[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 584
113
Attól, hogy mikori konstrukció és hogy konkrétan hány évesek amik vannak nekünk, még mindig a legerősebb szárazföldi fegyverzettel és védelemmel vannak minálunk ellátva és tudnak ugyanolyan gyorsan menni, mint a leendő legújabb fegyverzetünk, aminek a 75%-a nem fog bírni ilyen szintű védelemmel.
Jól kevered a feladatokat és típusokat, hogy a felújítás szükségességét igazold. MBT-ből több van megrendelve, mint a mostani életképes mennyiség T-72-ből.
A Lynx más feladatra van, így az, hogy attól erősebben van páncélozva a T-72, még men jelenti ugyanazt a funkciót-feladatot. Miért nem a BTR-el hasonlítod össze a Lynxet? Mert nem ugyanaz a kategória, igaz? De akkor miért a T-72-vel kell?
Ha 2028-ra, mire hadrendbe lesz állítva a modern technika, még marad mozgásképes T-72, még mindíg fel lehet őket használni ellenerő szerepkörben...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 726
55 704
113
A mi tankjaink, a 80-as évek második felében készülhettek. 30+ éves harckocsik. A kis darabszám mellett, ez még a lényeges, hogy már nem érdemes felújítani ezeket az elavult tankokat. Minden mást, leírtak már előttem erről itt. Venni kell még legalább 2 zlj Leopárdot. Meg lehet rendelni, évenkénti lebontásban, mikor, menny, az annyi.
Az túl egyszerű lenne. :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 726
55 704
113
Jól kevered a feladatokat és típusokat, hogy a felújítás szükségességét igazold. MBT-ből több van megrendelve, mint a mostani életképes mennyiség T-72-ből.
A Lynx más feladatra van, így az, hogy attól erősebben van páncélozva a T-72, még men jelenti ugyanazt a funkciót-feladatot. Miért nem a BTR-el hasonlítod össze a Lynxet? Mert nem ugyanaz a kategória, igaz? De akkor miért a T-72-vel kell?
Ha 2028-ra, mire hadrendbe lesz állítva a modern technika, még marad mozgásképes T-72, még mindíg fel lehet őket használni ellenerő szerepkörben...

Ez azt jelenti, hogy itt megy az eredménytelen vita a “ felujitàsról” 2028-ig. Mèg elképzelni is rossz. :(
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 252
67 221
113
Jól kevered a feladatokat és típusokat, hogy a felújítás szükségességét igazold. MBT-ből több van megrendelve, mint a mostani életképes mennyiség T-72-ből.
A Lynx más feladatra van, így az, hogy attól erősebben van páncélozva a T-72, még men jelenti ugyanazt a funkciót-feladatot. Miért nem a BTR-el hasonlítod össze a Lynxet? Mert nem ugyanaz a kategória, igaz? De akkor miért a T-72-vel kell?
Ha 2028-ra, mire hadrendbe lesz állítva a modern technika, még marad mozgásképes T-72, még mindíg fel lehet őket használni ellenerő szerepkörben...

Ha olvastad volna az eddigi sok kört, akkor ez a hozzászólásod nem született volna meg. Tökre mind tudjuk, hogy más feladatra van, hidd el. Ki beszélt ugyanarról a funkcióról? Hol, mikor? Annyiról van még mindig szó, amiről eddig is szó volt. A T-72 egy olyan jármű, ami le van gyengézve. De csak ebben a formájában gyenge ahogy most van. Modern rendszerek nélkül, lerohasztva. Maga a struktúrája erős. A Lynx a BTR-hez hasonlítva ég és föld. Garantáltan a Lynxek 100%-a erősebb mint a BTR 100%-a. De a te képleted is félrevezető, hiszen a Lynx meg BTR nem ugyanarra van. De nézzük így. Van a BTR, aminél a Lynx 100% erősebb, a T-72 meg a BTR-ek és Lynx-ek 100%-ánál erősebb és van a Leopard 2 ami mindezek 100%-ánál erősebb.

Akárhogy is nézzük, még mindig a fránya élközelben jár ez a rohadt T-72, csak most, hogy bevontuk a BTR-eket is, immáron a járműveink és leendő járműveink 90%-ánál erősebb. :D Kint a harctéren a pusztában, erdős terepen és városban is fog ugyanazon a helyszínen járni ez az összes, egyszerre is akár és a BTR-ben ülők védettek lesznek a rájuk néző fegyverek erejének 10%-ával szemben, a Lynx-ek a 30-40%-ával szemben, a T-72 az 50-60%-ával szemben, a Leopard 2a7+ meg a 80-90%-ával szemben. Persze ez így nagyon egybites levezetés, mert függ attól, hogy aps min van, milyen oldalról támadják az adott típust, stb.

