[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 980
14 064
113
Korábban volt eszmecsere, hogy melyik,milyen használt T-72 milyen árú lehet: az Afrika topik-ban megjelent, hogy a (a közelmúltban ? ) vásárolt Etiópia 200 db --bevetés-kész állapotú-- T-72B1-t 100millió dollárért. Ezeket saját erőből modernizálták valamennyire. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 225
67 146
113
Az alváznak annyi köze mindenképp van egy híd teherbírásához, hogy van egy fix tömeg, amit maximálisan képes hordozni. Tehát nem lehet egy akármilyen hídszerkezetet rápakolni egy T-72-re. A BLG-60M-en 7 tonna a hídszerkezet és csak 50 tonnát bír ki. Vajon hány tonnás híd kell ahhoz, hogy mondjuk 70 tonnát kibírjon? És ezt vajon képes lenne egy T-72 hordozni?

Alapvetően a T-72 torony nélkül máris kap 12 tonna felhasználható tömeget, amibe belefér a telepítő rendszer, meg némi hídtömeg, főleg mert az alap eredeti tömegen felül bír még kis pluszt.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Mindenfélét levezettem mindegyik vitában, nem csak hk felújítást. Beszéltem a műszaki géppé alakítástól az atgm hordozóvá alakításon át a nehéz ifv, hk támogatóig minden lehetőségről, mindig az olvasztó oldal hivatkozott a nem kompatibilis alkatrészektől a nem egységes gépparkon át mindenig, aztán amikor mindegyikről lényegében át lett beszélve, hogy nem megoldhatatlan, akkor a végső érv mindig a plusz logisztikai lánc volt.

Még akkor is, amikor leo 2 egyéb verzióról beszéltem, bár már van egyéb verziónk hadrendben, de ez most nem ide tartozik.

Amikor az izraeli anyaggazdálkodás példaértékűségéről beszéltem, akkor is fikázva volt az olvasztó oldal részéről a t-72 bármire lehetséges felhasználása, az ugyanezt csináló finneknél meg mégse. Ebbe kötöttem bele. Nem durván, de ebbe.
Nem akarok bunkó lenni,de amikor Tatán lenyilatkozzák,hogy a 72eseket egyértelműen nem harcoló szerepkörben alkalmaznák csak tovább akkor ebbe megint,hogy sikerül atgm hordozót és egyéb marhaságokat belekeverned? Én és a többi álltalad "ellenzőnek" titulált ember(khm... nem mellesleg a forumozók jelentős többsége...) pontosan ezt írtuk le kismilliószor,hogy ellenerőként,kiképzésre esetleg valamilyen műszaki feladatra lehetne tovább használni a 72est,és lám,pont a harckocsizók ugyanezt mondják... Szó sincs semmiféle harci feladatra történő felhasználásról,de nyilván a harckocsizóink is tök hülyék,és nem értenek hozzá...:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 225
67 146
113
Nem akarok bunkó lenni,de amikor Tatán lenyilatkozzák,hogy a 72eseket egyértelműen nem harcoló szerepkörben alkalmaznák csak tovább akkor ebbe megint,hogy sikerül atgm hordozót és egyéb marhaságokat belekeverned? Én és a többi álltalad "ellenzőnek" titulált ember(khm... nem mellesleg a forumozók jelentős többsége...) pontosan ezt írtuk le kismilliószor,hogy ellenerőként,kiképzésre esetleg valamilyen műszaki feladatra lehetne tovább használni a 72est,és lám,pont a harckocsizók ugyanezt mondják... Szó sincs semmiféle harci feladatra történő felhasználásról,de nyilván a harckocsizóink is tök hülyék,és nem értenek hozzá...:rolleyes:

Úgy került ide, hogy felsoroltam itt, hogy korábban miket vetettem fel. A szövegértelmezésből te is durván buknál meg, főleg, ha a beszélgetést is olvastad, akkor még az iskolaudvaron botütésekre is ítélnélek, mert ez már durva. Vagy csak mégis bunkó akartál lenni. :rolleyes:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 586
77 465
113
Az alváznak annyi köze mindenképp van egy híd teherbírásához, hogy van egy fix tömeg, amit maximálisan képes hordozni. Tehát nem lehet egy akármilyen hídszerkezetet rápakolni egy T-72-re. A BLG-60M-en 7 tonna a hídszerkezet és csak 50 tonnát bír ki. Vajon hány tonnás híd kell ahhoz, hogy mondjuk 70 tonnát kibírjon? És ezt vajon képes lenne egy T-72 hordozni?

Akkorát rá lehet ami elbír bármilyen ma rendszerbe lévő harckocsit legyen az akár 70 vagy 80 tonna.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 586
77 465
113
Az alváznak annyi köze mindenképp van egy híd teherbírásához, hogy van egy fix tömeg, amit maximálisan képes hordozni. Tehát nem lehet egy akármilyen hídszerkezetet rápakolni egy T-72-re. A BLG-60M-en 7 tonna a hídszerkezet és csak 50 tonnát bír ki. Vajon hány tonnás híd kell ahhoz, hogy mondjuk 70 tonnát kibírjon? És ezt vajon képes lenne egy T-72 hordozni?

A T-72 tornya kb 15 tonna és ezzel bőven nincs túlterhelve a teknő.Ha lenne hely akar két komplett hidat is rárakhatnál,akkor sem lennének strutúrális problémák a teknővel.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 523
113
Amikor az izraeli anyaggazdálkodás példaértékűségéről beszéltem, akkor is fikázva volt az olvasztó oldal részéről a t-72 bármire lehetséges felhasználása, az ugyanezt csináló finneknél meg mégse. Ebbe kötöttem bele. Nem durván, de ebbe.
értem, habár még mindig azt mondom hogy a logisztikai átalakítás még mindig a legértelmesebb és talán legelfogadhatóbb (fogcsikorgatva) opció azért én még mindig nem példálóznék a zsidók vagy éppen a finnek megoldásairól, pusztán azért mert SOKKAL több pénzből tudnak gazdálkodni
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Úgy került ide, hogy felsoroltam itt, hogy korábban miket vetettem fel. A szövegértelmezésből te is durván buknál meg, főleg, ha a beszélgetést is olvastad, akkor még az iskolaudvaron botütésekre is ítélnélek, mert ez már durva. Vagy csak mégis bunkó akartál lenni. :rolleyes:
Azért az egy kicsit erős,hogy te emlegetsz szövegértelmezést... Pontosan tudom,hogy került ide az atgm hordozó és egyebek,végigolvastam már az ötleteléseidet. Az az érthetetlen számomra,hogy neked miért muszáj ezt mindenáron beszuszakolnod mindenhova? Amikor hivatalosan is elhangzik,hogy kiképzési vagy műszaki célra tovább használnák a 72est,akkor pont az kerül megerősítésre,amit számtalanszor baromi sokan leírtunk már,hogy ebben a szerepkörben tartjuk elképzelhetőnek a továbbüzemeltetést. Csak azért mert a te es egy két másik ember agyament zagyvaságait nem támogatjuk,attól meg csak a te fejedben alakult ki egy olyan téveszme,hogy a fórum tele van olyan emberekkel akik csak azért is kohóba küldenének mindent,mert hát gyengüljön csak a honvédség nem? Az "ellenzők" pontosan azokat a lehetőségeket írták le megszámlálhatatlanul sokszor,amit most Tatán is hivatalosan elmondtak. Ha ennyire nem vagy képes felfogni,mi a különbség a műszaki vagy kiképzési célú felhasználás és az atgm hordozó,nehéz ifv,rohamlöveg,birodalmi lépegető átépítés között akkor a hiba az ön készülékében van... Tényleg nem tudok már mást mondani,szóli ha visszataláltál narniából,örömmel várunk a való világban. Tobábbi szép napot!
 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Megértem, hogy már jó régóta nem mondhattad meg a tutit és mivel ugyanazt kell csak hajtogatnod, ezért nem is megerőltető némi önmegerősítő életérzés, de mindezt ha egy retardált kitartásával azért teszed, mert a hülyeségedre rámutatás után megsértődsz, akkor sajnos ez lesz a vége. Döngesd a melledet, hogy jó erősen megmondtad az összes tutit, amiről nem volt szó, csak érintve lett egy komment miatt te hülyegyerek.
Gratulálok... ezzel a színvonallal eleg sokat elárulsz magadról...;)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 225
67 146
113
Gratulálok... ezzel a színvonallal eleg sokat elárulsz magadról...;)

Annyit árul el rólam, hogy nekem is elszakad a cérna, amikor a többhónapnyi olyan vita után, ahol többnyire ugyanilyen feleslegesen szőtt mellékvágányokon kellett újra meg újra végigmennem, mert sokszor nem fogjátok fel a logikus sorrendbe egymás után helyezett betűket, ismét ezt kell tennem. Mert olyan légvárakat építetek, amiket a számba adva megmondjátok a frankót, holott nem is beszéltem az adott dologról. Ha most ideírom, hogy szerintem a t-72 még fasza lenne hóekének is, akkor képes lennél három hét múlva ezt is valami gyökér szövegben előszedni, hogy azért írtam, mert ezzel akarom az fkf járműveit lecserélni és milyen már, hogy nemhogy új man teherutós hóekét akarnék, etc, etc... Közben nem akarom hóekének, bár néha ellátja ezt a feladatot, de mindig van valami ilyen retard megnyilvánulás egy adott csoport részéről, amivel el lehet vinni a beszélgetést egy olyan irányba, ami teljesen mellékesen van csak érintve, csak egyszerűen a. NEM TUDTOK SZÖVEGET ÉRTELMEZNI, b. szimpla rosszindulatból, c. mert nem olvassátok el a beszélgetés előzményeit, csak úgy random belekaptok az aktuálisan támadható dologba, aztán belekeveredve egy faszságba igyekeztek valahogy nem virtuálisan bevert orral kikecmeregni belőle.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 225
67 146
113
értem, habár még mindig azt mondom hogy a logisztikai átalakítás még mindig a legértelmesebb és talán legelfogadhatóbb (fogcsikorgatva) opció azért én még mindig nem példálóznék a zsidók vagy éppen a finnek megoldásairól, pusztán azért mert SOKKAL több pénzből tudnak gazdálkodni

Azt a paradox helyzetet rejti ez magában, hogy több pénzből gazdálkodva hozzák ki a gazdaságosabb felújításokat új vásárlása helyett, pedig vehetnének újat is, hiszen SOKKAL több pénzük van rá, mégis igyekeznek értelmes befektetésekkel, meg berheléssel addig használni mindent amíg csak lehet, vagy ha már nem használják, akkor is tisztességesen letárolni szükség esetére, illetve akár a használt, de jó vételt beszerezni. Ez ránk nézve abból a szempontból mindenképpen problémás, hogy nincs annyi pénzünk a dolgokra, mégsem kezdünk semmit az olcsóbban berhelhető felszerelésünkkel.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 523
113
Azt a paradox helyzetet rejti ez magában, hogy több pénzből gazdálkodva hozzák ki a gazdaságosabb felújításokat új vásárlása helyett, pedig vehetnének újat is, hiszen SOKKAL több pénzük van rá, mégis igyekeznek értelmes befektetésekkel, meg berheléssel addig használni mindent amíg csak lehet, vagy ha már nem használják, akkor is tisztességesen letárolni szükség esetére, illetve akár a használt, de jó vételt beszerezni. Ez ránk nézve abból a szempontból mindenképpen problémás, hogy nincs annyi pénzünk a dolgokra, mégsem kezdünk semmit az olcsóbban berhelhető felszerelésünkkel.
az hogy értelmes az relatív szerintem, ha Te annak veszed azt hogy költenek a lerongyolt technikára ( amire amúgy addig is költve volt és max a kilométer sok benne de nincs szarrá rohadva) csak azért hogy még adjanak neki 10 évet , sőt, rongyos vasat vesznek azért hogy műszaki járműnek alakítsák át így adjanak neki még vagy megint 10-20 évet oké, ezt én is értelmesnek tartom, de mindezt azért tudják megtenni mert van miből, és ami nagyon nagy külömbség, NINCS elrohadva a technika aminek adnak még 10 évet mert volt rá fordítva az évek alatt, ez hatalmas különbség itthon, nem elég hogy kevés a pénz, olyan technikára fordítani ami
-elrohadt
-még tovább bonyolítaná a logisztikai rémálmot
-minimum 20 évet állt egy helyben
-alkatrészbázis nulla de ha lenne is az utánpótlás nehézkes
-szembemegy azzal hogy a vsz technikát "váltjuk le" ami hivatalosan is ki lett mondva már jó párszor hogy ez az egyik cél,
bocsi de nekem ez értelmetlen, ha itt lenne mondjuk 60-80 olyan 72-es amire volt költve, nincs elrohadva, van akarat és mondjuk még talán tuningolhatók is lennének akkor azt mondanám , figyelj, itt van 80 harckocsi, 44-et küldjük el a lengyelekhez (vagy a zsidókhoz vagy a csehekhez bánom is én....) a maradékot meg alakítsuk át valami műszaki/logisztikai járműnek ahogy megtudjuk oldani épp itthon, aztán amíg jönnek a Leok elvagyunk velük utána meg letároljuk és tök jóóó van egy szép kis tartalékunk harckocsiból és egyéb kiszolgáló járműből. Nagyon nagyon örülnék ha így lenne de sajnos az imént felsorolt tények miatt ez nem járható út, a járható út azaz hogy kohó VAGY ha nagyon kezdeni akarunk velük valami akkor ami itthon van azzal megpróbáljuk műszakinak átalakítani (pl kotró kanál fixen van raktáron, munkagépnek csak elé kell rakni azt hajrá) és/vagy ellenerő század.

Visszatérve picit még pl a finnekre vagy a zsidókra, a finnek közvetlen szomszédja Putyin papa, a zsidók csak olyan állammal vannak körülvéve akik utálják őket. Más a helyzet mindkét államnál és ezért fordítanak többet olyan dolgokra amikre itthon is kéne de ezt ne tévesszük már össze azzal hogy "felhasználnak minden másodvonalas dolgot", 1 az hogy azért is kell többet ráfordítani mert több/öregebb technika több pénzt igényel, 2 veszek is amúgy újat (lásd a finnek 100 új Leo2A6 harckocsija, vagy a szidók F35-ös gépek) Szerintem nem szabad összekeverni azt hogy van pénz de a környezetem miatt igenis adok még 10 évet a levedlett szarnak (amit addig is jó állapotban tartottam mert a környezetem erre kényszerített) azzal hogy háát nem becsülünk meg semmi levedlett másodvonalas technikát (amire nem volt költve X éve és X+1 éve csak rohadtak)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 225
67 146
113
az hogy értelmes az relatív szerintem, ha Te annak veszed azt hogy költenek a lerongyolt technikára ( amire amúgy addig is költve volt és max a kilométer sok benne de nincs szarrá rohadva) csak azért hogy még adjanak neki 10 évet , sőt, rongyos vasat vesznek azért hogy műszaki járműnek alakítsák át így adjanak neki még vagy megint 10-20 évet oké, ezt én is értelmesnek tartom, de mindezt azért tudják megtenni mert van miből, és ami nagyon nagy külömbség, NINCS elrohadva a technika aminek adnak még 10 évet mert volt rá fordítva az évek alatt, ez hatalmas különbség itthon, nem elég hogy kevés a pénz, olyan technikára fordítani ami
-elrohadt
-még tovább bonyolítaná a logisztikai rémálmot
-minimum 20 évet állt egy helyben
-alkatrészbázis nulla de ha lenne is az utánpótlás nehézkes
-szembemegy azzal hogy a vsz technikát "váltjuk le" ami hivatalosan is ki lett mondva már jó párszor hogy ez az egyik cél,
bocsi de nekem ez értelmetlen, ha itt lenne mondjuk 60-80 olyan 72-es amire volt költve, nincs elrohadva, van akarat és mondjuk még talán tuningolhatók is lennének akkor azt mondanám , figyelj, itt van 80 harckocsi, 44-et küldjük el a lengyelekhez (vagy a zsidókhoz vagy a csehekhez bánom is én....) a maradékot meg alakítsuk át valami műszaki/logisztikai járműnek ahogy megtudjuk oldani épp itthon, aztán amíg jönnek a Leok elvagyunk velük utána meg letároljuk és tök jóóó van egy szép kis tartalékunk harckocsiból és egyéb kiszolgáló járműből. Nagyon nagyon örülnék ha így lenne de sajnos az imént felsorolt tények miatt ez nem járható út, a járható út azaz hogy kohó VAGY ha nagyon kezdeni akarunk velük valami akkor ami itthon van azzal megpróbáljuk műszakinak átalakítani (pl kotró kanál fixen van raktáron, munkagépnek csak elé kell rakni azt hajrá) és/vagy ellenerő század.

