Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113
Ebben a pillanatban 358-an olvassák a fórumot, de ebből csak 44 regisztrált tag, 314 vendég. Bármikor nézem, kb. mindig hasonló az arány.
Jobb lenne-e az nekünk, ha rávennénk pl. ezt a 314 embert, hogy ha információhoz akar jutni, akkor legalább regisztráljon az oldalra?
Ezt úgy lehetne elérni, hogy csak regisztrációval belépés után látszódnának a fórum kommentjei. Ahogy sok más fórumon is.
Ennek az lenne az előnye hogy jelentősen növekedne a tagság létszáma és ha már regisztráltak, semmi nem akadályozza meg őket hogy hozzászóljanak a témákhoz és ne másik fórumon, blogon, facebook csoportban nyilvánítson véleményt az itt olvasott hozzászólásokról. Így talán néhány értékes hozzászólással is gazdagodna a fórum. Hátránya az lenne hogy nem lehetne keresni Google keresővel a fórum hozzászólásai között, de az új fórummotorral mintha a kereső is megjavult volna. Aki eddig regisztráció nélkül járt ide olvasgatni, az valószínűleg regisztrálna. Aki meg eddig nem ismerte az oldalt, az nem jön ide trollkodni egy-egy témára. Ti mit gondoltok erről?
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi
M

molnibalage

Guest
Kedves moderátor! Nem tisztem senkit védeni és senkit sem szeretnék megbantani, de @kamm 1 hónapos kitiltását elég durvának és túlzásnak tartom.
Közben tele vagyunk valódi trollokkal, obstruálókkal, akik ezért talán még fizetést is kapnak valahonnan külföldről. Én ezt bizony rendszeresen szoktam jelezni. Szzsolt esetében megkaptam, hogy így szeretjük egymást...
Nem értem a moderációs politikát. Biztos, hogy ez következetes?
Ez a kommentet viccnek szántad? Sokszor személyeskedésért kapott 1 hónapot néhány hónapja. Most megint egyet.
Anno engem kb. káromkodásért raktak ki 9 hónapra.
Az, amit itt kamm művelt, azért külföldi repszimes fórumon perbanon lenne.
A legutolsó beszólásnál is semmiféle érvet vagy bizonyítékot nem tudott felmutatni, csak személyeskedett.

Örüljön, hogy még itt lehet egyáltalán és, hogy csak 1 hónapot kapott és nem emelkedő büntetési tételt.
 
M

molnibalage

Guest
Ebben a pillanatban 358-an olvassák a fórumot, de ebből csak 44 regisztrált tag, 314 vendég. Bármikor nézem, kb. mindig hasonló az arány.
Jobb lenne-e az nekünk, ha rávennénk pl. ezt a 314 embert, hogy ha információhoz akar jutni, akkor legalább regisztráljon az oldalra?
Ezt úgy lehetne elérni, hogy csak regisztrációval belépés után látszódnának a fórum kommentjei. Ahogy sok más fórumon is.
Ennek az lenne az előnye hogy jelentősen növekedne a tagság létszáma és ha már regisztráltak, semmi nem akadályozza meg őket hogy hozzászóljanak a témákhoz és ne másik fórumon, blogon, facebook csoportban nyilvánítson véleményt az itt olvasott hozzászólásokról. Így talán néhány értékes hozzászólással is gazdagodna a fórum. Hátránya az lenne hogy nem lehetne keresni Google keresővel a fórum hozzászólásai között, de az új fórummotorral mintha a kereső is megjavult volna. Aki eddig regisztráció nélkül járt ide olvasgatni, az valószínűleg regisztrálna. Aki meg eddig nem ismerte az oldalt, az nem jön ide trollkodni egy-egy témára. Ti mit gondoltok erről?
Hogy az oldal elvesztené olvasói hányadát. A többség okkal nem regisztrál be. Ő olvasni jár ide. Ha ez nekik megfelel, akkor megfelel.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Ebben a pillanatban 358-an olvassák a fórumot, de ebből csak 44 regisztrált tag, 314 vendég. Bármikor nézem, kb. mindig hasonló az arány.
Jobb lenne-e az nekünk, ha rávennénk pl. ezt a 314 embert, hogy ha információhoz akar jutni, akkor legalább regisztráljon az oldalra?
Ezt úgy lehetne elérni, hogy csak regisztrációval belépés után látszódnának a fórum kommentjei. Ahogy sok más fórumon is.
Ennek az lenne az előnye hogy jelentősen növekedne a tagság létszáma és ha már regisztráltak, semmi nem akadályozza meg őket hogy hozzászóljanak a témákhoz és ne másik fórumon, blogon, facebook csoportban nyilvánítson véleményt az itt olvasott hozzászólásokról. Így talán néhány értékes hozzászólással is gazdagodna a fórum. Hátránya az lenne hogy nem lehetne keresni Google keresővel a fórum hozzászólásai között, de az új fórummotorral mintha a kereső is megjavult volna. Aki eddig regisztráció nélkül járt ide olvasgatni, az valószínűleg regisztrálna. Aki meg eddig nem ismerte az oldalt, az nem jön de trollkodni. Ti mit gondoltok erről?
Saját vélemény: a 314 vendégből kb. 50-100 bot, akik csak monitorozzák a fórumot.
Nem rosszindulat, de én eddig nem nagyon láttam olyat, hogy a fórum lezárása segíti a dolgot.

