[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
En 10+ eve mar kizarolag Razer egeret hasznalok, pontosan emiatt, azota nincs carpat tunnelem (elotte mar felirtak meg csuklomerevitot is.)
Konkretan en is Deathaddert, korabban Imperator is volt, az is jo, billentyuzetem meg egy sajnos mar nem gyartott Lycosa, ami mar az utolsokat rugja...

Orjito, amikor neha megfagy a Razer driver, mondjuk ketszer egy evben, de inkabb az, mint a keztofajdalom (infoskent en 25-30 eve ulok gepek elott.)

Nekem minden második frissítésnél azt csinálja, hogy ha DPI-t állítok akkor a sarokban a kis felugró nem jelenik meg.
Jó észreveszem 800 és 1600 közötti különbséget, csak idegesítő. Arról nem beszélve, hogy egyszercsak elfelejti a mousepad-em és visszarakja magát defaultra.
Szóval szoftverben lenne még mit erősíteniük, de tény, hogy a vas jó és a kezem sem fáj esténként mint a régivel.

https://nki.gov.hu/it-biztonsag/hirek/gamerek-figyelem-adatszivargas-tortent-a-razernel/

Bizony, lenne mit erősíteniük szoftverben! :D
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Igen, a Jedi: Fallen Order, most ez a trailer, játékok terén sokkal erősebb, átgondoltabb, reálisabb a történetírás, megvalósítás.

Hát a Jedi Fallen orderbe csak belekóstoltam de a sztori, legalábbis ameddig jutottam khmm elég sematikus volt, meg a játékmenet is. Kicsit olyan érzésem volt, mintha egy single player MMO lenne.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Kicsi rá az esély, de érdekelne itt vkit AC: Valhalla 15k-ért?
Rendeltem egy notebook-ot és ahhoz adják (gondolom uplay/steam kulcs formájában), nekem nem kell.
 
T

Törölt tag 008

Guest
A napi CP2077 jó hír. Még upgradelnem sem kell. Mondjuk a procim necces, mert az ajánlott és a minimum között van, de azért elfut majd.

https://ipon.hu/magazin/cikk/neked-fog-futni-a-cyberpunk-2077

Minimum gépigény:
  • Intel Core i5-3570K vagy AMD FX-8310
  • 8 GB RAM
  • Nvidia GeForce GTX 780 3GB RAM-mal vagy AMD Radeon RX 470
Ajánlott gépigény:
  • Intel Core i7-4790 vagy AMD Ryzen 3 3200G
  • 12 GB RAM
  • Nvidia GeForce GTX 1060 6GB RAM-mal vagy AMD Radeon R9 Fury
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
241
1 238
93
A napi CP2077 jó hír. Még upgradelnem sem kell. Mondjuk a procim necces, mert az ajánlott és a minimum között van, de azért elfut majd.

https://ipon.hu/magazin/cikk/neked-fog-futni-a-cyberpunk-2077

Minimum gépigény:
  • Intel Core i5-3570K vagy AMD FX-8310
  • 8 GB RAM
  • Nvidia GeForce GTX 780 3GB RAM-mal vagy AMD Radeon RX 470
Ajánlott gépigény:
  • Intel Core i7-4790 vagy AMD Ryzen 3 3200G
  • 12 GB RAM
  • Nvidia GeForce GTX 1060 6GB RAM-mal vagy AMD Radeon R9 Fury
Huhh.. Az én gépen eléggé a minimum gépigény környékén van, de remélem azért még játszható lesz:

- Intel Core i5-3570
- 16 GB DDR3 RAM
- Nvidia GeForce GTX960 4GB DDR5 RAM
 
M

molnibalage

Guest
Huhh.. Az én gépen eléggé a minimum gépigény környékén van, de remélem azért még játszható lesz:

- Intel Core i5-3570
- 16 GB DDR3 RAM
- Nvidia GeForce GTX960 4GB DDR5 RAM
Hö, de majdnem dettó az én gépem. :)

Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz

Anno még a Witcher III-hoz vettem. Pontosabban az első végigjátszás után, mert ott éreztem, hogy az akkori gépem már kevés.
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
241
1 238
93
Igen, a Witcher 3-at ez a konfig már szépen vitte, sőt a Wolfenstein New Colossus/Youngblood-ot is, ami tavalyi játék. Most vettem meg a Star Wars Squadrons-t, és október 2.-án kiderül, hogy kell gépet fejlesztenem. Nem a pénzt sajnálom rá, hanem az új alaplappal ugrik a Windows licensz is, ami.. khmm.. fogalmazzunk úgy, hogy elveszett a blokkja és az egyéb igazoló dokumentumai is. És az új alaplap+proci+Windows már elég zsebbenyúlós történet. Plusz, nagyon nem akarok mindent újratelepíteni. :(
 
