Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Kérdés: a Font size beállítás a hozzászólások szövegére hogyan alkalmazható? Nálam kb mindent szépen átállít, kivéve azt. Előre is köszi.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 996
57 205
113
Hülye vagyok. Követem az utasitást, de minden alkalommal sötét módban nyilik meg az oldal. Kezd hangulatom is sötét lenni. Mit tehetek?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Ahogy látom a sötét témánál is bekerült egy friss hozzászólás jelző az oldalsó menüsávba (telefonos felület).
A gond az vele, hogy friss és az olvasott üzenet esetén is ugyan az a karika jeleneik meg.
A világos felületen üres kék karika a már olvasott bejegyzés, a teli kék karika meg az olvasatlan.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Nem tudok eligazodni a fórumon. Ha rá akarok kattintani valamire és ráviszem a kurzort, akkor az a felirat eltűnik.
A követett témáknál nem jelzi semmi, hogy melyikben van új. Az összes követettet mutatja és ha az egyiket végig olvasom, nem tűnik el a sor elejéről. Egyszerűen követhetetlen!
Nincs erre valami megoldás, vagy csak én nem veszek észre valamit?
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
1. Merry Xmas to all! A htka olvasóknak egy dark forumtheme került a fa alá, thx Tcat :)
2. reményteli a fórummotorcsere
3. design
  • nagyon jó, hogy egyszerűen váltható formában van dark theme
  • a light theme egy kiforrott szép összeállítás, a dark ennek kellene a sötét árnyalatos tükörképe legyen, pillanatnyilag nem az, látszik, hogy a dark még egy WorkInProgress verzió
    • hiányzik a htka logó a bal felső sarokból, csak invertálni kellene a lightosat
    • más a favicon a dark theme alatt, szerintem ugyanazt kellene használni
    • a fórum grafikai ikon elemei nem ugyanannak a más árnyalatos verziói, hanem más ikonokat használ ugyanezekhez a funkciókhoz, ami zavaró még akkor is, ha feliratozva is vannak a funkciók, itt is szerintem a ligt theme grafikai elmeit kellene egy más színskálára konvertálni
    • a stylesheetek sem ugyanazok, néhol mások a betűméretek, van ahol az egyik bold a másik nem
    • a darkban vannak kis új tagek a lightban nincsenek, szerintem ugyanúgy kellene működjön mind a két theme
    • apróság, de a version info stylingja és tördelése is más a két verzióban, apróság, de ha valamikor lesz idő a dark ráncfelvarrására, ez is megoldható gyorsan
  • amúgy tök jó, hogy van végre dark theme, mert este átválthatok rá, és nem folyik ki a szemem a sötét szobában, szóval hiába tűnik nekem kezdetinek, léte már önmagában pozitívum :), de én hagytam volna a lightot defaultnak amíg nincs teljesen testreszabva.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Éppen kisérletezem, hogy sör, palesz vagy vörösbor segit-e jobban ellene. Most már kezd a hangulatom javulni, viszont mozgâsi gondjaim kezdenek lenni. :)

Látva a felsorolt összetevőket,szerintem eredményes kísérletet fogsz lefolytatni:).Ha pedig ülsz akkor a mozgáskoordinációs problémákkal sem kell foglalkozni,csak arra kell ügyelni, hogy a kísérletek megkezdése előtt megfelelő mennyiségű"kedélyjavító" szert készítsen ki maga elé az ember,hogy ne kelljen kimenni utánpótlásért:).
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Az irányított energiájú fegyverek topicba másoltam egy friss hírt , és sajnos nem tudtam mellé a képet bemásolni. Ez miért van ? sőt semmiylen képet nem tudok bemásolni Remélem még csiszoljátok az oldalt
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
A követett témák elérhető lehetne legördülő menü helyett egy kattintással a címsorból? Lényegében oda kattintott a legtöbbet! A követett fórumok opció, pedig ha nagyon szükséges, akkor a Témák keresésébe is beférne!
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Na most kerültem gép közelébe.
Eddig csak a világos theme-et nézem, de ha az alfórumokban nézem a listát, gyakorlatilag nem lehet megkülönböztetni az új hosszászólást tartalmazó topicokat az alapján, hogy vastagabban lennének szedve. Ha megeröltetem a képzeletemet, akkor látni vélem, de különben semmi.
Tehát a Fórum/Magyarország alkönyvtárban segít a sor elején lévő mappa vonalvastagsága/színe, de ha egyel lejjebb megyek a

Magyar vonatkozású hírek, elemzések​

topicba, akkor ott eltűnnek ezek a mappaikonok, és helyette az utolsó hozzászóló avatarja van kin. Ezzel nincs gond, de mellette a topicok már nem megkülönböztethetők olvasottságuk alapján.

Más: A fenti Magyar vonatkozású hírek, elemzések szöveg azért ekkora, mert nem működik a "formázás eltávolítása" gomb. :(
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and alfa74

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 071
9 080
113
Mobil nézetben 1-2 sallang ki lett kapcsolva.

-----

Esetleg az nem merült fel, hogy egy UI style legyen csak 2 féle színben?

a light theme egy kiforrott szép összeállítás, a dark ennek kellene a sötét árnyalatos tükörképe legyen, pillanatnyilag nem az, látszik, hogy a dark még egy WorkInProgress verzió

Igen, a sötét / világos UI egységesítése work in progress. A cél, hogy csak az UI.X nevű theme maradjon egy sötét és egy világos színösszeállításban. Ez elviekben megkönnyíti majd a világos / sötét téma közti, napszaktól függő automatikus váltást, ha ezt a látogató beállította a gépén, mobilján. (Majd valamikor januártól meglessük.)

Most ugye 2 eltérő theme van:

- a világos a Metro fantázianevű theme kék színvilágú változata
- a sötét pedig az UI.X Dark theme színvilágban módosított változata

Az utolsó csavarig testreszabhatóságot a fórummotor sablonkezelő rendszere biztosítja, ebben nincs eltérés a kettő között, de összességében az UI.X theme a szimpatikusabb. Viszont még játszani kell az alakítgatásával...

Felkerült választhatónak egy 3. külcsín - egyelőre Teszt névvel. Ez a UI.X Dark világos színekkel. Még nem 100%-os, de megleshető.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0