[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Hová süllyedt az ország!

Minden elpusztul, ami önmagával meghasonlik!
(Remélhetőleg idejében ébredünk, és nem lépünk az aberrált Nyugat útjára, vagy amiben már felültünk az önpusztító divatoknak, ott idejében szakítani tudunk még azokkal. Ez is ilyen, ha a családjával/férjével törődne, akkor nem lenne ideje erre...)
..

Valójában egyébként éles választ kellene adni minden ilyen provokációra!
Ha multimilliomos lennék, akkor én pl. minden egyes ilyen, a magyar kultúra elleni támadás után olvasási kvízversenyt hirdetnék az ifjúságnak az érintett művekből, igen magas pénzdíjjal, pl. az első 22 helyezettnek!
Így kellene megtorolni minden ilyet, legyen szó Jókai Mór, Nyírő József vagy akármelyik irónk esetében, akit libsi megtámadás ért!
Érthetetlen, hogy ezt miért nem lépik meg!
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 980
13 996
113
Minden elpusztul, ami önmagával meghasonlik!
(Remélhetőleg idejében ébredünk, és nem lépünk az aberrált Nyugat útjára, vagy amiben már felültünk az önpusztító divatoknak, ott idejében szakítani tudunk még azokkal. Ez is ilyen, ha a családjával/férjével törődne, akkor nem lenne ideje erre...)
..

Valójában egyébként éles választ kellene adni minden ilyen provokációra!
Ha multimilliomos lennék, akkor én pl. minden egyes ilyen, a magyar kultúra elleni támadás után olvasási kvízversenyt hirdetnék az ifjúságnak az érintett művekből, igen magas pénzdíjjal, pl. az első 22 helyezettnek!
Így kellene megtorolni minden ilyet, legyen szó Jókai Mór, Nyírő József vagy akármelyik irónk esetében, akit libsi megtámadás ért!
Érthetetlen, hogy ezt miért nem lépik meg!
Én azt is simán el tudom képzelni, hogy az ilyen probálkozások netto kontraproduktívak. A fiatalok egy részénél ugyan mindegy mi a kötelező, úgysem olvas, vagy ha olvas, nem érti, viszont általában ha valamit tiltanak az irányba megnőhet az érdeklődés. A 'tiltott gyümölcs' hatás.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Én azt is simán el tudom képzelni, hogy az ilyen probálkozások netto kontraproduktívak. A fiatalok egy részénél ugyan mindegy mi a kötelező, úgysem olvas, vagy ha olvas, nem érti, viszont általában ha valamit tiltanak az irányba megnőhet az érdeklődés. A 'tiltott gyümölcs' hatás.
Hála a digitalizáció "áldásának", leginkább semmit sem olvasnak...
A kötelezőket is "letudják okosba", rövidített verzió, film.
Nagy rostálás kezdődött az emberiség életében!
Aki elveszíti a KÉPzelőrejét, például mert sosem olvasott, sosem meséltek neki kisgyerekkorában, az KÉP-telenné válik. Egy sivár, üres biorobottá.
Szerelmes egyre kevésbé lesz, párja sem lesz így, s nem is fog szaporodni!
Tizennyolc év alatt tiltani vagy legalább is korlátozni kellene a digitális kütyüket!
A Nyugat kiirtja magát! :(
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Hogy jön ide a Kubatov? Mszp-sek és Momentumosok lopták a konzultációs íveket. Nem lepődnék meg, ha az online konzultáció oldalát is ők terhelték volna túl a minap.

Onnantól kezdve, hogy a leadott ívek számánál többet sose tudtunk meg a "Nemzeti konzultációról", a minél több leadott ív nem a maszoposok meg nyomentumosok érdeke. Egyébként nálam nem tudják ellopni, szóval ez kiesik.
Kubatov meg a Fidesz nagy listázója, úgy jön ide. Ne legyél már annyira naiv, hogy azt hiszed nem használják fel azokat a listákat. Pontosan tudom, hogy itt nálunk mennyire rá vannak izgulva a helyi fideszesek ezekre a listákra. De ugyanmindegy.

