[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Hát én nem tudom, hogy említett úrnak milyen bicepszei vannak (viccelek!), de innen kintröl úgy tünik, mint aki kegyt vesztett. Ugye annak idején Rapcsák, majd maga a sötét nagyúr egyengette a karrierjét, de aztán történt valami, pedig elvileg ö volt az utódnak kinézve. Valszeg árulás, minden màs megbocsátható, kivéve, ha nem vagy lojális. Belsös szövetségesei nem látszanak, mert sose voltak. Ez nem parkolópálya, hanem istenveled, és láthatóan ö is megbarátkozott az arisztokrata státusszal, nem vágyik már király lenni.
Másképpen már építgetnék lassan és nem bornírt bécsi videohaknikkal. Imho.

Vitáztam erről korábban egy barátommal. Ő is így látja mint te, de szerintem meg Lázár kiképzésen van. Szerintem ő lesz az utód eldöntötten. Szíjjártó nagyon képben és előtérben van, de ettől függetlenül Lázár aki csak úgy eltűnt, kapja a komoly nemzetközi képzést. Néha van egy-egy emlékeztető jellegű említés, megszólalás, hogy létezik, aztán mintha mi sem történt volna úgy fog visszatérni és feltűnően gyorsan ismét pozíciót kapni ahonnan nem látnak megoldást, csak hogy ő vezesse a pártot és a kormányt.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 259
113
Hát én nem tudom, hogy említett úrnak milyen bicepszei vannak (viccelek!), de innen kintröl úgy tünik, mint aki kegyt vesztett. Ugye annak idején Rapcsák, majd maga a sötét nagyúr egyengette a karrierjét, de aztán történt valami, pedig elvileg ö volt az utódnak kinézve. Valszeg árulás, minden màs megbocsátható, kivéve, ha nem vagy lojális. Belsös szövetségesei nem látszanak, mert sose voltak. Ez nem parkolópálya, hanem istenveled, és láthatóan ö is megbarátkozott az arisztokrata státusszal, nem vágyik már király lenni.
Másképpen már építgetnék lassan és nem bornírt bécsi videohaknikkal. Imho.
Szerintem még nem érzik aktuálisnak, és ha áruló lett volna, akkor nagyobbat bukott volna. Inkább a túlzott sikere lehetett korai esetleg. Nekem különösen a kormányablak van a szemem előtt, hogy megkapta a feladatot, és meg is csinálta, hazai viszonyokhoz képest elég jól. Sok tilitoli alaknál sokkal jobb képességű benyomást kelt bennem, bár a használautós teszten nem menne át nálam a fizimiskájával (bár azon én se biztos, hogy átmennék másoknál :D)
 
W

Wilson

Guest
Hát én nem tudom, hogy említett úrnak milyen bicepszei vannak (viccelek!), de innen kintröl úgy tünik, mint aki kegyt vesztett. Ugye annak idején Rapcsák, majd maga a sötét nagyúr egyengette a karrierjét, de aztán történt valami, pedig elvileg ö volt az utódnak kinézve. Valszeg árulás, minden màs megbocsátható, kivéve, ha nem vagy lojális. Belsös szövetségesei nem látszanak, mert sose voltak. Ez nem parkolópálya, hanem istenveled, és láthatóan ö is megbarátkozott az arisztokrata státusszal, nem vágyik már király lenni.
Másképpen már építgetnék lassan és nem bornírt bécsi videohaknikkal. Imho.

Nem lett ő száműzött csak átmenetileg visszavonult az első vonaltól.Van vele egy jó interjú az ellenzéki médiában érdemes elolvasni,ő volt az egyetlen aki Viktor politikájának egyes elemeivel szemben nyíltan kritikát fogalmazott meg ehhez jött még,hogy rendelkezik azokkal a képességekkel amelyek alkalmasá teszik ,hogy Viktor örökébe lépjen.Szerintem ezzel Viktor is tisztában van,mivel Viktor még legalább két ciklusra tervez így jó döntés(bár szerintem Viktorral közösen döntöttek)volt a részéről,hogy visszavonul átmenetileg a Fidesz napi politikai darálójából amely gyorsan elkoptatja a "neveket".Nem szabad elfelejteni,hogy ő nem fordult szembe a Fidesszel ép ellenkezőleg nagyon is hisz benne,jelenleg szerintem az a helyzet ha Viktor két ciklus múlva úgy dönt,hogy visszavonul és nem akarja,hogy a Fidesz a szemeláttára hulljon darabokra,akkor az egyetlen lehetséges utódja csak Lázár lehet,a jellenlegi kormánytagok illetve fideszes politikusok egytől egyig felejtősek.
 
