[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 039
113
Ezt tudjuk.
De emlékeim szerint az 57mm-és torony 80db a lőszerjavadalmazása.
Btr80/A 300db 30milis.
Szóval ez nem a fele, majdnem kb a negyede.
A cseh ifv teszten láttuk egy nyugodt lőtéren sem talál minden lövés. Sőt.
És ott nincs semmi "zavaró tényező". Szemből jövő nyomjelzősök. :D



Már miért ne lőnél 30assal gyalogságra?
Ha 2k-ra van tőled gyalogság atgm-el nem lősz rá???

Szerintem elég sok videó van a neten különböző ifv-k ről amik háborúban
Ba-ba-bam Ba-bam Ba-ba-bam lövik a kitudja mit. Ja 10% az 57 milisből.

Én is láttam saját szemmel ahogy 12,7- fölfelé mindennel lőttek egy völgyet, mert éppen egy század nyomult be, és azt fedezték.
De szerintem magyar omlt-sekről is van hasonló felvétele a neten.

Vagy itt van @Gaudi álltal berakott videó.
Itt is erőteljesen aprítják a gyalogságot a 30-assal




Vagy örülnek neki. :D
A hagyományos repeszromboló az ára miatt nem hinném hogy megszűnik.
Főleg 57milisbe azért az elég hatékony lehet.
Ha tényleg kb 80 lessz a javadalmazás a 30db már nem rossz. :D
Az AHEAD nem olcsó.
Ha a drón veszély megnő, ahoz kellhet, máshoz/gyalogság, páncélozatlan cél, apc , épűlet, a lőszer mennyiség szűkössége miatt az olcsóbb repeszromboló lőszer használata ezután is megmarad.


Van egy "aknavető-gyárunk" és egy aknavetőt akár pluszban is lehet integrálni, vagy minden 3.-4. gépet átépíteni. Közvetlen irányzás(pár kilométerig: NANÁ !!!), vagy felülről is, az ukránoknak is van 6-os sorozattal "dolgozó" ilyen eszközük, Szerintem "nekünk" is, az idő szerencsére nem sürget.

Az izraeliek a Merkava-ba a 120-as ágyú mellé tettek egy (60 mm-es)aknavetőt, és ha nem kell full lőszerkészletet tárazva menni, vagy ellőtték már(a hátsó tárolóból), akkor még pár lövész is (asszem 5 fő) elfér.

Így, vagy úgy de meg lehet oldani a 60 mm körüli aknavető problémáját, amivel a mi problémáinkat lehet hosszú tavon olcsón és hatékonyan megoldani.

Vagyis -szerintem- ez a jövőbeni aknavető integrálás sem lenne gond, de pár aknavetős E-Y is beszállhat a "csapatjátékba", kicsit hátrábbról.

A 30-35-os problémát nem lebecsülve sokkal fontosabbnak tartom a rádiós- és adat-kapcsolattartás eszközeit, mert a jelenlegi tendenciákat látva, a "minden-ellen-jó" eszköz "arany/gyémánt-áráit" gyakorlatilag senki nem tudja megfizetni, a csapatmunka eszközeit viszont az előző vágyalom elérésével szemben "gombokért" lehet biztosítani.
Éppen ezért én lassan de biztosan a szárazföldi eszközök klasszikus -védettség / mozgékonyság / tűzerő- hármasa mellé hangsúlyosan odatenném a hírközlés fogalmat.

Az egyik első, korai példa a II. V,H-ból:
A német technikai fölény nem eléggé (el)ismert tényezője a a rádiók sokkal nagyobb számban történt használata. Ez tette lehetővé, hogy a klasszikus hadtudományban tanított mennyiségi fölény ellenére tudtak diadalmaskodni a II. V.H. első felében, amíg a Szövetségesek többszórós ipari potenciálja ezt nem ellensúlyozta.
Ezért tudtak Pl. a Keleti Fronton jóval kevesebb, bár összességében jobb minőségű eszközzel hatékonyan harcolni !!!

Izrael esetében is hasonló a helyzet.

A JÓ válasz is hasonló ! ! !

 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 045
11 982
113
Van egy olyan érzésem, hogy te nem igazán vagy tisztában mekkora egy 76mm-es OM malac. Tessék ő az:
1280px-thumbnail.jpg


Most nézd meg a Draco baszott nagy kutyaól tornyát. Abban a mellesleg távirányítású toronyban, tehát nem foglalja a helyet a kezelőszemélyzet sem, 36 db lövedék van... Mekkora lenne az a torony, illetve ifv amibe 9-11 ember + a cuccuk + mondjuk a tartalék atgm-ek (mert valami kell a tankok ellen is) mellé ésszerű mennyiségű HE/AP/ABM lőszert tudnál te bemálházni ebből? Érted ezzel mi a baj...

Amúgy ha már annyira megy a pörgés az átütésen, akkor 40mm-es CTA-t kellett volna venni. Átütésben emlékeim szerint jobb mint a 35 API, méretben meg közel akkora, mint a 30x173. Most kb ez a szent grál a tűzerő/lőszermenyiség tekintetében, cserébe meg legalább jó drága. :) Meg fizessük meg az integrációját is.

famille%2520munitions%25202.png

https://www.thinkdefence.co.uk/cased-telescoped-armament-system/

De ezen kár rugózni, nálunk sokkal okosabbak meghozták a döntést. PONT
Nézd meg a Rooikat egyaltalán nem nagy tornyát, vagy a cockerill 3000 tornyot.

A Draco tornya azért nagy, mert van benne egy 12-es revolvertár, értem?
Az légvédelemre készült és tüzérségi szerepkörre, nem ifv szerepkörre.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 405
113
Kisfiam, míg te csak trollkodni tudsz, addig én minden állításomat érvekkel támasztottam alá.
Nem pazarlok rád több karaktert, a hosszú élet titka az, hogy nem vitatkozunk hülyékkel.
Az a baj, hogy neked ezt számszerűsíteni kell, és magyarázni.
Nézd meg akkor légy oly kedves ezt a videót:
A Skyranger Gun 1000 lövés per perces tűzgyorsasággal érzésre 2mp-ig (van a videó bal alsó négyzetében egy számláló) adta le azt a sorozatot, amivel leszedte a céldrónt. Ha ezt ügyesen kiszámolod, akkor ezalatt kb. 30-35 lőszert használhatott el.
És ezt a 2mp/30+ lőszert szerintem nem hasra ütés szerűen találták ki, hanem tényleg ennyi kellett a drón biztos leszedéséhez.
Ha ezt egy lassabb ágyúval kell kilőni, az csak hosszabb sorozatot eredményez, de nem kell attól kevesebb lövés.
A PUMA tára 200 lőszeres (A Lance-é is, asszem, ez a MK30-hoz csatolható tár szabvány mérete) . A MK 30-2/ABM kétoldalról tölthető. Ezt úgy használják ki, hogy legtöbször 80:120 (APFSDS-T:KETF) arányban töltik a 2 féle lőszert.
Persze lehet fordítva is, vagy homogén töltést is használni, de ennek nem igazán van értelme. Az ágyúk hihetetlenül pontosak, és a nyíllövedékből nincs szükség sok találatra ahhoz, hogy páncélozott célokat leküzdhessenek, a KETF lövedékből viszont sok kell, ha drónra akarsz vele vadászni.
Namost a 35-ös ágyú tárának kisebb a kapacitása, elsősorban a lőszer mérete miatt.
Nekem most hirtelen nincs pontos értékem róla, de nekem összesen valami 140db rémlik. Namost ha ezt meg is lehet osztani, mondjuk hasonló arányban (2:3), mint a PUMA-nál, akkor az jön ki, hogy nagyjából 80-85 AirBurst lőszer áll a rendelkezésre. Ez viszont azt jelenti hogy jó esetben 2-3db drónt tud kilőni a rendelkezésre álló lőszerből, ha nagyjából a Skyranger Gun pontosságával rendelkezik.
Ha feltételezzük emellett, hogy az IFV-k ágyújának kisebb a szórása (márpedig a kisebb tűzgyorsaság ezt eredményezheti), akkor esetleg elegendő 20-25 lőszer is a repülő drón leküzdéséhez. Azaz nagyjából 4 cél leküzdhető a lőszermennyiségből a 35mm-es tára esetén. Ugyanakkor a 30-asnál 20 lövés/cél esetén a 120 lőszer 6 célpontra elegendő. Vagy ugyan úgy 4 célpontra, és még mindig marad 40db ABM lőszerünk, továbbá a nyíllövedékből is 80db-unk lesz szemben az 56-tal, ami a 35-ös tárjában van.
Szóval igen, én továbbra is amellett vagyok, hogy amíg nincsen a környezetünk tele STANAG6-os IFV-kkel, addig rendben vagyunk a 30-as ágyúval. És akkor még mindig ott az ATGM!
Különben ritkán hivatkoznék @molnibalage munkájára Bibliaként. :cool::)
Most sem úgy teszem, de ha átfutod a csöves légvédelemről lehozott értekezést, akkor láthatod, hogy a fenti teljesen saját kalkulációm jópár helyen egybeesik az övével.
Érdemes megnézni a benne illusztrációként feltüntetett 30-as és 35-ös lőszer repeszképét.
Az az érdekes, hogy a repeszek szóródása hasonló méretű , ha a 35-ösben ugyan annyi területre több repesz jut is. Azonban itt nem az a lényeg, hogy hány lövedék találja el a célt (mindegy, hogy 20, vagy 30%-ka, mert már 10% is kinyírja a drónt). Illetve nem olyan mértékben, hogy az perdöntő legyen.
Egyetlen előnye csupán a 35-ösnek a 30-assal szemben, hogy nagyobb a lőtávolsága, ugyanakkor a lőtávolsággal romlik a pontosság is. Így ez megint többlet lőszerhasználathoz vezet. Ami meg pont a 35-ösnek nem áll rendelkezésre.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Repesztartalom:
KETF (Kinetic Energy Time Fuze): 35 mm - 407 (máshol 341) db; 30 mm - 152 (máshol: 179, illetve 162) db
Robbanóanyag-tartalom is több, mint 2* a 35 mm-ben, mint a 30-ban.

Az egyik érv, hogy a ruszkik miért akarják a saját 30-asukat 57-esre cserélni, az az volt, hogy drónok ellen nem kielégítő hatásfokkal rendelkeznek.
Tehát nem csak a lőszer darabszáma, hanem a megsemmisítés valószínűvége is számít. Az pedig a repeszdarabszámtól is függ.
Én elegendő mennyiségűnek ítéltem a 35 mm-es lőszerek darabszámát egyszeri feltöltéssel.
Főleg, ha legalább szaszszinten vetjük be a Lynxeket, nem egyenként.
Drónokra hajóágyúval akarsz lövöldözni? Hagyd már a ruszkikat, nem a légvédelmi eszközeiket kívánják szaporítani az 57-essekel. Légvédelemnek simán elég a harmincas, ha nem hiszed oplvass utána.
 
  • Tetszik
Reactions: Flexus and blogen

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Én arra gondolok, hogy 75mm-es toronnyal jobb lenne, meg ha felraknánk a tetejére meg egy minuteman II-t igy függőlegesen akkor lenne benne potencial. Ja meg kellene meg hozza egy nagy energiaju lezer fegyver is, gondoltam azt a jobb oldalra a torony melle meg be lehetne tenni.

Na akkor lehetne olyan alkalmazasa, hogy egyedul rambozva megallitja a 4. Ukran frontot.
Repülőgép hordozót a Balatonra!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 046
113
Ezt tudjuk.
De emlékeim szerint az 57mm-és torony 80db a lőszerjavadalmazása.
Btr80/A 300db 30milis.
Szóval ez nem a fele, majdnem kb a negyede.
A cseh ifv teszten láttuk egy nyugodt lőtéren sem talál minden lövés. Sőt.
És ott nincs semmi "zavaró tényező". Szemből jövő nyomjelzősök. :D



Már miért ne lőnél 30assal gyalogságra?
Ha 2k-ra van tőled gyalogság atgm-el nem lősz rá???