Visszatérve picit még pl a finnekre vagy a zsidókra, a finnek közvetlen szomszédja Putyin papa, a zsidók csak olyan állammal vannak körülvéve akik utálják őket. Más a helyzet mindkét államnál és ezért fordítanak többet olyan dolgokra amikre itthon is kéne de ezt ne tévesszük már össze azzal hogy "felhasználnak minden másodvonalas dolgot", 1 az hogy azért is kell többet ráfordítani mert több/öregebb technika több pénzt igényel, 2 veszek is amúgy újat (lásd a finnek 100 új Leo2A6 harckocsija, vagy a szidók F35-ös gépek) Szerintem nem szabad összekeverni azt hogy van pénz de a környezetem miatt igenis adok még 10 évet a levedlett szarnak (amit addig is jó állapotban tartottam mert a környezetem erre kényszerített) azzal hogy háát nem becsülünk meg semmi levedlett másodvonalas technikát (amire nem volt költve X éve és X+1 éve csak rohadtak)

Minket is kellene, hogy a tapasztalatunk erre kényszerítsen. Semmivel nem barátibb a helyzetünk az izraelinél, csak jelenleg egy nagyobb veszéllyel riogatva egy csapatban úgy csinálunk, mintha oké lenne a helyzet, közben meg megy a
https://hetediksor.hu/wp-content/uploads/2014/01/08-funny-pictures-619.gif

Eljátszhatunk még x évig, akár évtizedig, ha minden szuperül alakul, de a bizalomnál meg a reménynél erősebb a felkészült ország és erő. Oksa, hogy kényszeredett és kivételes volt, de az izraeliek még kilőtt állapotból is tömegesen hoztak vissza és újítottak fel, alakítottak át gépeket. Ennél azért a lerohadt gép is egyszerűbb valahol. Akárhogy is nézzük, T-72 még világszerte fog ketyegni rohadt sokáig, soha nem lesz elérhetetlen rendszer/alkatrész a számára. Ha egy normális verziót sikerül a felújításukra összerakni, azzal el lehet éltetni nem is túl nagy áron sokáig. Ha csak aknaekének használjuk, már nem mást kell erre beszerezni, beállítani, ezek meg, akárhogy is, de itt vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 596
8 215
113
Minket is kellene, hogy a tapasztalatunk erre kényszerítsen. Semmivel nem barátibb a helyzetünk az izraelinél, csak jelenleg egy nagyobb veszéllyel riogatva egy csapatban úgy csinálunk, mintha oké lenne a helyzet, közben meg megy a
https://hetediksor.hu/wp-content/uploads/2014/01/08-funny-pictures-619.gif

Eljátszhatunk még x évig, akár évtizedig, ha minden szuperül alakul, de a bizalomnál meg a reménynél erősebb a felkészült ország és erő. Oksa, hogy kényszeredett és kivételes volt, de az izraeliek még kilőtt állapotból is tömegesen hoztak vissza és újítottak fel, alakítottak át gépeket. Ennél azért a lerohadt gép is egyszerűbb valahol. Akárhogy is nézzük, T-72 még világszerte fog ketyegni rohadt sokáig, soha nem lesz elérhetetlen rendszer/alkatrész a számára. Ha egy normális verziót sikerül a felújításukra összerakni, azzal el lehet éltetni nem is túl nagy áron sokáig. Ha csak aknaekének használjuk, már nem mást kell erre beszerezni, beállítani, ezek meg, akárhogy is, de itt vannak.
A geopolitikai elemzésed oké.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
769
2 301
93
Minket is kellene, hogy a tapasztalatunk erre kényszerítsen. Semmivel nem barátibb a helyzetünk az izraelinél, csak jelenleg egy nagyobb veszéllyel riogatva egy csapatban úgy csinálunk, mintha oké lenne a helyzet, közben meg megy a
https://hetediksor.hu/wp-content/uploads/2014/01/08-funny-pictures-619.gif

Eljátszhatunk még x évig, akár évtizedig, ha minden szuperül alakul, de a bizalomnál meg a reménynél erősebb a felkészült ország és erő. Oksa, hogy kényszeredett és kivételes volt, de az izraeliek még kilőtt állapotból is tömegesen hoztak vissza és újítottak fel, alakítottak át gépeket. Ennél azért a lerohadt gép is egyszerűbb valahol. Akárhogy is nézzük, T-72 még világszerte fog ketyegni rohadt sokáig, soha nem lesz elérhetetlen rendszer/alkatrész a számára. Ha egy normális verziót sikerül a felújításukra összerakni, azzal el lehet éltetni nem is túl nagy áron sokáig. Ha csak aknaekének használjuk, már nem mást kell erre beszerezni, beállítani, ezek meg, akárhogy is, de itt vannak.

Semmivel sem barátibb a helyzetünk az Izraelinél???Jézusom,te melyik dimenzióbol jötték??Mert nálunk a románok nap mint nap rakétákat lőnek át a határon?A magyar határőröket,katonákat,rendőrőket nap mint nap késelik román,szerb meg egyéb más szomszédos nemzetiségű terroristák???Minden nap az a legfontosabb kérdése a honvédelemnek a hírszerzéstől,hogy a szomszédos államok mozgósították e a csapataikat?
Ne túlozz már légyszives.
Te és L-emzek kezdtétek ezt a csináljunk rohamtüzérséget (D20) a t-72 -inkből.Már akkor probálták elmagyarázni nektek egy páran,hogy lelakott,lerongyolt teknikát megfelelő ipar nélkül nem lehet, vagy csak nagyon drágán lehet felújítani.És ítt most a Currus-féle tegyünk bele Wunderbaum-ot hogy a beázás miatti szétrohadó ülést ne lehessen érezni 1 milláért típusú felujításról beszélünk.
Továbbra is az van,hogy ugy bészeltek ezekről az eszközökről,hogy fogalmatok sincs milyen állapotok uralkodnak egy-két helyen...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 225
67 146
113
Semmivel sem barátibb a helyzetünk az Izraelinél???Jézusom,te melyik dimenzióbol jötték??Mert nálunk a románok nap mint nap rakétákat lőnek át a határon?A magyar határőröket,katonákat,rendőrőket nap mint nap késelik román,szerb meg egyéb más szomszédos nemzetiségű terroristák???Minden nap az a legfontosabb kérdése a honvédelemnek a hírszerzéstől,hogy a szomszédos államok mozgósították e a csapataikat?
Ne túlozz már légyszives.
Te és L-emzek kezdtétek ezt a csináljunk rohamtüzérséget (D20) a t-72 -inkből.Már akkor probálták elmagyarázni nektek egy páran,hogy lelakott,lerongyolt teknikát megfelelő ipar nélkül nem lehet, vagy csak nagyon drágán lehet felújítani.És ítt most a Currus-féle tegyünk bele Wunderbaum-ot hogy a beázás miatti szétrohadó ülést ne lehessen érezni 1 milláért típusú felujításról beszélünk.
Továbbra is az van,hogy ugy bészeltek ezekről az eszközökről,hogy fogalmatok sincs milyen állapotok uralkodnak egy-két helyen...

Számodra csak a jelenbe ágyazott világ létezik, egyfajta utópisztikus sose' lesz ennél rosszabb illúzió? Minden a legzsírabb, csupa történelmi barát vesz körül minket igaz? Képes vagy felfogni a világ azon működését, amiben a papíron túl is tesznek dolgokat, vagy megmaradsz az európai híradónál? Csak az életét fenyegetik a kárpátaljai véreinknek, de semmi gáz. Ez nem kell, hogy feszültséget okozzon, sőt, egy baráti fellépés. Az ilyen dolgok sosem eszkalálódhatnak, mit vele foglalkozni. És ha már az ukránoknál tartunk, nézz át a másik t-72 topikba, vagy a t-55 topikba linkelt szír vasakhoz, hogy aztán told a szöveget a mit sem tudunk milyen állapotok vannak dologról. Kis elképzelésünk lehet. Értem, hogy beakadt a lemez ennél, de aztán ha a végén bármihez is kezdenek a 72 állomány használható darabjaival, ugye nem fogod sztárolni a dolgot jól idomulva a trendhez? Ha kidobják őket, én el fogom tudni fogadni a nézőpontom ellenére, de mostmár megnézném a fejedet, ha akárcsak poénból belefaragnának egy D-20-at egybe.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 413
120 763
113
Számodra csak a jelenbe ágyazott világ létezik, egyfajta utópisztikus sose' lesz ennél rosszabb illúzió? Minden a legzsírabb, csupa történelmi barát vesz körül minket igaz? Képes vagy felfogni a világ azon működését, amiben a papíron túl is tesznek dolgokat, vagy megmaradsz az európai híradónál? Csak az életét fenyegetik a kárpátaljai véreinknek, de semmi gáz. Ez nem kell, hogy feszültséget okozzon, sőt, egy baráti fellépés. Az ilyen dolgok sosem eszkalálódhatnak, mit vele foglalkozni. És ha már az ukránoknál tartunk, nézz át a másik t-72 topikba, vagy a t-55 topikba linkelt szír vasakhoz, hogy aztán told a szöveget a mit sem tudunk milyen állapotok vannak dologról. Kis elképzelésünk lehet. Értem, hogy beakadt a lemez ennél, de aztán ha a végén bármihez is kezdenek a 72 állomány használható darabjaival, ugye nem fogod sztárolni a dolgot jól idomulva a trendhez? Ha kidobják őket, én el fogom tudni fogadni a nézőpontom ellenére, de mostmár megnézném a fejedet, ha akárcsak poénból belefaragnának egy D-20-at egybe.

Csak jelzem, hogy a D-20-ak vannak az összes meglévő eszközünk közül a legfosabb állapotban.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
769
2 301
93
Számodra csak a jelenbe ágyazott világ létezik, egyfajta utópisztikus sose' lesz ennél rosszabb illúzió? Minden a legzsírabb, csupa történelmi barát vesz körül minket igaz? Képes vagy felfogni a világ azon működését, amiben a papíron túl is tesznek dolgokat, vagy megmaradsz az európai híradónál? Csak az életét fenyegetik a kárpátaljai véreinknek, de semmi gáz. Ez nem kell, hogy feszültséget okozzon, sőt, egy baráti fellépés. Az ilyen dolgok sosem eszkalálódhatnak, mit vele foglalkozni. És ha már az ukránoknál tartunk, nézz át a másik t-72 topikba, vagy a t-55 topikba linkelt szír vasakhoz, hogy aztán told a szöveget a mit sem tudunk milyen állapotok vannak dologról. Kis elképzelésünk lehet. Értem, hogy beakadt a lemez ennél, de aztán ha a végén bármihez is kezdenek a 72 állomány használható darabjaival, ugye nem fogod sztárolni a dolgot jól idomulva a trendhez? Ha kidobják őket, én el fogom tudni fogadni a nézőpontom ellenére, de mostmár megnézném a fejedet, ha akárcsak poénból belefaragnának egy D-20-at egybe.

Az igazi poén itt te vagy,ha már itt ilyen utópisztikus baromságokkal jössz...
Te tényleg az ukránokkal meg a szírekkel jössz?Nekik saját harckocsi gyártásuk volt,ezt feltudod fogni?Az ukránoknak szintén.Én elhiszem láttál egy pár képet,de te már mindent is tudsz igaz?
Én sajnálom a leginkább hogy a 72-őket így lenullázták,de én nem csak képeken láttam őket mint te,és nem csak egyszer.Emondták már páran itt hogy mire fogják használni őket,ha nem kukázzák.Én nem a trendhez fogok idomulni kis barátom,hanem ahhoz,amit az ott szolgáló barátaimnak jó lesz.A lemez meg nem nálam akadt be,ezt meg már egy páran leirták neked.Alig van normális állapotú d-20-unk de biztos beszerelik neked....De nem baj,hord csak a nagy mellényt,mert akik a rendszerben vannak,jókat röhögnek az ilyen fotelszamurájokon...