Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 917
13 018
113
Kásler elutasítja a kamara COVID ajánlását.
Itt a kerületben is elhangzott zárt facebook szülői csoportban, hogy az egyik tagot felhívták már, hogy leszednék a rokonát a lélegeztetőgépről, mert kellene másnak... de hivatalosan "mindenkit ellátunk".

Ez mekkora ordas kamu és rémhír terjesztés már!
Lélegeztető gépből garantáltan nincs hiány. Semmi szükség arra, hogy levegyenek bárkit a gépről, ha gépen tartása még indokolt. Van elég újonnan beszerzett gép a COVID-osoknak. 16 ezer gépet szereztünk be és jelenleg 599 COVID-os van lélegeztetőn. Az meg sajnos napi szinten előforduló, természetes dolog, hogy már nincs értelme az adott beteget a lélelegeztetőn tartani, mert a leghalványabb esélye sincs, hogy élve lekerüljön onnan és ezt megbeszélik a hozzátartozóval. Ennek semmi köze a COVID-hoz.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Ez mekkora ordas kamu és rémhír terjesztés már!
Lélegeztető gépből garantáltan nincs hiány. Semmi szükség arra, hogy levegyenek bárkit a gépről, ha gépen tartása még indokolt. Van elég újonnan beszerzett gép a COVID-osoknak. 16 ezer gépet szereztünk be és jelenleg 599 COVID-os van lélegeztetőn. Az meg sajnos napi szinten előforduló, természetes dolog, hogy már nincs értelme az adott beteget a lélelegeztetőn tartani, mert a leghalványabb esélye sincs, hogy élve lekerüljön onnan és ezt megbeszélik a hozzátartozóval. Ennek semmi köze a COVID-hoz.

Fentiekkel nem vitatkozom, de az a rengeteg lélegeztetőgép nem a kórházakban van szétosztva, hanem raktárakban porosodik.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Ez mekkora ordas kamu és rémhír terjesztés már!
Lélegeztető gépből garantáltan nincs hiány. Semmi szükség arra, hogy levegyenek bárkit a gépről, ha gépen tartása még indokolt. Van elég újonnan beszerzett gép a COVID-osoknak. 16 ezer gépet szereztünk be és jelenleg 599 COVID-os van lélegeztetőn. Az meg sajnos napi szinten előforduló, természetes dolog, hogy már nincs értelme az adott beteget a lélelegeztetőn tartani, mert a leghalványabb esélye sincs, hogy élve lekerüljön onnan és ezt megbeszélik a hozzátartozóval. Ennek semmi köze a COVID-hoz.
Hát, a hölgy bevállalta valódi névvel egy csoportban, ha igaz, ezt a sajtó is fel fogja kapni. Mindenki tudja, hogy van elég lélegeztetőgép és ágy is, nem ez a szűk keresztmetszet, hanem a személyzet.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://koronavirus.gov.hu/cikkek/szijjarto-ujabb-gyogyszerszallitmany-erkezett-ezuttal-japanbol
"Újabb egymillió darab, favipiravir hatóanyagú tabletta érkezett szombaton Magyarországra, ezúttal Japánból, ez segíti a koronavírus miatt kórházban ápolt betegeket abban, hogy minél előbb meggyógyuljanak és elkerülhessék a tüneteik súlyosabbá válását - mondta a külgazdasági és külügyminiszter a közösségi oldalán közzétett videójában..."




 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Hát baszd meg magad Kuncze!
Lenyom egy ilyet:
https://www.vadhajtasok.hu/2020/11/...ta-hogy-az-orban-kormany-nem-tud-kormanyozni/
"A kormányzást megpróbálja kommunikációval helyettesíteni. Ez jellemzi az eddigi tíz évét, és különösen jellemzi most, a járványkezelést.– fejtette ki a véleményét Kuncze.
Kuncze hozzátette, hogy Egyszerűen félre kellene őket söpörni, ezen a szinten már nincs értelme a vitának." (...) "Nem véletlen, hogy amikor ekkora baj van, mégis megjelennek silány, értelmetlen törvények, mint például az anya nő, az apa meg férfi…"

Mindezt azután, hogy a pöcsöt koronavírussal kezelték intenzíven ... (ha rosszindulatú akarnék lenni, hozzátennék valamit ...)

Az anya nő az apa meg férfi pedig pont azért lett leírva, mert a buzijogokhoz kötnék az uniós pénzeket meg járványkezelés alatt jogállamisággal jönnek úgy, hogy szlotákéknál Benesék még érvényesek, a romákok pedig leszedik a magyar nyelvű táblákat.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Bakker ! Valami forrást villants már , mert ez így rémhírterjesztés! A btk/ptk. nagyon tudja ám büntetni!

Van mondjuk 100 kórház (kb ugyanennyi intenzív osztály). Mennyi új gépet is vettünk? Mennyi jut egy helyre? Van mindenütt annyi? :) Üzemeltetni sem lehetne annyit.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Van mondjuk 100 kórház (kb ugyanennyi intenzív osztály). Mennyi új gépet is vettünk? Mennyi jut egy helyre? Van mindenütt annyi? :) Üzemeltetni sem lehetne annyit.
Adós maradtál a válasszal! Ennyire futotta?
Ezt írtad: Fentiekkel nem vitatkozom, de az a rengeteg lélegeztetőgép nem a kórházakban van szétosztva, hanem raktárakban porosodik.
Forrás? Bizonyíték? Vagy ez csak saját fantazmagória?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 837
113
Hát, a hölgy bevállalta valódi névvel egy csoportban, ha igaz, ezt a sajtó is fel fogja kapni. Mindenki tudja, hogy van elég lélegeztetőgép és ágy is, nem ez a szűk keresztmetszet, hanem a személyzet.

Csak mondom, hogy tavasszal is volt "hölgy", aki bevállalta valódi névvel, hogy 10 kórházból hazaküldött betegből 9 meghalt...
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Budapest, péntek este. Bő két óra, mire hazaérek, van időm elmerengeni a megállóban.
Jön a busz, de hiába a járvány, nem nyit ajtót, mint tavasszal, nyomni kell a gombot, hogy felszállhassak. Cserébe ezt már az első ajtón is megtehetem. Hosszú, csuklós busz, maszk mindenkin, kivéve egy 40-es pasast, aki közvetlenül a vezetőfülke mögött magyaráz egy lepukkant csajnak. Hangosan beszél, dülöngél, rugózik a lábain, egyből lejön, hogy ő a busz bikája és maszknélkülisége is ezt hivatott demonstrálni. Bár csak félmondatokat hallok, szövegéből szépen kiviláglik, hogy mekkora senki:

"Azért amit én letettem az asztalra, érted... Jön a csávó, puff, egyből lecsaptam, aztán mozdultam rá balról a másikra, akkor derült ki, hogy ő a főnök! Majdnem lecsaptam, érted? (...) Portáztam én a Nagy Sanyinak is, portáztam a Budapestben, az akárhol... (...) Mondom a csávónak, vedd ki a fülest apa, százhúsz kiló vagy, aztán csak ülsz itt dísznek, geci..."

A társaságot nem érdekli a kommandós-kiképző harcművészportás szánalmas melldöngetése, unottan bámul mindenki maga elé vagy a telefonjára. Egy nő bizonytalanul pislog a szemüvege mögül, a maszk miatt bepárásodott, alig lát mögüle valamit. Én ma jöttem rá, hogyan kerülhetem ezt el, a sima, sebészi maszk vékony fémmerevítőjének széleit visszahajtom a szemem alatt az arcomra, így alig jön ki némi pára. Munkanapokon 10-12 órát hordom, a végére rendesen kibolyhosodik a borostámtól. A sállal, kendővel még elvoltam, könnyebb volt föl-levenni, de hát már csak a maszk játszik, bár a textilmaszkok nagyja semmiben nem különbözik egy kendőtől.

Állok a Keletiben, van jó negyed órám, nézem az embereket a járvány elleni küzdelem egyik gyújtópontjában. A távolságtartással nincs gond, a Keletiben csak a koldusoknak és a pénzváltóknak vannak közeledési szándékai, a többség járvány nélkül is tartja a távot, hely pedig van bőven.

"Az állomás egész területén és a vonattal történő utazás során kötelező a száj és az orr eltakarása maszkkal."

Számolni kezdem az embereket, 172-ig jutok. 44-en nem tartják be a fentebbi utasítást (25,6%), vannak, akik csak az orrukról húzzák le a maszkot, de vannak, akiken egyáltalán nincs is, nagyjából fele-fele arányban. A gyerekeket nem számolom, és azokat sem, akik esznek, de evés jogcímén bizonyára le is lehet venni, hiszen a pizzázó is nyitva. A szabadosság díszpéldányai azok a srácok, akik dohányzáshoz húzták le a maszkjukat egy külső peronon. A vasutasok sem fegyelmezettebbek, sőt, egy maszk nélküli vasútőr a leghangosabb a bejáratnál. De ő már nem bikája, legfeljebb ökre a pályaudvarnak.

A jegyautomatákat kb. 5 percenként használják, és azokon aztán erőből kell nyomni a képernyőt, hogy reagáljanak. Tucatnyian vesznek belőlük jegyet, de még soha nem láttam, hogy fertőtlenítené őket bárki. Na persze kezet is lehet fertőtleníteni. A vonatokat is lehetne, hiszen a tavaszi időszakban permetezőpumpás jómunkásemberek fújták végig minden beérkező kocsi belterét. Mára ez megszűnt, nincs fertőtlenítés, a vonat megáll, leszáll róla 60-80 ember, majd felszállunk vagy 100-an. Aztán elindulunk, sziszegve, hintázva, dülöngélve, kivilágítva, bele a novemberi sötétségbe.

Kilenc után érek haza. Alig járnak az úton, de nem kevesebben, mint ahányan járvány nélkül lennének. Úgy hiszem, vidéken a kijárási tilalom szinte semmin nem változtatott, csak kicsit nyomasztóbbá tette az életet. De a maszkot itt végre levehetem és végre mélyeket lélegezhetek a friss, hideg levegőből. Nem sietek hazafelé, jól esik a séta - és zsebemben a pecsétes útlevél, munkaügyben lófrálok a vasútállomás és a lakcímemet igazoló hatósági igazolványban megadott lakóhelyem között.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 830
4 749
113
A második orosz vakcinával beoltott összes önkéntesnél kimutatták az antitesteket

https://ujszo.com/panorama/a-masodi...11tasAA7RmEjE9eWf2rWKjGcaxm8tzJP9dq9SvfILJhzM
Én kicsit szkeptikusabb vagyok azzal kapcsolatban amit az oroszok a saját vakcinájukról mondanak: a Szputnyik-5-ről azt mondja az orosz ismerős, aki pont ezért nem is akarja kérni a vakcinát, hogy a 60 éven felülieknél nem termelődik antitest, tehát pont annál a korosztálynál hatástalan, akit a legjobban kellene védenie. Erről a második vakcináról meg azt állítják, hogy 100% a hatásossága?