[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Akkor ebből az következik, sem Boxer, sem Patria nem lesz (max néhány spec jármű, mint légvédelem)? Vagy lesz új jármű a nehéz, a közepes és a könnyű dandárnak is?
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Nem tudom mit lehet komolyan venni a totalcaros cikkből.
A komondoros rész nyilvánvalóan szándékos félretájékoztatás. (nem biztos hogy az újságírótól, lehet hogy a forrásától, de ezért kéne ugye a fact-checking)
Hajlok rá, hogy a szíriában kilőtt példányok története is ugyanilyen a baromság, mert semmi erre utalót nem láttam máshol.
Nem tudom mit lehet belőle komolyan venni, talán a darabszámokat, mert az olyan konkrétnak tűnt.
A kalkulált ár viszont egyértelműen kevés, főleg, ha az Aselsan fegyvereket, szenzorokat is belekalkuláljuk.
 
  • Tetszik
Reactions: James Moriarty

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 847
91 298
113
Nem tudom mit lehet komolyan venni a totalcaros cikkből.
A komondoros rész nyilvánvalóan szándékos félretájékoztatás. (nem biztos hogy az újságírótól, lehet hogy a forrásától, de ezért kéne ugye a fact-checking)
Hajlok rá, hogy a szíriában kilőtt példányok története is ugyanilyen a baromság, mert semmi erre utalót nem láttam máshol.
Nem tudom mit lehet belőle komolyan venni, talán a darabszámokat, mert az olyan konkrétnak tűnt.
A kalkulált ár viszont egyértelműen kevés, főleg, ha az Aselsan fegyvereket, szenzorokat is belekalkuláljuk.
Én nem venném annyira komolyan ezt a cikket, az újságíró sem vette.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Ugyanebben a topikban a második lapon voltak képek. De a [BIZTPOL] Szíriai helyzet topikban is voltak képek, ha jól emlékszem. Vagy a [BIZTPOL] Közel-kelet topikban.
Ránéztem, korábban is láttam olyan képeket ahol megrobbantották a Yalcint, de ez "üzemszerű" egyáltalán nem következik belőle, hogy kudarcosan szerepelt volna.
Le is nyomtam egy gyors image search-et a képekre, ott azt írták nem volt áldozat (a képeken is intaktnak tűnt az utastér) meg hogy "ahol a konvojban a yalcinon kívül más jármű is van, inkább azt robbantják".

Szóval nem mondom, hogy biztosan tudom, tökéletesen ellátták a feladatukat, de ennek ellenkezőjéről hitelesnek tűnő forrást továbbra sem láttam.
 
K

kamm

Guest
En semmit nem tudok ezekrol a kebaboskocsikrol, de gondolom, a politikai "baratsag" ellenere a katonak attol meg leokeztak, mielott a politikusok megrendeltek... no meg gondolom, joval olcsobb, mint mondjuk egy nemet vagy hasonlo szintu nyugati jargany lett volna - el tudom kepzelni, hogy akar meg a Komondornal is....?
 

James Moriarty

New Member
2020. szeptember 16.
3
8
3

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 111
119 352
113
A török hadseregben nincsen Ejder Yalcin rendszeresítve. Annál inkább a török belügyi szervek speciális alakulatainál. Nem állítom, hogy bizonyos körülmények között nem jelenhettek meg Szíriában, de szerintem az ezt a típust érintő szíriai támadások híre egy nagy kacsa...
Nem kell rendszeresíteni egy éles körülmények közt végrehajtott teszteléshez.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
A török hadseregben nincsen Ejder Yalcin rendszeresítve. Annál inkább a török belügyi szervek speciális alakulatainál. Nem állítom, hogy bizonyos körülmények között nem jelenhettek meg Szíriában, de szerintem az ezt a típust érintő szíriai támadások híre egy nagy kacsa...
Persze.
Nem is Szíria miatt került kirakásra (ha figyeltél volna ;-) ) hanem a sérülés állóság miatt.
Mert régebben már szóba került, hogy nem tudjuk mit is bír, tud ilyen szempontból (is vagy se) mert nem vagy alig volt élesben tesztelve.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
  • Tetszik
Reactions: krisss