De akárhogy is erőlködsz, ezek harckocsik, megfelelő rendszerekkel, kiegészítő védelemmel, új lőszerrel a térségünkben még mindig lenne bennük potenciál, akár önálló műveletekben, akár pont az összehasonlíthatatlan Lynx-eket védve a 125 mm főfegyverükkel ami ellen a szembejövő járművek a fentiekhez viszonyítható értékekben lennének védettek.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 733
6 588
113
Ha olvastad volna az eddigi sok kört, akkor ez a hozzászólásod nem született volna meg. Tökre mind tudjuk, hogy más feladatra van, hidd el. Ki beszélt ugyanarról a funkcióról? Hol, mikor? Annyiról van még mindig szó, amiről eddig is szó volt. A T-72 egy olyan jármű, ami le van gyengézve. De csak ebben a formájában gyenge ahogy most van. Modern rendszerek nélkül, lerohasztva. Maga a struktúrája erős. A Lynx a BTR-hez hasonlítva ég és föld. Garantáltan a Lynxek 100%-a erősebb mint a BTR 100%-a. De a te képleted is félrevezető, hiszen a Lynx meg BTR nem ugyanarra van. De nézzük így. Van a BTR, aminél a Lynx 100% erősebb, a T-72 meg a BTR-ek és Lynx-ek 100%-ánál erősebb és van a Leopard 2 ami mindezek 100%-ánál erősebb.

Akárhogy is nézzük, még mindig a fránya élközelben jár ez a rohadt T-72, csak most, hogy bevontuk a BTR-eket is, immáron a járműveink és leendő járműveink 90%-ánál erősebb. :D Kint a harctéren a pusztában, erdős terepen és városban is fog ugyanazon a helyszínen járni ez az összes, egyszerre is akár és a BTR-ben ülők védettek lesznek a rájuk néző fegyverek erejének 10%-ával szemben, a Lynx-ek a 30-40%-ával szemben, a T-72 az 50-60%-ával szemben, a Leopard 2a7+ meg a 80-90%-ával szemben. Persze ez így nagyon egybites levezetés, mert függ attól, hogy aps min van, milyen oldalról támadják az adott típust, stb.

De akárhogy is erőlködsz, ezek harckocsik, megfelelő rendszerekkel, kiegészítő védelemmel, új lőszerrel a térségünkben még mindig lenne bennük potenciál, akár önálló műveletekben, akár pont az összehasonlíthatatlan Lynx-eket védve a 125 mm főfegyverükkel ami ellen a szembejövő járművek a fentiekhez viszonyítható értékekben lennének védettek.
Nagyon vicces olvasni ezt az egészet.
Nekem igazából már csak annyi kérdésem lenne feléd hogy honnan szeretnél tuningolható 72-est szerezni? Itthon nincs sok illetve azok se mind tuningolható , sőt , elhanyagolható az a mennyiség ami itthon van és lehet vele bármit is kezdeni , szóval adott a kérdés hogy akkor honnan?
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 543
8 871
113
...ezek harckocsik, megfelelő rendszerekkel, kiegészítő védelemmel, új lőszerrel a térségünkben még mindig lenne bennük potenciál, akár önálló műveletekben, akár pont az összehasonlíthatatlan Lynx-eket védve a 125 mm főfegyverükkel ami ellen a szembejövő járművek a fentiekhez viszonyítható értékekben lennének védettek
Előre gyorsan leszögezném, komolyan mondom komálom a stílusod.
Az érveléseid helytállóak.. lennének ha..
Ha az idézett szövegben rejlő IDŐ tényező nem játszana be.
Ez az egész t-72 "lufi" már bocs, azon alapul, hogy t-72-es SZÓBAN egy pillanat alatt modernizálva van, és beillesztve a honvédség rendszerébe a megfelelő szinten a megfelelő környezetben a megfelelő elemekkel.
Na ebből a MODERNIZÁLÁS az ami NINCS. Mert most mindegyik egy atgm mágnes.
És mire ezek cuki és csini, és pláne hatékony modern hk-k lennének, addigra lehet a Leo3-at megtervezik a Németek, lehet a Rheinmetall lézert rak a Lynxekre, és akkor a drónok lehetséges fejlődéséről nem is beszéltem ez alatt a kb 8-10 ÉV ALATT ami alatt MI MAGUNK az összes kapacitásunkkal és tudásunkkal megcsináljuk a 72-eseket nagyon faszának!
Szóval az IDŐ.
Nincs egyetlen egy darab modernizált, a mai kornak megfelelő t-72-esünk se.
NINCS, csak ha beszélni kell róla.
De készen nincs.
És ha már idő és ha már telik, akkor miért ezt a 30-40 éves vasat babusgassuk, miért ne igyekeznénk az energiákat, még elvi szinten is valami modernebbe fektetni.
??
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 029
14 126
113
Az év 2030+, mikor a honvédség ujabb harckocsik beszerzését fontolgatja, kiegészítendő a meglévő A7 flottát.
Mindeközben a HTKA fórumon Pogány, LMzek, és még páran a már múzeumokban álló T72 tankok ujra aktiválása mellett érvel azzal hogy ugyan sokminden elrohadt már rajtuk de azt úgy is cserélni kellene, meg milyen remek upgrade csomagot lehetne venni Izraelből, és ugyan más logisztikát és kiképzést kíván az orosz tank meg ugyan nem is lesz egyenértékű egy A7el de még mindig jobb mint egy Hiúz meg olcsóbb, és különben is honvédeink elkényelmesedtek a modern nyugati technikában, jól jön az öreg fapados ex szovjet vas. :hadonaszos:
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 493
24 178
113
Nagyon vicces olvasni ezt az egészet.
Nekem igazából már csak annyi kérdésem lenne feléd hogy honnan szeretnél tuningolható 72-est szerezni? Itthon nincs sok illetve azok se mind tuningolható , sőt , elhanyagolható az a mennyiség ami itthon van és lehet vele bármit is kezdeni , szóval adott a kérdés hogy akkor honnan?
Fehéroroszt szokták mantrázni, hogy onnan lehet beszerezni, nagyjából igen, a SZU felbomlása után lehetett tőlük vásárolni (vettünk is tőlük), csak azóta már ők is kis darabszámban küldik ki a sajátjaikat oroszba modernizálni stb... igen valószínű, hogy ez a vonat 20éve elment...
Neten keresgélve, amiket el akartak még adni azoknak az utolsó darabjait Azer vette meg 2002-2012 (nagyjából 250db, több szám is van 217-250-ig említik) között, szóval a vonat inkább csak 8 éve ment el...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 252
67 221
113

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 733
6 588
113
Fehéroroszt szokták mantrázni, hogy onnan lehet beszerezni, nagyjából igen, a SZU felbomlása után lehetett tőlük vásárolni (vettünk is tőlük), csak azóta már ők is kis darabszámban küldik ki a sajátjaikat oroszba modernizálni stb... igen valószínű, hogy ez a vonat 20éve elment...
Neten keresgélve, amiket el akartak még adni azoknak az utolsó darabjait Azer vette meg 2002-2012 (nagyjából 250db, több szám is van 217-250-ig említik) között, szóval a vonat inkább csak 8 éve ment el...
Én ezzel tisztában vagyok :) épp ezért kérdeztem tőle ezt és nem mentem bele ebbe (megint) :
Előre gyorsan leszögezném, komolyan mondom komálom a stílusod.
Az érveléseid helytállóak.. lennének ha..
Ha az idézett szövegben rejlő IDŐ tényező nem játszana be.
Ez az egész t-72 "lufi" már bocs, azon alapul, hogy t-72-es SZÓBAN egy pillanat alatt modernizálva van, és beillesztve a honvédség rendszerébe a megfelelő szinten a megfelelő környezetben a megfelelő elemekkel.
Na ebből a MODERNIZÁLÁS az ami NINCS. Mert most mindegyik egy atgm mágnes.
És mire ezek cuki és csini, és pláne hatékony modern hk-k lennének, addigra lehet a Leo3-at megtervezik a Németek, lehet a Rheinmetall lézert rak a Lynxekre, és akkor a drónok lehetséges fejlődéséről nem is beszéltem ez alatt a kb 8-10 ÉV ALATT ami alatt MI MAGUNK az összes kapacitásunkkal és tudásunkkal megcsináljuk a 72-eseket nagyon faszának!
Szóval az IDŐ.
Nincs egyetlen egy darab modernizált, a mai kornak megfelelő t-72-esünk se.
NINCS, csak ha beszélni kell róla.
De készen nincs.
És ha már idő és ha már telik, akkor miért ezt a 30-40 éves vasat babusgassuk, miért ne igyekeznénk az energiákat, még elvi szinten is valami modernebbe fektetni.
??

Az év 2030+, mikor a honvédség ujabb harckocsik beszerzését fontolgatja, kiegészítendő a meglévő A7 flottát.
Mindeközben a HTKA fórumon Pogány, LMzek, és még páran a már múzeumokban álló T72 tankok ujra aktiválása mellett érvel azzal hogy ugyan sokminden elrohadt már rajtuk de azt úgy is cserélni kellene, meg milyen remek upgrade csomagot lehetne venni Izraelből, és ugyan más logisztikát és kiképzést kíván az orosz tank meg ugyan nem is lesz egyenértékű egy A7el de még mindig jobb mint egy Hiúz meg olcsóbb, és különben is honvédeink elkényelmesedtek a modern nyugati technikában, jól jön az öreg fapados ex szovjet vas. :hadonaszos:
Igazából pogány válaszára lennék kíváncsi mert én tudom hogy az itthoniakra pénzt/időt pazarolni már felesleges mert nem lesznek így se úgy se potensek tehát akkor az Ő világában valahonnan csak kell szerezni újakat
Az volt a kérdés hogy honnan szereznél új/tuningolható 72-est , erre Te belinkeled nekem a honvédség wiki oldalát , biztos velem van a baj de nem értem , fordítanál vagy adnál normális választ is kérlek. Hálás lennék.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 252
67 221
113
Én ezzel tisztában vagyok :) épp ezért kérdeztem tőle ezt és nem mentem bele ebbe (megint) :



Igazából pogány válaszára lennék kíváncsi mert én tudom hogy az itthoniakra pénzt/időt pazarolni már felesleges mert nem lesznek így se úgy se potensek tehát akkor az Ő világában valahonnan csak kell szerezni újakat

Az volt a kérdés hogy honnan szereznél új/tuningolható 72-est , erre Te belinkeled nekem a honvédség wiki oldalát , biztos velem van a baj de nem értem , fordítanál vagy adnál normális választ is kérlek. Hálás lennék.

Majd amikor nem a magad által kitalált és rám kivetített lehetőségre vársz választ, nem csak egy linkkel fogok válaszolni, bár még akkor is lehet, hogy de, tekintve, hogy a honvédség wiki oldalán mennyiségileg meg van határozva az eszköz amiről szó. Lehet benne tévedés, vagy lehet elavult, bár szeptember 29-én lett a cikk frissítve, gondolom azóta nem porladt el egy vén T-72 sem napfény hatására mint a vámpírok szoktak.

Szóval itt ebben a cikkben:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hungarian_Ground_Forces

34 aktív és kb 130 tartalék t-72-ről beszélnek szeptember 29-én.

Most én kérek egy korrekt választ az elmúlt hetek felújítós története után, hogy mi a faszért is beszélsz új t-72-ről, amit majd meg lehet upgradelni? Ki beszélt új t-72-ről rajtad kívül? HA más nem, miért rajtam kéred számon?

Szóval, mivel a Irakba akkor még mindenki által a szarabb készletből adtunk és a csehekhez sem a csúcs ment, mégha a fel konkrétan napfény hatására el is porlott az írt állománynak, akkor is van hetven olyan T-72 ami a rendelkezésünkre álló jobbak közül való, ami felújítást követően egy a kimondottan T-72A/M1 uprage csomaggal lehetne olyan amilyenről megy itt a beszélgetés a mi butus nézőpontunkból.

Volt itt szó 12, 18, 22, 30, 70, 75, meg 90-110 darabról korábban, itt meg cca 164 darabról van szó, viszont mielőtt ugrotok, jelenleg a szerintemeken kívül ez az egyetlen forrással megjelölt mennyiség, úgyhogy ezen fórum forrásalapú működésére kérném alapul venni, hogy kb. 164 darab T-72-áből tundnánk gazdálkodni. Ezt még kannibalizálni is lehet.

Szóval kezdhetjük elölről, csak akkor mostmár ezzel a számmal, aztán jöhet a nincs elég, hogy újítjuk fel, milyen upgrade csomaggal, milyen páncéllal, ki, mikor, meddig, és mire.

