Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 956
113
rr.png

Egy jót smárol a Burger King és a McDonalds kabalafigurája – avagy: nincs lobbi…
https://pestisracok.hu/egy-jot-smarol-a-burger-king-es-a-mcdonalds-kabalafiguraja-avagy-nincs-lobbi/
Koszi! Mert felvilagositottal. En eddig azt hittem a bohoc a burger kingnek a jele, a mcdonaldse meg az m betu... azt a kiralyt meg meg nem is lattam soha... Latszik mennyire erdekel ez a mukaja... Bk-ban meg sosem voltam, mekiben se vagy husz eve...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 908
113
Az ellenzéki aktivista reggele
"Lesz néhány tüntetés is. Nagyon csípem a vírustagadókat, ahogy kiállnak a meggyőződésük mellett és nem félnek támadni a kormányt. Lesz egy a digitális oktatás ellen (PDSZ) és lesz egy digitális oktatásért (PDSZ), szerencsére egy helyen. Aztán az SZFE, meg egy csodás kis program a biciklisávokért, de oda már nem érek oda a dugó miatt. A CEU-n lesz tüntetésmódszertan kurzus, oda be is vagyok iratkozva, be kellene nézni, habár elfogadnak szelfit bármelyik tüntetésről." :D
https://kiettemeg.pestisracok.hu/2020/09/az-ellenzeki-aktivista-reggele/
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Ez az egész ügy csak ennek a belterjes kis csoportnak az ügye, be kell őket szántani és nem reagálni arra amikor vinnyognak, az átlag magyar embert ez még akkor sem érdekli ha színházba járó, felül vannak reprezentálva mert jó kis kifizetőhelyek a színházak meg a filmalap és nincs minőségi számonkérés, mert az az lenne ha megszűnne az állami támogatás piaci alapon működnének csak.

Akkor ennyi erővel a youtuber többet ér mint ezek mert míg a 100-200 millából megdobott filmecskére eladnak 40-50 ezer jegyet ,neki a videóját megnézik 10-20x ennyien ha felkapott, és magától tanulta meg a "szakmát".

Amikor meg azt mondják hogy az alföldi rendezésére elfogytak a jegyek azt inkább hagyjuk, olyan ez is mint kisvárosi augusztus 20. ünnepi műsor, a kisváros hatalmas művészének megnyitják a kiállítását a helyi "kultúrházban" aztán a polgármesteri hivatal dolgozóinak "illik" ott lenni pár családtaggal, bár lőtéri kutyát nem érdekli az egész, de hülyén nézne ki a városka weboldalán feltett képeken ha senki nincs ott.
Mondjuk ezt a támogatói kört a nemzeti oldalon is fel lehetne építeni, hogy legyen folyamatosan pár telt házas értéket közvetítő darab.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Ez az egész ügy csak ennek a belterjes kis csoportnak az ügye, be kell őket szántani és nem reagálni arra amikor vinnyognak, az átlag magyar embert ez még akkor sem érdekli ha színházba járó, felül vannak reprezentálva mert jó kis kifizetőhelyek a színházak meg a filmalap és nincs minőségi számonkérés, mert az az lenne ha megszűnne az állami támogatás piaci alapon működnének csak.

Akkor ennyi erővel a youtuber többet ér mint ezek mert míg a 100-200 millából megdobott filmecskére eladnak 40-50 ezer jegyet ,neki a videóját megnézik 10-20x ennyien ha felkapott, és magától tanulta meg a "szakmát".

Amikor meg azt mondják hogy az alföldi rendezésére elfogytak a jegyek azt inkább hagyjuk, olyan ez is mint kisvárosi augusztus 20. ünnepi műsor, a kisváros hatalmas művészének megnyitják a kiállítását a helyi "kultúrházban" aztán a polgármesteri hivatal dolgozóinak "illik" ott lenni pár családtaggal, bár lőtéri kutyát nem érdekli az egész, de hülyén nézne ki a városka weboldalán feltett képeken ha senki nincs ott.
Mondjuk ezt a támogatói kört a nemzeti oldalon is fel lehetne építeni, hogy legyen folyamatosan pár telt házas értéket közvetítő darab.
Az a baj - amit nem értesz -, hogy ha egy színház jó, akkor értéket közvetít. A (jó) színészek jó előadást szeretnének létrehozni, és nem elsődleges, hogy kinek mi a világnézete. Én pl. szeretem (színészként) Dörnert, Eperjest, Gáspárt, Bán Jánost, (kövezzetek meg érte) Stohl Bucit, Söptei Andreát, Für Anikót, Eszenyit (!), Básti Julit,meg még egy csomó régi bölényt (kifejezetten Dayka Margitkát, Kállait, Majort, Sinkovitsot, Sinkót és a kedvenceimet: Darvast és Őzét), de végtelen a sor. Mi az, hogy keresztény színház? Idézek egy színésztől:
Isten hozott, Attila..?

