[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Egy hosszabb harcérintkezésben egy hosszabb hadművelet részeként szerintem nem annyira ritka, inkább annyira átlagos lehet, mint a nem rendkívüli, hiszen mindenki arra törekszik, hogy meglepetésszerű legyen amennyire csak lehet.

Szrintem rossz a mérce.A közúti baleset attól még rendkívüli,hogy sok van belőle.Nem az az alapállapota a közúti közlekedésnek,hogy egy kigyúrt majom 140-el hajt Budapest belvárosában és megöl két embert.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and notaricon

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 025
66 477
113
Szrintem rossz a mérce.A közúti baleset attól még rendkívüli,hogy sok van belőle.Nem az az alapállapota a közúti közlekedésnek,hogy egy kigyúrt majom 140-el hajt Budapest belvárosában és megöl két embert.

Sűrűn előforduló hogy a kigyúrt majom száguld, csak ritkán lesz baleset.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 074
13 703
113
Idézem magam:
"Ott van a géppuska,vagy nehéz-géppuska erre a célra.Olyan célra kell lőni gépágyúval amit mással nem tudsz leküzdeni vagy elsődleges fontosságúak.
Pl egy páncéltőrő tüzelőállásra gépágyúval lősz mert az egy nagyon nagy értekű celpont.De csak siman gyalogságra nem pocsékolsz gépágyú lőszert."

Ugye az volt az mondás,hogy 2000 méterre a mezőn jön a gyalogság és azt majd jól legépágyúzod...
Miről is beszélsz?


Ne húzd fel magad. ;)

Nincs időm visszaolvasni! Ezért légyszíves idézd mikor írtam a MEZŐN jövő gyalogságról.

2000m-t írtam szerintem nem mezőt.
Megerődített állásokat/betonfalat(azok nem mozognak) amit gpu 1500mről nem ver át.

Erdő széléről(az sem mozog a mezőn)/házakról(azok sem mozognak).

Gyalogság 2k-t mostanában rohamoz egy mezőn?

Mit értünk sima gyalogság alatt?
Erre írtam jtac(fehér holló ahogy írod/te tudod mennyi van pl magyar honvédség, de szerintem egy háborúban zászlóalj szinten azért minimum lenne/szomszédoknál gondolom hasonló) de tüzérségi tüzet( ha van század/zászlóalj szinten aknavetőt) valószínűleg egy szakasz pk is kér/kap.
Erre is írtam példát.

Szóval kis is a sima gyalogság?

Egy 7.62 ha telibe lövöd az ellenséget akkor hatásos. Egy 30milis vagy nagyobb kaliber pedig repeszrombolóval/jövőben ahead-del nem csak akkor.

Városban/hegyvidéken/de mezőn:D is ki a s ima gyalogság?
Mamár nagyjából senkit nem tekinthetünk annak.
És ezért a cél a minnél elöbbi leküzdésük.

Az pedig, hogy mire lövünk gépágyúval.

A várost leírtam arra kb azt írod/jó de az nem a mező?

Hegyvidék?
Egy mai ifv/apc fegyvercsövének emelkedés szögtartománya miért akkora sokszor?
Az oroszok a BMP-vel beszopták Afgánba.
Pedig nem mondhatjuk, hogy elavult jármű lett volna akkor.
Mégis a korlátolt szögtartomány amiben felfelé tudott tüzelni kb alkalmatlanná tette oda.
És ott gyalogság ellen vívták a harcot.
Szóval a tervezők/rendszeresítők a légicél ok elleni küzdelmen kívül (tud valaki olyan sztorikat, hogy apc/ifv járművek repülőt/helikoptert lőttek le, ha igen linkelje mar) a vásrosi/hegyvidéki harcok miatt is növelték a szögtartományt amiben a fegyverek tüzelhetnek.

És pl bevetettek radarjuktól megfosztott silkákat.
Pedig voltak nehézgéppuskás btr-ek.
Ami szerinted elég a gyalogság ellen.
Minek kellett a 4 csövű 23milis?

Mégegyszer.
Nem azt mondom lőjje el az összes lőszerét a gyalogságra, de a repeszrombolót ne sajnálja,mert hatékonyabb mint a 7.62.
Nagyobb távról/nagyobb átütőerő/nagyobb pusztítás/nagyobb sugárban öl/ ezek még mind jobban demoralizálnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Ne húzd fel magad. ;)

Nincs időm visszaolvasni! Ezért légyszíves idézd mikor írtam a MEZŐN jövő gyalogságról.

2000m-t írtam szerintem nem mezőt.
Megerődített állásokat/betonfalat(azok nem mozognak) amit gpu 1500mről nem ver át.

Erdő széléről(az sem mozog a mezőn)/házakról(azok sem mozognak).

Gyalogság 2k-t mostanában rohamoz egy mezőn?

Mit értünk sima gyalogság alatt?
Erre írtam jtac(fehér holló ahogy írod/te tudod mennyi van pl magyar honvédség, de szerintem egy háborúban zászlóalj szinten azért minimum lenne/szomszédoknál gondolom hasonló) de tüzérségi tüzet( ha van század/zászlóalj szinten aknavetőt) valószínűleg egy szakasz pk is kér/kap.
Erre is írtam példát.

Szóval kis is a sima gyalogság?

Egy 7.62 ha telibe lövöd az ellenséget akkor hatásos. Egy 30milis vagy nagyobb kaliber pedig repeszrombolóval/jövőben ahead-del nem csak akkor.

Városban/hegyvidéken/de mezőn:D is ki a s ima gyalogság?
Mamár nagyjából senkit nem tekinthetünk annak.
És ezért a cél a minnél elöbbi leküzdésük.

Az pedig, hogy mire lövünk gépágyúval.

A várost leírtam arra kb azt írod/jó de az nem a mező?

Hegyvidék?
Egy mai ifv/apc fegyvercsövének emelkedés szögtartománya miért akkora sokszor?
Az oroszok a BMP-vel beszopták Afgánba.
Pedig nem mondhatjuk, hogy elavult jármű lett volna akkor.
Mégis a korlátolt szögtartomány amiben felfelé tudott tüzelni kb alkalmatlanná tette oda.
És ott gyalogság ellen vívták a harcot.
Szóval a tervezők/rendszeresítők a légicél ok elleni küzdelmen kívül (tud valaki olyan sztorikat, hogy apc/ifv járművek repülőt/helikoptert lőttek le, ha igen linkelje mar) a vásrosi/hegyvidéki harcok miatt is növelték a szögtartományt amiben a fegyverek tüzelhetnek.

És pl bevetettek radarjuktól megfosztott silkákat.
Pedig voltak nehézgéppuskás btr-ek.
Ami szerinted elég a gyalogság ellen.
Minek kellett a 4 csövű 23milis?

Mégegyszer.
Nem azt mondom lőjje el az összes lőszerét a gyalogságra, de a repeszrombolót ne sajnálja,mert hatékonyabb mint a 7.62.
Nagyobb távról/nagyobb átütőerő/nagyobb pusztítás/nagyobb sugárban öl/ ezek még mind jobban demoralizálnak.

Megelőlegeztem,hogy ha 2000 méteres lőtávról beszélsz az nyílt mező.Személy szerint sehol nem tudok elképzelni olyat a nyílt mezőn kívül,hogy 2000 méterről lőj gyalogságra.Városban erdőben kizárt.Az olyan kopasz hegységekben mint a Hindukus előfordulhat bár ott se nagyon.
Afelett pedig könnyen elsiklasz,hogy magamat idézve"olyan célra kell lőni gépágyúval amit mással nem lehet eküzdeni"ebbe beletartozik az,hogy épüéletekben vagy más megerődített állásokban lévő gyalogság(hisz 3 sor homokzsákot még nehéz-géppuskával sem lősz át)meg az IFV is.De ilyenekre nem 2000 méterről lősz mert azt sem tudod ilyen távolságból megmondani,hogy ott vannak vagy sem.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 108
45 399
113
Megelőlegeztem,hogy ha 2000 méteres lőtávról beszélsz az nyílt mező.Személy szerint sehol nem tudok elképzelni olyat a nyílt mezőn kívül,hogy 2000 méterről lőj gyalogságra.Városban erdőben kizárt.Az olyan kopasz hegységekben mint a Hindukus előfordulhat bár ott se nagyon.
Afelett pedig könnyen elsiklasz,hogy magamat idézve"olyan célra kell lőni gépágyúval amit mással nem lehet eküzdeni"ebbe beletartozik az,hogy épüéletekben vagy más megerődített állásokban lévő gyalogság(hisz 3 sor homokzsákot még nehéz-géppuskával sem lősz át)meg az IFV is.De ilyenekre nem 2000 méterről lősz mert azt sem tudod ilyen távolságból megmondani,hogy ott vannak vagy sem.
Igen, csak azt felejted el, hogy az ABM, vagy a sima robbanó úgy is hatékony, hogy a fedezék mellé/felé lövöd a lövedéket.
Nem kell még a támogató szakaszhoz sem fordulni aknavetőtűzért.
Arról nem is beszélve, hogy az IFV célzóberendezése miatt sokkal pontosabb tüzet tudsz az ellenségre vezetni, mintha aknavetőznél. Itt már az első lövés is azonnal célba talál. Ráhúzod a célkeresztet a fedezékre, rögzíted a távolságot, majd fél méterrel mellé húzod a célkeresztet ....finito.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Igen, csak azt felejted el, hogy az ABM, vagy a sima robbanó úgy is hatékony, hogy a fedezék mellé/felé lövöd a lövedéket.
Nem kell még a támogató szakaszhoz sem fordulni aknavetőtűzért.
Arról nem is beszélve, hogy az IFV célzóberendezése miatt sokkal pontosabb tüzet tudsz az ellenségre vezetni, mintha aknavetőznél. Itt már az első lövés is azonnal célba talál. Ráhúzod a célkeresztet a fedezékre, rögzíted a távolságot, majd fél méterrel mellé húzod a célkeresztet ....finito.

Az alap.hogy a védekező gyalogság beássa magát.Ha megnézed a videó képét mielőtt elindítod akkor nagyon jól látod,hogy megfelelően beásott gyalogság ellen ez azért annyira nem hatásos,mert a repeszek döntő része egész egyszerűen nem megy abba az irányba,hogy hatásos legyen egy 1,1méter(+mellvéd=1,5-1,6 méter) mély álló tüzelőállás allján gubbasztó katona ellen.Ha meg arra is van idő,hogy tetőt rakjanak rá akkor meg annyit ér mint halottnaka csók.Az aknavető meg köszöni szépen késletetett gyújtóval a tetőt is lebontja.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and blogen

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Akármivel rájuk lőtt volna amivel hirtelen lehet. Nem volt indokolt puha burnuszos hús ellen a páncéltörő. Abramssel is lőttek ki a sivatagi viharban főfegyverrel heat lőszerrel ahmedet.

A nagy tankcsaták sorozatban említi egy amerikai harckocsizó, hogy egy RPG-s fickóra harckocsiágyúval lőttek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 074
13 703
113
Megelőlegeztem,hogy ha 2000 méteres lőtávról beszélsz az nyílt mező.Személy szerint sehol nem tudok elképzelni olyat a nyílt mezőn kívül,hogy 2000 méterről lőj gyalogságra.Városban erdőben kizárt.Az olyan kopasz hegységekben mint a Hindukus előfordulhat bár ott se nagyon.
Afelett pedig könnyen elsiklasz,hogy magamat idézve"olyan célra kell lőni gépágyúval amit mással nem lehet eküzdeni"ebbe beletartozik az,hogy épüéletekben vagy más megerődített állásokban lévő gyalogság(hisz 3 sor homokzsákot még nehéz-géppuskával sem lősz át)meg az IFV is.De ilyenekre nem 2000 méterről lősz mert azt sem tudod ilyen távolságból megmondani,hogy ott vannak vagy sem.


Nem siklottam át fölötte.
Ha átsiklottam volna hangnemet váltok. ;)
Részben ugyan azt mondtuk, kicsit elbeszélve egymás mellett.

Csak plnek írtam a 2000m-t. Amin leragadtunk. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: dudi and krisss