:D 164 B+ :D
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 252
67 221
113
Előre gyorsan leszögezném, komolyan mondom komálom a stílusod.
Az érveléseid helytállóak.. lennének ha..
Ha az idézett szövegben rejlő IDŐ tényező nem játszana be.
Ez az egész t-72 "lufi" már bocs, azon alapul, hogy t-72-es SZÓBAN egy pillanat alatt modernizálva van, és beillesztve a honvédség rendszerébe a megfelelő szinten a megfelelő környezetben a megfelelő elemekkel.
Na ebből a MODERNIZÁLÁS az ami NINCS. Mert most mindegyik egy atgm mágnes.
És mire ezek cuki és csini, és pláne hatékony modern hk-k lennének, addigra lehet a Leo3-at megtervezik a Németek, lehet a Rheinmetall lézert rak a Lynxekre, és akkor a drónok lehetséges fejlődéséről nem is beszéltem ez alatt a kb 8-10 ÉV ALATT ami alatt MI MAGUNK az összes kapacitásunkkal és tudásunkkal megcsináljuk a 72-eseket nagyon faszának!
Szóval az IDŐ.
Nincs egyetlen egy darab modernizált, a mai kornak megfelelő t-72-esünk se.
NINCS, csak ha beszélni kell róla.
De készen nincs.
És ha már idő és ha már telik, akkor miért ezt a 30-40 éves vasat babusgassuk, miért ne igyekeznénk az energiákat, még elvi szinten is valami modernebbe fektetni.
??

HA az idő így megeszi amit kifejleszthetnénk, mert hát MI annyira hülyék vagyunk, hogy nem vennénk figyelembe a környezetünk illetve a világ fejlesztéseit, akkor megmondanád nekem, hogy minek veszünk A7+-t? Az IDŐ mire megjönnek, nem lesz elég pont ugyanazokra a drón é atgm és akármi fjlesztésekre, amivel feletetnéd a T-72-őt? :D Vagy a Leo 2 örök? Senki nem beszélt pillanatok alatti modernizálásról, csúnyán csúsztatsz, vagy a kései bekapcsolódásod miatt a vitába, lemaradtál az anyagban és nem pótoltad az őszi szünetben. :) Amiről szó volt, mindvégig, végtelenül amit most majd kezdünk újra, az az, hogy fel lehet állítani a logisztikát a szülséges alkatrészekre elég gyorsan. Van olyan üzemünk, amiben ha esett is a színvonal, de megvan a teljes tervdoukmentáció, végeztek tömeges T-72 felújítást szarabb szintről mint amink van, amiben tehát ez a képesség megújítható lenne a megfelelő keret és minőségbiztosítás esetén. Mivel pedig tudják, hogy adott alkatrész beszerzése illetve elkészítése, mert még fémmegmunkálási eszköztáruk is van hozzá, mennyi időbe kerül, nem jelent túl bonyolult problémát a felújítás ütemezése, illetve ha komplett elektronikai csomagot veszünk a fejlesztéshez, akkor az azt kínáló, beépítő cég, akire eshetne ezáltal a választás, szintén tud ütemezni. Nem olyan hű de rohadtul bonyolult.

Szóval kimondtad amit csak mindannyian tudunk, nincs itthon egy darab modernizált T-72 sem. Tyűha. Eddig sem arról volt szó, hogy modernizáljuk a T-72-őt, hanem arról, hogy a rendszerben álló szupermodern railgun t-72 helyett vegyünk valami szarabbat nem???

Tőlem fektethetjük az energiát és a pénzt 30-40 éves alapokon modernizált Leopard 2a7+ vásárlásába és azonnal elengedem a T-72-őket, hogy ne 30-40 éves alapokra fejlesszünk, de abból bezony 44 jön a jelen állás szerint, 2028-ig.

Az év 2030+, mikor a honvédség ujabb harckocsik beszerzését fontolgatja, kiegészítendő a meglévő A7 flottát.
Mindeközben a HTKA fórumon Pogány, LMzek, és még páran a már múzeumokban álló T72 tankok ujra aktiválása mellett érvel azzal hogy ugyan sokminden elrohadt már rajtuk de azt úgy is cserélni kellene, meg milyen remek upgrade csomagot lehetne venni Izraelből, és ugyan más logisztikát és kiképzést kíván az orosz tank meg ugyan nem is lesz egyenértékű egy A7el de még mindig jobb mint egy Hiúz meg olcsóbb, és különben is honvédeink elkényelmesedtek a modern nyugati technikában, jól jön az öreg fapados ex szovjet vas. :hadonaszos:

Ez felesleges volt. Körbe lett már indokolva, hogy mi a cél ezzel, a gúny nem érvel ellene. A honvédség azt csinálja amit mondanak, adnak nekik. A Currus is azt csinálja. Ha lehet jó eszköz belőlük és hirtelen változnak a körülmények, te inkább azt szeretnéd, hogy ne legyenek mondjuk 3-5 év múlva modernizált T-72-esek, ha kellenének, vagy mégis inkább de?

A legjobb erre az amit az osztrákok írtak a @SilvioD által belinkelt Leo 2 képzős cikk utolsó mondatának.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Én Molni ötletét osztom abból a szempontból ,hogy az alvázon lehetne kialakítani egyéb járműveket, akár műszaki, légvédelmi (NASAMS), tüzér ellátó (lőszerszállító és áttöltő a PZH2000 mellé), nehéz önjáró aknavető/rakétavető hordozó célokra.

Vagy ugyanezt megteszed Lynx alapon és nem lesz gond, hogy honnan akasztasz le megfelelő vízpumpát, sőt ugyanazokkal a szerszámokkal, ugyanaz a "Sanyika" tudja javítgatni, aki a Lynx IFV motorterében szokott turkálni. Ezzel 40 évre letudtad a gondot.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 467
31 844
113
Vagy ugyanezt megteszed Lynx alapon és nem lesz gond, hogy honnan akasztasz le megfelelő vízpumpát, sőt ugyanazokkal a szerszámokkal, ugyanaz a "Sanyika" tudja javítgatni, aki a Lynx IFV motorterében szokott turkálni. Ezzel 40 évre letudtad a gondot.
Ezt kopácsolom napok óta......
 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 493
24 178
113
34 aktív és kb 130 tartalék t-72-ről beszélnek szeptember 29-én.
Azt nem értem, hogy a vikipédiát ki a fene veszi még komolyan, már a matek sem jön ki sehogy:
Tudva levő, hogy itthon a maximum t72 darabszáma 238db volt, ebből adtunk 77-et iraknak 2005-ben, 2014 májusában 58db a cseh Excaliburnak majd ezen év júliusában még 22db ugyan úgy az Excaliburnak.
238-77-58-22=164????
A vikipédia magyar ága szerint még van ötvenöcsi és bmp1 is raktáron több százas darabszámban...
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 543
8 871
113
HA az idő így megeszi amit kifejleszthetnénk, mert hát MI annyira hülyék vagyunk, hogy nem vennénk figyelembe a környezetünk illetve a világ fejlesztéseit, akkor megmondanád nekem, hogy minek veszünk A7+-t? Az IDŐ mire megjönnek, nem lesz elég pont ugyanazokra a drón é atgm és akármi fjlesztésekre, amivel feletetnéd a T-72-őt? :D Vagy a Leo 2 örök? Senki nem beszélt pillanatok alatti modernizálásról, csúnyán csúsztatsz, vagy a kései bekapcsolódásod miatt a vitába, lemaradtál az anyagban és nem pótoltad az őszi szünetben. :) Amiről szó volt, mindvégig, végtelenül amit most majd kezdünk újra, az az, hogy fel lehet állítani a logisztikát a szülséges alkatrészekre elég gyorsan. Van olyan üzemünk, amiben ha esett is a színvonal, de megvan a teljes tervdoukmentáció, végeztek tömeges T-72 felújítást szarabb szintről mint amink van, amiben tehát ez a képesség megújítható lenne a megfelelő keret és minőségbiztosítás esetén. Mivel pedig tudják, hogy adott alkatrész beszerzése illetve elkészítése, mert még fémmegmunkálási eszköztáruk is van hozzá, mennyi időbe kerül, nem jelent túl bonyolult problémát a felújítás ütemezése, illetve ha komplett elektronikai csomagot veszünk a fejlesztéshez, akkor az azt kínáló, beépítő cég, akire eshetne ezáltal a választás, szintén tud ütemezni. Nem olyan hű de rohadtul bonyolult.

Szóval kimondtad amit csak mindannyian tudunk, nincs itthon egy darab modernizált T-72 sem. Tyűha. Eddig sem arról volt szó, hogy modernizáljuk a T-72-őt, hanem arról, hogy a rendszerben álló szupermodern railgun t-72 helyett vegyünk valami szarabbat nem???

Tőlem fektethetjük az energiát és a pénzt 30-40 éves alapokon modernizált Leopard 2a7+ vásárlásába és azonnal elengedem a T-72-őket, hogy ne 30-40 éves alapokra fejlesszünk, de abból bezony 44 jön a jelen állás szerint, 2028-ig.



Ez felesleges volt. Körbe lett már indokolva, hogy mi a cél ezzel, a gúny nem érvel ellene. A honvédség azt csinálja amit mondanak, adnak nekik. A Currus is azt csinálja. Ha lehet jó eszköz belőlük és hirtelen változnak a körülmények, te inkább azt szeretnéd, hogy ne legyenek mondjuk 3-5 év múlva modernizált T-72-esek, ha kellenének, vagy mégis inkább de?

A legjobb erre az amit az osztrákok írtak a @SilvioD által belinkelt Leo 2 képzős cikk utolsó mondatának.

Hé!
Nem kötekedni akartam, meg is írtam az ELSŐ sorban, komálom a stílusod.
Nem csúsztatok, nem mondtam, hogy te azt állítanád, írnád, mondanád, hogy pillanatok alatt modernizálva lenne.
Ezt a szavak szintjén értettem.
Most úgy érzem, direkt voltál felületes, mert rohadt egyértelműen fogalmaztam.
És pontosan jól látod a valóságot, viszont TE CSÚSZTATSZ kedvedre amikor a Leo2 a7+ is 30-40 éves technikának állítod be.
Pont ez a bibi a qrva t-72-esekkel, hogy NEKIK NINCS ilyen modern modernizációjuk, ahová upgradolni lehetne ezt a halom ócskavasat.
NINCS ILYEN általános, kifejlesztett, hozzáférhető, bevezetett, sokak által használt MODERNIZÁLT t-72-es típus, csak a fejedben.
Linkeld be a modern, mai, aktuális, aktív és passzív védelemmel ellátott, máshol mások által már hadrendbe állított ilyen t-72-est, amit te álmodtál meg nekünk.
NINCS ILYEN!
Egy másik katonai tömbben vagyunk, a cucc amit tolnál az ellené, már ők is meghaladták, nekik is van újabb, de mi meg állunk a rozsdás cucc felett, vakargatjuk a fejünket és azon agyalunk, hogyan lesz ebből príma birodalmi lépegető.
Sehogy.
Te is tudod, én is tudom.
Csak nem vallod be.:D
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 252
67 221
113
Hé!
Nem kötekedni akartam, meg is írtam az ELSŐ sorban, komálom a stílusod.
Nem csúsztatok, nem mondtam, hogy te azt állítanád, írnád, mondanád, hogy pillanatok alatt modernizálva lenne.
Ezt a szavak szintjén értettem.
Most úgy érzem, direkt voltál felületes, mert rohadt egyértelműen fogalmaztam.
És pontosan jól látod a valóságot, viszont TE CSÚSZTATSZ kedvedre amikor a Leo2 a7+ is 30-40 éves technikának állítod be.
Pont ez a bibi a qrva t-72-esekkel, hogy NEKIK NINCS ilyen modern modernizációjuk, ahová upgradolni lehetne ezt a halom ócskavasat.
NINCS ILYEN általános, kifejlesztett, hozzáférhető, bevezetett, sokak által használt MODERNIZÁLT t-72-es típus, csak a fejedben.
Linkeld be a modern, mai, aktuális, aktív és passzív védelemmel ellátott, máshol mások által már hadrendbe állított ilyen t-72-est, amit te álmodtál meg nekünk.
NINCS ILYEN!
Egy másik katonai tömbben vagyunk, a cucc amit tolnál az ellené, már ők is meghaladták, nekik is van újabb, de mi meg állunk a rozsdás cucc felett, vakargatjuk a fejünket és azon agyalunk, hogyan lesz ebből príma birodalmi lépegető.
Sehogy.
Te is tudod, én is tudom.
Csak nem vallod be.:D

T-72SIM1, SIM2. AZ, hogy kívülről mit burkolunk rá meg rajtunk múlik, ahogy az aps is. Ezt az upgrade csomagot az eletronikájára kifejlesztették, modern optikával, integrált hőképalkotó és éjjelátó rendszerekkel, hk üzemmóddal, hactéri kommrendszerbe integrálhatóan, digitális rádióval, apu-val. Ugyanezen cég tud fejlett lőszert is hozzájuk. Az örmények, meg az azeriek ezekkel gyűrik egymást. Igaz, van nekik jobb is már azeri részről, de nekünk nincsenek T-90-ek. Ezek vannak. Kimondottan ezekre lett ez az upgrade pack. Csak kiszeded a szart, berakod az újat ha egyszerűsíteni akarom, mert a kivitelezésében is van többszáz darabos rutinjuk.

Az is tisztázva lett, hogy nem ezekkel számolnék én sem mint mindennek a megoldójával, hanem az erejük és gyengeségük tudatában vetném be őket adott feladatokra. Ha kidobjuk mennyiségi váltás nélkül, akkor lesz 44 modern, meg 12 elavult harckocsink mindnre, mindenhol ott lenni, mindent legyőzni, mindent megvédeni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 252
67 221
113
Azt nem értem, hogy a vikipédiát ki a fene veszi még komolyan, már a matek sem jön ki sehogy:
Tudva levő, hogy itthon a maximum t72 darabszáma 238db volt, ebből adtunk 77-et iraknak 2005-ben, 2014 májusában 58db a cseh Excaliburnak majd ezen év júliusában még 22db ugyan úgy az Excaliburnak.
238-77-58-22=164????
A vikipédia magyar ága szerint még van ötvenöcsi és bmp1 is raktáron több százas darabszámban...

Persze, ebből indultunk ki eleve, ezt gyűrjük régóta, viszont jelenleg ez az egyetlen mennyiségi forrás. Ha a kivonósdi a valóság, akkor 81, amiből x felhasználható. Nem is kergettünk eddig többet, csak már új tankokat kértek rajtam számon, úgyhogy aki tudja mennyi van, az forrással adja meg a pontos számot mostmár, hogy ne kelljen illúzíókkal is vitáznom, mégha a mésik oldal számára ezt is teszem.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 252
67 221
113
Hé!
Nem kötekedni akartam, meg is írtam az ELSŐ sorban, komálom a stílusod.
Nem csúsztatok, nem mondtam, hogy te azt állítanád, írnád, mondanád, hogy pillanatok alatt modernizálva lenne.
Ezt a szavak szintjén értettem.
Most úgy érzem, direkt voltál felületes, mert rohadt egyértelműen fogalmaztam.
És pontosan jól látod a valóságot, viszont TE CSÚSZTATSZ kedvedre amikor a Leo2 a7+ is 30-40 éves technikának állítod be.
Pont ez a bibi a qrva t-72-esekkel, hogy NEKIK NINCS ilyen modern modernizációjuk, ahová upgradolni lehetne ezt a halom ócskavasat.
NINCS ILYEN általános, kifejlesztett, hozzáférhető, bevezetett, sokak által használt MODERNIZÁLT t-72-es típus, csak a fejedben.
Linkeld be a modern, mai, aktuális, aktív és passzív védelemmel ellátott, máshol mások által már hadrendbe állított ilyen t-72-est, amit te álmodtál meg nekünk.
NINCS ILYEN!
Egy másik katonai tömbben vagyunk, a cucc amit tolnál az ellené, már ők is meghaladták, nekik is van újabb, de mi meg állunk a rozsdás cucc felett, vakargatjuk a fejünket és azon agyalunk, hogyan lesz ebből príma birodalmi lépegető.
Sehogy.
Te is tudod, én is tudom.
Csak nem vallod be.:D

A leopard 2 hk család 40 éves konstrukció, sok upgrade-del. Gondolom ezt te is tudod. Szóval nem kell beállítanom 30-40 éves technikának, mert az. A T-72-ők itthon ilyesmi korúak. Az a7+-ok újonnan gyártottak lesznek, de az alapkonstrukció, amire épülnek az leopard 2. Csak kevesebbet kell a kívánt eredményhez így faragniuk. Az összes többi jelenleg forgalomban levő leopard 2 40-20 éves gép.

Szóval hány ilyen megupgradelt járgány szaladgál?

T-72SIM1 165 db mínusz a mostani háborús veszteségek

T-72SIM2 120 db mínusz a mostani háborús veszteségek

Leopard 2a7+ 1-2 faragott prototípus?