T
Törölt tag 4082
Guest
Igen...???
85% EU + 15% magyar állami pénzből épült.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Igen...???
85% EU + 15% magyar állami pénzből épült.
Azt vágod, hogy ez kicsit más szitu. Nem szomszédos állam az érintett.Hasonló indokok alapján telepítette be az erdélyi magyar arisztokrácia az oláhokat.
De a CEU egy kamuegyetem. Nincs amerikai egyeteme, csak egy diplomagyár. Lszi ne hasonlitsuk egy top egyetemhez.Érdekes,hogy a CEU esetében ugyanezek az érvek nem merültek fel-pedig az még magyar adófizetói pénzbe se került.....
Ja,és nem gyűlöljük Kinát,sem a kinai kultúrát.A diktarúrát viszont nem komáljuk,se a kinait,se a magyart.A seggnyalástol meg kissé undorodunk....Kinek nem inge,ne vegye magára.(bár itt sokakra ránőtt ez az ing-nyelvükön van Kádár,Orbán ize egyaránt...)
A kínai autógyárak elsősorban még az egy milliárdos belföldi piacra gyártanak. De hamarosan sajnis fordul a kocka. Ebben az EU öntökönszúró elektromis autózásra kényszerítő szabályai dokat segítenek.te kínai autóval jársz?
Nem kicsit vagy elfogult Szeged felé,ami nem baj, de ne akarj hamisan érvelni a lézerprojekt el. Innét kezdve a többi rész is hiteltelen. Egyébként nem vagyok még csak Pest megyével határos megyében sem.Nem a francokat nem. Még 2005 környékén volt a Technopolis projekt, semmi nem lett belőle. Jött táncoslábú és elhalasztotta, aztán bölcs és magas vezérünk törölte.
A lézerprojektet végül kb saját pénzből építette fel szeged.
Öntjük a pénzt a budapesti kutatóközpontokba, közben az SZBK az ahol valamit el is érnek, de itt pesten azt se tudjátok mi az.
És erre most 600 mrd ftot ölünk a budapesti diákvárosba, mert annyira kurvára fontos a vízfej továbbfújása. De mindehez még egy mocskos kommunista diktatúra propagandaegyetemét is sikerül felépíteni kínának...
Mondja ezt az agitprop.Meg mert volt gender szaka is,ezért genderegyetem (különben halvány lila gőzöm sincs,mi a fene az a gender elmélet-de nem is nagyon érdekel).Viszont a világban elismert egyetem.Sokadszorra,Bécs örül neki,hogy Bp idióta módon elkergedte.De a CEU egy kamuegyetem. Nincs amerikai egyeteme, csak egy diplomagyár. Lszi ne hasonlitsuk egy top egyetemhez.
A technopolis pont Debrecen lett volnaNem kicsit vagy elfogult Szeged felé,ami nem baj, de ne akarj hamisan érvelni a lézerprojekt el. Innét kezdve a többi rész is hiteltelen. Egyébként nem vagyok még csak Pest megyével határos megyében sem.
Milyen gazdasági haszna van a CEU egyetemnek és diplomáknak??Mondja ezt az agitprop.Meg mert volt gender szaka is,ezért genderegyetem (különben halvány lila gőzöm sincs,mi a fene az a gender elmélet-de nem is nagyon érdekel).Viszont a világban elismert egyetem.Sokadszorra,Bécs örül neki,hogy Bp idióta módon elkergedte.
És nem került a magyar adófizetőknek egy qrva fillérjébe se.
Amerikai anyaegyetemre meg csak azért lett szükség,mert az orbáni "törvénygyár" szükségessé tette.Eredetileg az egy önálló alapitványi egyetem.
Ez a kinai viszont dekralártan egy kommunista államdiktatúra elitegyeteme.Oké,Orbán nosztalgiázik....És velünk,adófizetőkkel fizetteti meg.A kinai érdeket.EZ hazaárulás.Pont.
Éshogy teljes legyen az ismétlés.Semmi kifogásom a kinai egyetem ellen-ha a kinaiak fizetik.Amig betartja Mo törvényeit (na,mondjuk a narancsbanda törvényit el kell törölni,az igaz,mert nem Mo törvényei,csak egy bolsevik diktatúráé.Igen,a Fidesz egy bolsevik diktatúrapárt.)
Milyen gazdasági haszna van egy kínai diplomának?Milyen gazdasági haszna van a CEU egyetemnek és diplomáknak??
Ugyanaz,mint a kinai egyetemnek.CEUn egy halom szak volt,köztük közgáz is.Elsősorban különben nem magyar hallgatói voltak,akik viszont ugyanúgy pénzt költöttek itt,és humánkapcsolatokat épitettek.Milyen gazdasági haszna van a CEU egyetemnek és diplomáknak??
Debrecennek a BKV gyár is feladja a leckét honnét vesz majd képzett munkaerőt, plusz kiszolgàló háttér embereket. A vidéki bunkók lelövését meg nem támogatom mivel magam is az volnék. A többivel egyetértek.A technopolis pont Debrecen lett volna
De nem baj, igazad van, szükséges a vízfej tovább hízlalása.
Javaslom a sok bunkó vidéki lelövését.
Amúgy itt a covid
SZTEs szakértőket szólaltatnak meg
DE és PTE ahol a gyógyszereket fejlesztik.
Eközben az ELTE?
Az sehol sincs.
A SOTE és a BME persze megint más történet, azok ugyanúgy mostohagyermekei ennek a kormánynak.
De ennyi bőven elég is lenne Pestre. A volt Kandót már le kellene vinni vidékre.
A lehető legnagyobb jelenleg. A legsúlyosabb problémánk, hogy nincs kínaiul beszélő, a kínai világot értő szakembergárdánk, miközben már ők a világgazdaság két központjából az egyik.Milyen gazdasági haszna van egy kínai diplomának?
Ez majd eldől, ha felépül és megkezdődik az oktatás.Milyen gazdasági haszna van egy kínai diplomának?
Oké, hagyjuk!!!Ugyanaz,mint a kinai egyetemnek.CEUn egy halom szak volt,köztük közgáz is.Elsősorban különben nem magyar hallgatói voltak,akik viszont ugyanúgy pénzt költöttek itt,és humánkapcsolatokat épitettek.
Bocs,de amit csinálsz,az már agitpropos szerecsenmosdatás.Ez bármilyen mércével mérve hazaárulás.
Ha nemzetközileg elfogadott, akkor pont annyit ér majd, mintha a BME-s diploval ment volna ki valaki németbe dolgozni, vagy Bécsből vagy bárhonnan jött volna ide, eddig a nagyok közül csak amerika buziskodik az amerikán kivülről szerzett diplomákkal.Milyen gazdasági haszna van egy kínai diplomának?
Ugyanezt nyújtotta a CEU is-de Soros pénzéböl.Ez majd eldől, ha felépül és megkezdődik az oktatás.
De nézzük a hazai egyetemeket, akik a nagyvállalatokkal együttműködve, kopizva a német egyetemi képzést, alakították át a szakjaikat a hazai ipar számára. Biztositva lett a képzett utánpótlás a cégeknek, sőt specifikus tárgyakat a cégek is oktatnak az egyetemen. A diákok ösztöndíjra pályázhatnak, kiírnak különböző kreativitásra ösztönző fejlesztési pályázatokat, versenyeket.
Ezt várom a kinaitól is, hogy emellé a német - magyar rendszer mellé behoz egy keleti színfoltot.
Illetve rengeteg kapcsolati tőkét lehet igy hosszú távon az ország számára szerezni. Pont Kínától egy csúcsra törő világhatalomtól. Anno a kommunizmusban az itt tanuló ázsiai és afrikai ösztönfíjasok, később hazamenve, otthon pozit szerezve elsősegítették az üzleti kapcsolatokat. Itt a pláne, hogy a a világ legfintosabb gazdasági orszagával epithetjük ki és nem Kambodzsával.
Tisztességesen küzdöttél, de lássuk be, esélyed sem volt.Oké, hagyjuk!!!
"Ez a válasz elsősorban nem neked szól, hanem a Wilson, Redreg, Rferi66, Negan féle csapatnak, akik azonnal fikázni igyekeznek, ha valami épül Magyarországon és részben zsigeri Kína gyűlöletet nyomnak. Kinek melyik inge, azt vegye magára!"A beruházás adó és járulék tartalma meg azonnal visszatesz majdnem ugyanennyit abba a minden magyar zsebbe. (A jövedelem centralizációs arány névre hallgató, költségvetési bevételek / GDP mutatónk 44 %.) Az egyetem és a diákváros építési költségeinek minimális hányada import. A túlnyomó része magyar GDP és magyar adó- és járulékalap. Azaz még az említett 44 %-nál is több hazai költségvetési bevételt generál pusztán a beruházás.
Majd ezt követően az egyetemen és a diákvárosban megtermelt GDP folyamatosan pakol abba a minden magyar zsebbe bevételt. Akik itt tanulnak, itt is költenek. Meg azok is, akik itt tanítanak, illetve az egyetemen, diákvárosban dolgoznak. És még sokaknak fog munkát adni, akik ráépülnek, kiszolgálják.
Már a rómaiaknál is komplett városok épültek a légiótáborok köré és ez ma sincs másként. Többen fognak ott dolgozni és tanulni és ezáltal többen fognak költeni, mint a legnagyobb magyar ipari beruházások bármelyikében. Csak ez nem ipari beruházás, hanem szolgáltatási.
A külföldi diákok ide csábítása pedig ugyanúgy jövedelmező az ország számára, mint a turizmus.
Ha egy szálloda építésnél nem probléma, hogy hitelből történik, akkor az egyetem és diákváros esetében miért gond? Ha a szállodát eltartják a belföldi és külföldi vendégek és ebből visszafizeti a hitelt, akkor miért probléma, hogy az egyetemet és a diákvárost szintén eltartják a belföldi és külföldi diákok és ebből kitermeli a hitelt?
Ráadásul a belföldi diákok esetleg talán még egy jól használható, értelmes, keresett szakon szerzett és nemzetközileg is elismert diplomát is kapnak, nem pedig gender- és büfé szakosat.
Kicsit egyoldalú egy beruházást úgy szemlélni, hogy csak a kiadásokat nézzük, a bevételeket viszont figyelmen kívül hagyjuk. Ezen logika alapján semmit sem szabadna építeni, mert pénzbe kerül.
Nulla rálátással a mögöttes költségvetési megtérülési számításokra és az egyetem pénzügyi tervére, csalhatatlanul tudni vélik egyesek, hogy ez nekünk milyen rossz lesz.
Persze vannak, akik azt érzik sikernek, ha meg tudnak fúrni valamit.
Ez a válasz elsősorban nem neked szól, hanem a Wilson, Redreg, Rferi66, Negan féle csapatnak, akik azonnal fikázni igyekeznek, ha valami épül Magyarországon és részben zsigeri Kína gyűlöletet nyomnak. Kinek melyik inge, azt vegye magára!
Biztos olyan jó, hogy egy olyan oktatási intézmény ahol jelenleg kb az egyik legelvetemültebb neokon/globalista ideológiai irányvonalak mentén oktat, kőkeményen beletéve azt a nem társadalomtudományi szakokba is?Ugyanezt nyújtotta a CEU is-de Soros pénzéböl.
Ne legyenek illúzióid,ez a kinai egyetem nem magyar érdeket szolgál,hanem kinait (CEU sem kifejezetten magyar érdekeket szolgált,a járulékos haszon jutott belőle nekünk).
Én vettem a fáradtságot és megnéztem milyen képzésekben is hasít ez a kínai egyetem az az igazság,hogy a közgazdaság-tudománytól a nemzetközi tanulmányokig nyújt képzéseket pont ugyanazokban amelyekben a jelenleg legversenyképesebb egyetemeink a Corvinus v az ELTE, tehát egyértelműen konkurenciát fog jelenteni a kínai egyetem ezeknek a magyar egyetemeknek,arról nem is beszélve,hogy a kínai egyetem hatalmas költségvetése átrendezheti a magyar oktatók piacát is,hiszen ők tudják majd megengedni maguknak a neves külföldi oktatók meghívását és a jó nevű magyar oktatókat is könnyen átcsábíthatják magasabb fizetést kínálva nekik.Úgy,hogy ebből az aspektuskból is érdemes nézni a dolgokat.Ez majd eldől, ha felépül és megkezdődik az oktatás.
De nézzük a hazai egyetemeket, akik a nagyvállalatokkal együttműködve, kopizva a német egyetemi képzést, alakították át a szakjaikat a hazai ipar számára. Biztositva lett a képzett utánpótlás a cégeknek, sőt specifikus tárgyakat a cégek is oktatnak az egyetemen. A diákok ösztöndíjra pályázhatnak, kiírnak különböző kreativitásra ösztönző fejlesztési pályázatokat, versenyeket.
Ezt várom a kinaitól is, hogy emellé a német - magyar rendszer mellé behoz egy keleti színfoltot.
Illetve rengeteg kapcsolati tőkét lehet igy hosszú távon az ország számára szerezni. Pont Kínától egy csúcsra törő világhatalomtól. Anno a kommunizmusban az itt tanuló ázsiai és afrikai ösztönfíjasok, később hazamenve, otthon pozit szerezve elsősegítették az üzleti kapcsolatokat. Itt a pláne, hogy a a világ legfintosabb gazdasági orszagával epithetjük ki és nem Kambodzsával.