Én azon se lepődnék meg, ha megint egy rakás pénzt költenének egy rakás sz*rra, ha már túlterhelés.Ez lenne az első alkalom? :)
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 955
82 781
113
Nálam Zsolt ignorén van, hála Istennek. SZERINTEM a Jobbiknak vége, mint párt, vidéken is. Azok, akik rájuk szavaztak, már a Fideszre és a MiHazánkra fognak. Aki marad, az marginális. Azért vannak még a moslékok közt, hátha egy-két emberük ingyen élhet még pár évet. Az MSZP-t tényleg nem értem, mit keres még a politikában. Aki számított, a DK-ba ment, aki baloldali az a Piáspártba. A DK - szerintem - veszélyes. Én Gyurcsányékat nem becsülöm le, erős ellenség. A politika- és hatalommanipulálás tudományát a Pártban anno jól elsajátította, az emberei becsukott szemmel és szájjal követik. Demagógiájukkal sok embert képesek megmozgatni. Veszélyes. A Momentumtól anno sokat vártam - 5 teljes percig. Amerikai Párt. El fognak tűnni, vagy szétesnek, mint az LMP és az SZDSZ. Az Együtt meg a Párbeszéd egy vicc, idiótákkal. Afgán Timike, Idegbolond Hadházy, stb...
Egy dolog viszont igen veszélyes. Amerikában és nyugat-Európában, sőt Oroszországban is, akik Orbánt gyűlölik, vagy túl erősnek látják, vagy túl önállónak Magyarországot, nyilvános és titkos eszközökkel biztosan mögéjük állnak. Tolják beléjük a pénzt és nyomatják őket a médiában. Nagyon rá kell menni a hatóságoknak az illegális finanszírozásra! Főleg az NGO-kon keresztül. Mellettük áll a Facebook és a Twitter is. A médiamanipuláció jelentőségét nem szabad lebecsülni!
Összességében én nagyon szoros eredményt várok, de stabil jobbos győzelmet. - Ha.. nem csinálnak nagyobb hülyeségeket odafenn.
Óh, van nekem vidéki ismerősöm aki még mindig kitart. Pedig tényleg szerencsétlen egy család. Ide oda költöznek, mert nincs képzettségükhöz megfelelő állás (nincs semmi végzettsége, ellógta a középsulit is), beteg lett a gyerekük, cigi terhesség alatt is ment, stb. Nem kisebbség! De kisebbség által lakott közegből jöttek, ott is élnek. Kitartanak. Van internetük. Nem nyomorognak, csak sehová sem vezet ahogy élnek. Semmijük sincs. Csak amit használnak, tv, tablet, persze minden hitelből. Rendesen nevelik a gyereket, de valahogy egy helyben topognak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and enzo

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 955
82 781
113
Hová?
Betiltották? Ja nem!
Szólásszabadság van, mindenki saját jogon lehet hülye.
Szomorú ha valaki ezt szeretné, igen, de nem kell túldramatizálni a dolgot.
Az a csúnya, hogy azok, akik betiltást követelnek, mert milyen nő és gyermektípusok vannak a művekben, nemrég az érzékenyítős, meleg, gyerekeknek szóló könyv kapcsán - miután Dúró ledarált pár lapot - a következőt írták:
  1. Ne égessünk már könyveket. Az elmaradott, az középkori.
  2. Különben is senki nem lesz semmi amiatt, mert gyerekkorában a szülei olyan mesét olvasnak neki.
Ennyi.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 980
13 996
113
Hála a digitalizáció "áldásának", leginkább semmit sem olvasnak...
A kötelezőket is "letudják okosba", rövidített verzió, film.
Nagy rostálás kezdődött az emberiség életében!
Aki elveszíti a KÉPzelőrejét, például mert sosem olvasott, sosem meséltek neki kisgyerekkorában, az KÉP-telenné válik. Egy sivár, üres biorobottá.
Szerelmes egyre kevésbé lesz, párja sem lesz így, s nem is fog szaporodni!
Tizennyolc év alatt tiltani vagy legalább is korlátozni kellene a digitális kütyüket!
A Nyugat kiirtja magát! :(
Van benne valami, bár nem hinném, hogy a tiltás bármit is megoldana. Nem a kütyükkel van a baj, hanem sokkal inkább a közösségi médiával, a celebekkel, influenszerekkel.

Engem speciel a pc indított el a nyelvtanulás felé, még általánosban a németet tolták, de a pc-s játékok miatt önszorgalmúlag tanultam az angolt.

A kötelező olvasmány mint olyan lehet érdemes lenne elvitázni, mert én speciel el tudok képzelni olyan verziót, hogy több kötetet jelölnének ki, és a diák maga választhatna,és abbol irna olvasónaplót, vagy elemzést. Csak a saját tapasztalatomból indulok ki, hogy nekem anno nem jött be az Aranyember, vagy az Egri csillagok, de tetszett a Kőszívű ember fiai, meg többször is elolvastam a Tüskevárt, vagy a Pál utcai fiúkat.
Ebből a szempontból a Finn oktatási rendszer nekem sokkal szimpatikusabb.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 955
82 781
113
Van benne valami, bár nem hinném, hogy a tiltás bármit is megoldana. Nem a kütyükkel van a baj, hanem sokkal inkább a közösségi médiával, a celebekkel, influenszerekkel.

Engem speciel a pc indított el a nyelvtanulás felé, még általánosban a németet tolták, de a pc-s játékok miatt önszorgalmúlag tanultam az angolt.

A kötelező olvasmány mint olyan lehet érdemes lenne elvitázni, mert én speciel el tudok képzelni olyan verziót, hogy több kötetet jelölnének ki, és a diák maga választhatna,és abbol irna olvasónaplót, vagy elemzést. Csak a saját tapasztalatomból indulok ki, hogy nekem anno nem jött be az Aranyember, vagy az Egri csillagok, de tetszett a Kőszívű ember fiai, meg többször is elolvastam a Tüskevárt, vagy a Pál utcai fiúkat.
Ebből a szempontból a Finn oktatási rendszer nekem sokkal szimpatikusabb.
A gyerekemmel úgy szerettettem meg a nyelveket, hogy lemondtam a komplett magyar mesecsatornákat is tartalmazó fullosabb tvelőfizetést amikor elkezdődött a suli, és a suliban elkezdtek nyelveket tanulni. Itthon csak pár streaming szolgáltató maradt. De ez egy hosszabb történet. :) De igen, mellé ott vannak nekik is a játékok.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Kubatov meg a Fidesz nagy listázója, úgy jön ide. Ne legyél már annyira naiv, hogy azt hiszed nem használják fel azokat a listákat. Pontosan tudom, hogy itt nálunk mennyire rá vannak izgulva a helyi fideszesek ezekre a listákra.
Állítólag az csak egy részleges lista. Jelen esetben meg az az érdekük, hogy mindenhova eljusson a kérdőív. Én csak egy pártot ismerek, amelyik minden lakásba becsengetett az ajánlócédulákért, és azzal kész is lett a komplett országos listájuk, márpedig ez a Momentum... :eek:
Én azon se lepődnék meg, ha megint egy rakás pénzt költenének egy rakás sz*rra, ha már túlterhelés.Ez lenne az első alkalom?
Ha megkérdezik az embereket, akkor az a baj, hogy miért csinálják ezt, hiszen nem véletlenül lettünk parlamentáris demokrácia. Ha nem kérdezik meg, akkor bezzeg Svájcban negyedévente szavaznak. Ha offline, akkor minek költenek ennyit, ha online, akkor meg azzal nem érnek el mindenkit... Mindegy. Szerintem 1 perc alatt kitölthető és még senki sem halt bele, vagyis fölösleges rajta ennyit rugóznunk.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 045
10 102
113
Én azt is simán el tudom képzelni, hogy az ilyen probálkozások netto kontraproduktívak. A fiatalok egy részénél ugyan mindegy mi a kötelező, úgysem olvas, vagy ha olvas, nem érti, viszont általában ha valamit tiltanak az irányba megnőhet az érdeklődés. A 'tiltott gyümölcs' hatás.
Van egy nyolcadikos lányom meg egy hatodikos fiam, meg jártam iskolába én is:
Az Aranyember nekem egy agyhalál volt, végigolvastam de kínszenvedés volt, az Egri csillagokat meg a Kőszívű ember fiait előbb olvastam mint kötelező lett volna, szeretem őket. A Kincskereső kisködmön meg a Légy jó mindhalálig máig tartó sokkélmény nekem. Az utóbbi a kislányom szerint a világ legrosszabb könyve.
A Tüskevár, Téli berek, Pál utcai fiuk, ezeket nagyon szerették akárcsak én, én a Fekete István regényeket a mai napig előveszem, részben persze a gyerekkori érzések kedvéért.
Szerintem a Jókai regényeket a mai gyerekek nem bírják, túl lassú nekik, nem kellene erőltetni csak középiskolában talán, a nők ábrázolását meg hagyjuk, hülyeség azon lovagolni, 1800-ban nem volt egyenjogúság, most meg van, még jó hogy másképpen viselkedtek a nők.
Mindenesetre nem betiltani akarta a könyveket, csak kivenni a kötelezők közül, ami nem ugyanaz.

(másif korumcsoportban azon megy a krákogás hogy csak hasznos dolgot tanítsunk a gyereknek, szóval nem mindegy tessék elsőtől a fémek ötvözését olvasni, angolul :) )
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 955
82 781
113
Állítólag az csak egy részleges lista. Jelen esetben meg az az érdekük, hogy mindenhova eljusson a kérdőív. Én csak egy pártot ismerek, amelyik minden lakásba becsengetett az ajánlócédulákért, és azzal kész is lett a komplett országos listájuk, márpedig ez a Momentum... :eek:

Ha megkérdezik az embereket, akkor az a baj, hogy miért csinálják ezt, hiszen nem véletlenül lettünk parlamentáris demokrácia. Ha nem kérdezik meg, akkor bezzeg Svájcban negyedévente szavaznak. Ha offline, akkor minek költenek ennyit, ha online, akkor meg azzal nem érnek el mindenkit... Mindegy. Szerintem 1 perc alatt kitölthető és még senki sem halt bele, vagyis fölösleges rajta ennyit rugóznunk.
Ráadásul úgyse nyitunk míg nincs megfelelő számú beoltott. :)
 
  • Szomorú
Reactions: formosa1

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Állítólag az csak egy részleges lista. Jelen esetben meg az az érdekük, hogy mindenhova eljusson a kérdőív. Én csak egy pártot ismerek, amelyik minden lakásba becsengetett az ajánlócédulákért, és azzal kész is lett a komplett országos listájuk, márpedig ez a Momentum... :eek:

Ha megkérdezik az embereket, akkor az a baj, hogy miért csinálják ezt, hiszen nem véletlenül lettünk parlamentáris demokrácia. Ha nem kérdezik meg, akkor bezzeg Svájcban negyedévente szavaznak. Ha offline, akkor minek költenek ennyit, ha online, akkor meg azzal nem érnek el mindenkit... Mindegy. Szerintem 1 perc alatt kitölthető és még senki sem halt bele, vagyis fölösleges rajta ennyit rugóznunk.

Mennyivel jobb lenne, ha mondjuk a pártok nem listáznák a lakosságot, ugye....
Abban nincs különbség, hogy a Momentum egyszerre állított össze listát, vagy a Fidesz 15 éven keresztül részletekben. Egyébként én kifejezetten kedvelem, amikor jönnek a különböző pártoktól, aztán csak mekegnek-makognak és elhúznak a fenébe. Amúgy meg a Momentum maximum annyit tud meg, hogy a saját szavazói hol vannak, a Fidesz és az MSZP konkrétan listázza a népet a legapróbb részletekre kihegyezve. Bár attól mentsen meg engem a jó isten, hogy egyszer is bevédjem a Momentumot, mert azok is elmehetnek a bús 3,14csába, ahonnan jöttek.

Nem az a baj, ha megkérdeznek, hanem az amikor hülyének néznek ;)
Amikor ilyen filléres(vagyis pontosabban nem filléres) trükkel akarnak hülyének nézni és aztán elmondják, hogy hát ők megkérdeztek.Ja, csak épp a vélemény van lesz*rva.
A lényeg az, hogy akkor lenne NEMZETI, ha a nemzet vissza is küldené.De nem teszi, mégis úgy csinálnak, mintha a NEMZET véleménye állna a papírokon, amit amúgy soha nem tudnunk meg, hogy a pártirodában töltöttek ki vagy tényleg valódi emberek véleménye (de mivel amúgy is egy szűk kisebbség küldi vissza minden alkalommal, így mindegy is, értékelhetetlen). Nem beszélve arról, hogy minden egyes esetben úgy adják elő, mintha az összes beérkezett íven ugyanazok a válaszok lennének, holott ez ugye statisztikailag kizárható. Bármelyik párt csinálhatna nemzeti konzultációt, ugyanolyan komolytalan lenne az egész.Az egyetlen nemzeti konzultációt 4 illetve 5 évente tartják. Egyébként a svájci modell se tökéletes, de ha már népszavazás: Itthon módszeresen törnek le minden népszavazási kezdeményezést, hogy semmiről ne lehessen népszavazni.Nem hagyja magát úgy megszopatni a Fidesz, mint anno hagyta Fletó. Amit leírtál az mondjuk azért értelmetlen, mert nem arról beszéltem, hogy mennyire érik el az embereket.Azt írtam, hogy rendszeresen vannak gondok a jó drágán legyártott, sz*r online felületekkel. Pont ugyanaz, mint anno a Kókáék vizit-automatája.

Ha meg már parlamentáris demokráciában élünk (LOL) akkor majd ne sírjanak, ha jövőre a moslékkoalíció nyeri meg a választást valamilyen véletlen folytán.Akkor aztán lehet majd törölni a szomorú szemeket, hogy ide vezet a hatalmi arrogancia, meg az amikor a választóval a kommunikáció egyszerű szemfényvesztésből áll. Utána úgy járunk, mint a republikánusok (értsd: a szavazóik) az USA-ban.

De ha már konzultáció: Olyan debil kérdéseket tesznek fel benne most is, hogy az valami elképesztő. Az újranyitásól nem az embereknek kell dönteniük, hanem SZAKEMBEREKNEK. Adott egy helyzet, ahol egyedül a szakértők javasolhatnak és úgy csinálnak, mintha az átlagember beleszólhatna abba, hogy mi lesz.Tehát teljesen felesleges a konzultáció jelen esetben, hiszen a döntést nem az embereknek kell meghozniuk. Ennyi erővel kérdezhetnék azt is, hogy "Szeretné-e megnyerni az 5-ös lottót?" Igen, nem, talán.
Ez is az 1 biteseknek van feltéve. Elég lett volna ennyit kérdezni: "Ha nem lesz járvány kinyissunk-e?" Merthogy erről van szó. Csak ebben a kérdésben az átlagember nem kompetens.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
Egyetlen valós, reális véleménynyilvánítási lehetőség a választás. Ha jól csinálták, talán nyernek, ha rosszul, biztosan veszítenek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 032
2 484
113
na, ennél a cikknél egy netezni tudó kisiskolás is jobbat ír...
Láttam egy képet a neten a különböző országok védelmi képességeinek rangsoráról. Szerintem azt öntötte írásos formába ez a cikk, mert többször utal rá. Érdekesség, hogy a pártállás szerinti médiumok hogyan tálalják. Kb. a baloldal szerint "az 55-ik helyen állunk, minek annyit költeni honvédelemre", a jobboldal szerint pedig "Románia és Ukrajna jócskán megelőz minket, le vagyunk maradva".
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 997
32 349
113
Ha már elharapódott itt a belpolbűnözés, az ellenzék előválasztásokat akar rendezni, ezek ugyan mennyire lesznek hitelesek? Mi akadályozza meg a kormányoldalt, hogy ne regisztráljanak tömegesen és szavazzanak valami komolytalan jelöltre? Én pl. simán regisztrálnék az előválasztáson és leszavaznék Jakab Péter miniszterelnökjelöltségére meg a leggázabb helyi képviselőjelöltre (ha tényleg előválasztáson akarják eldönteni, hogy ki legyen), csak hogy bosszantsam őket.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
De ha már konzultáció:
Nagyjából annyi a lényeg, hogy egyszerre nyissanak, vagy esetleg vagyunk olyan nagylelkűek, hogy nem szívatjuk tovább azokat, akik már átestek a betegségen vagy oltást kaptak. Nem tudnám megmondani, hogy politikusként mi a helyes válasz, mert mindenképp csak magára haragítaná a szavazókat. Szerintem okosabb dolog ezt a döntést az emberekre bízni, mert így legalább nem lehet utólag belekötni. :)
Ez is az 1 biteseknek van feltéve.
97 az átlag IQ itthon. Ezzel nem lehet mit csinálni, csak tudomásul venni.


Az állatvédelemmel foglalkozó konzultációban viszont találtam egy érdekes kérdést. A szilveszteri tűzijátékra kérdeznek rá. Hiába vagyok nagy barátja a kuttyoknak, mégis azt mondom, hogy azért azt betiltani már túlzás lenne. Ennyi törődés minden kutyatulajdonostól elvárható. Kíváncsi vagyok, mit gondolnak erről az emberek.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo