Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 380
113
Ja de egyrészt neki nincs semmilyen gyakorlata és tapasztalata valamint kiépített kaocsolat rendszere a brüsszeli politikában,másrészt ahogy azt azt hiszem szzsolt81 fórumtársunk részletesen leírta és én is ezt hallottam,hogy az egyik hanem a legbefolyásosabb lobbi a brüsszeli politikában a "meleg" lobby akik között nehezen tudom elképzelni Lázárt nekem valahogy nem tűnik annak a búzavirág típusnak:),de ha Lázár az az elkötelezett hős típus akkor lehet meghozza ezt az áldozatot a hazáért és a pártért:).

Hogy ő pótolná Szájert? Mondjuk a róla terjedő pletykák szerint legalább biztosan heteroszexuális. :)
De Szájerrel ellentétben ő nem egy felkészült jogász tudtommal, más erősségei vannak.

Nem amiatt gyerekek!
Terepgyakorlat!
Itt az alkalom.
Angolul már megtanult időközben!
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 022
14 139
113
Közös olimpiai álmunk ez érdekes én nem álmodtam róla:)Rakay Philip és az erény és erkölcs azok nehezen összeegyeztethető fogalmak furcsa,hogy most őt vették elő a sublótból:),amúgy azt kell mondanom még mindíg O.V a legélesebb kés a "jobb oldalon" ezt a tegnapi a Szájer ugy kapcsán tett nyilatkozata is mutatja.
Ez jó, és nagyon igaz! Mondjuk Lázár szerintem intellektusban simán veri a Viktort, nem véletlenül lett félretéve, mert még komoly kihívó lett volna belőle.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
(apropó nem tudja valaki miért lehet, hogy teamspeakon ha beszélek egyik laptopos embertől visszahallom magam 2 másodperces késéssel? Rendesen broadcastol is meg minden amikor én beszélek. Megőrülök tőle, pedig headseten beszél, szóval nem a laptop mikróján megy vissza hangfalból a hang.)
Ha nyitott hátú headset-je van akkor simán kihallatszanak belőle dolgok, a mikrofon meg ugye közel van. Itt noise cancellation kell, vagy a bemeneti hang küszöböt feljebb kell tolni pár dB-el.
Ha nem ez a gond az már érdekesebb. Capture mode direct capture-ön, capture device meg a mikrofonján van?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 631
55 472
113
https://totalcar.hu/magazin/hirek/2...sszel_metelik_a_felborult_autoszallito_hajot/
Baromi érdekes az eljárás ahogyan szétvágják a hajót, a képeket is érdemes megnézni.
35598675_f8affdc1684fea73116066c251b3a03c_wm.jpg

Hihetetlen, hogy ez igy müködik. Jó zaj lehet a környéken.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 022
14 139
113
Nem véletlenül visszakozott az Olimpiától a kormány a népszavazási kezdeményezéskor:).
Na igen, pedig ha akkora társadalmi akarat lett volna mögötte, egy népszavazás még jól is jöhetett volna erről. Ahogy a világ szerencsésebb politikai fejlődésen átesett országaiban gyakori egy ekkora projekt társadalmi támogatottságát szavazással lemérni.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 022
14 139
113
Nekem úgy tunt,a vele készult interjú alapján,hogy ő nagyon élvezi a vidéki "arisztokrata létet"nem hiszem,hogy sok kedve lenne a brüsszeli"lövészárok harchoz".
Attól, hogy élvezi a vidéki életet, még nem törvényszerű, hogy ne lenne kész új kihívásokra.
Nemrég néztem épp Libriben a Churchill könyvét aminek kiadásában résztvett, jónak tűnik, szemezek is vele, csak nem tudom mikor lenne rá időm.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Újjabb részletek.

Á Szájer féle bulit szervező férfi a lengyel Onetnek úgy nyilatkozott, hogy a hasonszőrű orgiákon összesen kilenc olyan fideszes politikusról tud, akik részt vettek már ilyen jellegű „partikon”. Közöttük európai parlamenti képviselők, és országos politikában tevékenykedők egyaránt vannak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 085
92 194
113
Kilenc fideszes és négy jobboldali lengyel politikus jár az orgiáimra a hazájából - állítja a brüsszeli szexbuli szervezője

Most már tiszta, hogy nem titkosszolgákati akció és lejáratási kampány áll a háttérben. Nem nyomásgyakorlás a vétó miatt a lengyel és magyar kormányra. Egyszerűen kibukott, a többi meg véletlen....

A jó a ebben, hogy most hitelesen lehet sározni mindenkit, mert a Szájer ügyben ott van Merkelnél az adu. Ha vki meg tényleg érintett hitelesen lehet zsarolni.

Én azt mondom a vétóval ki kell tartani, a győzelmet sosem adják ingyen, a nagy csatákban mindig vannak nagy veszteségek. Hulljon a férgese!!!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 542
8 969
113
hallgattassék meg minden fél az ügyben nincs meg a 444-nél se

Most ez úgy hangzik, mintha csak azért mondanád, mert én mondtam... Tudnál rá amúgy példát hozni? Jópárat, mert tendenciát kell kimutatni.

saját szubjektív vélemény nem tény , nincs meg a 444-nél se

De megvan. Jópár cikket olvastam már ott és konzervatív jobboldaliként sem találtam különösebben ilyen hibát. Néha van értékrendbeli eltérés, ami viszont más. De általában simán információközlő.

hírek elhallgatása meg túl szubjektív dolog

Hát annyira azért nem... egyszerűen vannak valamennyire is fontos hírek a világból, amit közölni kéne mindenkinek. A 444-et olvasva kb normális kép alakul ki arról, hogy mi fontos történt. Bár ilyen szempontból az Index jobb volt. A 444-et lehet bőven kritizálni, de biztos nem abban, hogy szennylap. A 888-nál meg a neve is mutatja, hogy troll oldal. Propaganda célból jött létre. Közpénzből mellesleg... és ott nem is engedik az újságírókat teljesen önállóan dolgozni, központi cenzúra van, az állampárt cenzúráz ott. Ilyen egy valódi újságnál nem lehetne.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Kilenc fideszes és négy jobboldali lengyel politikus jár az orgiáimra a hazájából - állítja a brüsszeli szexbuli szervezője

Most már tiszta, hogy nem titkosszolgákati akció és lejáratási kampány áll a háttérben. Nem nyomásgyakorlás a vétó miatt a lengyel és magyar kormányra. Egyszerűen kibukott, a többi meg véletlen....

A jó a ebben, hogy most hitelesen lehet sározni mindenkit, mert a Szájer ügyben ott van Merkelnél az adu. Ha vki meg tényleg érintett hitelesen lehet zsarolni.

Én azt mondom a vétóval ki kell tartani, a győzelmet sosem adják ingyen, a nagy csatákban mindig vannak nagy veszteségek. Hulljon a férgese!!!

Csak óvatosan azzal a nagy szabadságharcal:).