasakon tényleg RC lesz, majd össze tudjuk hasonlítani.
A törökök Aselsan Sarp toronnyal szállítják, Nato-gépfegyverekkel meg torkolattűz-észlelő szenzorokkal.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Lehet hülyeséget kérdek, de mennyire kompatibilis ez a torony a Boxerével? Elméletben csat át kel emelni és kész nem? Ha igen, akkor lehetséges Boxer rendelés később, ha meg elkészül a 35-ö torony a 30-asok átkerülnek a boxere. Hisz a kiképzést, stb 30 as toronyal is lehet kezdeni.
Azért készül a Lance 1 torony Ausztráliában, mert a saját Boxereikhez építik. Engem @Szittya meggyőzött, hogy valszeg az első 46-ra azt kapjuk, az jön össze 2023 elejéig, sőt valszeg jövő év végén elkezdik leszállítani. Lehet tényleg a közepesbe mennek és az itthoni megy a nehezdandárhoz, akár Lance 2 toronnyal. Az meg 30-ra és 35-re is rugalmas.
 
S

speziale

Guest
Azért készül a Lance 1 torony Ausztráliában, mert a saját Boxereikhez építik. Engem @Szittya meggyőzött, hogy valszeg az első 46-ra azt kapjuk, az jön össze 2023 elejéig, sőt valszeg jövő év végén elkezdik leszállítani. Lehet tényleg a közepesbe mennek és az itthoni megy a nehezdandárhoz, akár Lance 2 toronnyal. Az meg 30-ra és 35-re is rugalmas.

igazából nem tudom mire alapozzátok azt az optimizmust, hogy egy jelenleg 1 proto példányban létező (na jó lehet mostanra talán 3 is elkészült belőle) harcjárműből, hogyan lesz 2023 elejére ténylegesen szolgálatba állítható és sorozat gyártható eszköz...
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 278
113
Mennyi IFV kell a nehézdandárba? 176 elég?

Az ugye afelépítéstől függ.

Hány zászlóaj lesz benne, lesz-e IFV a harckocsi zászlóaljban,

A németeknél 3 százados zászlóaljak vannak, ott egy zászlóalj 44 jármű.

3 lövészzászlóalj van1dandárban, abból kettő láncos, egykerekes.

De lehet 4 százados dandár is, akkor 58 gép van egy zászlóaljban.

+ lehet cavalry/felderítő század vagy zászlóalj is a dandárban és oda is tehetnek.

Szóval a minimuma 88 IFV (2x44), de ha mindhárom zászlóalj 58-as lenne + betennél egy szakaszt a harckosi zászlóalj századaiba is, akkor 190IFV + ami esetleg a felderítőkhöz (lovasság) megy,

3x44 esetén 132 jármű + az esetleges felderítő alakulat járművei.

Tartalék nem hiszem, hogy lesz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
igazából nem tudom mire alapozzátok azt az optimizmust, hogy egy jelenleg 1 proto példányban létező (na jó lehet mostanra talán 3 is elkészült belőle) harcjárműből, hogyan lesz 2023 elejére ténylegesen szolgálatba állítható és sorozat gyártható eszköz...
Arra, hogy ez van a héten aláírt szerződésben.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 839
113
A cseh tender egyik összefoglalójában említették, hogy a rendszer hibája esetén manuálisan is alkalmazható, míg az RC nem .Nyilván csökken a hatásosság, de életmentő lehet ha nehéz helyzetben is működőképes . Valamint, ha az RC-k esetében ha manual használható, akkor is probléma, hogy a lövész a zárt térben teljesen elveszítheti a cső és jármű hossztengelye és azok helyzetének észlelésének képességét. Míg a toronyban ülve ez nem gond. Optikával kipróbáltam ezt a fajta érzékelést, tényleg nem jó. Tehát az emberes torony használható marad, míg az RC nem.
Minden előnyét figyelembe véve az RC-nek, a megbízhatatlanságuk miatt intenzív hadviselésben nagyot lehet szívni velük. Lehet, hogy napokig nem jutna megfelelő technikai ellátáshoz, akkor vagy ki kell vonni, vagy csak célpontnak lesz jó.
Persze tiszteletben tartom az ellenvéleményeket, különösen, hogy egyik állítást sem támasztották még alá bizonyítékokkal. Ha a török vasakon tényleg RC lesz, majd össze tudjuk hasonlítani.

Senki nem fog részben vagy egészben elszállt elektronikájú toronnyal hatcolni mert az olyan mértékű képességcsökkenést eredményez ami lírhatatlan.