Avagy..

Nyílt levél Vidnyánszky Attilának.

Először akkor beszélgettem Vidnyánszky Attilával, mikor a szerződtetési tárgyalásomra beléptem, 2013-ban, a Nemzeti Színház egyik irodájába. Nagyon vártam azt a találkozást, mert azt hallottam róla, hogy egy igazán egyedi látásmódú, kiváló rendező. Hamar csalódnom kellett... az emberben!
Azt közölte többek közt, hogy mi, (az akkori Nemzetisek) egy egy előadás után,"élvezzük a tapsot", ami számára "felháborító".
Meg hogy az, ami éppen történik, (az igazgató váltás) egy "box meccs" és ő "milyen jól boxol... "
Kijelentette továbbá, hogy ő keresztény, és másfajta színházat fog csinálni!
Hamar világossá tette, hogy felőle maradhatok, de nem fog jó szerepeket adni, ne reménykedjek, úgyhogy inkább menjek el, majd "átment valamelyik liberális színház, ne félj “ — valahogy így.

Akkor hallottam először, hogy "liberális színház" és akkor kaptam először az arcomba, hogy én "liberális" vagyok.
Megbélyegzett.
Szíve joga, gondoltam, ő épp itt tart az életben, hát azt se tudja ki vagyok. A munkámat alig ismeri.

Ő már biztos nem emlékszik, vagy nem így akar emlékezni , vagy nem akar emlékezni, de én nem felejtek. Ezt nem lehet elfelejteni.

Addigi pályafutásom során, soha nem tapasztaltam hasonló ideológiai kinyilatkoztatást senkitől!
Se az Egyetemen, se a szakmában!
Mondom: soha! Senkitől!

Még a “kuratórium” többi tagjától sem, pedig nem egyszer dolgoztunk már együtt és mindig nagyon erős szakmaiságról adtak tanúbizonyságot és mindig büszke leszek azokra a munkákra!

Nincs olyan hogy liberális vagy keresztény színház, vagy képzés, ha naponta mantrázzák a propaganda sajtóban, akkor sincs!
Jó színház van , meg rossz! Jó képzés van , meg rossz!
És, hogy melyik milyen, azt a nézők döntik el! Legalábbis ezt remélem.

Mérhetetlenül károsnak tartom a közvélemény és különösen a szakma tudatos megosztását, hergelését, olyan ideológiák mentén, amivel nagyon nagyon sokan nem tudunk, nem akarunk azonosulni.

Magyar vagyok. A szüleim megkereszteltek. Anyai ágon székely vagyok.
És?
Kinek, mi köze ehhez?
Mi köze a szakmaiságomnak a tanulmányaimnak ehhez?
Mikor hangoztattam én, vagy bárki a szakmából, melldöngetve a származást vagy a vallási hovatartozást?! Ez mikor jött divatba?

Nem lehet, hogy ezt akkor hangoztatják, amikor nem elég a tehetség? Amikor megkérdőjelezhető a minőség? Amikor a hangoztatásért pénz, paripa, fegyver jár?

Életem legcsodálatosabb népzenei élményét az Egyetemen kaptam, mikor népdalokkal foglalkoztunk fél éven keresztül.
Azóta vonzódom a néptánchoz és a népzenéhez!
Sosem felejtem el, hogy vert a szívem a Honvédos nők és férfiak táncbemutatóján, hogy hogyan potyogtak a könnyeim az örömtől, hogy láthatom őket táncolni, hogy hallhatom utána Novák Tata zseniális tanóráját a történelmünkről a kultúránkról és , hogy a feladattól mennyire be voltam zsongva, hogy mindezt az élmény anyagot, hogyan tudom majd hasznosítani a zenés mesterség vizsgánkban!
Tudtam!

Soha nem aszerint vállaltam el egy egy munkát, hogy ki melyik "oldalon" áll, hanem szigorúan szakmai szempontok és kíváncsiság szerint, ahogy a két csodálatos mesteremtől Novák Esztertől és Ascher Tamástól - többek közt ezt is - tanultam!

Büszke magyar vagyok,(ahogy mindenki más is),
felesküdtem a magyar kultúra védelmére, ehhez tartottam, tartom és fogom is tartani magam, mindörökké, mindegy épp melyik "oldalnak" tetszik vagy nem tetszik!
Rendíthetetlen vagyok!

“Életemet és véremet a színházművészetért!”
(Novák Eszter)

Én ebben hiszek!

Vidnyánszky Attila!
Ha olvasod!

Az elmúlt időszakban megtapasztaltam a saját bőrömön, milyen mikor a propaganda aljasul, hazug módon járatja le az embert.
Most Te csinálod ezt a mesterekkel, a diákokkal?
Egyik nap "háttérhatalom" a másik nap "ideológiai képzés" a harmadik nap "nemzetközi hadsereg"???
Holnap mi jön?
Mi van még a fejedben?
Mit lehet még előhúzni a tarsolyból?
Kérlek szépen ne hergeld tovább a közvéleményt, ne okozz több kárt a magyar (nemzeti) kultúrának és nem utolsó sorban az egész színházi szakmának. Így is nehéz lesz ebből felállni.

Hajrá fiatalok, hajrá SZFE,
Szabad ország, szabad egyetem!

Szabó Kimmel Tamás
(Ascher-Novák-Selmeczi osztály 2003-2007)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 908
113
Ez az egész ügy csak ennek a belterjes kis csoportnak az ügye, be kell őket szántani és nem reagálni arra amikor vinnyognak, az átlag magyar embert ez még akkor sem érdekli ha színházba járó, felül vannak reprezentálva mert jó kis kifizetőhelyek a színházak meg a filmalap és nincs minőségi számonkérés, mert az az lenne ha megszűnne az állami támogatás piaci alapon működnének csak.

Akkor ennyi erővel a youtuber többet ér mint ezek mert míg a 100-200 millából megdobott filmecskére eladnak 40-50 ezer jegyet ,neki a videóját megnézik 10-20x ennyien ha felkapott, és magától tanulta meg a "szakmát".

Amikor meg azt mondják hogy az alföldi rendezésére elfogytak a jegyek azt inkább hagyjuk, olyan ez is mint kisvárosi augusztus 20. ünnepi műsor, a kisváros hatalmas művészének megnyitják a kiállítását a helyi "kultúrházban" aztán a polgármesteri hivatal dolgozóinak "illik" ott lenni pár családtaggal, bár lőtéri kutyát nem érdekli az egész, de hülyén nézne ki a városka weboldalán feltett képeken ha senki nincs ott.
Mondjuk ezt a támogatói kört a nemzeti oldalon is fel lehetne építeni, hogy legyen folyamatosan pár telt házas értéket közvetítő darab.
Dörner pl.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Az a baj - amit nem értesz -, hogy ha egy színház jó, akkor értéket közvetít. A (jó) színészek jó előadást szeretnének létrehozni, és nem elsődleges, hogy kinek mi a világnézete. Én pl. szeretem (színészként) Dörnert, Eperjest, Gáspárt, Bán Jánost, (kövezzetek meg érte) Stohl Bucit, Söptei Andreát, Für Anikót, Eszenyit (!), Básti Julit,meg még egy csomó régi bölényt (kifejezetten Dayka Margitkát, Kállait, Majort, Sinkovitsot, Sinkót és a kedvenceimet: Darvast és Őzét), de végtelen a sor. Mi az, hogy keresztény színház? Idézek egy színésztől:
Isten hozott, Attila..?

Avagy..

Nyílt levél Vidnyánszky Attilának.

Először akkor beszélgettem Vidnyánszky Attilával, mikor a szerződtetési tárgyalásomra beléptem, 2013-ban, a Nemzeti Színház egyik irodájába. Nagyon vártam azt a találkozást, mert azt hallottam róla, hogy egy igazán egyedi látásmódú, kiváló rendező. Hamar csalódnom kellett... az emberben!
Azt közölte többek közt, hogy mi, (az akkori Nemzetisek) egy egy előadás után,"élvezzük a tapsot", ami számára "felháborító".
Meg hogy az, ami éppen történik, (az igazgató váltás) egy "box meccs" és ő "milyen jól boxol... "
Kijelentette továbbá, hogy ő keresztény, és másfajta színházat fog csinálni!
Hamar világossá tette, hogy felőle maradhatok, de nem fog jó szerepeket adni, ne reménykedjek, úgyhogy inkább menjek el, majd "átment valamelyik liberális színház, ne félj “ — valahogy így.

Akkor hallottam először, hogy "liberális színház" és akkor kaptam először az arcomba, hogy én "liberális" vagyok.
Megbélyegzett.
Szíve joga, gondoltam, ő épp itt tart az életben, hát azt se tudja ki vagyok. A munkámat alig ismeri.

Ő már biztos nem emlékszik, vagy nem így akar emlékezni , vagy nem akar emlékezni, de én nem felejtek. Ezt nem lehet elfelejteni.

Addigi pályafutásom során, soha nem tapasztaltam hasonló ideológiai kinyilatkoztatást senkitől!
Se az Egyetemen, se a szakmában!
Mondom: soha! Senkitől!

Még a “kuratórium” többi tagjától sem, pedig nem egyszer dolgoztunk már együtt és mindig nagyon erős szakmaiságról adtak tanúbizonyságot és mindig büszke leszek azokra a munkákra!

Nincs olyan hogy liberális vagy keresztény színház, vagy képzés, ha naponta mantrázzák a propaganda sajtóban, akkor sincs!
Jó színház van , meg rossz! Jó képzés van , meg rossz!
És, hogy melyik milyen, azt a nézők döntik el! Legalábbis ezt remélem.

Mérhetetlenül károsnak tartom a közvélemény és különösen a szakma tudatos megosztását, hergelését, olyan ideológiák mentén, amivel nagyon nagyon sokan nem tudunk, nem akarunk azonosulni.

Magyar vagyok. A szüleim megkereszteltek. Anyai ágon székely vagyok.
És?
Kinek, mi köze ehhez?
Mi köze a szakmaiságomnak a tanulmányaimnak ehhez?
Mikor hangoztattam én, vagy bárki a szakmából, melldöngetve a származást vagy a vallási hovatartozást?! Ez mikor jött divatba?

Nem lehet, hogy ezt akkor hangoztatják, amikor nem elég a tehetség? Amikor megkérdőjelezhető a minőség? Amikor a hangoztatásért pénz, paripa, fegyver jár?

Életem legcsodálatosabb népzenei élményét az Egyetemen kaptam, mikor népdalokkal foglalkoztunk fél éven keresztül.
Azóta vonzódom a néptánchoz és a népzenéhez!
Sosem felejtem el, hogy vert a szívem a Honvédos nők és férfiak táncbemutatóján, hogy hogyan potyogtak a könnyeim az örömtől, hogy láthatom őket táncolni, hogy hallhatom utána Novák Tata zseniális tanóráját a történelmünkről a kultúránkról és , hogy a feladattól mennyire be voltam zsongva, hogy mindezt az élmény anyagot, hogyan tudom majd hasznosítani a zenés mesterség vizsgánkban!
Tudtam!

Soha nem aszerint vállaltam el egy egy munkát, hogy ki melyik "oldalon" áll, hanem szigorúan szakmai szempontok és kíváncsiság szerint, ahogy a két csodálatos mesteremtől Novák Esztertől és Ascher Tamástól - többek közt ezt is - tanultam!

Büszke magyar vagyok,(ahogy mindenki más is),
felesküdtem a magyar kultúra védelmére, ehhez tartottam, tartom és fogom is tartani magam, mindörökké, mindegy épp melyik "oldalnak" tetszik vagy nem tetszik!
Rendíthetetlen vagyok!

“Életemet és véremet a színházművészetért!”
(Novák Eszter)

Én ebben hiszek!

Vidnyánszky Attila!
Ha olvasod!

Az elmúlt időszakban megtapasztaltam a saját bőrömön, milyen mikor a propaganda aljasul, hazug módon járatja le az embert.
Most Te csinálod ezt a mesterekkel, a diákokkal?
Egyik nap "háttérhatalom" a másik nap "ideológiai képzés" a harmadik nap "nemzetközi hadsereg"???
Holnap mi jön?
Mi van még a fejedben?
Mit lehet még előhúzni a tarsolyból?
Kérlek szépen ne hergeld tovább a közvéleményt, ne okozz több kárt a magyar (nemzeti) kultúrának és nem utolsó sorban az egész színházi szakmának. Így is nehéz lesz ebből felállni.

Hajrá fiatalok, hajrá SZFE,
Szabad ország, szabad egyetem!

Szabó Kimmel Tamás
(Ascher-Novák-Selmeczi osztály 2003-2007)

Nem tudom, hogy a hozott linken a YouTube videót megnézted-e? Én megtettem. Namost az tömény politizálás a színpadon. Még csak nem is "átvitt-értelemben" - hanem pacekba és mindent nevén nevezve ...

Namost, a művészi részhez. Persze itt lehet, hogy megoszlanak a vélemények az ott látottak alapján, de az én részemről azt mondom egyszerűen gyomorforgató. Művészi érték nulla.

Ugye erről szólt valamelyest a hsz. amire reagáltál. Másfelől akkor ennyit erről a "Az a baj - amit nem értesz -, hogy ha egy színház jó, akkor értéket közvetít. A (jó) színészek jó előadást szeretnének létrehozni, és nem elsődleges, hogy kinek mi a világnézete." dologról is ...

A Szabó Kimmel Tamás levélről. Ez egy nettó politikai pampflet. Amivel nincs gond - csak akkor kezeljük is annak. Úgy egyébként van benne egy állítás még - és ennyi.

SZFE-kérdés. Hát én úgy látom ebből is sikerült masszív politikai kérdést csinálni. Általánosságban is ami látható - masszív politika (+ pénzkuncsorgás illetve követelőzés) van - valós művészi produktum pedig valahogy mindig elmarad ...
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Az a baj - amit nem értesz -, hogy ha egy színház jó, akkor értéket közvetít. A (jó) színészek jó előadást szeretnének létrehozni, és nem elsődleges, hogy kinek mi a világnézete. Én pl. szeretem (színészként) Dörnert, Eperjest, Gáspárt, Bán Jánost, (kövezzetek meg érte) Stohl Bucit, Söptei Andreát, Für Anikót, Eszenyit (!), Básti Julit,meg még egy csomó régi bölényt (kifejezetten Dayka Margitkát, Kállait, Majort, Sinkovitsot, Sinkót és a kedvenceimet: Darvast és Őzét), de végtelen a sor. Mi az, hogy keresztény színház? Idézek egy színésztől:
Isten hozott, Attila..?

Avagy..

Nyílt levél Vidnyánszky Attilának.

Először akkor beszélgettem Vidnyánszky Attilával, mikor a szerződtetési tárgyalásomra beléptem, 2013-ban, a Nemzeti Színház egyik irodájába. Nagyon vártam azt a találkozást, mert azt hallottam róla, hogy egy igazán egyedi látásmódú, kiváló rendező. Hamar csalódnom kellett... az emberben!
Azt közölte többek közt, hogy mi, (az akkori Nemzetisek) egy egy előadás után,"élvezzük a tapsot", ami számára "felháborító".
Meg hogy az, ami éppen történik, (az igazgató váltás) egy "box meccs" és ő "milyen jól boxol... "
Kijelentette továbbá, hogy ő keresztény, és másfajta színházat fog csinálni!
Hamar világossá tette, hogy felőle maradhatok, de nem fog jó szerepeket adni, ne reménykedjek, úgyhogy inkább menjek el, majd "átment valamelyik liberális színház, ne félj “ — valahogy így.

Akkor hallottam először, hogy "liberális színház" és akkor kaptam először az arcomba, hogy én "liberális" vagyok.
Megbélyegzett.
Szíve joga, gondoltam, ő épp itt tart az életben, hát azt se tudja ki vagyok. A munkámat alig ismeri.

Ő már biztos nem emlékszik, vagy nem így akar emlékezni , vagy nem akar emlékezni, de én nem felejtek. Ezt nem lehet elfelejteni.

Addigi pályafutásom során, soha nem tapasztaltam hasonló ideológiai kinyilatkoztatást senkitől!
Se az Egyetemen, se a szakmában!
Mondom: soha! Senkitől!

Még a “kuratórium” többi tagjától sem, pedig nem egyszer dolgoztunk már együtt és mindig nagyon erős szakmaiságról adtak tanúbizonyságot és mindig büszke leszek azokra a munkákra!

Nincs olyan hogy liberális vagy keresztény színház, vagy képzés, ha naponta mantrázzák a propaganda sajtóban, akkor sincs!
Jó színház van , meg rossz! Jó képzés van , meg rossz!
És, hogy melyik milyen, azt a nézők döntik el! Legalábbis ezt remélem.

Mérhetetlenül károsnak tartom a közvélemény és különösen a szakma tudatos megosztását, hergelését, olyan ideológiák mentén, amivel nagyon nagyon sokan nem tudunk, nem akarunk azonosulni.

Magyar vagyok. A szüleim megkereszteltek. Anyai ágon székely vagyok.
És?
Kinek, mi köze ehhez?
Mi köze a szakmaiságomnak a tanulmányaimnak ehhez?
Mikor hangoztattam én, vagy bárki a szakmából, melldöngetve a származást vagy a vallási hovatartozást?! Ez mikor jött divatba?

Nem lehet, hogy ezt akkor hangoztatják, amikor nem elég a tehetség? Amikor megkérdőjelezhető a minőség? Amikor a hangoztatásért pénz, paripa, fegyver jár?

Életem legcsodálatosabb népzenei élményét az Egyetemen kaptam, mikor népdalokkal foglalkoztunk fél éven keresztül.
Azóta vonzódom a néptánchoz és a népzenéhez!
Sosem felejtem el, hogy vert a szívem a Honvédos nők és férfiak táncbemutatóján, hogy hogyan potyogtak a könnyeim az örömtől, hogy láthatom őket táncolni, hogy hallhatom utána Novák Tata zseniális tanóráját a történelmünkről a kultúránkról és , hogy a feladattól mennyire be voltam zsongva, hogy mindezt az élmény anyagot, hogyan tudom majd hasznosítani a zenés mesterség vizsgánkban!
Tudtam!

Soha nem aszerint vállaltam el egy egy munkát, hogy ki melyik "oldalon" áll, hanem szigorúan szakmai szempontok és kíváncsiság szerint, ahogy a két csodálatos mesteremtől Novák Esztertől és Ascher Tamástól - többek közt ezt is - tanultam!

Büszke magyar vagyok,(ahogy mindenki más is),
felesküdtem a magyar kultúra védelmére, ehhez tartottam, tartom és fogom is tartani magam, mindörökké, mindegy épp melyik "oldalnak" tetszik vagy nem tetszik!
Rendíthetetlen vagyok!

“Életemet és véremet a színházművészetért!”
(Novák Eszter)

Én ebben hiszek!

Vidnyánszky Attila!
Ha olvasod!

Az elmúlt időszakban megtapasztaltam a saját bőrömön, milyen mikor a propaganda aljasul, hazug módon járatja le az embert.
Most Te csinálod ezt a mesterekkel, a diákokkal?
Egyik nap "háttérhatalom" a másik nap "ideológiai képzés" a harmadik nap "nemzetközi hadsereg"???
Holnap mi jön?
Mi van még a fejedben?
Mit lehet még előhúzni a tarsolyból?
Kérlek szépen ne hergeld tovább a közvéleményt, ne okozz több kárt a magyar (nemzeti) kultúrának és nem utolsó sorban az egész színházi szakmának. Így is nehéz lesz ebből felállni.

Hajrá fiatalok, hajrá SZFE,
Szabad ország, szabad egyetem!

Szabó Kimmel Tamás
(Ascher-Novák-Selmeczi osztály 2003-2007)
Már nem is tudom melyik csatornán láttam őt nyilatkozni egy hosszabb riport keretében, akkor még nem pattant ki az egyetemi tiltakozás, de a téma hasonló volt. Szerintem egy halál értelmes és intelligens faszi és sok mindenben igaza van. Vannak dolgok amikből ki kellene hagyni a politikát jöjjön az bármely oldalról.....
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Masztiff

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
@dkes Az baj mindenképpen, ha átpolitizálják a művészetet. Ez nem volt jó sem az "átkos"-ban, sem előtte, sem most.
Én sem járok Dörner színházába, hanem Pintér Béláéba. Oda hónapokkal előre nem lehet jegyet kapni, biztos azért, mert rosszak az előadások. Neked biztosan nem tetszene. (Pedig saját színháza sincs.) Szabó Kimmel meg leírta a véleményét, és az egyáltalán nem pamflet, főleg nem politikai - persze előbb tudnod kellene, mi is az a pamflet.
 
Status
Not open for further replies.