[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szarjunk a törvényeinkbe is.
Alapvetően egyet értünk.
Sajnos szarunk most is. Még a közéletben is vannak olyanok, akik relativizálják a kommunizmus hazai bűneit és ma is működhetnek a kommunista párt utódpártjai (MSZP, Munkáspárt) és elég keveseket vettek elő vöröscsillagos, Che'-s pólók, vagy jelképek terjesztéséért, viseléséért.
állampolgárságnak van egy hangyaf@sznyi értéke
Ez hosszú és valószínúleg meddő vita lenne, hogy az állampolgárságnak van e önmagában értéke vagy sem, vagy minek mi az értéke.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Szar volt ez mindenhogy, csak ezek még nem tudták kinőni. Mondjuk az a baj, hogy méltó vetélytársa minden más, de ne mondja senki, hogy hirtelen bekussolni kellene, mert mérgesek ha a tetteik napvilágot látnak címszavakban.
Egyértelmű, hogy szar volt mind, ezzel nem is vitatkozom.
Csak mégis van egy komoly különbség a népi kohók, Pol Pot, és a Szovjet rendszer között. Többek között az utóbbi nyíltan baszott orrba, ha valami nem tetszett, és nem sunyiskodva, mint Kína vagy a nyugati típusú liberálmarxizmus.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 181
14 823
113
Keresd vissza őket,nekem itt most túl gyenge komoly keresgetéshez a net.89nél kezd,mikor ez a hűdearanyos kinai hatalom 5-10ezer diákot mészárolt le-vagy ki tudja mennyit.OV egy gerinctelen szarházi,mindenki seggét nyalta már,és mindenkire köpködött is már.Bár ami azt illeti,ez a komplett magyar politikai osztályra jellemző,valamilyen mértékben.Ellenzékben jellemzően mindenki kina és oo ellenes,hatalmon meg barát.
Nekem még azzal se lenne bajom, hogy Kínának meg Oo-nak pucsít. Az egyetem se ördögtől való.
Csak ez a pávatánc a gyomorforgató, hogy közben meg a Nyugat és Brüsszel ellen akar szabadságharcot vívni, azok a mumusok, Oo meg Kínát úgy állítja be mint akik mintha csak önzetlenűl segítenének...
 
  • Tetszik
Reactions: Negan and Pogány

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
A nyugati párjaitól is hányok, nem fordultam önmagam ellen. :) Nem fordultam ellenetek, vagy a hazám ellen sem, de ez Magyarország, ők meg kínaiak. Mi vagyunk itthon, ha az állampolgárságnak van egy hangyaf@sznyi értéke, akkor még a legretardáltabb libsinknek is több joga kell legyen, ha az állampolgárunk. Különben minek játsszuk a dolgot és ne legyen káosz?
Latod, ez a baj hogy mentegetoznod kell ilyen egyertelmu erkolcsi kerdesben is. Ez nem rad vetit rossz fenyt, hanem a forum olyan tagjaira akiknek semmi mas nem szamit csak az autokratak kegyeit keresni.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Nem hozzáértőként kérdezem....
Nem azért jön a Fudan mert a nyugati egyetemek nem akartak?
Lehet hogy a kínainak nem derrogál nálunk nyitni, míg másnak igen?
Lehet hogy az az aprópénz is elég nekik ,amit mi tudunk fizetni,míg a nyugati egyetemek le sem hajolnak annyi apróért amit mi tudunk adni?
Miért Kína,miért most? Miért nem nyugati egyetemek?
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Nem hozzáértőként kérdezem....
Nem azért jön a Fudan mert a nyugati egyetemek nem akartak?
Lehet hogy a kínainak nem derrogál nálunk nyitni, míg másnak igen?
Lehet hogy az az aprópénz is elég nekik ,amit mi tudunk fizetni,míg a nyugati egyetemek le sem hajolnak annyi apróért amit mi tudunk adni?
Miért Kína,miért most? Miért nem nyugati egyetemek?
Az nekem egyertelmu hogy miert Kina es miert pont most. Ami kerdeseket vet fel az az 500 milliard ft vedelmi penz amit rajtunk kovetelnek. Mivel szoritottak sarokba Orbant? Tudnak valamit a kemeik? Fudan utan milyen ujabb osszegeket fognak rajtunk behajtani egyetem vagy vakcinagyar vagy gyorsvasut cimszo alatt?

A magyar gazdasag belepusztul meg egy kinai jotetemenybe.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 705
113
Skicc Palizás után ez minimum kijárt.

 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Az nekem egyertelmu hogy miert Kina es miert pont most. Ami kerdeseket vet fel az az 500 milliard ft vedelmi penz amit rajtunk kovetelnek. Mivel szoritottak sarokba Orbant? Tudnak valamit a kemeik? Fudan utan milyen ujabb osszegeket fognak rajtunk behajtani egyetem vagy vakcinagyar vagy gyorsvasut cimszo alatt?

A magyar gazdasag belepusztul meg egy kinai jotetemenybe.
Nézd 500 milliárd forint kb aprópénz...kínának.
500 milliárdért vajon nyitott volna az Oxford,vagy Yale,stb? Vagy ennyi suskát észre sem vesznek? 500 milliárd kemény magyar forint kb semmi lehet a büdzséjükben. ( Nem néztem utána.....)
Eddig miért nem tették meg? Mármint miért nem nyitottak itt a nyugati egyetemek?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Bejutás:
CEU: alapítványi ösztöndíj, önköltséges. A reklám szerint akárki bejuthat (nem igaz). 97%-uk elvégzi... 1%-uk meg is él belőle.
+ 2 professzor ajánlása! A CEU nem plebsnek van, hanem bizonyító kádereknek.

Plusz egyik ismerősöm dolgozott a budapesti Huawei-nél, hát mesélt hajmeresztő dolgokat az alig agymosott és megfigyelt dolgozókról,
Beszélgess amcsi cégnél dolgozókkal. A kínai a sajátjait agymossa, az amcsi meg minden alkalmazottat!

És mi történt két év múlva:).Hirtelen a Fidesz lett Kína legjobb barátja:)a csóri Tibetieket már le sem sz...ták.....
Lehet kezükbe került pár könyv amiből megtudták, hogy a tibeti egy rabszolgatartó szarházi nép volt ráadásul rühellik a fehéreket.
Csak azóta cukimukik amióta a kínaiak arconb@szták őket.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Nekem még azzal se lenne bajom, hogy Kínának meg Oo-nak pucsít. Az egyetem se ördögtől való.
Csak ez a pávatánc a gyomorforgató, hogy közben meg a Nyugat és Brüsszel ellen akar szabadságharcot vívni, azok a mumusok, Oo meg Kínát úgy állítja be mint akik mintha csak önzetlenűl segítenének...
Ami azt illeti,se Oo,se Kina nem segit semmiben.Azt az EU teszi.A keletiek nagyon keményen megfizettetnek mindent,semmit nem adnak segitség gyanánt.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 711
113
Az nekem egyertelmu hogy miert Kina es miert pont most. Ami kerdeseket vet fel az az 500 milliard ft vedelmi penz amit rajtunk kovetelnek. Mivel szoritottak sarokba Orbant? Tudnak valamit a kemeik? Fudan utan milyen ujabb osszegeket fognak rajtunk behajtani egyetem vagy vakcinagyar vagy gyorsvasut cimszo alatt?

A magyar gazdasag belepusztul meg egy kinai jotetemenybe.

Aligha tudnak bármi olyat, amit a gazdijaid nem, vagy gondolod csak a németeket/Merkelt hallgatják le? :D
Nem pusztul bele a magyar gazdaság ennek a törlesztésébe, ez is hatáskeltés. Esetleg a ktgv. számára teher. Egy alapkamat-emelés pl. ennél sokkal pusztítóbb lenne a gazdaságnak, nem beszélve mondjuk arról, ha bevezetik az eurót (meg lehet kérdezni a dél-európaiakat mennyire volt fasza dolog, persze volt néhány nyertese is). Nem beszélve mondjuk arról, ha az ellenzék hatalomra vergődve be akarná váltani azt az ígéretcunamit, amit csak eddig tudunk.
Másrészt igen, a hitel valószínűleg a lényeg, és nem az egyetem, a belgrád-vasút esete legalábbis ezt mutatja.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 205
5 146
113
Egyértelmű előny, ha egy kínai top egyetem Mo-n működik. A 21. Század győztese jelen állás szerint Kína. Miért rossz nekünk ha most jó lóra fogadunk???
Ez az adófizetők pénzébőlt meg hagyjuk. Annyira szánalmas populista duma.

Ha Top amcsi egyetem jönne annak nem örülnék. Olyan szinten átjárja a PC ideológia, BLM, transz őrület, hogy zsigerből elutasítom. Ez minél lassabban szivárogjon át ide.

Ezért is szervezte ki az egyetemeket alapítványokba a kormány. Anyagi függetlenséget kaptak. Hosszú távon elkerülhetetlen, hogy ballib kormányzás is legyen itthon. Nem lesznek pénzzel zsarolhatóak az egyetemek.

Ezért is nagy a hiszti. Egy kis szeletét megvédjük Mo-nak a kozmopolita nyomulás előtt.
Azért egy top amerikai top egyetem is érkezett. Debrecenbe az MIT.

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Nekem még azzal se lenne bajom, hogy Kínának meg Oo-nak pucsít. Az egyetem se ördögtől való.
Csak ez a pávatánc a gyomorforgató, hogy közben meg a Nyugat és Brüsszel ellen akar szabadságharcot vívni, azok a mumusok, Oo meg Kínát úgy állítja be mint akik mintha csak önzetlenűl segítenének...
Sztem nincs ilyen narratíva, "önzetlenül segít". Ezt pont a balos propi tolja, a kormány nem mond ilyet.

A fő különbség, hogy sem Oroszo., sem Kína nem törekszik a magyar kormány megbuktatására. Ezt az EU-ról meg az USA-ról nem mondhatjuk el. Ők nyíltan kormányváltásra és nem együttműködésre törekszenek. Most akkor mit csodálkoznak a magyar kormány hozzáállásán?? Legyen balek és tegye a fejét önként a bitóba???
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Na akkor tisztázzuk Baranyi Krisztina a hatályos érvényben lévő törvények szerint teljesen törvényesen változtatta meg ezeknek az utcáknak a neveit és helyeztette ki a táblákat ugyanis ezt a vészhelyzet miatt megteheti az igaz,hogy erre még a fővárosi közgyűlésnek rá kell bólintania,de teljes tévedésben vagy abban a tekintetben,hogy ez egy illegális dolog lenne,ez egy teljesen törvényes dolog,a kormány állatl életbe léptetett vészhelyzet erre lehetőséget ad.Tehát ha egy kínai tüntető vagy bármelyik más állampolgá ezeket a táblákat leönti vörös festékkel akkor az garázdaságnak minősül és magyar rendőrségnek,nyomozóhatóságnak kötelessége eljárni vele szemben és a hatályos törvényeknek megfelelően szankcionálni ezt a cselekedetet.

A hazugság akkor is hazugság marad, ha tucatszor megismétled.
  1. A kerületi polgármester vészhelyzeti felhatalmazása csak a saját kerületi közgyűlése hatáskörébe tartozó ügyekre terjed ki. A vészhelyzet arra nem hatalmazza fel a kerületet, hogy a Főváros hatáskörét bitorolja. Márpedig az utcák átnevezése a Fővárosi Közgyűlés hatáskörébe tartozik. Még maga Baranyi Krisztina is azt állítja, hogy "a vészhelyzet miatt a ferencvárosi közgyűlés jogát egy személyben gyakorolva nevezte át a szóban forgó köztereket, a döntés Budapest jóváhagyására vár". Azaz egy javaslat tételi jogot vett át a kerületi közgyűléstől, de a döntéshozatal joga őt nem illeti meg.
  2. A polgármesterek vészhelyzeti felhatalmazása nem korlátlan és öncélú. A Belügyminisztérium és a Miniszterelnökség közös állásfoglalása alapján:
  3. A felhatalmazás a vészhelyzethez (azaz a járványhoz) kapcsolódó, halasztást nem tűrő kérdésekre terjed ki, olyan helyzetben, amikor a közgyűlés összehívására nincs mód. (Szükségesség és arányosság elvét be kell tartani. A joggal való visszaélés tiltott.) Az utcák átnevezése sem a járványhoz nem kapcsolódik, sem halaszthatatlannak nem minősíthető. Szóval mind a szükségesség, mind az arányosság elvét sérti és joggal való visszaélésnek minősül.
  4. Ha a polgármester közgyűlést nem tud összehívni, de arra van lehetősége, hogy „e-mailben vagy más módon” a döntést megelőzően kikérje a képviselő-testület véleményét, akkor meg kell tennie. Márpedig a teljes képviselő-testülettel való egyeztetés nélkül nevezett át utcákat Baranyi Krisztina.
Azok az utcanév táblák jelenleg bizony illegálisak.
Te pedig egy siralmas, nevetséges, gyerekes, pitiáner, de kártékony, sértegetési, provokációs, gyűlöletkeltési és uszítási célú politikai bohócmutatványt védesz körömszakadtáig.

Az az egyetem több száz milliárd forintnyi magyar közpénzt fog elvinni (plusz még ugye a fenntartás), és ezzel szemben lesz egy ezzel semmilyen arányban nem álló bizonytalan öszzegű bevétele az érintett kerületnek fővárosnak,úgy,hogy ez a beruházás ebben a formában csakis Kína érdekeit szolgálja és nem a magyar állampolgárokét.Ez így ebben a formában nem egy értelmes beruházás az értelmes beruházás az lenne ha a magyar kormány nem egy külföldi egyetemet hozna Budapestre a magyar adófizetők több száz milliárd forintjából,hanem ezt az összeget a magyar felsőoktatásra vagy egy magyar "szuper egyetem" létrehozására költené,ahogy azt a lengyelek és a csehek is teszik,és újfent csak ismételni tudom magam érdekes módon egyetlen EU-s tagországnak sem kellett egy ilyen formában (a saját adófizetői pénzéből megvalósuló) kínai egyetem,amivel nekem amúgy semmi bajom (én még ingyen telket is adnék neki vagy bármelyik más egyetemnek ami hozzánk akar jönni),ha az adott állam,esetünkben a kínai az egyetem létrehozását és fenntartását a saját adófizetői pénzéből finanszírozza.

Ez szintén hazugság.
  1. Ez a beruházás a legnagyobb mértékben éppen a helyi érdekeket szolgálja. Még ha 100%-ban magyar állami pénzből épülne is, a kerületnek és a Fővárosnak akkor sem kerülne egy fillérjébe sem. Viszont mind maga az építési beruházás, mind mind később évtizedeken keresztül a működtetés kerületi és fővárosi GDP-t növel. Nagy számban teremt munkahelyeket. Önkormányzati adóbevételi többletet eredményez. A helyi lakosok számára bevételt, jövedelmet, gazdagodást biztosít. Még a kerület bejelentett lakosságát is növeli. Normális polgármester örömtáncot járna, ha egy ilyen hatalmas beruházás a településén valósulna meg úgy, hogy ez az önkormányzatnak semmibe sem kerül. A polgármester a kerület érdekeivel megy szembe, amikor a beruházást minden eszközzel akadályozni próbálja.
  2. A beruházásról elvi döntés van. Nincs kiviteli, de még csak engedélyezési terv sem. Nincs költségvetés. Így azt sem lehet tudni, hogy pontosan mennyibe fog kerülni. Arról meg végképp nincs konkrét döntés, vagy megállapodás, hogy ki, mennyivel és milyen formában fogja finanszírozni. Nincs megállapodás a tulajdoni hányadokról. Bármilyen százmilliárdokkal való dobálózás, vagy közpénz elherdálásának emlegetése, konkrét megtérülési számítás nélkül, sima hazugság és hangulatkeltés.
  3. Ha ugyanezt a pénzt egy kizárólag hazai erőforrásokra támaszkodó egyetem és kollégium fejlesztésre fordítanák, az lenne sokkal kisebb valószínűséggel megtérülő, fajlagosan több hazai forrásba kerülő, sokkal kevesebb hozadékkal járó beruházás. A kínaiak és Fudan részvétele ehhez képest előnyökkel jár:
  4. Egyelőre nem tudjuk, hogy ki melyik részét és pontosan milyen arányban finanszírozza a beruházásnak, de minden egyes fillér kínai pénz, kínai részvétel többletet jelent ahhoz képest, mintha 100%-ban magyar állami pénzt költenének el.
  5. Úgy tűnik, hogy arra a hányadra, amely végső soron magyar pénzből épül, kapunk kínai finanszírozást. Ugyanaz a helyzet, mint a paksi orosz hitelnél. Ezt nem kötelező igénybe venni, ha olcsóbban és jobb feltételekkel tudunk forrást szerezni. Viszont ha a külföldi partner által adandó finanszírozás a kedvezőbb, mint a hazai állampapír kibocsátás, vagy egyéb hitelfelvétel, akkor csak nyerhetünk azon, hogy van egy ilyen lehetőségünk is.
  6. Egy ilyen egyetemet és diákvárost nem csak megépíteni kell, hanem megtölteni is. A megtöltéséből jön a megtérülés. Márpedig a Fudan nagyságrenddel inkább meg tudja tölteni fizetős hallgatókkal, mint ahogy mi tudnánk. Egy világ szinten ismeretlen magyar egyetem két szép szemért nem jönnének ide a külföldi hallgatók befizetni tandíjat, kifizetni a lakhatási és megélhetési költségeiket, elkölteni a pénzüket. Ez olyan, mintha valaki építene egy szállodát, úgy hogy nem méri fel hozzá a keresletet és aztán várná, hogy maguktól megjelenjenek a vendégek. Valaki más meg ugyanezt a szállodát egy nagy nemzetközi szálloda lánccal és nagy nemzetközi utazási irodákkal együttműködésben építené, akik garantálják, hogy meg is töltik a szállodát, méghozzá jó áron. Akik átveszik a szálloda üzemeltetésének kockázatát a beruházótól. Vajon melyik lesz sikeresebb? Vajon melyik fog inkább megtérülni?
  7. A beruházásnak nem csak költsége van, hanem hozadéka is. De te ezzel semmilyen mértékben nem számolsz. Pedig az egyetem és a diákváros közvetlenül is termel bevételt és biztosít megtérülést a beruházó és üzemeltető számára tandíjak, bérleti díjak, szolgáltatások ellenértéke formájában. Már ebből önmagában is megtérülhet a beruházás. Amíg nincsenek konkrétumok, addig nem tudjuk, hogy a beruházónak/üzemeltetőnek közvetlenül meg fog-e térülni, de az biztos, hogy ha valaki most, látatlanban kijelenti, hogy nem térül meg, az hazudik.
  8. Ráadásul közvetett pénzügyi hozadéka is lesz az ország, a magyar gazdaság és költségvetés számára, a ráépülő szolgáltatásokon és termék értékesítésen keresztül. Plusz az egyetem és diákváros üzemeltetője és alkalmazottai is a magyar költségvetésnek fognak adókat, járulékokat fizetni. Ugyanúgy, ahogy bármilyen más idegenforgalmi beruházás is külföldi többlet keresletet teremt magyar árukkal és szolgáltatásokkal szemben a szálloda közvetlen bevételein túl is és a szálloda, valamint annak alkalmazottai is adókon, járulékokon keresztül költségvetési többlet bevételt generálnak. Ezért megéri akár vissza nem térítendő, csak a közvetett hatásokon keresztül megtérülő állami támogatást is adni hozzá.
  9. Továbbá van egy pénzben nehezen mérhető hozadéka is, az ide hozott többlet tudás, magas színvonalú képzés, kialakítható kapcsolatrendszer, stb.. által. Ez a beruházás részben egy humán tőke befektetés is. A Fudan pedig e téren minőségi többletet jelent.
De ezekkel az utcanevekkel az alapvető baj nem az, hogy a kiötlőjük vitatja a Fudan beruházást bármilyen szempontból. Konkrétumok alapján, értelmes vitát lehetne folytatni. De itt semmilyen konkrétumról nincs szó és semmilyen értelmes érvelésről. A kínai nemzeti önérzet egyszerű sértegetése történik. Politikai provokáció. Esztelen kapcsolat rombolás. Gyerekes gonoszkodás. Gyűlöletkeltés, uszítás, hisztéria.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem azért jön a Fudan mert a nyugati egyetemek nem akartak?
Miért Kína,miért most? Miért nem nyugati egyetemek?

De, megmondták, (Orbán Balázs?), hogy nagyon örülnének, ha más egyetem is jönne.

Illetve a Fudannal nyugati egyetemek is működnek együtt, ha jól tudom, mint, ahogy évek óta van megállapodása az egyik magyar egyetemmel.
Egyébként talán azért is jön most (majd! valamikor, ha jön egyáltalán) a Fudan, mert már tizen évvel ezelőtt is próbálták idecsábítani a most ellenzéki koalában levők egy része. Ha jól emlékszem, ezt Újhelyi nyilatkozta (aki az SZTE-Konfúciusz intézet vezetője). Tehát nem azorbán egyéni, wc-n ülve kipattanó gondolata volt idecsábítani. Hosszú tárgyalások és folyamat eredménye. És még jó pár év, mire meg is valósulhat, hogy működhessen. (Még az épületek tervezése sem kezdődött, még csak tárgyalások folynak, szóval kb nagyságrendileg még 5 év, mire beindulhat.)
/Szóval ezért marhaság az, amit ledragrant írt, hogy neki egyértelmű, hogy miért Kína és miért pont most/

Lehet hogy a kínainak nem derrogál nálunk nyitni, míg másnak igen?
Kínai oktatáspolitikának ez egy kvázi íve, vagy mondhatni szemlélete, hogy külföldi partnereket keressen. Mikor a hetvenes, vagy nyolcvanas években USA megnyitotta kapuit a kínai diákok előtt egy-két éven belül ezreket, sőt, talán nem túlzás azt mondani, hogy tízezreket küldött Kína az USA-ba tanulni. Aztán eljött egy olyan időszak, amikor kisebb léptékben elkezdtek partneri együttműködéseket, megállapodásokat kötni az otthoni és külföldi egyetemek között. Majd harmadik fokozatként intézményileg is szemmel láthatóan megjelenni. Kína a nyolcvanas évek elejétől kezdve figyel Közép-Európára, tanulmányozták a kommunista reformfolyamatokat, gazdasági szakembereket hívtak oda (innen). De másrészt az oktatáspolitikában is részben ugyan azt követi, mint gazdaságpolitikában, hogy keresi azokat a vákumokat, ahol viszonylag kevés vetélytárssal megjelenhet. (Gazdaságpolitikában Afrika, majd Dél-Amerika).

Szóval lehet így is mondhatni, hogy nekik nem derogál. Meg úgyis, hogy más az oktatáspolitikájuk.

Ami kerdeseket vet fel az az 500 milliard ft vedelmi penz amit rajtunk kovetelnek.
Ez a hitel egy lehetőség, egy ajánlat. Egy keretösszeg. Vagy élünk vele, vagy nem. Sőt, mivel még ebből egy fillért sem vettek fel, és még csak tárgyalási szakaszban van a dolog, szóval az a valószínű, hogy az egész a választások után kezd realizálódni anyagi téren. Azt meg ugye még nem tudjuk 100%-ban, hogy ki nyeri.
Tudnak valamit a kemeik?
Lehet, hogy az ellenzékről tudnak valamit? Vagy épp megvannak az "ex" komcsi káderek és gyermekeik a fizetési, vagy szivességi listán (tudod, guanxi). Lehet, hogy megvan nekik Fletó szakdolgozata, ami ott vana polcon Karácsonyé melett? Lehet, hogy nem jársz messze a valóságtól.

A magyar gazdasag belepusztul meg egy kinai jotetemenybe.
Korábban már beszélgettünk talán ebben a fórumszobában arról, hogy a hazánkban tanuló külföldi diákok mennyit költenek, mennyit tesznek hozzá a gazdasághoz. Nem csak egy oldala van a mérleg serpenyőjének.
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
364
1 065
93
Korábban már beszélgettünk talán ebben a fórumszobában arról, hogy a hazánkban tanuló külföldi diákok mennyit költenek, mennyit tesznek hozzá a gazdasághoz. Nem csak egy oldala van a mérleg serpenyőjének.
Igencsak sok illatos csirkét kéne megenniük a Fudan kinai diákjainak,hogy egyáltalán nullszaldós legyen ez az üzlet.
Egyenlöre ez 540 milliárd forint bevétel a kinai komcsiknak.:(
 
Status
Not open for further replies.