Akkor inkább azt javasolnám, ami pl. a Secretproject fórumán van, ahol regisztráció nélkül nem láthatóak a képek.
Az inkább rávesz a regisztrációra, de a tartalom nem vész el regisztráció nélkül (kevésbé éles kiszúrás a "read only" emberekkel)...
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka
M

molnibalage

Guest
Saját vélemény: a 314 vendégből kb. 50-100 bot, akik csak monitorozzák a fórumot.
Nem rosszindulat, de én eddig nem nagyon láttam olyat, hogy a fórum lezárása segíti a dolgot.

Akkor inkább azt javasolnám, ami pl. a Secretproject fórumán van, ahol regisztráció nélkül nem láthatóak a képek.
Az inkább rávesz a regisztrációra, de a tartalom nem vész el regisztráció nélkül (kevésbé éles kiszúrás a "read only" emberekkel)...
Azt a fórumot speciel mindenkinek ajánlom. Olyan anyagok kerülnek fel oda, hogy beszarok. Sehol máshol nem látott képek gépek fejlesztési időszakából.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113
Hogy az oldal elvesztené olvasói hányadát. A többség okkal nem regisztrál be. Ő olvasni jár ide. Ha ez nekik megfelel, akkor megfelel.

Mi lehet az oka annak hogy valaki nem regisztrál egy olyan fórumra, ahol olyan dolgokról beszélgethet, ami őt érdekli? Azon kívül hogy nincs kedve még egy regisztrációt végigcsinálni vagy munkahelyi gépről megtiltják?
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 269
113
Csak kíváncsiságból: miért túlzás és miért is durva szerinted?
(Én inkább enyhének tartom, de ez a privát véleményem.)

Moderált fórumon az üzemeltető és az általa megbízott moderátor(ok) dönti(k) el, hogy mit milyen szinten engednek, avagy mire mondják azt, hogy akkor most inkább pihenj kicsit. Ez az összes moderált fórumon így működik a világ minden pontján.
Ha a moderátor azt mondja, hogy Ő így véli helyesnek, akkor sarok összecsap, döntés elfogad.
Mondom ezt 22 évnyi aktív internetes fórumozás (ie.: felhasználói oldal) és bő 10 évnyi magyar és angol nyelvű fórumon aktív moderátorként való működés után.
Latom, ma objektív napod van.
Ez nem a katonasag, hogy sarok összecsap.
Te teljesen eltevedtél.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 269
113
Ez a kommentet viccnek szántad? Sokszor személyeskedésért kapott 1 hónapot néhány hónapja. Most megint egyet.
Anno engem kb. káromkodásért raktak ki 9 hónapra.
Az, amit itt kamm művelt, azért külföldi repszimes fórumon perbanon lenne.
A legutolsó beszólásnál is semmiféle érvet vagy bizonyítékot nem tudott felmutatni, csak személyeskedett.

Örüljön, hogy még itt lehet egyáltalán és, hogy csak 1 hónapot kapott és nem emelkedő büntetési tételt.
Figyelj, vegyél be nyugtatót.
Nem most jöttem a 6.20-assal, évek óta forumozom, angol nyelvűeken is.
Konkrét peldát mondtam, hogy másoknak mit engednek meg.
Bebörtönözni nem akarod?
Kicsit vegyel vissza.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 1586

Guest
Ebben a pillanatban 358-an olvassák a fórumot, de ebből csak 44 regisztrált tag, 314 vendég. Bármikor nézem, kb. mindig hasonló az arány.
Jobb lenne-e az nekünk, ha rávennénk pl. ezt a 314 embert, hogy ha információhoz akar jutni, akkor legalább regisztráljon az oldalra?
Ezt úgy lehetne elérni, hogy csak regisztrációval belépés után látszódnának a fórum kommentjei. Ahogy sok más fórumon is.
Ennek az lenne az előnye hogy jelentősen növekedne a tagság létszáma és ha már regisztráltak, semmi nem akadályozza meg őket hogy hozzászóljanak a témákhoz és ne másik fórumon, blogon, facebook csoportban nyilvánítson véleményt az itt olvasott hozzászólásokról. Így talán néhány értékes hozzászólással is gazdagodna a fórum. Hátránya az lenne hogy nem lehetne keresni Google keresővel a fórum hozzászólásai között, de az új fórummotorral mintha a kereső is megjavult volna. Aki eddig regisztráció nélkül járt ide olvasgatni, az valószínűleg regisztrálna. Aki meg eddig nem ismerte az oldalt, az nem jön ide trollkodni egy-egy témára. Ti mit gondoltok erről?
Az én szerény véleményem a regisztrációs dologról hogy az Isten mentsen meg tőle hogy mindenki regisztráljon és hozzászóljon korlátlanul mindenhez aki csak idetéved erre a fórumra.
Így is van itt elég olyan regsztrált tag akik pár napos tagság után fennhangon elkezdenek olyan témákban állás foglalni amiről nyilvánvalóan a leg hallványabb fogalmuk sincs.
Szerintem ez egy szakmai fórum ahol illene értelmes tartalmakat és azokról folytatott kultúrált vitatkat olvasni legalább a szakmai topikokban.

Ha szabad javasolni a fentiek miatt én inkább a fórum színvonalának a fenntartása érdekében tennék lépéseket (pl. @kamm kizárását is egy ilyen jó irányba tett lépésnek tartom)
Megfontolandónak tartanám hogy - amennyiben erre a fórum motor is lehetőséget ad - olyan szabály bevezetését hogy minden frissen regisztrált tag első körben csak a BIZTPOL topikokban kapjon korlátlan hozzászólási jogot.
A szakmai fórumokhoz első körben kapjon 10 hozzászólási lehetőséget ami után és alapján az adminok és / vagy senior tagok eldöntik hogy:
a.) maradjon meg a hozzászólási joga a tagnak szakmai topikokhoz mert megfelelő stílusban értékelhető tartalmú hozzászólásokat produkált;
b.) el kell venni a hozzászólási jogot a szakmai topikokhoz mert a stílus nem megfelelő és / vagy hülyeségeket próbál terjeszteni az illető.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Cifu and kamm
M

molnibalage

Guest
Figyelj, vegyél be nyugtatót.
Nem most jöttem a 6.20-assal, évek óta forumozom, angol nyelvűeken is.
Konkrét peldát mondtam, hogy másoknak mit engednek meg.
Bebörtönözni nem akarod?
Kicsit vegyel vissza.
Miért is kéne visszavennem? Ő személyeskedett érvek nélkül és nem kapott emelkedő tételt, mint más. Olcsón megúszta.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem nem ártana pontosan le fektetni a játékszabályokat mi számít trollkodásnak ,személyeskedésnek stb ,és ezeket ezt követően már csak következetesen kell alkamazni ,így nem lenne az ,hogy jó párszor az az érzése az embernek ,hogy egyes esetekben azonnal jön a büntetés más esetekben pedig a jogos büntetés elmarad.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az én szerény véleményem a regisztrációs dologról hogy az Isten mentsen meg tőle hogy mindenki regisztráljon és hozzászóljon korlátlanul mindenhez aki csak idetéved erre a fórumra.
Így is van itt elég olyan regsztrált tag akik pár napos tagság után fennhangon elkezdenek olyan témákban állás foglalni amiről nyilvánvalóan a leg hallványabb fogalmuk sincs.
Szerintem ez egy szakmai fórum ahol illene értelmes tartalmakat és azokról folytatott kultúrált vitatkat olvasni legalább a szakmai topikokban.

Ha szabad javasolni a fentiek miatt én inkább a fórum színvonalának a fenntartása érdekében tennék lépéseket (pl. @kamm kizárását is egy ilyen jó irányba tett lépésnek tartom)
Megfontolandónak tartanám hogy - amennyiben erre a fórum motor is lehetőséget ad - olyan szabály bevezetését hogy minden frissen regisztrált tag első körben csak a BIZTPOL topikokban kapjon korlátlan hozzászólási jogot.
A szakmai fórumokhoz első körben kapjon 10 hozzászólási lehetőséget ami után és alapján az adminok és / vagy senior tagok eldöntik hogy:
a.) maradjon meg a hozzászólási joga a tagnak szakmai topikokhoz mert megfelelő stílusban értékelhető tartalmú hozzászólásokat produkált;
b.) el kell venni a hozzászólási jogot a szakmai topikokhoz mert a stílus nem megfelelő és / vagy hülyeségeket próbál terjeszteni az illető.
Hogy a BIZTPOL széttrolkkodása és spammelése után erre ivatkozva azt be lehessen szántani. Így is eléggé mostohagyermek már, legalább ne rontsuk tovább a helyzetét.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Saját vélemény: a 314 vendégből kb. 50-100 bot, akik csak monitorozzák a fórumot.
Nem rosszindulat, de én eddig nem nagyon láttam olyat, hogy a fórum lezárása segíti a dolgot.

Akkor inkább azt javasolnám, ami pl. a Secretproject fórumán van, ahol regisztráció nélkül nem láthatóak a képek.
Az inkább rávesz a regisztrációra, de a tartalom nem vész el regisztráció nélkül (kevésbé éles kiszúrás a "read only" emberekkel)...
Ehhez mondjuk jó lenne, ha a képeket a htka hosztolná... Sok a képekhez kapcsolódó problémát megoldana, viszont (szerzői)jogi vonatkozása is van.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Amúgy ha bárki azt gondolja, hogy ezen az amúgy baromi csekély látogatosságú (országos szinten) fórumon bárki fizetést kap azért, hogy a hülyeségeit terjessze elég gyermeteg elképzelés, van elég olyan személyiségzavar aminek az eredményeként azt élvezi, hogy másokat idegesíthet. Illetve elég szent őrült aki anya pincéjéből hatalmas küldetéstudattal vezérelve terjeszti az igét ingyen és bérmentve.
Téma miatt simán lehet szerintem, hogy ez az oldal nagyobb figyelmet kap, mint más azonos méretű/forgalmú oldalak.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ebben a pillanatban 358-an olvassák a fórumot, de ebből csak 44 regisztrált tag, 314 vendég. Bármikor nézem, kb. mindig hasonló az arány.
Jobb lenne-e az nekünk, ha rávennénk pl. ezt a 314 embert, hogy ha információhoz akar jutni, akkor legalább regisztráljon az oldalra?
Ezt úgy lehetne elérni, hogy csak regisztrációval belépés után látszódnának a fórum kommentjei. Ahogy sok más fórumon is.
Ennek az lenne az előnye hogy jelentősen növekedne a tagság létszáma és ha már regisztráltak, semmi nem akadályozza meg őket hogy hozzászóljanak a témákhoz és ne másik fórumon, blogon, facebook csoportban nyilvánítson véleményt az itt olvasott hozzászólásokról. Így talán néhány értékes hozzászólással is gazdagodna a fórum. Hátránya az lenne hogy nem lehetne keresni Google keresővel a fórum hozzászólásai között, de az új fórummotorral mintha a kereső is megjavult volna. Aki eddig regisztráció nélkül járt ide olvasgatni, az valószínűleg regisztrálna. Aki meg eddig nem ismerte az oldalt, az nem jön ide trollkodni egy-egy témára. Ti mit gondoltok erről?
Olyan fórumok tagja vagyok, ahol meghívásos alapon lehet bekerülni, illetve chatszobában lehet regisztrációt kapni adminoktól, miután igazoltam a személyazonosságom (nem iratokkal, hanem egy rémába vágó blog/cikk beküldésével, szakmai életrajzzal, stb).

Mondjuk így nem lennék itt én sem, ezt nem lettem volna ezen oldal kontextuában hajlandó megugrani. Nekem ez a téma nagyon hobbi, az említett oldal pedig szorosan szakmai, és itt a téma miatt olyan nagyobb hatósági figyelem is van szerintem, ami miatt kétszer is megfontoltam volna amúgy a regisztrációt.
 
M

molnibalage

Guest
Azert, mert elkapott az indulat. Te nem fogadtad el az erveit es nem birtad, hogy erre parszor ramutatott. Legalabb ne neked alljon feljebb, teged is siman kitilthattak volna.
Semmiféle érve nem volt. Ps diagramokkal és a gépek képességeivel megmutattam, hogy butaságot beszél.
Erre a válasz személyeskedés volt, de semmi reakció a linket anyagokra.

Kurvára elegem van, hogy csak nekem lehet stílusom meg arcom, de valahogy egy, de max kezemen meg tudom számolni azokat, akik úgy tesznek be dolgokat, hogy forrást is tesznek mögé.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Semmiféle érve nem volt. Ps diagramokkal és a gépek képességeivel megmutattam, hogy butaságot beszél.
Erre a válasz személyeskedés volt, de semmi reakció a linket anyagokra.

Kurvára elegem van, hogy csak nekem lehet stílusom meg arcom, de valahogy egy, de max kezemen meg tudom számolni azokat, akik úgy tesznek be dolgokat, hogy forrást is tesznek mögé.
Nyugi, nem te lettél kititltva hanem ő. Ne idegesedj, mély levegő, oldal becsuk, mással foglalkozás kicsit.