T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Hiányzik valami link és a hir kifejtése.

Mehet exportra

Amúgy sajnos ez az armata is olyan, hogy vannak hirek folyamatosan, de valójában nem történik semm, a gyártás meg folyamatosan tolódik. Mindig közelinek tűnik, de azután megint tolódik, és megint tolódik....

A múltkor leírtam a hasonlatot a pancir-sm-el kapcsolatba.Azt 2018 volt az eredeti terv és mikor eljött az idő mindig tolódott 1 évvel . Már aszem 2022-őt írnak .
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 107
113
Amíg nem lesz pénzük rá tolódik, és nem mostanában lesz rá. Szóval ha szerencséjük van 2030-körül már rendszerbe tudják állítani az első normális zászlóaljat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 200
113
Az Armatán kívül a K-16 és K-17 Bumerang is megkapta az export engedélyt. Már ki is vitték az Aero India -2021 kiállításra. Armatát is bemutatják idén a nemzetközi kiállításokon.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 200
113
Amíg nem lesz pénzük rá tolódik, és nem mostanában lesz rá. Szóval ha szerencséjük van 2030-körül már rendszerbe tudják állítani az első normális zászlóaljat.
Pénz el volt különítve, hiszen 132 darabot már rendelt az orosz VM. Csak az UVZ nem tudja teljesíteni a megrendelést
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
775
1 977
93
Szvsz ha olyan lenne a helyzet, hogy reális veszély egy hamarosan bekövetkező nagyobb méretű háború, biztosan fel tudnák pörgetni a gyártást. Addig meg minek?
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Mire nincs emberük?A T-14 váltótípus,ahová kerül onnan elviszik az ottlévőket.
Tudod, nekünk elég későn kezdődött a seregfejlesztés, már szerintem. Amikor ezt felvetem, akkor mindig jön a honnan veszel rá embert című dolog, meg az összes egyéb, ellenben az orosz fegyverkezést úgy nyomnád, mintha el lennének késve és az lenne a fontos. :D Honnan vesznek rá embert? Hmm?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 107
113
Tudod, nekünk elég későn kezdődött a seregfejlesztés, már szerintem. Amikor ezt felvetem, akkor mindig jön a honnan veszel rá embert című dolog, meg az összes egyéb, ellenben az orosz fegyverkezést úgy nyomnád, mintha el lennének késve és az lenne a fontos. :D Honnan vesznek rá embert? Hmm?
Az oroszoknál van sorkatonaság jelenleg is drága gyermekem illetve a lakosság hozzállása más Oroszország Anyácska megvédéséhez a gaz náciktól/imperialistáktól mint nálunk ezért nagyobb a népszerűsége és a megbecsültsége a katonai pályának és az ottani fizetésekhez képest a szerződéses állomány keresete nem annyira rossz a társadalom többi részéhez képest mint nálunk.

Nálunk nem küzdenek folyamatos emberhiánnyal, hanem jórészt felöltött egységeik vannak és a technológiai lemaradás a nagyobb probléma.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 107
113
Az oroszoknál van sorkatonaság jelenleg is drága gyermekem illetve a lakosság hozzállása más Oroszország Anyácska megvédéséhez a gaz náciktól/imperialistáktól mint nálunk ezért nagyobb a népszerűsége és a megbecsültsége a katonai pályának és az ottani fizetésekhez képest a szerződéses állomány keresete nem annyira rossz a társadalom többi részéhez képest mint nálunk.

Nálunk nem küzdenek folyamatos emberhiánnyal, hanem jórészt felöltött egységeik vannak és a technológiai lemaradás a nagyobb probléma.
Náluk
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Saját kútfőből.....Azt is el tudom képzelni hogy nem coming-out-olnak még vele,mert nem akarnak egy fegyverkezési versenyt provokálni.(Lásd csatahajók) Csendesen reszelgetnek maguknak,farigcsálnak,új és újabb technológiákat tesznek bele...A nemzetközi fejlődés tendenciáit szem előtt tartva építik be azokat. Mert azt nehezen tudom elképzelni hogy egy nagy probléma esetén nem kezdenék el fosni magukból a gyáraik az alkatrészeket,mindenhez is...Nekem ez inkább szándékos gyártás visszafogásnak tűnik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Saját kútfőből.....Azt is el tudom képzelni hogy nem coming-out-olnak még vele,mert nem akarnak egy fegyverkezési versenyt provokálni.(Lásd csatahajók) Csendesen reszelgetnek maguknak,farigcsálnak,új és újabb technológiákat tesznek bele...A nemzetközi fejlődés tendenciáit szem előtt tartva építik be azokat. Mert azt nehezen tudom elképzelni hogy egy nagy probléma esetén nem kezdenék el fosni magukból a gyáraik az alkatrészeket,mindenhez is...Nekem ez inkább szándékos gyártás visszafogásnak tűnik.

A beszállí5tóknál van a probléma,ők nem tudnak produkálni nem maga a gyár.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
A beszállí5tóknál van a probléma,ők nem tudnak produkálni nem maga a gyár.
Az embargósdi fals...A nagy nyugati cégek már mind építettek gyárakat az OF területén. Beszállítani tilos,nem gyártani. Találkoztam már olyan Red-Dot-al ami OO-ban készült,minden felirat orosz volt rajta,mégis a francia PIRATE jött velem szemben 100%-ban...De a fene sem tudja.(Nehezen tudom elképzelni hogy a Kinjal,Cirkon,Orlan,stb tükrében,pont a hadseregük gerincét alkotó technikát nem tudják befejezni.)
 
  • Tetszik
Reactions: vata and ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Az embargósdi fals...A nagy nyugati cégek már mind építettek gyárakat az OF területén. Beszállítani tilos,nem gyártani. Találkoztam már olyan Red-Dot-al ami OO-ban készült,minden felirat orosz volt rajta,mégis a francia PIRATE jött velem szemben 100%-ban...De a fene sem tudja.(Nehezen tudom elképzelni hogy a Kinjal,Cirkon,Orlan,stb tükrében,pont a hadseregük gerincét alkotó technikát nem tudják befejezni.)

Szerintük a haderő gernince a nukleáris triád és még véletlen sem a harckocsik...
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat