[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 111
45 403
113
Nem. Egy demó példány. Hanem ment a sírás hogy ez már mennyire kész van. Hát az elsők amik már rendesen kész vannak, az ausztrálok lesznek.
Várjál! A test maga kész van nem?
Mert a torony nyilvánvalóan nem volt, mivel akkor már májusban azokat tesztelték volna a gyári teszteken.
A videók szerint a menetpróbákra már a torony helyett súly makett volt feltéve. Ennek gondolom csak akkor van értelme, ha maga a test már kész, nem?
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Ez a kérdés foglalkoztatott engem is. Eddig "közfelkiáltással" az volt a mondás, hogy a coax (párhuzamosított) gpu a Lynx -en a háromcsövű RMG7.62 lesz. Ugyanakkor apró megjegyzésként beszúrtam már korábban is, hogy az ausztrál Boxer CRV -ken meg a FN Herstal g58 van ...

Most végignéztem az összes képet ami kb. fellelhető és azt tapasztaltam, hogy mindegyik úgy van fényképezve, hogy a coax. gpu takarva legyen (balról, hátulról vagy éppen úgy beállítva a gpá -t, hogy takarja a coax gpu -t) ... Ez még titkos dolog vagy miért ügyeltek erre ennyire kínosan a fényképek készítésénél?

Az MCCA meg nincs a torony SEOSS 2 mellett ezen a példányon. Így a független gpu. is "lehet bármi" ...



Amennyiben ez a proto bármilyen szinten is releváns, akkor gyakorlatilag pontot lehet tenni a coax. (párhuzamosított) géppuska kérdésre is a linkelt második kép alapján.

Akkor nem a FN Herstal g58 lesz (mint ami az ausztrál Boxer CRV -ken), hanem: RMG7.62 lesz .


20200924brave-warrior-202010.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 111
45 403
113
Amennyiben ez a proto bármilyen szinten is releváns, akkor gyakorlatilag pontot lehet tenni a coax. (párhuzamosított) géppuska kérdésre is a linkelt második kép alapján.

Akkor nem a FN Herstal g58 lesz (mint ami az ausztrál Boxer CRV -ken), hanem: RMG7.62 lesz .


20200924brave-warrior-202010.jpg
Az lesz rajta/benne, amit a drága megrendelő kér.
Ez a jármű nem nekünk készült. Jó esetben a torony egy kiállítási makett/modell volt.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Az lesz rajta/benne, amit a drága megrendelő kér.
Ez a jármű nem nekünk készült. Jó esetben a torony egy kiállítási makett/modell volt.

Szerintem alapvetően nem az a kérdés, hogy az lesz-e benne amit a megrendelő kér avagy sem.

Hanem inkább az, hogy konkrétan mi lesz benne ...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 111
45 403
113
Szerintem alapvetően nem az a kérdés, hogy az lesz-e benne amit a megrendelő kér avagy sem.

Hanem inkább az, hogy konkrétan mi lesz benne ...
Erről akkor fogsz tudni véglegeset, ha megérkezik az első sorozatgyártott Lynx Németországból. Vagy egy nagyobb szabású FN szerződés kapcsán meg nem említik.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Meg van ugye PUMA hívők között (én is az vagyok/voltam) az a kételkedés, hogy a specifikációban szereplő Liebherr motor és a Renk váltó mennyire teszi dinamikussá, és hogy kell-e esetleg bele a fejlesztett verzió belőlük.

Én nem nagyon értem a kételkedés okát.
Ugye a jelenlegi konfig 44 tonnás teljesen felszerelve. És 50 tonnát adnak meg maximum tömegnek.
Tehát max 50 tonnához van egy 850 kW-os (amúgy akár 1100 kW-ig "felhúzható"), 6000 Nm körüli nyomatékú motor.

A PzH 2000 57 tonnás és abban van egy 735 kW-os, 3000 Nm-es motor. És még az sem egy lomha csiga.

A Puma 43 tonnás és van benne egy 800 kW-os, 2200 Nm-es motor.

Ezen adatok alapján a Lynxnek szerintem semmi baj nem lehet a dinamikájával.

Amennyiben ez a proto bármilyen szinten is releváns, akkor gyakorlatilag pontot lehet tenni a coax. (párhuzamosított) géppuska kérdésre is a linkelt második kép alapján.

Akkor nem a FN Herstal g58 lesz (mint ami az ausztrál Boxer CRV -ken), hanem: RMG7.62 lesz .


20200924brave-warrior-202010.jpg


A koax RMG7.62 mondhatni a szériatartozék a LANCE 2.0 toronyhoz. Persze nyilván beépíthetnek mást is, ha a megrendelő nagyon akarja, de az már feláras.
A Boxerokon LANCE (1.0) torony van, azokhoz még nem jár az RMG7.62.
Ami viszont engem sokkal jobban foglalkoztat, az az, hogy lesz-e távirányítású fegyferállvány is a tornyon és, ha igen, arra milyen géppuska kerül? Ha lesz, akkor remélem, oda nem 7.62-es, hanem .50-es megy majd.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Na, a marketing takony mellett végre parancsnoki tornyot is lehet látni. Tudja valaki pontosan milyen típusú, vagy ez valami új fejlesztés lesz a Lynxhez speciálba, esetéeg csak úgy odavitték reklámozni?
Mondjuk a géppuska makett rajta ha jól látom egy FN MAG szerűség... Lehet tovább rettegni.
8e31d0f787ffd0b0d948676c2b0d686b.png
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
A koax RMG7.62 mondhatni a szériatartozék a LANCE 2.0 toronyhoz. Persze nyilván beépíthetnek mást is, ha a megrendelő nagyon akarja, de az már feláras.
Igazából nem tudom mit képzel a Rheinmetall ezzel az RMG dologgal. Majd a hadseregek sorba fognak állni egy olyan párhuzamosított géppuskáért ami semmivel nem csereszabatos? Lehet, hogy az arabokat megkenik ilyen hülyeségekkel, de hogy valamire való európai hadsereget sikerül, azt kétlem.