[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 911
91 533
113
Érdekes,hogy a CEU esetében ugyanezek az érvek nem merültek fel-pedig az még magyar adófizetói pénzbe se került.....
Ja,és nem gyűlöljük Kinát,sem a kinai kultúrát.A diktarúrát viszont nem komáljuk,se a kinait,se a magyart.A seggnyalástol meg kissé undorodunk....Kinek nem inge,ne vegye magára.(bár itt sokakra ránőtt ez az ing-nyelvükön van Kádár,Orbán ize egyaránt...)
De a CEU egy kamuegyetem. Nincs amerikai egyeteme, csak egy diplomagyár. Lszi ne hasonlitsuk egy top egyetemhez.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 911
91 533
113
te kínai autóval jársz?
A kínai autógyárak elsősorban még az egy milliárdos belföldi piacra gyártanak. De hamarosan sajnis fordul a kocka. Ebben az EU öntökönszúró elektromis autózásra kényszerítő szabályai dokat segítenek.

Lehet az első lépcső az elektromos motorok lesznek. Ez nagyon elterjedt Kínában. A hatótávot úgy növelik, hogy lekapcsolják a fényszórót. Elég fasza amikor éjjel hangtalan, kivilágítatlan motorok cikáznak a városban.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 731
3 842
113
Nem a francokat nem. Még 2005 környékén volt a Technopolis projekt, semmi nem lett belőle. Jött táncoslábú és elhalasztotta, aztán bölcs és magas vezérünk törölte.
A lézerprojektet végül kb saját pénzből építette fel szeged.
Öntjük a pénzt a budapesti kutatóközpontokba, közben az SZBK az ahol valamit el is érnek, de itt pesten azt se tudjátok mi az.
És erre most 600 mrd ftot ölünk a budapesti diákvárosba, mert annyira kurvára fontos a vízfej továbbfújása. De mindehez még egy mocskos kommunista diktatúra propagandaegyetemét is sikerül felépíteni kínának...
Nem kicsit vagy elfogult Szeged felé,ami nem baj, de ne akarj hamisan érvelni a lézerprojekt el. Innét kezdve a többi rész is hiteltelen. Egyébként nem vagyok még csak Pest megyével határos megyében sem.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 276
31 404
113
De a CEU egy kamuegyetem. Nincs amerikai egyeteme, csak egy diplomagyár. Lszi ne hasonlitsuk egy top egyetemhez.
Mondja ezt az agitprop.Meg mert volt gender szaka is,ezért genderegyetem (különben halvány lila gőzöm sincs,mi a fene az a gender elmélet-de nem is nagyon érdekel).Viszont a világban elismert egyetem.Sokadszorra,Bécs örül neki,hogy Bp idióta módon elkergedte.
És nem került a magyar adófizetőknek egy qrva fillérjébe se.
Amerikai anyaegyetemre meg csak azért lett szükség,mert az orbáni "törvénygyár" szükségessé tette.Eredetileg az egy önálló alapitványi egyetem.
Ez a kinai viszont dekralártan egy kommunista államdiktatúra elitegyeteme.Oké,Orbán nosztalgiázik....És velünk,adófizetőkkel fizetteti meg.A kinai érdeket.EZ hazaárulás.Pont.
Éshogy teljes legyen az ismétlés.Semmi kifogásom a kinai egyetem ellen-ha a kinaiak fizetik.Amig betartja Mo törvényeit (na,mondjuk a narancsbanda törvényit el kell törölni,az igaz,mert nem Mo törvényei,csak egy bolsevik diktatúráé.Igen,a Fidesz egy bolsevik diktatúrapárt.)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem kicsit vagy elfogult Szeged felé,ami nem baj, de ne akarj hamisan érvelni a lézerprojekt el. Innét kezdve a többi rész is hiteltelen. Egyébként nem vagyok még csak Pest megyével határos megyében sem.
A technopolis pont Debrecen lett volna ;)
De nem baj, igazad van, szükséges a vízfej tovább hízlalása.
Javaslom a sok bunkó vidéki lelövését.
Amúgy itt a covid
SZTEs szakértőket szólaltatnak meg
DE és PTE ahol a gyógyszereket fejlesztik.
Eközben az ELTE?
Az sehol sincs.
A SOTE és a BME persze megint más történet, azok ugyanúgy mostohagyermekei ennek a kormánynak.
De ennyi bőven elég is lenne Pestre. A volt Kandót már le kellene vinni vidékre.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 911
91 533
113
Mondja ezt az agitprop.Meg mert volt gender szaka is,ezért genderegyetem (különben halvány lila gőzöm sincs,mi a fene az a gender elmélet-de nem is nagyon érdekel).Viszont a világban elismert egyetem.Sokadszorra,Bécs örül neki,hogy Bp idióta módon elkergedte.
És nem került a magyar adófizetőknek egy qrva fillérjébe se.
Amerikai anyaegyetemre meg csak azért lett szükség,mert az orbáni "törvénygyár" szükségessé tette.Eredetileg az egy önálló alapitványi egyetem.
Ez a kinai viszont dekralártan egy kommunista államdiktatúra elitegyeteme.Oké,Orbán nosztalgiázik....És velünk,adófizetőkkel fizetteti meg.A kinai érdeket.EZ hazaárulás.Pont.
Éshogy teljes legyen az ismétlés.Semmi kifogásom a kinai egyetem ellen-ha a kinaiak fizetik.Amig betartja Mo törvényeit (na,mondjuk a narancsbanda törvényit el kell törölni,az igaz,mert nem Mo törvényei,csak egy bolsevik diktatúráé.Igen,a Fidesz egy bolsevik diktatúrapárt.)
Milyen gazdasági haszna van a CEU egyetemnek és diplomáknak??
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 276
31 404
113
Milyen gazdasági haszna van a CEU egyetemnek és diplomáknak??
Ugyanaz,mint a kinai egyetemnek.CEUn egy halom szak volt,köztük közgáz is.Elsősorban különben nem magyar hallgatói voltak,akik viszont ugyanúgy pénzt költöttek itt,és humánkapcsolatokat épitettek.
Bocs,de amit csinálsz,az már agitpropos szerecsenmosdatás.Ez bármilyen mércével mérve hazaárulás.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 731
3 842
113
A technopolis pont Debrecen lett volna ;)
De nem baj, igazad van, szükséges a vízfej tovább hízlalása.
Javaslom a sok bunkó vidéki lelövését.
Amúgy itt a covid
SZTEs szakértőket szólaltatnak meg
DE és PTE ahol a gyógyszereket fejlesztik.
Eközben az ELTE?
Az sehol sincs.
A SOTE és a BME persze megint más történet, azok ugyanúgy mostohagyermekei ennek a kormánynak.
De ennyi bőven elég is lenne Pestre. A volt Kandót már le kellene vinni vidékre.
Debrecennek a BKV gyár is feladja a leckét honnét vesz majd képzett munkaerőt, plusz kiszolgàló háttér embereket. A vidéki bunkók lelövését meg nem támogatom mivel magam is az volnék. A többivel egyetértek.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 911
91 533
113
Milyen gazdasági haszna van egy kínai diplomának?
Ez majd eldől, ha felépül és megkezdődik az oktatás.

De nézzük a hazai egyetemeket, akik a nagyvállalatokkal együttműködve, kopizva a német egyetemi képzést, alakították át a szakjaikat a hazai ipar számára. Biztositva lett a képzett utánpótlás a cégeknek, sőt specifikus tárgyakat a cégek is oktatnak az egyetemen. A diákok ösztöndíjra pályázhatnak, kiírnak különböző kreativitásra ösztönző fejlesztési pályázatokat, versenyeket.

Ezt várom a kinaitól is, hogy emellé a német - magyar rendszer mellé behoz egy keleti színfoltot.
Illetve rengeteg kapcsolati tőkét lehet igy hosszú távon az ország számára szerezni. Pont Kínától egy csúcsra törő világhatalomtól. Anno a kommunizmusban az itt tanuló ázsiai és afrikai ösztönfíjasok, később hazamenve, otthon pozit szerezve elsősegítették az üzleti kapcsolatokat. Itt a pláne, hogy a a világ legfintosabb gazdasági orszagával epithetjük ki és nem Kambodzsával.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 911
91 533
113
Ugyanaz,mint a kinai egyetemnek.CEUn egy halom szak volt,köztük közgáz is.Elsősorban különben nem magyar hallgatói voltak,akik viszont ugyanúgy pénzt költöttek itt,és humánkapcsolatokat épitettek.
Bocs,de amit csinálsz,az már agitpropos szerecsenmosdatás.Ez bármilyen mércével mérve hazaárulás.
Oké, hagyjuk!!!
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima and Negan

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 480
24 075
113
Milyen gazdasági haszna van egy kínai diplomának?
Ha nemzetközileg elfogadott, akkor pont annyit ér majd, mintha a BME-s diploval ment volna ki valaki németbe dolgozni, vagy Bécsből vagy bárhonnan jött volna ide, eddig a nagyok közül csak amerika buziskodik az amerikán kivülről szerzett diplomákkal.


Kandót miért akarod levinni vidékre? Mindig is a BME volt villany szempontjából az elméleti és a Kandó a gyakorlati... elmű, émász, máv, paks, az összes hr-es akikkel beszéltem állásbörzén vagy más ügyben felmerült mind tudatában vannak ennek...
Kérdezz meg egy bme vik-es hallgatót, hogy mennyi náluk az elmélet és milyenek a laborok? Azt sem fogja elsőre érteni, hogy mi az a labor...
Tudod azok akik nem magolósok és 1-2 félév után megbánják a bme-t, azok a Kandóra jelentkeznek át.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 276
31 404
113
Ez majd eldől, ha felépül és megkezdődik az oktatás.

De nézzük a hazai egyetemeket, akik a nagyvállalatokkal együttműködve, kopizva a német egyetemi képzést, alakították át a szakjaikat a hazai ipar számára. Biztositva lett a képzett utánpótlás a cégeknek, sőt specifikus tárgyakat a cégek is oktatnak az egyetemen. A diákok ösztöndíjra pályázhatnak, kiírnak különböző kreativitásra ösztönző fejlesztési pályázatokat, versenyeket.

Ezt várom a kinaitól is, hogy emellé a német - magyar rendszer mellé behoz egy keleti színfoltot.
Illetve rengeteg kapcsolati tőkét lehet igy hosszú távon az ország számára szerezni. Pont Kínától egy csúcsra törő világhatalomtól. Anno a kommunizmusban az itt tanuló ázsiai és afrikai ösztönfíjasok, később hazamenve, otthon pozit szerezve elsősegítették az üzleti kapcsolatokat. Itt a pláne, hogy a a világ legfintosabb gazdasági orszagával epithetjük ki és nem Kambodzsával.
Ugyanezt nyújtotta a CEU is-de Soros pénzéböl.
Ne legyenek illúzióid,ez a kinai egyetem nem magyar érdeket szolgál,hanem kinait (CEU sem kifejezetten magyar érdekeket szolgált,a járulékos haszon jutott belőle nekünk).
Máshol már irtam erről.Kinának ugyanannyi esélye van rá,hogy 30 év mulva a világ vezető hatalma legyen,mint arra,hogy egy polgárháborúban totállisan szétesett,ipari hulladékoktol megmérgezett országroncs legyen.
És én biz nem vennék rá mérget,hogy a második cenárió nem lesz valóság.....
A két szélsőség között meg ott van a szürke 50 árnyalata.
 
W

Wilson

Guest
A beruházás adó és járulék tartalma meg azonnal visszatesz majdnem ugyanennyit abba a minden magyar zsebbe. (A jövedelem centralizációs arány névre hallgató, költségvetési bevételek / GDP mutatónk 44 %.) Az egyetem és a diákváros építési költségeinek minimális hányada import. A túlnyomó része magyar GDP és magyar adó- és járulékalap. Azaz még az említett 44 %-nál is több hazai költségvetési bevételt generál pusztán a beruházás.

Majd ezt követően az egyetemen és a diákvárosban megtermelt GDP folyamatosan pakol abba a minden magyar zsebbe bevételt. Akik itt tanulnak, itt is költenek. Meg azok is, akik itt tanítanak, illetve az egyetemen, diákvárosban dolgoznak. És még sokaknak fog munkát adni, akik ráépülnek, kiszolgálják.
Már a rómaiaknál is komplett városok épültek a légiótáborok köré és ez ma sincs másként. Többen fognak ott dolgozni és tanulni és ezáltal többen fognak költeni, mint a legnagyobb magyar ipari beruházások bármelyikében. Csak ez nem ipari beruházás, hanem szolgáltatási.
A külföldi diákok ide csábítása pedig ugyanúgy jövedelmező az ország számára, mint a turizmus.
Ha egy szálloda építésnél nem probléma, hogy hitelből történik, akkor az egyetem és diákváros esetében miért gond? Ha a szállodát eltartják a belföldi és külföldi vendégek és ebből visszafizeti a hitelt, akkor miért probléma, hogy az egyetemet és a diákvárost szintén eltartják a belföldi és külföldi diákok és ebből kitermeli a hitelt?
Ráadásul a belföldi diákok esetleg talán még egy jól használható, értelmes, keresett szakon szerzett és nemzetközileg is elismert diplomát is kapnak, nem pedig gender- és büfé szakosat.

Kicsit egyoldalú egy beruházást úgy szemlélni, hogy csak a kiadásokat nézzük, a bevételeket viszont figyelmen kívül hagyjuk. Ezen logika alapján semmit sem szabadna építeni, mert pénzbe kerül.
Nulla rálátással a mögöttes költségvetési megtérülési számításokra és az egyetem pénzügyi tervére, csalhatatlanul tudni vélik egyesek, hogy ez nekünk milyen rossz lesz.
Persze vannak, akik azt érzik sikernek, ha meg tudnak fúrni valamit.

Ez a válasz elsősorban nem neked szól, hanem a Wilson, Redreg, Rferi66, Negan féle csapatnak, akik azonnal fikázni igyekeznek, ha valami épül Magyarországon és részben zsigeri Kína gyűlöletet nyomnak. Kinek melyik inge, azt vegye magára!
"Ez a válasz elsősorban nem neked szól, hanem a Wilson, Redreg, Rferi66, Negan féle csapatnak, akik azonnal fikázni igyekeznek, ha valami épül Magyarországon és részben zsigeri Kína gyűlöletet nyomnak. Kinek melyik inge, azt vegye magára!"

Ha már így megszólítottál.másold már be ide nekem légy szíves azokat a kommentjeimet amelyekben én azonnal és sorozatosan fikázni kezdem a Magyarországon épüló "dolgokat".És ha már te megemlítetted ezt a részbeni zsigeri Kína gyűlöletet azt is tegyük már hozzá,hogy te viszont a Kína "kedvelők" táborához , tartozol amivel nincs is semmi probléma ez a szíved joga,viszont ha már megemlítetted a "zsigeri Kína gyűlöletet" mint motiváló tényezőt akkor a tisztánlátás kedvéért ezt is meg kell említeni.

Visszatérve a beruházásra a magyar állam több száz milliárd forintos kínai hitelt (450 milliárd forint) fog felvenni a kínai egyetem megépítésére ehhez még hozzá tesz 100 milliárd forintot és még a területet is ingyen bocsájtja a projekt rendelkezésére.Ez így kapásból 550 milliárd forint ennyiből építünk Kínának egyetemet,hát nekem ez így elsőre nem tűnik annyira szimpatikus beruházásnak.De rakjuk félre az egyéni szimpátiámat és nézzük a számokat amit felvázoltál ez elsőre akár bizalomgerjesztőnek is tűnhet,csak hogy semmilyen garancia nincs arra,hogy az építési költségek csak minimális hányada lesz import,sőt a Direkt36 cikkében említett minisztériumi előterjesztés pont ennek az ellenkezőjét állítja,tehát erre az építési költségeknek csak a minimális hányada lesz import dologra abszolút nem szabad mérget venni,annál is inkább mivel a Kínaiak az Az Út és Övezet programjukat részben azért találták ki,hogy a fölösleges építőipari kapacitásokat lekössék.És én nem tartom valószínűleg,hogy pont ennél a projektnél fognak ettől eltérni.

Abban kétségkívül igazad van,hogy akik itt fognak tanulni azok kétségtelenül fognak költeni és akik ott dolgoznak azok is,csak hogy ennek a létesítménynek a fenntartása sem két forintba kerül egyáltalán nem lehet tudni,hogy ki fogja állni a számlát,de még abban az esetben is ha azt feltételezzük,hogy a fenntartási költségek nagy részét vagy az egészét a kínai állam állja (amiben én nem hiszek) abban mindenki biztos lehet,hogy Kína elfogja várni,hogy az egyetem olyan bevételt produkáljon,hogy a mérleg minimum nullszaldós de sokkal inkább pozitív legyen.Persze reménykedjünk abban,hogy majd megtudjuk a szerződés részleteit és nem fogják egyből titkosítani,mint ahogy azt a Belgrád-Budapest vasútvonal esetében tették.
A szállodás hasonlatod ott sántít,hogy ott a felépítendő hotel tulajdonosa fizeti a szálloda felépítését és nem az az állam amelynek a területén a szálloda felépül.

Az meg,hogy a belföldi diákok csak ezen az egyetemen kaphatnak csak nemzetközileg elismert diplomát pedig egyszerűen nem igaz,ahogy az sem,hogy ezen a nagyszerű egyetemen kívül a belföldi diákok Magyarországon csak gender és büfé szakon szerezhetnek csak diplomát.

Ami még számomra érdekes az az,hogy egyedül csak Budapest látta meg ezt a nagyszerű lehetőséget,érdekes módon egyetlen EU-s tagállam sem kapkodott ezért a lehetőségért.

.Mivel azt te sem említetted meg,hogy miért is éri meg Kínának,hogy Magyarországra hozza a Fundan Egyetemet ezért szerintem erre is érdemes kitérni.

Egyrészt azért mert ezzel bekerülnek az EU-n belülre és itt (a jelenlegi kormányzat mellett) nem kell attól tartaniuk,hogy kiteszik őket ha feszültebbé válik a viszony Kína és Nyugat között,ráadásul Budapesten nem kell versenyezniük egy Sorbonne-nal vagy a mondjuk a Heidelbergi Egyetemmel egy szinten lévő felsőoktatási intézménnyel,arról nem is beszélve,hogy így sokkal könnyebben tudja elérni az európai diákokat.

Egyszóval én sokkal több kérdőjelet látok a beruházás körül mint előnyt, és én változatlanul azon az állásponton vagyok,hogyha Kína egy egyetemet akar Magyarországra hozni akkor tárt karokkal várjuk ,de csak ha azt a saját pénzéből építi fel,nem a magyar adófizetők pénzéből kell finanszírozni a kínai felsőoktatás külföldi terjeszkedését.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 400
120 691
113
Ugyanezt nyújtotta a CEU is-de Soros pénzéböl.
Ne legyenek illúzióid,ez a kinai egyetem nem magyar érdeket szolgál,hanem kinait (CEU sem kifejezetten magyar érdekeket szolgált,a járulékos haszon jutott belőle nekünk).
Biztos olyan jó, hogy egy olyan oktatási intézmény ahol jelenleg kb az egyik legelvetemültebb neokon/globalista ideológiai irányvonalak mentén oktat, kőkeményen beletéve azt a nem társadalomtudományi szakokba is?

Úgy gondolom, hogy ezeket hazai viszonyoktól függetlenül azért te sem komálod túlzottan, szóval a CEU az sok minden csak nem egy olyan intézmény ami jó hatással van az európai társadalom további fejlődésére.
 
W

Wilson

Guest
Ez majd eldől, ha felépül és megkezdődik az oktatás.

De nézzük a hazai egyetemeket, akik a nagyvállalatokkal együttműködve, kopizva a német egyetemi képzést, alakították át a szakjaikat a hazai ipar számára. Biztositva lett a képzett utánpótlás a cégeknek, sőt specifikus tárgyakat a cégek is oktatnak az egyetemen. A diákok ösztöndíjra pályázhatnak, kiírnak különböző kreativitásra ösztönző fejlesztési pályázatokat, versenyeket.

Ezt várom a kinaitól is, hogy emellé a német - magyar rendszer mellé behoz egy keleti színfoltot.
Illetve rengeteg kapcsolati tőkét lehet igy hosszú távon az ország számára szerezni. Pont Kínától egy csúcsra törő világhatalomtól. Anno a kommunizmusban az itt tanuló ázsiai és afrikai ösztönfíjasok, később hazamenve, otthon pozit szerezve elsősegítették az üzleti kapcsolatokat. Itt a pláne, hogy a a világ legfintosabb gazdasági orszagával epithetjük ki és nem Kambodzsával.
Én vettem a fáradtságot és megnéztem milyen képzésekben is hasít ez a kínai egyetem az az igazság,hogy a közgazdaság-tudománytól a nemzetközi tanulmányokig nyújt képzéseket pont ugyanazokban amelyekben a jelenleg legversenyképesebb egyetemeink a Corvinus v az ELTE, tehát egyértelműen konkurenciát fog jelenteni a kínai egyetem ezeknek a magyar egyetemeknek,arról nem is beszélve,hogy a kínai egyetem hatalmas költségvetése átrendezheti a magyar oktatók piacát is,hiszen ők tudják majd megengedni maguknak a neves külföldi oktatók meghívását és a jó nevű magyar oktatókat is könnyen átcsábíthatják magasabb fizetést kínálva nekik.Úgy,hogy ebből az aspektuskból is érdemes nézni a dolgokat.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: OhioNurse and Negan