W

Wilson

Guest
Hát én nem tudom, hogy említett úrnak milyen bicepszei vannak (viccelek!), de innen kintröl úgy tünik, mint aki kegyt vesztett. Ugye annak idején Rapcsák, majd maga a sötét nagyúr egyengette a karrierjét, de aztán történt valami, pedig elvileg ö volt az utódnak kinézve. Valszeg árulás, minden màs megbocsátható, kivéve, ha nem vagy lojális. Belsös szövetségesei nem látszanak, mert sose voltak. Ez nem parkolópálya, hanem istenveled, és láthatóan ö is megbarátkozott az arisztokrata státusszal, nem vágyik már király lenni.
Másképpen már építgetnék lassan és nem bornírt bécsi videohaknikkal. Imho.

Itt a vele készült interjú,(ha esetleg nem olvastad)mint mondtam nem vagyok fideszes de el kell ismernem Lázárban van "kraft".

https://www.valaszonline.hu/2020/10/19/lazar-janos-nagyinterju/
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 010
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 431
113
És ha Bukarest bajba kerülne, akkor ő dobja mentőövet? :rolleyes:
:D

Az is érdekes, kiket fog ott képviselni rajtunk kívül.
"a közép-kelet-európai országcsoport (Törökország, Ausztria, Magyarország, Csehország, Szlovákia, Belorusz, Szlovénia és Koszovó) képviselője lesz, "
A törökökkel hamarosan lehet melója, eléggé nyomják a lírát....túl jól dolgoznak a Bayraktar drónok.
 
W

Wilson

Guest
Orosz cikk az ukrán magyar konfliktusról.

"Csak okra van szükségünk": Magyarország előkészíti a behatolást Kárpátaljára




Kijev panaszkodott az Európai Uniónak és a NATO-k Budapest cselekedetei miatt, miszerint Budapest befolyásolni kívánja a kárpátaljai választások eredményét az „Ukrajna Magyarjainak Pártja” javára. Ezt Dmitrij Kuleba, az ukrán külügyminisztérium vezetője nyilatkozta az "Ukraine 24" tévécsatorna adásában.

Az ukránok szerint a magyar államtitkár Potapi Árpád János a közelmúltban Kárpátalján járt és arra biztatta a kárpátaljai magyarokat,hogy a választásokon magyar jelöltre szavazzanak. Erre válaszul néhány magyar politikust Ukrajnában persona non grata nyilvánítottak. Ezt követően Szíjjártó Péter magyar külügyminiszter azzal fenyegetőzött, hogy blokkolja Kijev útját az európai integráció felé.

A Verhovna Rada volt helyettese, Jevgenyij Murajev szerint a magyarok amint lehetőségük lesz rá visszaveszik Kárpátalja területét. Véleménye szerint Budapest pénzügyi beruházásai az utak és a repülőtér megépítésében ebben a régióban 50 millió euró összegű kamatmentes kölcsön formájában 30 éves időtartamra arra utalnak, hogy "ezt maguknak építik". Folytatódik a magyar útlevelek kiadása a helyi polgárok számára is.

- Murajev, szerint, Magyarország minden okot kihasznál, hogy "elmélyítse" jelenlétét Ukrajna kárpátaljai régióiba.

Van esély arra,hogy Ukrajnában olyan esemény következik be ami az ország szakadásához vezethet. És akkor örömmel veszik vissza a magyarok Kárpátalját
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Orosz cikk az ukrán magyar konfliktusról.

"Csak okra van szükségünk": Magyarország előkészíti a behatolást Kárpátaljára




Kijev panaszkodott az Európai Uniónak és a NATO-k Budapest cselekedetei miatt, miszerint Budapest befolyásolni kívánja a kárpátaljai választások eredményét az „Ukrajna Magyarjainak Pártja” javára. Ezt Dmitrij Kuleba, az ukrán külügyminisztérium vezetője nyilatkozta az "Ukraine 24" tévécsatorna adásában.

Az ukránok szerint a magyar államtitkár Potapi Árpád János a közelmúltban Kárpátalján járt és arra biztatta a kárpátaljai magyarokat,hogy a választásokon magyar jelöltre szavazzanak. Erre válaszul néhány magyar politikust Ukrajnában persona non grata nyilvánítottak. Ezt követően Szíjjártó Péter magyar külügyminiszter azzal fenyegetőzött, hogy blokkolja Kijev útját az európai integráció felé.

A Verhovna Rada volt helyettese, Jevgenyij Murajev szerint a magyarok amint lehetőségük lesz rá visszaveszik Kárpátalja területét. Véleménye szerint Budapest pénzügyi beruházásai az utak és a repülőtér megépítésében ebben a régióban 50 millió euró összegű kamatmentes kölcsön formájában 30 éves időtartamra arra utalnak, hogy "ezt maguknak építik". Folytatódik a magyar útlevelek kiadása a helyi polgárok számára is.

- Murajev, szerint, Magyarország minden okot kihasznál, hogy "elmélyítse" jelenlétét Ukrajna kárpátaljai régióiba.

Van esély arra,hogy Ukrajnában olyan esemény következik be ami az ország szakadásához vezethet. És akkor örömmel veszik vissza a magyarok Kárpátalját

Ámen!
:):)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Ezt követően Szíjjártó Péter magyar külügyminiszter azzal fenyegetőzött, hogy blokkolja Kijev útját az európai integráció felé.

Mondjuk ebben valós tartalom nem sok van... Az EU-nak elég egyelőre a koronavírus is...
Szerbek sincsenek sehol a csatlakozással... Nemhogy Ukrajna. 2060-as évek, talán...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Amúgy az ukrán politikusnak igaza van bármikor (de szerintem minél előbb)örömmel visszavesszük Kárpátalját:).

Az ukránok a "Majdan-puccsal" nagy ökörséget csináltak maguknak. Ha kivédték volna, akkor egy 44+ milliós egységes ország lennének ma is.
Nem ez lett! Most a történelem nyit, nekünk is, lengyeleknek is, oroszoknak is.
Lehet, hogy @haubagoi nem téved és ez egy titkos Washington-Moszkva paktum eredménye volt.
..
A végtelen ukrán búzamezőket már a Führernek sem engedték. És most, jó hetven évvel később megint nem, még ha ez az EU-bővítés néven futott volna is!
Tudtátok, hogy Lengyelországban már évek óta többen születnek, mint Ukrajnában?
A GDP-jük, meg a miénknek a 70%-ka csak kb.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 786
113
Vitáztam erről korábban egy barátommal. Ő is így látja mint te, de szerintem meg Lázár kiképzésen van. Szerintem ő lesz az utód eldöntötten. Szíjjártó nagyon képben és előtérben van, de ettől függetlenül Lázár aki csak úgy eltűnt, kapja a komoly nemzetközi képzést. Néha van egy-egy emlékeztető jellegű említés, megszólalás, hogy létezik, aztán mintha mi sem történt volna úgy fog visszatérni és feltűnően gyorsan ismét pozíciót kapni ahonnan nem látnak megoldást, csak hogy ő vezesse a pártot és a kormányt.

Nem lett ő száműzött csak átmenetileg visszavonult az első vonaltól.Van vele egy jó interjú az ellenzéki médiában érdemes elolvasni,ő volt az egyetlen aki Viktor politikájának egyes elemeivel szemben nyíltan kritikát fogalmazott meg ehhez jött még,hogy rendelkezik azokkal a képességekkel amelyek alkalmasá teszik ,hogy Viktor örökébe lépjen.Szerintem ezzel Viktor is tisztában van,mivel Viktor még legalább két ciklusra tervez így jó döntés(bár szerintem Viktorral közösen döntöttek)volt a részéről,hogy visszavonul átmenetileg a Fidesz napi politikai darálójából amely gyorsan elkoptatja a "neveket".Nem szabad elfelejteni,hogy ő nem fordult szembe a Fidesszel ép ellenkezőleg nagyon is hisz benne,jelenleg szerintem az a helyzet ha Viktor két ciklus múlva úgy dönt,hogy visszavonul és nem akarja,hogy a Fidesz a szemeláttára hulljon darabokra,akkor az egyetlen lehetséges utódja csak Lázár lehet,a jellenlegi kormánytagok illetve fideszes politikusok egytől egyig felejtősek.

Én már hányévesisvagykirályfi vagyok és nem hiszek az olyan mesékben, hogy a NERben ilyet 10 évre elöre tudnának tervezni és tudatosan visszavonultatnák a Jánost, azért hogy kungfumesterekkel lézerjankót faragjanak belöle, és miközben homokzsákot boxol, a háttérben a Survivor énekli az Eye of the tigert.


Ilyen nagy mestertervek meg visszatérések csak a halivudi filmekben vannak. Aki nincs a színpadon, az nem aktor. Minél tovább van távol, annál kevésbé valószínü, hogy újra színre lép. Pillanatról pillanatra változnak az erövonalak és a trendek, ha nincs benne, nem tudja követni, irányítani, befolyásolni.

De részemröl itt most befejezem a belpolbünözést, és nem is akarok meggyözni senkit a... semmiröl.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 010
113
Orosz cikk az ukrán magyar konfliktusról.

"Csak okra van szükségünk": Magyarország előkészíti a behatolást Kárpátaljára




Kijev panaszkodott az Európai Uniónak és a NATO-k Budapest cselekedetei miatt, miszerint Budapest befolyásolni kívánja a kárpátaljai választások eredményét az „Ukrajna Magyarjainak Pártja” javára. Ezt Dmitrij Kuleba, az ukrán külügyminisztérium vezetője nyilatkozta az "Ukraine 24" tévécsatorna adásában.

Az ukránok szerint a magyar államtitkár Potapi Árpád János a közelmúltban Kárpátalján járt és arra biztatta a kárpátaljai magyarokat,hogy a választásokon magyar jelöltre szavazzanak. Erre válaszul néhány magyar politikust Ukrajnában persona non grata nyilvánítottak. Ezt követően Szíjjártó Péter magyar külügyminiszter azzal fenyegetőzött, hogy blokkolja Kijev útját az európai integráció felé.

A Verhovna Rada volt helyettese, Jevgenyij Murajev szerint a magyarok amint lehetőségük lesz rá visszaveszik Kárpátalja területét. Véleménye szerint Budapest pénzügyi beruházásai az utak és a repülőtér megépítésében ebben a régióban 50 millió euró összegű kamatmentes kölcsön formájában 30 éves időtartamra arra utalnak, hogy "ezt maguknak építik". Folytatódik a magyar útlevelek kiadása a helyi polgárok számára is.

- Murajev, szerint, Magyarország minden okot kihasznál, hogy "elmélyítse" jelenlétét Ukrajna kárpátaljai régióiba.

Van esély arra,hogy Ukrajnában olyan esemény következik be ami az ország szakadásához vezethet. És akkor örömmel veszik vissza a magyarok Kárpátalját




Az utolsó mondat a lényeg,főleg ha ezt ezt az ukrán külügy vezetője nyilatkozta,Viktorban megvan a karaj,hogy vissza(!!!) vegyük,ha ukrajna összeszakad,kérdés,hogy mit mondanak washingtonban,ill mennyire fognak sikítani/szűkölni bukarestben.
Kicsit kakiban lesznek,mert egy ilyen szituban pont sehová sem tudnának átállni,senkit sem tudnának elárulni,max megelőző csapásként megtámadni minket,saját szakállra.
 
W

Wilson

Guest
Én már hányévesisvagykirályfi vagyok és nem hiszek az olyan mesékben, hogy a NERben ilyet 10 évre elöre tudnának tervezni és tudatosan visszavonultatnák a Jánost, azért hogy kungfumesterekkel lézerjankót faragjanak belöle, és miközben homokzsákot boxol, a háttérben a Survivor énekli az Eye of the tigert.


Ilyen nagy mestertervek meg visszatérések csak a halivudi filmekben vannak. Aki nincs a színpadon, az nem aktor. Minél tovább van távol, annál kevésbé valószínü, hogy újra színre lép. Pillanatról pillanatra változnak az erövonalak és a trendek, ha nincs benne, nem tudja követni, irányítani, befolyásolni.

De részemröl itt most befejezem a belpolbünözést, és nem is akarok meggyözni senkit a... semmiröl.

Ne tévesszen meg,hogy ő átmenetileg a háttérbe húzódott nagyon is megvannak a kapcsolatai és ő még nagyon is befolyásos ember,ne tévesszen meg.hogy éppen melyik bólogató jános szerepel többet a médiában ők egytől egyig biodíszletek a főni bábjátékában a fajsúlyos szereplők mindig a háttérben húzódnak meg lásd Pl: Pintért.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 970
113
Az utolsó mondat a lényeg,főleg ha ezt ezt az ukrán külügy vezetője nyilatkozta,Viktorban megvan a karaj,hogy vissza(!!!) vegyük,ha ukrajna összeszakad,kérdés,hogy mit mondanak washingtonban,ill mennyire fognak sikítani/szűkölni bukarestben.
Kicsit kakiban lesznek,mert egy ilyen szituban pont sehová sem tudnának átállni,senkit sem tudnának elárulni,max megelőző csapásként megtámadni minket,saját szakállra.

Lóf.......t...
Ha az ukránok végre komolyan veszik majd, hogy Európaiak akarnak lenni, akkor megszűnnek majd a határok és az ottani beruházások az egész régiónak jót tesznek. Ezt úgy kommunikálni, hogy Mo. vissza akarja szerezni Kárpátalját, az egyszerű idiotizmus. Ha nem lesznek határok, akkor mi a fenének? Kievben is fel kéne nőni már Európához végre...
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Halfdan