Sz-75 Dvina / S-75 Dvina / SA-2 Guidline (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 033
24 590
113
20DSzU rakéták Zil-157 TZM nyerges vontatókon
index.php
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
????
Oda tekersz, ahova jól esik. Tudom, mert kipróbáltam. Még a visszaszámálást is meg tudod nézni...
Ahh látom tényleg, csak a seek bar full piros, mint az élőseknél, a tanult tehetetlenség, azt hittem nem lehet belekeresni, mert full piros a csík, és nem jelzi hol áll a videóban....
update közben lement a premier, most már rendesen jelenik meg.
 
M

molnibalage

Guest
Úúúúde nagyon vártam már.

Köszönet érte.
Ha már szóba került a várakozás.
Én nagyon szeretném az egész szovjet sorozatot a már megszokott (?) narráció hanggal felvenni.
De...
Ha a közönség számára a tempó a fontosabb, akkor a közösség mit szólna ahhoz, ha én narrálnám a sorozat egyes részeit?
Akkor sanszosan gyorsabb lenne, csak lehet, hogy sokak számára ez elvenné (?) a koherens kinézetet.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Ha már szóba került a várakozás.
Én nagyon szeretném az egész szovjet sorozatot a már megszokott (?) narráció hanggal felvenni.
De...
Ha a közönség számára a tempó a fontosabb, akkor a közösség mit szólna ahhoz, ha én narrálnám a sorozat egyes részeit?
Akkor sanszosan gyorsabb lenne, csak lehet, hogy sokak számára ez elvenné (?) a koherens kinézetet.
Vágd meg a beszédtempódhoz és amit nem muszáj mutatni, azt érintsd szövegben, így a koherencia is rendben lesz?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Ha már szóba került a várakozás.
Én nagyon szeretném az egész szovjet sorozatot a már megszokott (?) narráció hanggal felvenni.
De...
Ha a közönség számára a tempó a fontosabb, akkor a közösség mit szólna ahhoz, ha én narrálnám a sorozat egyes részeit?
Akkor sanszosan gyorsabb lenne, csak lehet, hogy sokak számára ez elvenné (?) a koherens kinézetet.
Már debütáltál,és nem volt rossz.Részemről igy is jó,meg úgy is jó.
 
M

molnibalage

Guest
Már debütáltál,és nem volt rossz.Részemről igy is jó,meg úgy is jó.
Igen, csak szándékosan nem az Dvina videó alatt.
A következő videó hanganyagát elvileg már holnap veszem, az sem szovjet SAM lesz és a következő sem ahogy a dolgok állnak.
Meg az A-10-es angol változatát is meg kéne csinálni.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Igen, csak szándékosan nem az Dvina videó alatt.
A következő videó hanganyagát elvileg már holnap veszem, az sem szovjet SAM lesz és a következő sem ahogy a dolgok állnak.
Meg az A-10-es angol változatát is meg kéne csinálni.
Hát az én angol szókészletem kb 10szóra terjed ki,és abbol kettőnek számolom a bay-bayt......
Az tény,hogy Hegyi úr hangja,hanghordozása igazi narrátornak való. orgánum.
Részemről kivárom igy is,meg úgy is.
Különben a hétem,ha van nálam valami légvédelmi eszköz,hát bevetem.Egész héten ugyanazt a nyamvadt kört csináltam,és Tillburgnál aludtam.A hollandoknak van ott egy helibázisuk,és képesek folyton repkedni.Apachnak lágy dobpergésszerű hangja van,attol lehet aludni.De a Chinook flukta-fluktája folyton felébresztett.És nem csak engem.A poén,hogy szerdán egy orosz soför parkolt mellettem,aki Igla irányzó volt a seregben.Nyavajgott is,hogyha itt lenne a raketta,többet nem zavarná az alvást ruaki amcsi repülővagon....