[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Jájj.
A mai agyontechnologizált világunkban, ha van egyáltalán valami ami sokszorosan megtérülő befektetés az a kutatásba/oktatásba fektetett innováció!
Remélem ezt nem gondoltad komolyan!
..
Egyébként csak kérdezem, amíg a Gyurcsány Ferenc vezette kormány akarta idehívni, addig megtérülő, jó húzás volt, most pedig, bő egy évtizeddel később viszont már nem az? Hogy van ez?
Már megint csúsztatsz.
Nem a felbújtás ténye, vagy nem ténye volt itta lényeg, hanem az, hogy egy mezei, arcnélküli kommentelővel szemben mentegetted az amerikai kormányzat, nyíltsisakos, magyar belügyekbe való beavatkozását! Vágod mi a KÜLÖNBSÉG?
..
(Hagyjuk is ezt, mert tökértelmetlen az egész vihar a biliben... Ha meg akarnátok menteni a "Nyugatot", akkor fölépíteni kellene, s nem rombolni folyton. De az nem megy egyszerre, hogy sipítoztok és ágáltok a "Kelet" térnyerése ellen, de közben - a megválasztott libsi politikusaitok és aberrált intézkedéseik által - mindeközben mindent megtesztek közvetve a "Nyugat" mihamarabbi erkölcsi/kulturális/szellemi/demográfiai megsemmisítése érdekében. Az általad preferált politikai oldal ugyanis ezt teszi. Méghozzá rohamtempóban! Fogod?)

Neked a becsípődésed ez a Binden/demokrata gyűlölet azt hiszed az általad ajnározott Trump adminisztráció jobb volt dehogyis volt jobb annyi volt csak a különbség , hogy nem üzengettek olyan élesen a nyilvánosság előtt a magyar kormánynak de a színfalak mögött ugyanúgy ment a nyomásgyakorlás.Az az igazság, hogy a főként demokrata/Binden ellenes elvakultságodtól fel sem tűnik neked, hogy Kína néhány tetves utcanév tábla miatt beleavatkozik a magyar belugyekbe csak gondolj bele ha ezt csinálja egy ilyen semmiség miatt akkor mit fog csinálni ha fajsúlyosabb ügyről lesz szó?Szóval várom a felsorolásod, hogy milyen konkrét módokon avatkozott be eddig a Binden adminisztráció a magyar belugyekbe,de előre szólok a demokráciáról papoló nyilatkozatok és a majd biztosan megfogják hekkelni a jövő évi választást nem nagyon illenek be a konkrét bevatkozás fogalmába:).
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Pogány
W

Wilson

Guest
Jájj.
A mai agyontechnologizált világunkban, ha van egyáltalán valami ami sokszorosan megtérülő befektetés az a kutatásba/oktatásba fektetett innováció!
Remélem ezt nem gondoltad komolyan!
..
Egyébként csak kérdezem, amíg a Gyurcsány Ferenc vezette kormány akarta idehívni, addig megtérülő, jó húzás volt, most pedig, bő egy évtizeddel később viszont már nem az? Hogy van ez?

Nézd már meg légy szíves, hogy a magyar GDP nagy részét melyik szegmens állítja elő,elárulom neked a BMW hasonló multik, nem is értem miért állt sorba egy sor ország a beruházásért de biztos ők is sík hülyék voltak a dologhoz:).

Ha pedig már elővetted a Gyurcsány kártyát akkor legalább nézd már meg ők mit akartak és meddig jutottak el a megvalósításban és mit akar a mostani kormány és ezt, hogy akarja megvalósítani.ha ezt megteszed akkor látni fogod , hogy értelmetlen dolog volt felhozni ezt a dolgot.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 235
92 701
113
Egyértelmű előny, ha egy kínai top egyetem Mo-n működik. A 21. Század győztese jelen állás szerint Kína. Miért rossz nekünk ha most jó lóra fogadunk???
Ez az adófizetők pénzébőlt meg hagyjuk. Annyira szánalmas populista duma.

Ha Top amcsi egyetem jönne annak nem örülnék. Olyan szinten átjárja a PC ideológia, BLM, transz őrület, hogy zsigerből elutasítom. Ez minél lassabban szivárogjon át ide.

Ezért is szervezte ki az egyetemeket alapítványokba a kormány. Anyagi függetlenséget kaptak. Hosszú távon elkerülhetetlen, hogy ballib kormányzás is legyen itthon. Nem lesznek pénzzel zsarolhatóak az egyetemek.

Ezért is nagy a hiszti. Egy kis szeletét megvédjük Mo-nak a kozmopolita nyomulás előtt.
 
W

Wilson

Guest
Szomorúan olvasom ismét a vitát a Fudanról és a CEU-ról... ezért írok egy pár sort..

Képzések:
CEU: bölcsész, jogász, politikatudományok, társadalomtudományok...
Fudan: Mesterségs intelligenciakutatás, mikroelektronika, fizika, kémia, orvostudomány.

Fenntartás, haszon:
CEU: alapból magánegyetem, amely a hallgatók országaiban elitképzést folytat. Közvetlen haszna nincs, a "kapcsolati tőke" a haszon, az ideológiai képzés hálózata egy bizonyos cél elérése érdekében (Soros-életrajz).
Fudan: állami egyetem, közpénzen fenntartva. A kutatási és tudományos területen beágyazva a világgazdaságba. Azonnali megtérülés is van a kutatási projektek, világcégek részére végzett innovációs feladatok alapján. Kemény anyagi hasznot termel. A befektetett állami pénz busásan megtérül a honi gazdaságban. Együttműködés és a hatékonyságot segítő verseny a honi egyetemekkel.

Bejutás:
CEU: alapítványi ösztöndíj, önköltséges. A reklám szerint akárki bejuthat (nem igaz). 97%-uk elvégzi... 1%-uk meg is él belőle.
Fudan: állami ösztöndíj, alapítványi ösztöndíj, önköltséges. Az jut be, aki a szigorú felvételin megfelel. A bejutók 77%-a el is végzi. A diplomája nagyon értékes, világcégek versenyeznek végzettjeikért. Sokszor a hallgató el sem megy diploma után, mert a világcégek kutatási projektjei a Fudanon futnak. Hosszú távon úgy tudományosan, mint anyagilag megéri.

Politika:
A CEU-t politikai elitképzésre alapították. Azt teszi most is.
A Fudan hozzájárult Kína, Szingapúr és még egy sor ország gazdasági és tudományos fejlődéséhez. A "kommunista" Kína politikai tanszéket, intézetet vagy kart, más országban nem működtet. Oktatói között 7% a kínai, megtiszteltetés egy tudósnak ott tanítani...

Hát kb. ennyi a különbség. Ég és Föld. Nem összehasonlíthatók. Kivéve, hogy mindkettő egyetemnek hívja magát. Az egyik az is.

A Fundant a jenlegi információk szerint a magyar adófizetők által finanszírozott tőbb száz milliárd forintos kínai hitelből nagyrészt kínai építőanyagból kínai munkások közreműködésével fogják létrehozni, és amelynek a fenntartása jelentős részben magyar közpénzből fog megtörténni,és amelybe egy átlagos magyar egyetemistának a nagyon magas tandíj miatt esélye sem lesz bejutni.Az pedig, hogy az ott zajló kutatásokat mennyire lehet majd számszerusíteni a magyar gazdaság számára jelenleg nem lehet megjósolni.Tehát szerintem a Fundan ilyen formában történő megvalósítása nem szolgálja Magyarország érdekeit.
 
W

Wilson

Guest
Egyértelmű előny, ha egy kínai top egyetem Mo-n működik. A 21. Század győztese jelen állás szerint Kína. Miért rossz nekünk ha most jó lóra fogadunk???
Ez az adófizetők pénzébőlt meg hagyjuk. Annyira szánalmas populista duma.

Ha Top amcsi egyetem jönne annak nem örülnék. Olyan szinten átjárja a PC ideológia, BLM, transz őrület, hogy zsigerből elutasítom. Ez minél lassabban szivárogjon át ide.

Ezért is szervezte ki az egyetemeket alapítványokba a kormány. Anyagi függetlenséget kaptak. Hosszú távon elkerülhetetlen, hogy ballib kormányzás is legyen itthon. Nem lesznek pénzzel zsarolhatóak az egyetemek.

Ezért is nagy a hiszti. Egy kis szeletét megvédjük Mo-nak a kozmopolita nyomulás előtt.
Az a baj,hogy te nem veszed figyelembe a realitásokat ezt az egyetemet a magyar adófizetők pénzéből finanszírozott több száz milliárdos kínai hitelből nagyrészt kínai építőanyagokból,kínai munkások által tervezik megvalósítani.Amely fenntartását jelentős részben a magyar adófizetők fogják finanszírozni és amelybe egy átlag magyar egyetemista a csillagászati tandíj miatt soha a büdös életbe nem fog bejutni.Az meg,hogy az esetlegesen ott folyó kutatások mennyire fognak hasznára válni a magyar gazdaságnak jelenleg nem lehet számszerűsíteni,tehát szerintem egyértelmű,hogy ez a beruházás nem a magyar állam a magyar állampolgárok érdekeit hanem Kína érdekeit szolgálja.Aki így a magyar adófizető több százmilliárd forintjából kap egy hatalmas egyetemet egy EU-tagállam területén,ha neked ez a magyar adófizető állampolgárok érdekeit semmibevevő a magyar adófizetők százmilliárdjaiba kerülő beruházás szánalmas populista duma a lelked rajta,számomra egyáltalán nem az,ugyanis ennél kevesebb pénzből világszínvonalú magyar egyetemet lehetne létrehozni ugyanúgy ahogy ezt a csehek vagy a lengyelek csinálják.Azért arra felhívnám a figyelmedett ,hogy érdekes módon egyetlen EU-tagállamnak sem kellett az ilyen módon ( a saját adófizetőik pénzéből) létrehozott kínai egyetem,én azon az állásponton vagyok ha Kína vagy bárki más egyetemet szeretne létesíteni Magyarországon tárt karokkal várjuk (még a telket is odaadjuk neki ingyen),de csak akkor ha a saját pénzéből építi meg és finanszírozza a fenntartását,működését,
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 827
32 573
113
  • Tetszik
Reactions: gergo55

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 249
113
Ha ezek a békés kínai tüntetők megrongálják/ vörös festékkel leöntlk ezeket az utcatáblákat akkor vajon a magyar rendőrség garázdaság miatt felelősségre vonja őket, ugyanúgy mint minden magyar állampolgárt ha ilyet követ el? Én szkeptikus vagyok,amúgy én azon a véleményen vagyok, hogy az itt élő kínaiak csak halgassanak mivel mi sem szólunk bele, hogy Kínában milyen utcanév táblákat raknak ki.

Miért hány olyan esetről tudsz, hogy Kínában magyar ellenes utcaneveket adtak? Szólj, ha valamelyik magyar képviselet utcáját, mondjuk Haynau utcára nevezték át! Vagy hány olyan esetről tudsz, hogy hasonlóan ok és értelem nélküli, gyerekes, óvodások csúfolódása szintjén álló magyar ellenes intézkedéseket hoztak volna? Mit ártott Kína és a kínaiak ezeknek a lánglelkű és tyúkeszű haladároknak? Magukról állítják ki a szegénységi bizonyítványt.

Mit ártott és árt majd nekik az egyetem? Pénzt fog hozni a kerületnek és a Fővárosnak. Nem is keveset. Úgy hogy a kerületnek és a Fővárosnak egy fillérjébe sem kerül. Ezek a hogyan barmoljunk szét minden értelmes beruházást versenyszám nagy bajnokai pedig olyan műsort adnak elő, hogy a legvásottabb, egyszerre hisztiző, kötözködő és gonoszkodó óvodás gyerekek is elszégyellnék magukat, ha ilyet csinálnának.

A nálunk élő kínaiak kb. 30 éve balhék nélkül élnek és dolgoznak itt. Nem segélyért állnak sorba. Nem követelőznek. Nem erőszakoskodnak. És amikor a pitiáner gonoszkodók szándékosan sértegetni és provokálni próbálják Kínát, akkor a kínaiak hallgassanak?
Az az egy szerencse, hogy a kínai vezetés azért helyén tudja kezelni az ilyen megnyilvánulásokat. Hiába próbálnak mindent elkövetni ezek a ..... (inkább nem írok további jelzőket) hogy lerombolják azokat az államközi kapcsolatokat, amit más felépített.

Azok a táblák illegálisak, hatályos fővárosi rendeletet sértenek, amíg a fővárosi közgyűlés meg nem szavazza az utcanevek módosítását és azt ki nem hirdetik. Semmiféle védelem alatt nem állnak azok a táblák, mert nem azok a hivatalos utcanevek. Te is nyugodtan leönthetnéd azokat festékkel, jogkövetkezmény nélkül. Az pedig, hogy kerületi polgi nem ismeri a saját hatáskörét, az a polgárjenőt (esetünkben jenőnét) minősíti.

Azok a névtáblák csak gyűlöletkeltésre, közösség ellani uszításra jók. Ezektől ennyire telik.

Azt nem tudom, hogy ez a kettő, hogy jön össze,de itt nem a tüntetés a lényeg hanem az, hogyha a kínaiak elvárják, hogy ne szóljunk be a belugyeikbe akkor mi is elvárhatjuk, hogy ők se szóljanak bele abba, hogy mi milyen utcanév táblákat rakunk ki a saját országunkba, ha pedig ez zavarja a szemüket az itt élő kínaiaknak,akkor azt javaslom nekik, hogy csukják be a szemüket vagy ne menjenek arra.

Csöppet se zavarjon, hogy ezeknek az utcanveknek éppen az a célja, hogy beavatkozzanak a kínai belügyekbe. Hogy provokálják velük Kínát. A kínaiak még soha nem kifogásoltak olyan utcaneveket, amelynek semmi köze Kínához.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 089
2 896
113
Miért hány olyan esetről tudsz, hogy Kínában magyar ellenes utcaneveket adtak? Szólj, ha valamelyik magyar képviselet utcáját, mondjuk Haynau utcára nevezték át! Vagy hány olyan esetről tudsz, hogy hasonlóan ok és értelem nélküli, gyerekes, óvodások csúfolódása szintjén álló magyar ellenes intézkedéseket hoztak volna? Mit ártott Kína és a kínaiak ezeknek a lánglelkű és tyúkeszű haladároknak? Magukról állítják ki a szegénységi bizonyítványt.

Mit ártott és árt majd nekik az egyetem? Pénzt fog hozni a kerületnek és a Fővárosnak. Nem is keveset. Úgy hogy a kerületnek és a Fővárosnak egy fillérjébe sem kerül. Ezek a hogyan barmoljunk szét minden értelmes beruházást versenyszám nagy bajnokai pedig olyan műsort adnak elő, hogy a legvásottabb, egyszerre hisztiző, kötözködő és gonoszkodó óvodás gyerekek is elszégyellnék magukat, ha ilyet csinálnának.

A nálunk élő kínaiak kb. 30 éve balhék nélkül élnek és dolgoznak itt. Nem segélyért állnak sorba. Nem követelőznek. Nem erőszakoskodnak. És amikor a pitiáner gonoszkodók szándékosan sértegetni és provokálni próbálják Kínát, akkor a kínaiak hallgassanak?
Az az egy szerencse, hogy a kínai vezetés azért helyén tudja kezelni az ilyen megnyilvánulásokat. Hiába próbálnak mindent elkövetni ezek a ..... (inkább nem írok további jelzőket) hogy lerombolják azokat az államközi kapcsolatokat, amit más felépített.

Azok a táblák illegálisak, hatályos fővárosi rendeletet sértenek, amíg a fővárosi közgyűlés meg nem szavazza az utcanevek módosítását és azt ki nem hirdetik. Semmiféle védelem alatt nem állnak azok a táblák, mert nem azok a hivatalos utcanevek. Te is nyugodtan leönthetnéd azokat festékkel, jogkövetkezmény nélkül. Az pedig, hogy kerületi polgi nem ismeri a saját hatáskörét, az a polgárjenőt (esetünkben jenőnét) minősíti.

Azok a névtáblák csak gyűlöletkeltésre, közösség ellani uszításra jók. Ezektől ennyire telik.



Csöppet se zavarjon, hogy ezeknek az utcanveknek éppen az a célja, hogy beavatkozzanak a kínai belügyekbe. Hogy provokálják velük Kínát. A kínaiak még soha nem kifogásoltak olyan utcaneveket, amelynek semmi köze Kínához.
Az utólsó bekezdésedre reagálnék, de az utcanevek inkább az ellenzéki "állítsuk meg pekinget" kampány (vagy a folyamatos bidézés, trumptámogatás inverze), pont annyira belpol mint a kormánypárti megfelelője, és külpolitikailag pont annyira veszélyes.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Egyértelmű előny, ha egy kínai top egyetem Mo-n működik. A 21. Század győztese jelen állás szerint Kína. Miért rossz nekünk ha most jó lóra fogadunk???
Ez az adófizetők pénzébőlt meg hagyjuk. Annyira szánalmas populista duma.

Ha Top amcsi egyetem jönne annak nem örülnék. Olyan szinten átjárja a PC ideológia, BLM, transz őrület, hogy zsigerből elutasítom. Ez minél lassabban szivárogjon át ide.

Ezért is szervezte ki az egyetemeket alapítványokba a kormány. Anyagi függetlenséget kaptak. Hosszú távon elkerülhetetlen, hogy ballib kormányzás is legyen itthon. Nem lesznek pénzzel zsarolhatóak az egyetemek.

Ezért is nagy a hiszti. Egy kis szeletét megvédjük Mo-nak a kozmopolita nyomulás előtt.