M

molnibalage

Guest
Igen, a Witcher 3-at ez a konfig már szépen vitte, sőt a Wolfenstein New Colossus/Youngblood-ot is, ami tavalyi játék. Most vettem meg a Star Wars Squadrons-t, és október 2.-án kiderül, hogy kell gépet fejlesztenem. Nem a pénzt sajnálom rá, hanem az új alaplappal ugrik a Windows licensz is, ami.. khmm.. fogalmazzunk úgy, hogy elveszett a blokkja és az egyéb igazoló dokumentumai is. És az új alaplap+proci+Windows már elég zsebbenyúlós történet. Plusz, nagyon nem akarok mindent újratelepíteni. :(
Tekintve, hogy egyre több játék kér Win10-et, nekem abba is be kell ruházni majd. 2012 óta Win7-et használtam. Jó sokáig húzta.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Tekintve, hogy egyre több játék kér Win10-et, nekem abba is be kell ruházni majd. 2012 óta Win7-et használtam. Jó sokáig húzta.
Mond, hogy azért valami normális fizetős security suitot használsz mellette!!!!
Amúgy fél év alatt megszokod a W10et és utána már nem mennél vissza 7re. Jó ez, csak ki kell ismerni.
Ha van legit kulcsod a 7-eshez akkor a 10-es elfogadja. 2 hete installáltam egy régi Dell-t és az oldalán lévő OEM Win7 pro kulcsot simán megette az MS oldaláról letöltött legális W10 installer.
 
M

molnibalage

Guest
Mond, hogy azért valami normális fizetős security suitot használsz mellette!!!!
Amúgy fél év alatt megszokod a W10et és utána már nem mennél vissza 7re. Jó ez, csak ki kell ismerni.
Ha van legit kulcsod a 7-eshez akkor a 10-es elfogadja. 2 hete installáltam egy régi Dell-t és az oldalán lévő OEM Win7 pro kulcsot simán megette az MS oldaláról letöltött legális W10 installer.
Legális Win7-em van. Szinte semmi virágbolti nincs a gépemen, mert ahhoz nincs türelmem már...

Van mellette műs tűzfal, malware ellenes és vírusirtó is. Ennél többre én szakértelmemből nem futja.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Van mellette műs tűzfal, malware ellenes és vírusirtó is
A műs az ugye nem MS akart lenni? :I
Érteni nem kell hozzá, felteszel valami kb megbízhatót (googli best internet security 2020 és megnézel pár mainstream ismertebb újságot)
Most Bitdefender, Kaspersky, Norton amik jól szerepelnek. Mcafee sem rossz, de túl sok erőforrást eszik.

Utána adott cég weboldala és megvesz. Helyett gugli discount + adott cégnév, mert simán lehet 60+% kedvezményt is kapni. Kis szerencsével még a free periodot is fel lehet tornászni 30 ról 120 napra.
1 évre olyan 3-5 eszköz 12-14 000 ft-ból megvan.
Ez havi kb1000 ft ami egy egész családnak elég.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822
M

molnibalage

Guest
A műs az ugye nem MS akart lenni? :I
Érteni nem kell hozzá, felteszel valami kb megbízhatót (googli best internet security 2020 és megnézel pár mainstream ismertebb újságot)
Most Bitdefender, Kaspersky, Norton amik jól szerepelnek. Mcafee sem rossz, de túl sok erőforrást eszik.

Utána adott cég weboldala és megvesz. Helyett gugli discount + adott cégnév, mert simán lehet 60+% kedvezményt is kapni. Kis szerencsével még a free periodot is fel lehet tornászni 30 ról 120 napra.
1 évre olyan 3-5 eszköz 12-14 000 ft-ból megvan.
Ez havi kb1000 ft ami egy egész családnak elég.
Nope, "más" akart lenni.
AVG van fizetős, a tűzfal neve nem ugrik be, de kékes színű. A malwareytes az csak free.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Nem a pénzt sajnálom rá, hanem az új alaplappal ugrik a Windows licensz is, ami.. khmm.. fogalmazzunk úgy, hogy elveszett a blokkja és az egyéb igazoló dokumentumai is. És az új alaplap+proci+Windows már elég zsebbenyúlós történet. Plusz, nagyon nem akarok mindent újratelepíteni. :(

Simán feltelepíted a Win 10-t, és hozzákapcsolod az MS online felületen a régi rendszer helyett az újra. MS nem nagyon szőrözik ezen, szeretné ha mindenki Win10-et használna,állítólag ha csak úgy felrakod akkor is maximum néha nyávog hogy nincs licenced de más nem nagyon történik..
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
A hype-hoz képest eléggé közepes minőségű exkluzívok (nagyrészt ugyanaz az unalmas open world formula), cserébe a hardver minősége rosszabb, mint az xbox-nál, de annak meg egy jó pc mellett 0 létjogosultsága van.
Nintendo legalább egyedi és hordozható, felváltva hordom melóba a 2DS-t és a Switch-et, de sokszor elalvás előtt is előveszem az Animal Crossing-ot vagy vmelyik casual címet.
 
M

molnibalage

Guest
A hype-hoz képest eléggé közepes minőségű exkluzívok (nagyrészt ugyanaz az unalmas open world formula), cserébe a hardver minősége rosszabb, mint az xbox-nál, de annak meg egy jó pc mellett 0 létjogosultsága van.
Nintendo legalább egyedi és hordozható, felváltva hordom melóba a 2DS-t és a Switch-et, de sokszor elalvás előtt is előveszem az Animal Crossing-ot vagy vmelyik casual címet.
Melyik címek okoztak csalódást pontosan?
A switch számomra teljesen nem létező. A Zeldát kipróbálnám rajta és annyi.