[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
U, a ME3 elején letudtad a Citadelt? Ezt a DLC-t kell kb a végére, vége felé hagyni. Azért nem volt ott Tali pl, mert a 3ban még nem találkoztál vele. :(
Ki lehetett volna hagyni és bármikor partizni? Mert ez nem volt világos. Én azt hittem, hogy ez is egy kötelező közbeiktatott rész.
Konkrétan azt hittem, hogy itt már közeleg majd a végkifejlet, de kezdődött ugyanaz a bolygóról bolygóra darálás. Most éppen Tali-val.
Igazából annyira nem fontos a csoportkép, hanem csak az, hogy akkor nem mulasztottam el a karakterek begyűjtését. Csak eddig nem értettem, hogy másnál hogy szerepelt olyan karakter, akivel eddig nem találkoztam. Meg a dumájuk érdekelt volna a partin. :)

(Viszont csak ezért nem fogom újra játszani, az fix.)
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 362
17 629
113
Ki lehetett volna hagyni és bármikor partizni? Mert ez nem volt világos. Én azt hittem, hogy ez is egy kötelező közbeiktatott rész.
Konkrétan azt hittem, hogy itt már közeleg majd a végkifejlet, de kezdődött ugyanaz a bolygóról bolygóra darálás. Most éppen Tali-val.
Igazából annyira nem fontos a csoportkép, hanem csak az, hogy akkor nem mulasztottam el a karakterek begyűjtését. Csak eddig nem értettem, hogy másnál hogy szerepelt olyan karakter, akivel eddig nem találkoztam. Meg a dumájuk érdekelt volna a partin. :)

(Viszont csak ezért nem fogom újra játszani, az fix.)
A Citadel volt az utolsó DLC, a BioWare gyakorlatilag ezzel búcsuzott a trilógiától. Az utolsó küldi kezdetét leszámítva bármikor játszható.
Mindenkit bevárni összegyűjteni inkább csak a hangulat miatt jó, főleg a bulin, meg persze a csoprtkép miatt is.
 
M

molnibalage

Guest
A Citadel volt az utolsó DLC, a BioWare gyakorlatilag ezzel búcsuzott a trilógiától. Az utolsó küldi kezdetét leszámítva bármikor játszható.
Mindenkit bevárni összegyűjteni inkább csak a hangulat miatt jó, főleg a bulin, meg persze a csoprtkép miatt is.
Mondjuk azon inkább elgondolkoztam, hogy ha az ME2 végén meghalt volna n+1 karakter, akkor a 3. részben milyen jelenet lett volna, ahol pl. Krogan feltartja az ellent és megment minket vagy éppen más módon segít. Nem néztem utána.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 362
17 629
113
Mondjuk azon inkább elgondolkoztam, hogy ha az ME2 végén meghalt volna n+1 karakter, akkor a 3. részben milyen jelenet lett volna, ahol pl. Krogan feltartja az ellent és megment minket vagy éppen más módon segít. Nem néztem utána.
Kimarad, vagy ha fontos kari, más, új veszi át a helyét, ami új párbeszédeket, lehetőségeket hozott volna.
 
M

molnibalage

Guest
Kimarad, vagy ha fontos kari, más, új veszi át a helyét, ami új párbeszédeket, lehetőségeket hozott volna.
RGR

De komolyan mondom ez a játék is úgy fel tudja néha baszni az agyam egy tök jó jákmechanikájú rész után egy olyan kukatúró szar résszel, hogy az ember a monitort lerúgná az asztalról....
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 764
17 861
113
Fallout NV gigaMOD.


Én is komoly sale-re várok, hogy beszerezzem.
Várom, nagyon. Tavaly vettem meg a 4-et, de még azóta sem raktam fel.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Várom, nagyon. Tavaly vettem meg a 4-et, de még azóta sem raktam fel.
Enclave moddal egyszer végigvinném.
Mikor PS4-en ingyen volt a fallout 4 felraktam, de fizetni kellett volna nem csak a mod-ért, hanem azért a sapkáért is amit függőségként tartalmaz...

Outer Worlds-öt tudom ajánlani pótlékként, sajnos arra sem volt elég pénze az Obsidian-nak, ugyanúgy baltával faragva jelent meg, mint anno a New Vegas :(
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 855
7 439
113
M

molnibalage

Guest
Zseniális. Régen mondtam ezt egy számítógépes játékra.
https://store.steampowered.com/app/632470/Disco_Elysium/

"This one is special. Imagine someone threw D&D, L.A. Noire, Eastern European post-communism, and the movie Inside Out into a blender. Now imagine that such an absurd mix not only came out well enough but that it somehow works brilliantly. It's hardcore. HARDCORE TO THE MEGA!"
https://steamcommunity.com/id/saoshyant/recommended/632470/

Érdekesnek tűnik, csak belőlem hiányzik a lendület ennyi angol szöveg olvasásához.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Negyedszerre is véget ért a történet, ezúttal a jófiúk oldalán.
Nagyon látszik, hogy nem erre a befejezésre optimalizálták a játékot, sok dolog elég furán néz ki.
Természetesen sikerült egy ordas nagy bugba belefutni is a végén, meg a lezárásnál is vannak fura dolgok, pl. Brotherhood-ot és Power Gang-et kiirtottam, de mégis szerepelnek benne, Enclave Remnant-ok is Cézár oldalán harcoltak, nem tudom miért kellett volna üldöznie őket...

 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 764
17 861
113
Enclave moddal egyszer végigvinném.
Mikor PS4-en ingyen volt a fallout 4 felraktam, de fizetni kellett volna nem csak a mod-ért, hanem azért a sapkáért is amit függőségként tartalmaz...

Outer Worlds-öt tudom ajánlani pótlékként, sajnos arra sem volt elég pénze az Obsidian-nak, ugyanúgy baltával faragva jelent meg, mint anno a New Vegas :(
Ez az Outer Worlds érdekesnek tűnik.

Amúgy játékban nincs sok nálam:
  • MW COD
  • AoE összes
  • Fallout összes

Még a Space Engineers-en gondolkodtam
 
M

molnibalage

Guest
Negyedszerre is véget ért a történet, ezúttal a jófiúk oldalán.
Nagyon látszik, hogy nem erre a befejezésre optimalizálták a játékot, sok dolog elég furán néz ki.
Természetesen sikerült egy ordas nagy bugba belefutni is a végén, meg a lezárásnál is vannak fura dolgok, pl. Brotherhood-ot és Power Gang-et kiirtottam, de mégis szerepelnek benne, Enclave Remnant-ok is Cézár oldalán harcoltak, nem tudom miért kellett volna üldöznie őket...

Jófiúk...? A Legion...? Szadista vadállatok. Fel sem merült nálam, hogy bármi közöm legyen hozzájuk.
Én lerendeztem mindenkit, a nagypofájú NCR vezért meg ledobattam a gátról. Az állam én voltam. :)
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias
T

Törölt tag 1711

Guest
Jófiúk...? A Legion...? Szadista vadállatok. Fel sem merült nálam, hogy bármi közöm legyen hozzájuk.
Én lerendeztem mindenkit, a nagypofájú NCR vezért meg ledobattam a gátról. Az állam én voltam. :)

Legion, mint szadista vadállatok?
Csak nem bedőltél a "demokrácia bajnokainak" propagandájának?
New Vegas kicsit összetettebb annál, mint, hogy minden fekete-fehér legyen :)
 
M

molnibalage

Guest
Legion, mint szadista vadállatok?
Csak nem bedőltél a "demokrácia bajnokainak" propagandájának?
New Vegas kicsit összetettebb annál, mint, hogy minden fekete-fehér legyen :)
A tetteik magukért beszélnek.
A végigjátszásod videóját megnéztem.
Nos, rabszolgaság, törzsek kiirtás. Jófiúk ezek na... :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Még a Space Engineers-en gondolkodtam

Hetekig tökéletesítettem a bányászűrhajót, meg hozzá az űrbázist ahol automatizálva kirakodik és feldolgozza.
Aztán beütött, hogy a büdös nagy semmire baszom el az időmet...