Sőt, én a komolyabb hadiipari fejlesztő cégeket is alapítványi tulajdonos alá tenném, mert választási baleset esetén az államit a legkönnyebb elqúrni!
A magánt meg addig b@szogatnák, amíg meg nem unja, 4 év bőven elég rá.
Ilyen politikai kockázattal nem lehet hosszútávú fejlesztést végig vinni.
Ezért is írtam korábban, hogy komoly, hosszútávú, hadiipari eszköz-fejlesztési programot sajnos nem látok kivitelezhetőnek a külföldi kavarástól zajló/romboló hazai politikai váltógazdaságban, amíg ez a biztonságpolitikai része nem oldódik meg.

A "BDD-páncél-gyár" ügyében kíváncsiságból kérdeztem valakit, erre keserű mosollyal mondta, hogy technológiailag nem komoly feladat, de ilyen dologra 50-100 milliót csak külföldi céggel csinálna --ha úgy döntene--, mert itthon ehhez nincs meg hosszútávú (politikai) garancia/biztonság!

DE, és HA esetleg tud valaki
  1. sikeres,
  2. jelentős,
  3. hazai,
hadi-ipari magánvállalkózó gyártót: Ne titkolja!!!
Érdeklődve várom, hogy ki tudott csodát tenni?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Miért hány olyan esetről tudsz, hogy Kínában magyar ellenes utcaneveket adtak? Szólj, ha valamelyik magyar képviselet utcáját, mondjuk Haynau utcára nevezték át! Vagy hány olyan esetről tudsz, hogy hasonlóan ok és értelem nélküli, gyerekes, óvodások csúfolódása szintjén álló magyar ellenes intézkedéseket hoztak volna? Mit ártott Kína és a kínaiak ezeknek a lánglelkű és tyúkeszű haladároknak? Magukról állítják ki a szegénységi bizonyítványt.

Mit ártott és árt majd nekik az egyetem? Pénzt fog hozni a kerületnek és a Fővárosnak. Nem is keveset. Úgy hogy a kerületnek és a Fővárosnak egy fillérjébe sem kerül. Ezek a hogyan barmoljunk szét minden értelmes beruházást versenyszám nagy bajnokai pedig olyan műsort adnak elő, hogy a legvásottabb, egyszerre hisztiző, kötözködő és gonoszkodó óvodás gyerekek is elszégyellnék magukat, ha ilyet csinálnának.

A nálunk élő kínaiak kb. 30 éve balhék nélkül élnek és dolgoznak itt. Nem segélyért állnak sorba. Nem követelőznek. Nem erőszakoskodnak. És amikor a pitiáner gonoszkodók szándékosan sértegetni és provokálni próbálják Kínát, akkor a kínaiak hallgassanak?
Az az egy szerencse, hogy a kínai vezetés azért helyén tudja kezelni az ilyen megnyilvánulásokat. Hiába próbálnak mindent elkövetni ezek a ..... (inkább nem írok további jelzőket) hogy lerombolják azokat az államközi kapcsolatokat, amit más felépített.

Azok a táblák illegálisak, hatályos fővárosi rendeletet sértenek, amíg a fővárosi közgyűlés meg nem szavazza az utcanevek módosítását és azt ki nem hirdetik. Semmiféle védelem alatt nem állnak azok a táblák, mert nem azok a hivatalos utcanevek. Te is nyugodtan leönthetnéd azokat festékkel, jogkövetkezmény nélkül. Az pedig, hogy kerületi polgi nem ismeri a saját hatáskörét, az a polgárjenőt (esetünkben jenőnét) minősíti.

Azok a névtáblák csak gyűlöletkeltésre, közösség ellani uszításra jók. Ezektől ennyire telik.



Csöppet se zavarjon, hogy ezeknek az utcanveknek éppen az a célja, hogy beavatkozzanak a kínai belügyekbe. Hogy provokálják velük Kínát. A kínaiak még soha nem kifogásoltak olyan utcaneveket, amelynek semmi köze Kínához.
Na akkor tisztázzuk Baranyi Krisztina a hatályos érvényben lévő törvények szerint teljesen törvényesen változtatta meg ezeknek az utcáknak a neveit és helyeztette ki a táblákat ugyanis ezt a vészhelyzet miatt megteheti az igaz,hogy erre még a fővárosi közgyűlésnek rá kell bólintania,de teljes tévedésben vagy abban a tekintetben,hogy ez egy illegális dolog lenne,ez egy teljesen törvényes dolog,a kormány állatl életbe léptetett vészhelyzet erre lehetőséget ad.Tehát ha egy kínai tüntető vagy bármelyik más állampolgá ezeket a táblákat leönti vörös festékkel akkor az garázdaságnak minősül és magyar rendőrségnek,nyomozóhatóságnak kötelessége eljárni vele szemben és a hatályos törvényeknek megfelelően szankcionálni ezt a cselekedetet.

Az meg,hogy Kínában nem tudunk ilyen utcanév tábla ügyről nem változtat azon a tényen,hogy ez az utcanév tábla ügy színtisztán magyar belügy amibe semmi beleszólása nincs Kínának,ugyanis sem a táblák kihelyezése sem azok tartalma nem sért meg semmilyen magyar törvényt,még egyszer ha Kína a legártatlanabb dolgokat kínai belügynek minősít és nem tűri,hogy bárki csak egy kétértelmű megjegyzést is tegyen vele kapcsolatban,akkor mi is jogosan elvárhatjuk,hogy nem szól bele a magyar belügyekbe,még akkor sem ha ez a jelenlegi Kínai vezetésnek szúrja valamiért a szemét.Még egyszer felhívom mindenki figyelmét arra,hogy ha Kína egy piszlicsáré utcanév tábla miatt (amelyik közül egy a kínai kormány által üldözött keresztény püspök volt) gyakorlatilag beleavatkozik a magyar belügyekbe akkor mit fog csinálni ha számára sokkal fajsúlyosabb kérdésekről lesz szó.

Az az egyetem több száz milliárd forintnyi magyar közpénzt fog elvinni (plusz még ugye a fenntartás), és ezzel szemben lesz egy ezzel semmilyen arányban nem álló bizonytalan öszzegű bevétele az érintett kerületnek fővárosnak,úgy,hogy ez a beruházás ebben a formában csakis Kína érdekeit szolgálja és nem a magyar állampolgárokét.Ez így ebben a formában nem egy értelmes beruházás az értelmes beruházás az lenne ha a magyar kormány nem egy külföldi egyetemet hozna Budapestre a magyar adófizetők több száz milliárd forintjából,hanem ezt az összeget a magyar felsőoktatásra vagy egy magyar "szuper egyetem" létrehozására költené,ahogy azt a lengyelek és a csehek is teszik,és újfent csak ismételni tudom magam érdekes módon egyetlen EU-s tagországnak sem kellett egy ilyen formában (a saját adófizetői pénzéből megvalósuló) kínai egyetem,amivel nekem amúgy semmi bajom (én még ingyen telket is adnék neki vagy bármelyik más egyetemnek ami hozzánk akar jönni),ha az adott állam,esetünkben a kínai az egyetem létrehozását és fenntartását a saját adófizetői pénzéből finanszírozza.

Az itt élő Kínaiakat pedig szerintem hagyjuk maradjunk annyiban nagyon is jó feltételeket biztosított számukra a magyar állam és érdekes módon amíg a kínai kormány nem kezdett el tiltakozni (és meg nem szólították őket csak a külföldi kínaiak számára elérhető Youtube csatornájukon) az utcanév táblák ellen addig nem akartak tüntetni,ebből számomra az jön le,hogy ez csak a kínai kormányzat szemét csípi nem az itt élő kínaiakét.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 596
9 113
113
Azt hiszem, 2010 óta csukott szemekkel járkàlsz az orszàgban. Ha nem is fizikailag, de ideológiailag biztos. :)

Nem velem van a gond, te tájékozódsz kizárólag kormánymédiából, ezért látod csak az egyik részét a dolgoknak.

Alacsony, egykulcsos, emiatt egyszerű adózási rendszer egy erős szociális és családtámogatási hálóval viszont igenis hatékony.

Alacsony egykulcsos adónál megmarad a túlzottan nagy jövedelemkülönbség és az államnak nem lesz pénze szociális és családtámogatásra.
 
W

Wilson

Guest
Kemeny munka lesz mindent lebontani amit a jelenlegi kormany csinalt es emberbaratta tenni. Nem erdemes semmit meghagyni ebbol a rendszerbol, a 0-rol kell kezdeni.
Én nem így látom a jelenlegi immár több mint tíz éve a hatalmon lévő kormánynak vannak jó megoldásai és eredményei amelyeket szerintem vétek lenne lebontani,megszüntetni az persze kétségtelen,hogy van jó pár dolog amelyet én személy szerint azonnal megszüntetnék.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

winter

Active Member
2011. november 19.
107
195
43
Nem akarok beszállni a bírkózásba, de egyébként a CEU-n van informatikai képzés, nem csak politológia, ahogy az korábban elhangzott itt. Plusz egyik ismerősöm dolgozott a budapesti Huawei-nél, hát mesélt hajmeresztő dolgokat az alig agymosott és megfigyelt dolgozókról, akik közül a kínaiknak propagandakönyveket osztottak és kérték számon a bennük olvasottakat. Ez nem jelent az egyetemükre nézve semmit konkrétat, de elgondolkodtató.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 532
8 870
113
Szomorúan olvasom ismét a vitát a Fudanról és a CEU-ról... ezért írok egy pár sort..

Képzések:
CEU: bölcsész, jogász, politikatudományok, társadalomtudományok...
Fudan: Mesterségs intelligenciakutatás, mikroelektronika, fizika, kémia, orvostudomány.

Fenntartás, haszon:
CEU: alapból magánegyetem, amely a hallgatók országaiban elitképzést folytat. Közvetlen haszna nincs, a "kapcsolati tőke" a haszon, az ideológiai képzés hálózata egy bizonyos cél elérése érdekében (Soros-életrajz).
Fudan: állami egyetem, közpénzen fenntartva. A kutatási és tudományos területen beágyazva a világgazdaságba. Azonnali megtérülés is van a kutatási projektek, világcégek részére végzett innovációs feladatok alapján. Kemény anyagi hasznot termel. A befektetett állami pénz busásan megtérül a honi gazdaságban. Együttműködés és a hatékonyságot segítő verseny a honi egyetemekkel.

Bejutás:
CEU: alapítványi ösztöndíj, önköltséges. A reklám szerint akárki bejuthat (nem igaz). 97%-uk elvégzi... 1%-uk meg is él belőle.
Fudan: állami ösztöndíj, alapítványi ösztöndíj, önköltséges. Az jut be, aki a szigorú felvételin megfelel. A bejutók 77%-a el is végzi. A diplomája nagyon értékes, világcégek versenyeznek végzettjeikért. Sokszor a hallgató el sem megy diploma után, mert a világcégek kutatási projektjei a Fudanon futnak. Hosszú távon úgy tudományosan, mint anyagilag megéri.

Politika:
A CEU-t politikai elitképzésre alapították. Azt teszi most is.
A Fudan hozzájárult Kína, Szingapúr és még egy sor ország gazdasági és tudományos fejlődéséhez. A "kommunista" Kína politikai tanszéket, intézetet vagy kart, más országban nem működtet. Oktatói között 7% a kínai, megtiszteltetés egy tudósnak ott tanítani...

Hát kb. ennyi a különbség. Ég és Föld. Nem összehasonlíthatók. Kivéve, hogy mindkettő egyetemnek hívja magát. Az egyik az is.
De ezek tények!!
Ezekkel kettő, azaz 2 baj is van.
1. Nem érdekli a libernyákokat.
2. Nem értik a libernyákok.
A többi stimm! ;):oops:
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 304
33 308
113
Hogy is van az a ballib tézis, hogy egy politikus (ha az, ha nem, de Fideszes) az közszereplő? Mert egy ballib hazaáruló ügynök nem az:


Az más, ő egy NŐ akit ugye nem lehet sértegetni, csak ő pocskondiázhatja a politikai ellenfelet nagy nyilvánosság előtt, útszéli stílusban is, és kaphat ezért ünneplést a saját oldalán, mint heroina, lásd Nagy Blanka, mondjuk az ő esetében még lehetett vitatni, hogy mennyire közszereplő, egy képviselő esetében aligha.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 304
33 308
113
Nem akarok beszállni a bírkózásba, de egyébként a CEU-n van informatikai képzés, nem csak politológia, ahogy az korábban elhangzott itt. Plusz egyik ismerősöm dolgozott a budapesti Huawei-nél, hát mesélt hajmeresztő dolgokat az alig agymosott és megfigyelt dolgozókról, akik közül a kínaiknak propagandakönyveket osztottak és kérték számon a bennük olvasottakat. Ez nem jelent az egyetemükre nézve semmit konkrétat, de elgondolkodtató.

Európai szemmel érdekes dolgokat japán és dél-koreai cégekről is hallottam.
Ami a CEU-n van az inkább matematikus képzés, ha jól tudom.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 596
9 113
113
Szomorúan olvasom ismét a vitát a Fudanról és a CEU-ról... ezért írok egy pár sort..

Képzések:
CEU: bölcsész, jogász, politikatudományok, társadalomtudományok...
Fudan: Mesterségs intelligenciakutatás, mikroelektronika, fizika, kémia, orvostudomány.

Fenntartás, haszon:
CEU: alapból magánegyetem, amely a hallgatók országaiban elitképzést folytat. Közvetlen haszna nincs, a "kapcsolati tőke" a haszon, az ideológiai képzés hálózata egy bizonyos cél elérése érdekében (Soros-életrajz).
Fudan: állami egyetem, közpénzen fenntartva. A kutatási és tudományos területen beágyazva a világgazdaságba. Azonnali megtérülés is van a kutatási projektek, világcégek részére végzett innovációs feladatok alapján. Kemény anyagi hasznot termel. A befektetett állami pénz busásan megtérül a honi gazdaságban. Együttműködés és a hatékonyságot segítő verseny a honi egyetemekkel.

Bejutás:
CEU: alapítványi ösztöndíj, önköltséges. A reklám szerint akárki bejuthat (nem igaz). 97%-uk elvégzi... 1%-uk meg is él belőle.
Fudan: állami ösztöndíj, alapítványi ösztöndíj, önköltséges. Az jut be, aki a szigorú felvételin megfelel. A bejutók 77%-a el is végzi. A diplomája nagyon értékes, világcégek versenyeznek végzettjeikért. Sokszor a hallgató el sem megy diploma után, mert a világcégek kutatási projektjei a Fudanon futnak. Hosszú távon úgy tudományosan, mint anyagilag megéri.

Politika:
A CEU-t politikai elitképzésre alapították. Azt teszi most is.
A Fudan hozzájárult Kína, Szingapúr és még egy sor ország gazdasági és tudományos fejlődéséhez. A "kommunista" Kína politikai tanszéket, intézetet vagy kart, más országban nem működtet. Oktatói között 7% a kínai, megtiszteltetés egy tudósnak ott tanítani...

Hát kb. ennyi a különbség. Ég és Föld. Nem összehasonlíthatók. Kivéve, hogy mindkettő egyetemnek hívja magát. Az egyik az is.

A CEU-n pl volt matek oktatás is, nem is gyenge.

A CEU az nem került közpénzbe, a Fudan 500 milliárdba kerül a magyar adófizetőknek. Minimum.

A CEU-n voltak ingyé ösztöndíjak magyar fiataloknak. Fudanon ilyen nem lesz. Csak kevesen engedhetik meg maguknak a magyarok közül.

A Fudan sose fog megtérülni. Ellenben az 500 milliárd töredékéből jelentősen lehetne emelni magyar egyetemek színvonalát. Mert egyre csúsznak le. A CEU meg komoly nemzetközi kapcsolatokat kezdett kiépíteni, mostanra kezdenének vezető pozícióba kerülni olyan emberek, akik pozitívan gondolnak Budapestre és Magyarországra. Ráadásul az maradt meg az emberekben, hogy Közép-Európa = Magyarország. És nem Ausztria.

A két egyetem persze más profilú, de egyáltalán nem jó biznisz a Fudan. És politikailag is nagyon kockázatos, mert Kína erősödésével egyre feszültebb a helyzet a nyugat és Kína között. És nem lenne jó, hogy komolyan megorrolnának ránk nyugaton, mert tudnak lépni ha akarnak.

És nem arról szól a történet, hogy ne lehetne, ne lenne jó ötlet Kínával jó kapcsolatokat ápolni. Csak ilyen szintű forrást rákölteni, ráadásul úgy, hogy a ner elit kivonja magát a terhek alól és ráterhel mindent a pórnépre, az így nem megy.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 384
31 634
113
Attól még ez egy magyar belügy amibe nincs joga beleszólni a kínaiaknak.
Ahha, szóval véded a védhetetlent. Ne haragudj, de belpolitikai csőlátásban és külpolitikai vakságban szenvedsz. Ez most egy olyan "hisztikriszti" és "harácsonyilidércnyomás" amire az Országnak nincs szüksége. Esetleg a "Nemzeti összetartozás" napján nem belpolitikai ingyencirkuszt kelle jáccani. Amúgy tisztelt Wilson, mit szólsz majd ahhoz, ha a magyar hadserek következő fejlesztéseit éppen nem a CEUn képzett "fityfaszszakos" hallgatók fogják tervenzni, hanem a Fundan egyetemen végzettek? Esetleg a zUsa nem "szok volt" Eustól beleszólni a Mo. belügyeibe? Nem is értem, hogy miért állsz egy vállalhatatlan személyek által elkövetett médiahack mellé....