Szerintem elég sok videó van a neten különböző ifv-k ről amik háborúban
Ba-ba-bam Ba-bam Ba-ba-bam lövik a kitudja mit. Ja 10% az 57 milisből.

Én is láttam saját szemmel ahogy 12,7- fölfelé mindennel lőttek egy völgyet, mert éppen egy század nyomult be, és azt fedezték.
De szerintem magyar omlt-sekről is van hasonló felvétele a neten.

Vagy itt van @Gaudi álltal berakott videó.
Itt is erőteljesen aprítják a gyalogságot a 30-assal




Vagy örülnek neki. :D
A hagyományos repeszromboló az ára miatt nem hinném hogy megszűnik.
Főleg 57milisbe azért az elég hatékony lehet.
Ha tényleg kb 80 lessz a javadalmazás a 30db már nem rossz. :D
Az AHEAD nem olcsó.
Ha a drón veszély megnő, ahoz kellhet, máshoz/gyalogság, páncélozatlan cél, apc , épűlet, a lőszer mennyiség szűkössége miatt az olcsóbb repeszromboló lőszer használata ezután is megmarad.

Azért mert ha ellövöd a gyalogsagra mit fogsz csinálni ha járművek jönnek?Nem mindennel kell mindenre lőni!Ugye most nem a Afganisztánal peldálózol?
 
  • Tetszik
Reactions: endre

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Nézd meg a Rooikat egyaltalán nem nagy tornyát, vagy a cockerill 3000 tornyot.

A Draco tornya azért nagy, mert van benne egy 12-es revolvertár, értem?
Az légvédelemre készült és tüzérségi szerepkörre, nem ifv szerepkörre.

A 76-os Rooikatban szerinted hol van az a 48 db lőszer? Elárulom, hogy 9 db ready to use van a torony kosárban. A többi a járműtest két oldalán kialakított tárolókban!
Ahova te nem fogsz málházni egy ifv-ben, mert nincs helyed. Vagy majd raksz egy-egy 76-ost jobbról is balról is az energia elnyelő ülések mellé? :D

4:30-tól érdemes nézni.

Cockerill torony ugyan ez, csak ott 12 db 105-ös van hátul az ammo rackban a többi a testben.

Értem? Az a baj, hogy még a fáradságot sem veszed, hogy utána nézz a dolgoknak, amikkel pedálozol. De magabiztosság az van... :)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 201
113
Azért mert ha ellövöd a gyalogsagra mit fogsz csinálni ha járművek jönnek?Nem mindennel kell mindenre lőni!Ugye most nem a Afganisztánal peldálózol?


Szóval nem lövöd a gyalogságot, mert várod hogy jöjjön egy nagyobb veszély?

Bármely konvencionális háborúban csak gépekre lőnél a gépágyúval?
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 046
113
Szóval nem lövöd a gyalogságot, mert várod hogy jöjjön egy nagyobb veszély?

Bármely konvencionális háborúban csak gépekre lőnél a gépágyúval?

Ott van a géppuska,vagy nehéz-géppuska erre a célra.Olyan célra kell lőni gépágyúval amit mással nem tudsz leküzdeni vagy elsődleges fontosságúak.
Pl egy páncéltőrő tüzelőállásra gépágyúval lősz mert az egy nagyon nagy értekű celpont.De csak siman gyalogságra nem pocsékolsz gépágyú lőszert.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Az a baj, hogy neked ezt számszerűsíteni kell, és magyarázni.
Nézd meg akkor légy oly kedves ezt a videót:
A Skyranger Gun 1000 lövés per perces tűzgyorsasággal érzésre 2mp-ig (van a videó bal alsó négyzetében egy számláló) adta le azt a sorozatot, amivel leszedte a céldrónt. Ha ezt ügyesen kiszámolod, akkor ezalatt kb. 30-35 lőszert használhatott el.
És ezt a 2mp/30+ lőszert szerintem nem hasra ütés szerűen találták ki, hanem tényleg ennyi kellett a drón biztos leszedéséhez.
Ha ezt egy lassabb ágyúval kell kilőni, az csak hosszabb sorozatot eredményez, de nem kell attól kevesebb lövés.
A PUMA tára 200 lőszeres (A Lance-é is, asszem, ez a MK30-hoz csatolható tár szabvány mérete) . A MK 30-2/ABM kétoldalról tölthető. Ezt úgy használják ki, hogy legtöbször 80:120 (APFSDS-T:KETF) arányban töltik a 2 féle lőszert.
Persze lehet fordítva is, vagy homogén töltést is használni, de ennek nem igazán van értelme. Az ágyúk hihetetlenül pontosak, és a nyíllövedékből nincs szükség sok találatra ahhoz, hogy páncélozott célokat leküzdhessenek, a KETF lövedékből viszont sok kell, ha drónra akarsz vele vadászni.
Namost a 35-ös ágyú tárának kisebb a kapacitása, elsősorban a lőszer mérete miatt.
Nekem most hirtelen nincs pontos értékem róla, de nekem összesen valami 140db rémlik. Namost ha ezt meg is lehet osztani, mondjuk hasonló arányban (2:3), mint a PUMA-nál, akkor az jön ki, hogy nagyjából 80-85 AirBurst lőszer áll a rendelkezésre. Ez viszont azt jelenti hogy jó esetben 2-3db drónt tud kilőni a rendelkezésre álló lőszerből, ha nagyjából a Skyranger Gun pontosságával rendelkezik.
Ha feltételezzük emellett, hogy az IFV-k ágyújának kisebb a szórása (márpedig a kisebb tűzgyorsaság ezt eredményezheti), akkor esetleg elegendő 20-25 lőszer is a repülő drón leküzdéséhez. Azaz nagyjából 4 cél leküzdhető a lőszermennyiségből a 35mm-es tára esetén. Ugyanakkor a 30-asnál 20 lövés/cél esetén a 120 lőszer 6 célpontra elegendő. Vagy ugyan úgy 4 célpontra, és még mindig marad 40db ABM lőszerünk, továbbá a nyíllövedékből is 80db-unk lesz szemben az 56-tal, ami a 35-ös tárjában van.
Szóval igen, én továbbra is amellett vagyok, hogy amíg nincsen a környezetünk tele STANAG6-os IFV-kkel, addig rendben vagyunk a 30-as ágyúval. És akkor még mindig ott az ATGM!
Különben ritkán hivatkoznék @molnibalage munkájára Bibliaként. :cool::)
Most sem úgy teszem, de ha átfutod a csöves légvédelemről lehozott értekezést, akkor láthatod, hogy a fenti teljesen saját kalkulációm jópár helyen egybeesik az övével.
Érdemes megnézni a benne illusztrációként feltüntetett 30-as és 35-ös lőszer repeszképét.
Az az érdekes, hogy a repeszek szóródása hasonló méretű , ha a 35-ösben ugyan annyi területre több repesz jut is. Azonban itt nem az a lényeg, hogy hány lövedék találja el a célt (mindegy, hogy 20, vagy 30%-ka, mert már 10% is kinyírja a drónt). Illetve nem olyan mértékben, hogy az perdöntő legyen.
Egyetlen előnye csupán a 35-ösnek a 30-assal szemben, hogy nagyobb a lőtávolsága, ugyanakkor a lőtávolsággal romlik a pontosság is. Így ez megint többlet lőszerhasználathoz vezet. Ami meg pont a 35-ösnek nem áll rendelkezésre.

Azért a videón a beállított time code -nál az az érzésem, hogy csak azért húzták ki a sorozatot, hogy látványos legyen a közönségnek. Értem ez alatt, hogy "jó hangja van" meg lesz sok füst ... A videó többi részén azért rövid 3 -as sorozatokkal szimplán ledurrogtatják a drónokat az égről.

Automata módban 1000 RPM. Ugyanakkor bemutatták a "gyors egyes lövés" funkciót is - ekkor ez 200 RPM (ez megfeleltethető a Puma/Lynx automata RPM -jének). Persze van egyes lövés is, de az nem érdekes most. Egyébként a 40 mm -es AGV -s Rheinmetall -os videóban meg 2 km -ig egy gránáttal is lekapnak egy ilyen drónt. Amennyiben nagyon "biztonsági játékra" mennek, akkor kettőt durrantanak oda. Ez meg 350 RPM -es ...

Egyébként a Puma -ban 2*200 a lőszerjavadalmazás. Ugyanakkor drónvadászatra azért annyira nem ideális (lehet, de nem ideális sok szempont miatt). És nemcsak a max. 45 fokos csőemelés miatt ... Egyébként Lynx -en az MCCA/SEOSS 2 -re integrált fegyverekhez (7.62 vagy 12,7 gpu vagy 40 mm -es AGV) is terveztek "C-RAM üzemmódot" (a szoftver tudja), de továbbra is a véleményem, hogy "nem az igazi" IFV -t küldeni drónvadászatra ...

A 76-os Rooikatban szerinted hol van az a 48 db lőszer? Elárulom, hogy 9 db ready to use van a torony kosárban. A többi a járműtest két oldalán kialakított tárolókban!
Ahova te nem fogsz málházni egy ifv-ben, mert nincs helyed. Vagy majd raksz egy-egy 76-ost jobbról is balról is az energia elnyelő ülések mellé? :D

4:30-tól érdemes nézni.

Cockerill torony ugyan ez, csak ott 12 db 105-ös van hátul az ammo rackban a többi a testben.

Értem? Az a baj, hogy még a fáradságot sem veszed, hogy utána nézz a dolgoknak, amikkel pedálozol. De magabiztosság az van... :)

Sőt külön töltő ember kell hozzá, mert egyesével kézzel töltögették a videó szerint is ...

Drónokra hajóágyúval akarsz lövöldözni? Hagyd már a ruszkikat, nem a légvédelmi eszközeiket kívánják szaporítani az 57-essekel. Légvédelemnek simán elég a harmincas, ha nem hiszed oplvass utána.

Igen, ezt a hajóágyús eredetet én is pedzegettem korábban sokat ... :) Ugyanakkor ne felejtsük el, hogy nem régen hasonló méretű lőszereket MBT -ből lövöldöztek (ld. kép alább :)).

pig_t34-76_b.jpg



Persze, ha ezt választottuk volna (miért tettük volna), akkor jönne az, hogy miért nem 105 vagy 120 mm meg nagynyomású és lassan elérünk napjaink MBT -jéihez is ... :) Akkor vegyünk egyszerűen több MBT -t - nem?

Avagy, ha deszant lehetősége is kell bele, akkor lehetne mindjárt Merkava IV is (igaz, ha deszant van, akkor lőszer lesz alig a 120 mm -esbe) - ehhez még 60 mm -es aknavető is van, ami sokak szívét "megmelengeti" ...
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Drónokra hajóágyúval akarsz lövöldözni? Hagyd már a ruszkikat, nem a légvédelmi eszközeiket kívánják szaporítani az 57-essekel. Légvédelemnek simán elég a harmincas, ha nem hiszed oplvass utána.

Mondjuk ehhez képest az egyetlen eddig komolyan rendszeresíteni kívántnak tűnő, modern eszközük az 57 millissel a Derivatsiya-PVO, ami egy SPAAG.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 201
113
Ott van a géppuska,vagy nehéz-géppuska erre a célra.Olyan célra kell lőni gépágyúval amit mással nem tudsz leküzdeni vagy elsődleges fontosságúak.
Pl egy páncéltőrő tüzelőállásra gépágyúval lősz mert az egy nagyon nagy értekű celpont.De csak siman gyalogságra nem pocsékolsz gépágyú lőszert.


Igen arra van a párhuzamosított gpu.
Nálunk nehézgpu most a parancsnoki btr-eken van. Meg a hk-kon.
Esetleg nálatok Szolnokon bár ott is csak a kmz-nél láttam eddig.

És a te gondolatmeneted azt is feltételez, hogy mindíg látjuk mire lövünk. Pontosan hol az ellenség.
Ami az esetek jelentős részében nem így van. Ha már nem tudjuk pontosan már jobb ha egy területet/pl erdő széle, házak/gépágyúval szórunk meg.

Sima gyalogság?
Honnan tudod, hogy nincs ott egy jtac/de gondolnám a hadseregek nagytöbbségénél ha van tüzérségük, egy szakasz pk is tud koordinátákat ladni.
Arra konkrétan emlékszem tatán még a raj pk-k is gyakorolták egy konténerben.
Utánna a Bakonyban élesben is vezettek tüzérségi tüzet.

Szóval ha a gyalogság olyan távolságban van ahonnan gépágyúval már eléred nem valószínű, hogy vársz hogy közelebb jöjjenek/vagy ha támadsz akkor is puhítod őket.
Ha kiépítve van nekik védelem, akkor is necces egy sima 7.62vel azt szétveretni.
Városban meg szerintem a világ minden táján ha van lehetőség még a hk-kat is odahívnak, hiába "csak" gyalogság védekezik.
És ők sem csak gpu-val pengetik a védekező gyalogságot, hanem főleg ágyúval.
Még direkt lőszereket is terveznek erre.
Ahogy az ifv/apc-k is megteszik a gyalogság támogatására, hogy szarrá lövik a házakat gépágyúval.
Úgyhogy mi az elsődleges célpont az jó kérdés.


Természetesen nem lövetném el én sem a páncéltörő lőszert gyalogságra.
De reprszrombolót nem sajnálnám.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Igen arra van a párhuzamosított gpu.
Nálunk nehézgpu most a parancsnoki btr-eken van. Meg a hk-kon.
Esetleg nálatok Szolnokon bár ott is csak a kmz-nél láttam eddig.

És a te gondolatmeneted azt is feltételez, hogy mindíg látjuk mire lövünk. Pontosan hol az ellenség.
Ami az esetek jelentős részében nem így van. Ha már nem tudjuk pontosan már jobb ha egy területet/pl erdő széle, házak/gépágyúval szórunk meg.

Sima gyalogság?
Honnan tudod, hogy nincs ott egy jtac/de gondolnám a hadseregek nagytöbbségénél ha van tüzérségük, egy szakasz pk is tud koordinátákat ladni.
Arra konkrétan emlékszem tatán még a raj pk-k is gyakorolták egy konténerben.
Utánna a Bakonyban élesben is vezettek tüzérségi tüzet.

Szóval ha a gyalogság olyan távolságban van ahonnan gépágyúval már eléred nem valószínű, hogy vársz hogy közelebb jöjjenek/vagy ha támadsz akkor is puhítod őket.
Ha kiépítve van nekik védelem, akkor is necces egy sima 7.62vel azt szétveretni.
Városban meg szerintem a világ minden táján ha van lehetőség még a hk-kat is odahívnak, hiába "csak" gyalogság védekezik.
És ők sem csak gpu-val pengetik a védekező gyalogságot, hanem főleg ágyúval.
Még direkt lőszereket is terveznek erre.
Ahogy az ifv/apc-k is megteszik a gyalogság támogatására, hogy szarrá lövik a házakat gépágyúval.
Úgyhogy mi az elsődleges célpont az jó kérdés.


Természetesen nem lövetném el én sem a páncéltörő lőszert gyalogságra.
De reprszrombolót nem sajnálnám.
A Falklandokon Milan-t hasznaltak rokalyukakra. Na, annal egy-ket ABM jelentosen olcsobb megoldas.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 046
113
Igen arra van a párhuzamosított gpu.
Nálunk nehézgpu most a parancsnoki btr-eken van. Meg a hk-kon.
Esetleg nálatok Szolnokon bár ott is csak a kmz-nél láttam eddig.

És a te gondolatmeneted azt is feltételez, hogy mindíg látjuk mire lövünk. Pontosan hol az ellenség.
Ami az esetek jelentős részében nem így van. Ha már nem tudjuk pontosan már jobb ha egy területet/pl erdő széle, házak/gépágyúval szórunk meg.

Sima gyalogság?
Honnan tudod, hogy nincs ott egy jtac/de gondolnám a hadseregek nagytöbbségénél ha van tüzérségük, egy szakasz pk is tud koordinátákat ladni.
Arra konkrétan emlékszem tatán még a raj pk-k is gyakorolták egy konténerben.
Utánna a Bakonyban élesben is vezettek tüzérségi tüzet.

Szóval ha a gyalogság olyan távolságban van ahonnan gépágyúval már eléred nem valószínű, hogy vársz hogy közelebb jöjjenek/vagy ha támadsz akkor is puhítod őket.
Ha kiépítve van nekik védelem, akkor is necces egy sima 7.62vel azt szétveretni.
Városban meg szerintem a világ minden táján ha van lehetőség még a hk-kat is odahívnak, hiába "csak" gyalogság védekezik.
És ők sem csak gpu-val pengetik a védekező gyalogságot, hanem főleg ágyúval.
Még direkt lőszereket is terveznek erre.
Ahogy az ifv/apc-k is megteszik a gyalogság támogatására, hogy szarrá lövik a házakat gépágyúval.
Úgyhogy mi az elsődleges célpont az jó kérdés.


Természetesen nem lövetném el én sem a páncéltörő lőszert gyalogságra.
De reprszrombolót nem sajnálnám.

Nem fogok olyan célpontra lövetni amiről azt sem tudom,hogy micsoda.Olyankor meg főleg nem ha nem is latom a celpontot csak gondolom,hogy ott van.A JTAC ritka mint a fehér holló még századonként sem tud kiállitani semelyik hadsereg sem egyet.2 km az még a nehéz-géppuska lőtávja és ha vársz párszáz métert akkor a géppuskával is lőhetsz.Nincs értelme 2km-re harmincassal lőni a gyalogságot ha 1500-ről lőheted géppuskával is.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Bleroka

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
Érted ezzel mi a baj...
Nem, nem érti mi ezzel a baj, ezt pár hete már végigzongoráztam vele, azt hiszem a dél-afrikai rooikattal példálózott, hogy annak is milyen kicsi a tornya, amire a válaszom miszerint az nem szállít embereket így van hely a testben extra lőszernek, már teljesen hidegen hagyta
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 284
120 128
113
Nem, nem érti mi ezzel a baj, ezt pár hete már végigzongoráztam vele, azt hiszem a dél-afrikai rooikattal példálózott, hogy annak is milyen kicsi a tornya, amire a válaszom miszerint az nem szállít embereket így van hely a testben extra lőszernek, már teljesen hidegen hagyta
Az is hidegen hagyta a gyalogsági lőszerrel való példálózás közben, hogy előző átállás az európai nagyobb NATO országoknál 30 évbe telt és, hogy az új kaliberek tesztelése is 5 év még mire abból véglegesnek tekinthető fegyver lesz. De inkább több.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 786
113
Két repülőgép hordozót a Balatonra, egyet pedig a Velencei tóra!

És a Balatonra tervezett anyahajóval mi lesz?

Repülőgép hordozókat a Balatonra és 300 darab kefír, valamint az usákok által selejtbe dobott 200 B-52. Ez vicc volt.

Anyahajót a Balatonra!

És repülőgép anyahajó a Balatonra.

Repülőgép hordozót a Balatonra!

Most akkor hordozót vagy anyahajót? Igazán eldönthetnéd már.