Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 751
46 941
113
Köszi!
Látom a világos témánál vastagítottál az olvasatlan fórumok jelölésén/betűtipusán.
Belenézve a sötétbe, ott is probléma ez, habár ott szerintem legalább akkora betűvastagítás. A gond az, hogy a sötét téma esetén az egyes sorok eltérő hátterűek. Az egyik sötétebb, a másik világos. Emiatt optikailag nem érvényesül a vastagítás.
A megoldás:
vagy vedd ki a soronkénti háttérszín váltást, vagy esetleg vigyél bele egy színt a kiemelésbe (pl: piros?).

Remélem nem veszed ugráltatásnak! Én csak visszajelzek, ha megfogadod OK, ha nem akkor sincs semmi.
Azt gondolom, hogy nekem valószínűleg a világos témák fognak bejönni.

Érdekes az új Teszt kinézet!
Nekem sokkal szimpatikusabb, azzal, hogy nem annyira levegős, sokkalta kompaktabb. Ez egy király húzásanak tűnik.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 751
46 941
113
Vicces: Most nekem a tabokok a Firefoxban a "beállítások" UX ikon jelenik meg a Fórum azonosítójaként... :p
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Most ugye 2 eltérő theme van:

- a világos a Metro fantázianevű theme kék színvilágú változata
- a sötét pedig az UI.X Dark theme színvilágban módosított változata

Az utolsó csavarig testreszabhatóságot a fórummotor sablonkezelő rendszere biztosítja, ebben nincs eltérés a kettő között, de összességében az UI.X theme a szimpatikusabb. Viszont még játszani kell az alakítgatásával...

Felkerült választhatónak egy 3. külcsín - egyelőre Teszt névvel. Ez a UI.X Dark világos színekkel. Még nem 100%-os, de megleshető.
Úgy Look'nFeel-re nekem a light jön be (stílus, design, ikonok) azzal a különbséggel, hogy kissé túl terjengős, sok a padding, egy kissé kompaktabbra jó lenne átszabni. Én ebből csinálnék egy darkot, de ez teljesen szubjektív.
 
K

kamm

Guest
Koszonjuk az ajandekot, @Tcat - ket kerdes:
1. Vegleges-e a limitalt GUI-alapu quoting?
2. Ha igen, akkor merre allitom be a sajat forumbeallitasaimat pl pl szeretnem a BBCode togglet defaultnak beallitani...?
(Maskulonben ugyanis keptelenseg normalis nested-quote valaszokat irni - inkabb tovabb gepelem a quote-endquote tagoket, mint tovabb kuzdjek a GUI-based quotinggal, ami meg desktopon is keptelen tobb quote utan a megfelelo helyre rakni a kurzort. :D)
 
T

Törölt tag 2822

Guest
A fő oldalon a bal felső sarokban található htka banner melletti htka felirat a htka.hu-ra van irányítva. Viszont ha ott megnyitok egy topikot akkor "ugyanaz" a banner már a forum.htka.hu-ra van irányítva. Ez így nem jó. Mindig a bannerre szoktam kattintani és úgy megyek vissza a fő oldalra, hogy onnan elolvassam a következő friss hózzászólós topikot. Backspace nem megoldás mert ha lapozgattam is a topikban akkor már kényelmetlen. Ha sokat lapozgattam és backspace-elés közben belassul az egész akkor hajlamos vagyok idegből 30x megnyomni akkor meg visszaugrik a sokkal de sokkal korábbi ki tudja milyen weboldalra ahol jártam.

A banner és/vagy a felirat a banner helyett/mellett mindig a főoldalra legyen linkelve.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 751
46 941
113
A teszt style-on sem működik az értesítések olvasott/nem olvasott megkülönböztető karikája (üres, vagy teli kék karika)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 775
74 927
113
Azt lehetne, hogy világos témánál a forum.htka.hu oldalon a bal felső sarokban található HTKA ikonra kattintva a link a htka.hu főoldalra vigyen és ne a fórum főoldalára? Így lenne kapcsolat a két weboldal között. Aki egy kattintással a fórum elejére szeretne jutni, az úgy is a "Fórumok" szóra fog kattintani. Így tűnik logikusnak.
 