A tetteik magukért beszélnek.
A végigjátszásod videóját megnéztem.
Nos, rabszolgaság, törzsek kiirtás. Jófiúk ezek na... :)

Kiirtottak egy drogos bandát akik veszélyt jelentettek mindenkire.
Ha beszéltél volna Cézárral tudnád honnan jöttek, mit jelent a Légió puszta létezése és, hogy mindenki rabszolgaként kerül Légióhoz, így irtják ki belőlük a törzsi kötődést és veszi át idővel a Légióhoz való.
New Vegas elfoglalása után ott építik fel az új Rómát és beköszönt a Pax Romana, mivel nincs értelme tovább terjeszkedni nyugatra, megszerezték az elektromos áramot és az NCR csak két szűk és veszélyes szoroson keresztül tud támadni.

De nagyon látszik, hogy ez a befejezés nincs rendesen kidolgozva, idejük is szűkös volt, pénz is gyorsan elfogyott, bethesda motorja is egy kupac szarnak bizonyult, ráadásul ki kellett adniuk konzolokra is, ahol külön trigger volt arra, hogy PS3-on futtatva bizonyos effekteket kikapcsolt a játék, még az Xbox 360 verzióhoz képest is...

Mondjuk a többi befejezésnél asszem elmondják, hogy a Légió széthullása csak halált és pusztulást hozott, a 64 törzs ismét egymást öli, a hátországban kialakult városok és római mintára kialakított kultúra pedig az enyészeté lett...
 
M

molnibalage

Guest
Öööö...
Mi a cél? Csak zsé? Vagy tényleg megmutatja a közösség, hogy jobbak, mint a fejlesztő?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 918
15 461
113
Öööö...
Mi a cél? Csak zsé? Vagy tényleg megmutatja a közösség, hogy jobbak, mint a fejlesztő?

Heh? Milyen közösség, meg jobbak..?

Komolyan gondolod, hogy amin egy többszázfős profi csapat évekig melózott, felemás végeredménnyel, azt majd néhány lelkes amatőr fogja hipsz-hupsz valami eszméletlenné alakítani?

Egy félig meddig komolyabb modot 4-5 évik kalapalnak nagyon sokan, az erdeti fejlesztéshez képest viszonyítva nagyon kicsi eredménnyel.


Egyébként meg nincs itt semmi közösség, legfeljebb egy no lifer, hardcore kocka, aki végső soron egy szimpla, profitorientált bűnöző. Szimpla zsarolás. Aminek tippem szerint a CDPR végül csendben engedett. Miért ? Mert gyakorlatilag mindenki másnak értéktelen a cucc, az ő számukra van csak nagy negatív értéke, ha kikerül és ezen csámcsognak.

Nem értem, hogy ki és főleg minek venné meg a forráskódot. Max ötletadónak használhat fel kódrészeket saját fejlesztéshez, de iszonyat necces területre evezne vele és egyéneknek meg egyszerűen nem éri meg, sokkal egyszerűbb és olcsóbb pl felvenni ugyanazokat a fejlesztőket.

Azt a részet sem értem, hogyan működik az aukció a gyakorlatban. Oké, megnyertem,megegyeztünk, dogecoinban átutalom neki a lovét, tegyük fel, hogy lenyomozhatatlan.

Hogyan adják át a cuccot, letölti, hozzáfér, egy népszabadságba csomagolva ott hagyják valahol cédén? Mi erre a garancia? Miért poén nekem megvenni valamit, amiről akarhány másolat készíthető, és akárhány embernek eladható utána? Vagy ezt hogy tudják kizárni?
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Öööö...
Mi a cél? Csak zsé? Vagy tényleg megmutatja a közösség, hogy jobbak, mint a fejlesztő?

Eddig is voltak ilyenek, még akár idén is, a SolarWinds / Microsoft / Cisco / FireEye adatlopás is így ért véget.
Ez csak a pénzről szólt alapvetően. Az ilyenek erről szólnak általában...
Érdekes, hogy a CDPR esete nagyobb visszhangot kapott, mint a SolarWinds féle, holott ott sokkal súlyosabb a veszély, amit a forráskód jelenthet...
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage