[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Király lenne, csak nem adnák a svédek szerintem, az Rm is csúnyán nézne, meg kellene beletenni kis pénzt, hogy belemenjen a löveg a toronyba. Vagy komplett toronnyal?
Igaziból nem ragaszkodnék én a svédek cuccához. Azt valószínűleg tényleg toronnyal együtt lenne a legegyszerűbb rárakni. A rutin feladatokhoz nagyon jó a 30-as, de egy részükre lehetne rakni helyette valami olyat mint a bofors. Ha 30-35 miliben van is hasonló amivel be lehet küldeni repeszeket egy lövészárokba vagy szobába az ablakon át, az jóval kevesebb repeszt produkál.
Igaziból azon csodálkozom, hogy a svédek már vagy 20 éve használnak ilyet, a Rheinmetallnak meg nincs még opcióként sem ilyenje.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Igaziból nem ragaszkodnék én a svédek cuccához. Azt valószínűleg tényleg toronnyal együtt lenne a legegyszerűbb rárakni. A rutin feladatokhoz nagyon jó a 30-as, de egy részükre lehetne rakni helyette valami olyat mint a bofors. Ha 30-35 miliben van is hasonló amivel be lehet küldeni repeszeket egy lövészárokba vagy szobába az ablakon át, az jóval kevesebb repeszt produkál.
Igaziból azon csodálkozom, hogy a svédek már vagy 20 éve használnak ilyet, a Rheinmetallnak meg nincs még opcióként sem ilyenje.

A 3P lőszerük nem olyan régóta használt. Igaz, légvédelmi repeszük meg már a vh óta van hozzá. Én eleve CV90 felé mozdultam volna, mert ha adják a 40 mm kalibert is hozzá, akkor már jóval előrébb tart mint a legtöbb konkurense, ki van fejlesztve a felderítő, tüzérségi megfigyelő, ifv, apc, aknavetős, 105 és 120 mm mgs, arv, úszni ugyanúgy nem tud a többi sem a kategóriájában. És akkor meg lett volna oldva gyakorlatilag egy kaliberben előretervezve minden 40 mm-el. Főleg mert a Boforsnál már az 57 mm-es gépágyújukkal játszadoznak. Messze előrébb tartanak mint a többiek. Ha kellene mondjuk 76 mm aa erre is ugyanúgy rárakható.

Nem gondolom problémának a Lynxet sem, ha fejleszthető kellő mértékben. Csak a pénz és időtényező elég fontos ebben, hogy hány variánssal számolunk, mennyire fognak beválni, stb... Mikorra lesz haderőnk Lyxn-ből, teljesen felszerelve, ha a fejlesztések esetleg elhúzódnak?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Kevésnek érzem. Egy 380 mm-es SturmMörser RW61 L/5.4 sokkal jobb lenne. :D

Régóta játszok vele fejben, mi lenne a globális közvélekedés, ha hk alapon rendszeresítenénk? Terrordandár néven csak ilyen iszonyat dolgokkal kimondottan városelsöprésre. :D Mondjuk a nehézbombázók hiányára egy pótmegoldásnak jó lenne. :D
 
  • Tetszik
Reactions: endre

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Az biztos, hogy a Puma által is használt 30mm-es löveggel lesz felszerelve az IFV változat X darabszámban, (ezt mutatták be a BW2020-on is. Én is tévesen Wotan 35-nek néztem a protó ágyúját. Lesz Y darabszámban csapatszállító változat is gondolom a géppuskás változat).. Nagyobb űrméretű csöves tűzfegyver kérdéses, bár 5xmm-ig lehetne és kialakítása is megfelelő. Többet nem írok.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Régóta játszok vele fejben, mi lenne a globális közvélekedés, ha hk alapon rendszeresítenénk? Terrordandár néven csak ilyen iszonyat dolgokkal kimondottan városelsöprésre. :D Mondjuk a nehézbombázók hiányára egy pótmegoldásnak jó lenne. :D
Most nyitottál 40k topikot, ez inkább oda illik. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
Az biztos, hogy a Puma által is használt 30mm-es löveggel lesz felszerelve az IFV változat X darabszámban, (ezt mutatták be a BW2020-on is. Én is tévesen Wotan 35-nek néztem a protó ágyúját. Lesz Y darabszámban csapatszállító változat is gondolom a géppuskás változat).. Nagyobb űrméretű csöves tűzfegyver kérdéses, bár 5xmm-ig lehetne és kialakítása is megfelelő. Többet nem írok.

Meg lesz meg Gripen X darabszamban, F-35 Y darabszamban, Mirage meg Z darabszamban. Tobbet nem irok. :p:D

"csapatszállító változat" - lancos APC?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Az biztos, hogy a Puma által is használt 30mm-es löveggel lesz felszerelve az IFV változat X darabszámban, (ezt mutatták be a BW2020-on is. Én is tévesen Wotan 35-nek néztem a protó ágyúját. Lesz Y darabszámban csapatszállító változat is gondolom a géppuskás változat).. Nagyobb űrméretű csöves tűzfegyver kérdéses, bár 5xmm-ig lehetne és kialakítása is megfelelő. Többet nem írok.

Meg lesz meg Gripen X darabszamban, F-35 Y darabszamban, Mirage meg Z darabszamban. Tobbet nem irok. :p:D

"csapatszállító változat" - lancos APC?

Gondolom arra értette kelepisti a többet nem írok dolgot, hogy nemrég írt egy Lynx összefoglalót.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
A 3P lőszerük nem olyan régóta használt. Igaz, légvédelmi repeszük meg már a vh óta van hozzá. Én eleve CV90 felé mozdultam volna, mert ha adják a 40 mm kalibert is hozzá, akkor már jóval előrébb tart mint a legtöbb konkurense, ki van fejlesztve a felderítő, tüzérségi megfigyelő, ifv, apc, aknavetős, 105 és 120 mm mgs, arv, úszni ugyanúgy nem tud a többi sem a kategóriájában. És akkor meg lett volna oldva gyakorlatilag egy kaliberben előretervezve minden 40 mm-el. Főleg mert a Boforsnál már az 57 mm-es gépágyújukkal játszadoznak. Messze előrébb tartanak mint a többiek. Ha kellene mondjuk 76 mm aa erre is ugyanúgy rárakható.

Nem gondolom problémának a Lynxet sem, ha fejleszthető kellő mértékben. Csak a pénz és időtényező elég fontos ebben, hogy hány variánssal számolunk, mennyire fognak beválni, stb... Mikorra lesz haderőnk Lyxn-ből, teljesen felszerelve, ha a fejlesztések esetleg elhúzódnak?

Az általad felsorolt okokon kívül én azért is örültem volna a CV90-nek, mert ha van egy kis céged, nem szerencsés ha csak egy nagy partnered van. Előbb utóbb vissza fog élni az erőfölényével.
Sokkal jobb, ha több, hozzád hasonló méretű céggel tudsz üzletelni.
Szívesebben láttam volna hadiipari együttműködést Hollandiával, Belgiummal, Svájccal, Svéd-Finnországgal. Ahelyett, hogy a német hadiipar kinövese legyünk.
Bár ez már nem ez a topic.