  • Tetszik
Reactions: deze75 and Horizon

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 889
7 615
113
Azt lehetne, hogy világos témánál a forum.htka.hu oldalon a bal felső sarokban található HTKA ikonra kattintva a link a htka.hu főoldalra vigyen és ne a fórum főoldalára? Így lenne kapcsolat a két weboldal között. Aki egy kattintással a fórum elejére szeretne jutni, az úgy is a "Fórumok" szóra fog kattintani. Így tűnik logikusnak.
Színektől függetlenül így lenne logikus, sőt, egy sötét téma jót tenne a főoldallal is.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 194
113
Nekem jobb a sötét verzió, a legjobb meg az, hogy mindenki választhat ;)

...a legjobb, ha mindenki belátja, hogy nincs mindenkinek-tökéletes megoldás!
De miért niiiiiiincs :hadonaszos: ???


Amit más is írt és szerintem is:
- a főoldalon +infót PLS, hogy ki az utolsó hozzászóló,
- a hozzászólás író ablakban a sor jobbra/középre/ballra igazítás PLS,
- a "hány perce történt valami" infót, ---ha lehet--- a konkrét időpontra változtatni, engem összekavar, hogy számolgatnom kéne az időt, valamennyi erőforrást is foglal a szervernél ennek a nyomonkövetése,
- az oldal tetejére PLS, hogy melyik fórum-témát olvasom, mert amikot sokat nyitok meg jól jön, a réginél hozzászoktam,
- ahogy ahhoz is, hogy a hozzászólás végén is ott volt, hogy kiét olvasom: ha hosszú, akkor már nem látszik a hsz fejléce, hogy ki írta
- szerintem is jó volt a hozzászólás ablak alján megjelenő smile-készlet, most nyitogatni kell a smile-ablakot
- a smile-kat lehetne 10-15%-al nagyobbra?


Sok minden jobb, a főbb dolgok:
- nekem nappal is jobb a dark/"éjszakai" mód,
- választhatóság meg nagyon jó ötlet volt,
- nekem gyorsabbnak is tűnik mint volt,
- a régi is jó volt, tovább javult/javul !


Szép karácsonyi ajándékot kaptunk, Kösz Tcat !!!


U.i: Elnézést, ha még valami eszembe jut! :rolleyes: (Pl: ..."megszökött" az "elpiruló arcú" smile? )
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 171
12 316
113
Így mar kezd jó lenni, külön köszönet a táblázat beillesztesi lehetőségért.

A főoldalon, az "egyéb beszédtéma" oszlop alatt a fórum neve alatt keg lehetne jeleníteni az utolsó hozzászóló nevét is, ahogy régebben volt?
Respekt a munkáért!
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 053
9 014
113
Azt lehetne, hogy világos témánál a forum.htka.hu oldalon a bal felső sarokban található HTKA ikonra kattintva a link a htka.hu főoldalra vigyen és ne a fórum főoldalára? Így lenne kapcsolat a két weboldal között. Aki egy kattintással a fórum elejére szeretne jutni, az úgy is a "Fórumok" szóra fog kattintani. Így tűnik logikusnak.

Kezdőlap helyett htka.hu lett a menüpont neve, így egyértelműbb, mint eddig volt. A HTKA Fórum címsor továbbra is a fórum indexd oldalra mutat.

Színektől függetlenül így lenne logikus, sőt, egy sötét téma jót tenne a főoldallal is.

Egyelőre semmi konkrét időpont, de 2021 folyamán kap majd ráncfelvarrást az oldal is, akkor meg lesz csinálva a light/dark kombináció ott is.

Hogy tudom a Markdown támogatást bekapcsolni?

ez vastag kéne legyen

A hozzászólás maradékán Markdownos formázás:

Upsz, nem figyeltem, hogy külön engedélyezni kell a beállítások között, de így most már aktív a Markdown

  • a Markdown markupot mondjuk a hozzászólás beküldésekor BB code-ra konvertálja amolyan legacy okokból
  • így komment szerkesztésekor fújhatja az ember - de szerkesztés lehetősége úgyis csak limitált ideig aktív
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 194
113
A "Friss tartalmak" és a főoldal "Épp beszédtéma" listája (kb. egy időben) összehasonlítva jelentősen különbözik: ? ? ?


A kért változtatások leszivárognak a használt oldalakra : :) + :cool:


THX & THX :)
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 601
8 206
113
Kedves moderátor! Nem tisztem senkit védeni és senkit sem szeretnék megbantani, de @kamm 1 hónapos kitiltását elég durvának és túlzásnak tartom.
Közben tele vagyunk valódi trollokkal, obstruálókkal, akik ezért talán még fizetést is kapnak valahonnan külföldről. Én ezt bizony rendszeresen szoktam jelezni. Szzsolt esetében megkaptam, hogy így szeretjük egymást...
Nem értem a moderációs politikát. Biztos, hogy ez következetes?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 544
121 402
113
Amúgy ha bárki azt gondolja, hogy ezen az amúgy baromi csekély látogatosságú (országos szinten) fórumon bárki fizetést kap azért, hogy a hülyeségeit terjessze elég gyermeteg elképzelés, van elég olyan személyiségzavar aminek az eredményeként azt élvezi, hogy másokat idegesíthet. Illetve elég szent őrült aki anya pincéjéből hatalmas küldetéstudattal vezérelve terjeszti az igét ingyen és bérmentve.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 601
8 206
113
Amúgy ha bárki azt gondolja, hogy ezen az amúgy baromi csekély látogatosságú (országos szinten) fórumon bárki fizetést kap azért, hogy a hülyeségeit terjessze elég gyermeteg elképzelés, van elég olyan személyiségzavar aminek az eredményeként azt élvezi, hogy másokat idegesíthet. Illetve elég szent őrült aki anya pincéjéből hatalmas küldetéstudattal vezérelve terjeszti az igét ingyen és bérmentve.
Szerintem ezt bizony olvassák. Maróthék tuti, ezt ha jol emlekszem, mondta is.
A román gyerek szerinted miért keveredett ide? Addig más vigyázott a birkákra? Ide küldtek egy figyelőt/trollt, csak hülye volt.
Tudd, hogy kedves délkeleti szomszédunk paranoiás titkosszolgálati állam, hatalmas erre szolgáló büdzsével.
Most jön Moldova/Besszarábia.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Kedves moderátor! Nem tisztem senkit védeni és senkit sem szeretnék megbantani, de @kamm 1 hónapos kitiltását elég durvának és túlzásnak tartom.
Közben tele vagyunk valódi trollokkal, obstruálókkal, akik ezért talán még fizetést is kapnak valahonnan külföldről. Én ezt bizony rendszeresen szoktam jelezni. Szzsolt esetében megkaptam, hogy így szeretjük egymást...
Nem értem a moderációs politikát. Biztos, hogy ez következetes?
Csak kíváncsiságból: miért túlzás és miért is durva szerinted?
(Én inkább enyhének tartom, de ez a privát véleményem.)

Moderált fórumon az üzemeltető és az általa megbízott moderátor(ok) dönti(k) el, hogy mit milyen szinten engednek, avagy mire mondják azt, hogy akkor most inkább pihenj kicsit. Ez az összes moderált fórumon így működik a világ minden pontján.
Ha a moderátor azt mondja, hogy Ő így véli helyesnek, akkor sarok összecsap, döntés elfogad.
Mondom ezt 22 évnyi aktív internetes fórumozás (ie.: felhasználói oldal) és bő 10 évnyi magyar és angol nyelvű fórumon aktív moderátorként való működés után.
 
Status
Not open for further replies.