[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
De ezek a senkiháziék szándékosan botrányolnak, vagyis Mo. külpolitikai pozícióit veszélyeztetik. De a belpolt is. Mindegy. Ha ezzel egyet értessz...
hát tedd. De az észérveid nem átütőek, az érzeieket meg hagyjuk ki a vitából.
Még egyszer elmondom neked,hogy teljesen mindegy,hogy egyetértek vele vagy sem,nekem az az álláspontom,hogy Kínának nincs joga ebbe a dolognak beleszólnia.Én sokkal nagyobb fenyegetésnek érzem,hogy Kína úgy gondolja,hogy egy piszlicsáré utcanévtábla miatt,hogy neki joga van egy hozzá képest apró tíz milliós népességgel rendelkező és vele kifejezetten baráti viszonyt folytató EU tagállam belügyeibe beleszólnia,ha már egy ilyen jelentéktelen ügy miatt ezt megteszi akkor mi lesz később ha számára tényleg fajsúlyos dolog történik.
 
W

Wilson

Guest
Ez tévedés, mert csak a járvánnyal összefüggő kérdésekben dönthetnek szabadon. Az utcák átnevezése nem tartozik ide.
Nem ebben te tévedsz bizony megteheti nyugodtan néz utána,a vészhelyzet ideje alatt bizony dönthet a polgármester saját hatáskörben a járványtól teljesen eltérő dolgokban is,ajánlom figyelmedbe a korábbi időszakban a nagy nyilvánosságot kapott és a vészhelyzet ideje alatt egy személyben meghozott teljesen törvényes de erkölcsileg megkérdőjelezhető polgármesteri döntéseit:).
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 375
67 489
113
A CEU-n pl volt matek oktatás is, nem is gyenge.

A CEU az nem került közpénzbe, a Fudan 500 milliárdba kerül a magyar adófizetőknek. Minimum.

A CEU-n voltak ingyé ösztöndíjak magyar fiataloknak. Fudanon ilyen nem lesz. Csak kevesen engedhetik meg maguknak a magyarok közül.

A Fudan sose fog megtérülni. Ellenben az 500 milliárd töredékéből jelentősen lehetne emelni magyar egyetemek színvonalát. Mert egyre csúsznak le. A CEU meg komoly nemzetközi kapcsolatokat kezdett kiépíteni, mostanra kezdenének vezető pozícióba kerülni olyan emberek, akik pozitívan gondolnak Budapestre és Magyarországra. Ráadásul az maradt meg az emberekben, hogy Közép-Európa = Magyarország. És nem Ausztria.

A két egyetem persze más profilú, de egyáltalán nem jó biznisz a Fudan. És politikailag is nagyon kockázatos, mert Kína erősödésével egyre feszültebb a helyzet a nyugat és Kína között. És nem lenne jó, hogy komolyan megorrolnának ránk nyugaton, mert tudnak lépni ha akarnak.

És nem arról szól a történet, hogy ne lehetne, ne lenne jó ötlet Kínával jó kapcsolatokat ápolni. Csak ilyen szintű forrást rákölteni, ráadásul úgy, hogy a ner elit kivonja magát a terhek alól és ráterhel mindent a pórnépre, az így nem megy.
Egy zlj leopard 2a7, 24 pzh 2000 supporttal megintcsak kijönne a zséből és még szotyira is maradna.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 546
15 329
113
Kedves Wilson...
A Fudan egyetem nem kell? Ezt honnan vetted? Nagyon jövedelmező együttműködést folytat az UCLA, a MIT, ismertebb amerikai és még 24 kevéssé ismert amerikai egyetemmel. A brit Cambridge Egyetemmel. Campusa van Franciaországban, Brazíliában, Angliában. Hová nem kell?
Három éve együttműködik a most már MATE néven futó Szent István Egyetemmel. Sok kínai diákot küldött cserediákként agrárképzésre és orvosi képzésre a Szegedi OTE-re.....
Ennyi elég, vagy folytassam?
A CEU-t pedig hazai felsőoktatási körökben Marxista Egyetemnek híjják.....ennyit ér... Ja, és igen, Orbán is ott végzett..... Csak nem szégyellt magyar maradni.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 565
24 736
113
Kedves Wilson...
A Fudan egyetem nem kell? Ezt honnan vetted? Nagyon jövedelmező együttműködést folytat az UCLA, a MIT, ismertebb amerikai és még 24 kevéssé ismert amerikai egyetemmel. A brit Cambridge Egyetemmel. Campusa van Franciaországban, Brazíliában, Angliában. Hová nem kell?
Három éve együttműködik a most már MATE néven futó Szent István Egyetemmel. Sok kínai diákot küldött cserediákként agrárképzésre és orvosi képzésre a Szegedi OTE-re.....
Ennyi elég, vagy folytassam?
Nem tudom már ki írta itt a fórumon, de lementettem mert mindig aktuális:
Mer az más, tehát az nem itt van, minden jó, csak ne itt legyen, ha itt van valami jó dolog az nem jó, mert ami jó az nem jó.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 188
67 625
113
Megjegyzem,az még mindig hazaárulás,hogy a magyar közpénzt,a magyar adófizető pénzét költeni egy kinai egyetemre.Kiváncsi lennék az agitprop bagázs hogyan nyüszintene,ha a CEU kapott volna magyar közpénzt.Mert ez a kinai CEU.Kb annyi szerepe lesz a magyar oktatási rendszerben,mint a CEUnak volt-marginális.Kiválasztott pénzes kevesek jutnak csak majd oda tanulni,az átlag magyar fiatal legfeljebb mosogatni.De az átlag magyar kisember adójábol lesz épitve és fentartva.Ez haza és nemzetárulás.Itt bukik ki,hogy mennyire nemzeti a fikusz-semennyire,csak kirabolja a nemzetet a saját céljai érdekében
Mit kapunk erte csereben Kinatol? Beadunk x milliardot, ok beadnak ide xxx milliardot. Olvastad a cikket? Hogy nyilatkpztak rolunk? Gyakorlatilag teljesen barati, mi vagyunk a legjobb partner az EU-ban. Erre jon ez a kreten 8 altalanosos fax es varial. Persze ot kitomik milliardokkal az en adombol, de engem es a sok millio dolgozot ki fogja ha jovore Geri miniszterelnok lesz es mindent elbax ugyanilyen okosan? Nem artana valami kommunista stilus manapsag, es osszegyujteni a hagyomanyok szerint a politikai ellenzeket, es a sleppjuket es elinditani oket vagonokban Norilszk kornyekere ahogy naluk szokas. Semmi szukseg a nepunk hatraltatoira, es a bajkeverokre.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 375
67 489
113
Ahha, szóval véded a védhetetlent. Ne haragudj, de belpolitikai csőlátásban és külpolitikai vakságban szenvedsz. Ez most egy olyan "hisztikriszti" és "harácsonyilidércnyomás" amire az Országnak nincs szüksége. Esetleg a "Nemzeti összetartozás" napján nem belpolitikai ingyencirkuszt kelle jáccani. Amúgy tisztelt Wilson, mit szólsz majd ahhoz, ha a magyar hadserek következő fejlesztéseit éppen nem a CEUn képzett "fityfaszszakos" hallgatók fogják tervenzni, hanem a Fundan egyetemen végzettek? Esetleg a zUsa nem "szok volt" Eustól beleszólni a Mo. belügyeibe? Nem is értem, hogy miért állsz egy vállalhatatlan személyek által elkövetett médiahack mellé....
Én részben értem. Ezért is lájkoltam az ő álláspontját is végig. Egy rakat baromság és dedó ez, főleg mert a demokratikusok szerintem baromira nem kérdezték meg az utcák lakóit az utcanevekről, baranyi a vészhelyzetet sűrgős esetekben használhatná tehát az sem áll meg, hogy ezt jogszerűen tevé a jelen helyzetben közgyűlés nélkül. Sőt, politikailag romboló ez. DE! Egyrészt ha nem is szimpatikus dolog, de a komcsik által likvidált keresztény arc egy olyan kesztyű amit a fidesz nem tud arcvesztés nélkül felvenni és ez nem a libsik hibája. A komcsi kínaiak ölték meg, akikkel a keresztény fidesz bizniszel. Innentől képbe hozhatjuk azt is, mégha a libsiket ez igazán nem igazgatja, de engem igen, hogy ezek jó komcsik? De amit megértek, hogy wilson kiakad tőle, hogy mi jogon élvez elsőbbséget a komcsik saját posványos bűneinek az elhallgatása? Ez Magyarország. Olyan nevet adunk az utcáinknak, amilyet akrunk. De mivel a retkes kommunista pártot zavarja, hogy az általuk 'felszabadított' népekről kell olvasnia az így esetleg elhajló jó lommunista diákoknak, meg a jó lommunista párt által legyilkoltakról, akkor kuss legyen itthon, különben aztán nem adgatunk nekik 500 mrd forintot?!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 188
67 625
113

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 317
33 361
113

Lehet ennek imádom lájkot adni, csak aztán, ha ezek hatalomhoz jutnak, nem csak kirúgatnak majd mindenkit, aki nekik nem tetszőt mondott bárhol, bármikor, nicknév mögött internetes kommentben, és nem fognak megállni ennyinél. Vigyázó szemeteket az USA-ra vessétek.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 375
67 489
113
Lehet ennek imádom lájkot adni, csak aztán, ha ezek hatalomhoz jutnak, nem csak kirúgatnak majd mindenkit, aki nekik nem tetszőt mondott bárhol, bármikor, nicknév mögött internetes kommentben, és nem fognak megállni ennyinél. Vigyázó szemeteket az USA-ra vessétek.
Az a baj, enélkül is arra készülnek, hogy tanácsköztársaság lesz.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 375
67 489
113
Én részben értem. Ezért is lájkoltam az ő álláspontját is végig. Egy rakat baromság és dedó ez, főleg mert a demokratikusok szerintem baromira nem kérdezték meg az utcák lakóit az utcanevekről, baranyi a vészhelyzetet sűrgős esetekben használhatná tehát az sem áll meg, hogy ezt jogszerűen tevé a jelen helyzetben közgyűlés nélkül. Sőt, politikailag romboló ez. DE! Egyrészt ha nem is szimpatikus dolog, de a komcsik által likvidált keresztény arc egy olyan kesztyű amit a fidesz nem tud arcvesztés nélkül felvenni és ez nem a libsik hibája. A komcsi kínaiak ölték meg, akikkel a keresztény fidesz bizniszel. Innentől képbe hozhatjuk azt is, mégha a libsiket ez igazán nem igazgatja, de engem igen, hogy ezek jó komcsik? De amit megértek, hogy wilson kiakad tőle, hogy mi jogon élvez elsőbbséget a komcsik saját posványos bűneinek az elhallgatása? Ez Magyarország. Olyan nevet adunk az utcáinknak, amilyet akrunk. De mivel a retkes kommunista pártot zavarja, hogy az általuk 'felszabadított' népekről kell olvasnia az így esetleg elhajló jó lommunista diákoknak, meg a jó lommunista párt által legyilkoltakról, akkor kuss legyen itthon, különben aztán nem adgatunk nekik 500 mrd forintot?!
lommunista=kommunista, adgatunk=adhatunk. :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 839
113
Mit kapunk erte csereben Kinatol? Beadunk x milliardot, ok beadnak ide xxx milliardot. Olvastad a cikket? Hogy nyilatkpztak rolunk? Gyakorlatilag teljesen barati, mi vagyunk a legjobb partner az EU-ban. Erre jon ez a kreten 8 altalanosos fax es varial. Persze ot kitomik milliardokkal az en adombol, de engem es a sok millio dolgozot ki fogja ha jovore Geri miniszterelnok lesz es mindent elbax ugyanilyen okosan? Nem artana valami kommunista stilus manapsag, es osszegyujteni a hagyomanyok szerint a politikai ellenzeket, es a sleppjuket es elinditani oket vagonokban Norilszk kornyekere ahogy naluk szokas. Semmi szukseg a nepunk hatraltatoira, es a bajkeverokre.
Keresd vissza,hogy miket nyilatkozott kinárol OV ,meg Oo-ról és Putyinrol,már miniszterelnokként-98ban.Ennél sokkal durvább kreténségeket.
Miliárdokat a kedves bitang vajdád és a bandája vesz ki a zsebünkböl-1000 és 1000 miliárdokat.
De ha azt hiszed,hogy kinának mi valamennyire is számitunk,mint ország és nép önmagunkban,hát megbocsájs,de Te is naiv vagy.Nekik csak az EU hidfőállás számit,nem mi.Főleg nem,mivel náluk a hun kifejezés a barbarizmus szinonimája-aki hun leszármazott,az csak barbár lehet a szemükben.A békés szolid kina egy kretén legenda.Kina egy kifejezetten soviniszta és agressziv hatalom.A ma létező kinai birodalom (mert az,egy birodalom) területének kb fele megszállt terület,ahol függetlenségi törekvéseket keményen,véresen elnyomnak.El kéne néha gondolkodni is,nem csak fújni a kretén agitpropot.