[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 512
5 091
113
Ezt hívják egyetemi autonómiának. Ami mkinek csak akkor szimpatikus, ha az egyetem vezetése a mindenkori kormánnyal egy követ fúj. Ugyanígy van a Jegybanki függetlenség esetén.

Kieg.
Jelen helyzetben a jövő kormányai az egyetemeket pénzzel sem zsarolhatják, ezért kaptak a kuratóriumok olyan állami vagyont, amiből gazdálkodhatnak. Nem lesznek a kormányok költségvetési pénzeire rászorulva. Ezért is van pánik ellenoldalon.
Eddig minden autonómiát megszüntettek. Most hirtelen fontos lett. :) Egyébként nem az egyetemek kaptak autonómiát, hanem az alapítványok. Gyakorlatilag az állami egyetemekből magánegyetem lett, ahol az alapítvány vezetése azt csinál, amit akar.

Szerintem a vagyon nagy része ingatlan vagyon, amire szükség van a működéshez. Vagyis kelleni fog az állami pénz a működéshez. Ha egy kormány szeretne kellemetlenkedni egy egyetemnek, akkor van lehetősége rá. Lásd a CEU esetét.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 949
91 693
113
Eddig minden autonómiát megszüntettek. Most hirtelen fontos lett. :) Egyébként nem az egyetemek kaptak autonómiát, hanem az alapítványok. Gyakorlatilag az állami egyetemekből magánegyetem lett, ahol az alapítvány vezetése azt csinál, amit akar.

Szerintem a vagyon nagy része ingatlan vagyon, amire szükség van a működéshez. Vagyis kelleni fog az állami pénz a működéshez. Ha egy kormány szeretne kellemetlenkedni egy egyetemnek, akkor van lehetősége rá. Lásd a CEU esetét.
Persze, mindig az érdeked határozza meg az elveid.
Adtak nekik tözsdei cégekben részesedést, egyéb éves szinten fix zsét hozó vagyont, nem csak ingatlant, bár abból is lehet kiadással pénzt keresni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 949
91 693
113
Ez egy jó érv is lehetne az átalakítás mellett.
Én nem látom át az oktatáspolitika/egyetemvezetést annyira, hogy lobogtassam az álláspontom, csak azt látom, hogy megint érdemi egyeztetések nélkül, nyomják át az egészet, ahogy azt tették az egészségügyi dolgozokkal, és sok más esetben.
És ők a Nemzeti Konzultációk pártja.
Igazából erre önként jelentkeztek az egyetemek. Persze a pluszzsé miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 042
32 499
113
Azért akkor elnevezhetne Banyai úrhölgy legalább:
-Ülő Bika köz.
-Geronimo tér.
-Kolcsak adm. sétány.
-Reza Pahlavi sah kútja.
-Jörg Haider park.
-Tell Vilmos átjáró.
-Pétain marsall árkád.
És még sokan másokról...

Tell Vilmos szerintem nem zavarna senkit, Kolcsak sem zavarná az oroszokat, hiszen kvázi rehabilitálták. Bár nem tudom, hogy a 2008-as Admirális című film ma elkészülhetne-e.

 
W

Wilson

Guest
Oldalakon keresztül írsz állandó jelleggel FUNDAN egyetemet.
Tényleg nem tudod, hogy FUDAN egyetemről van szó?

Nem állítom, hogy ebben a vitában ez a legfontosabb, de azért érdekelne!
Sima elírás ami abból következik,hogy egyszer rosszul írtam le és utána csak copy-paste raktam be a hozzászólásaimba.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 949
91 693
113
Hajrá!!!

 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 209
20 255
113
Időnként itt egyesek azt írják, hogy az "új" index (nem véletlenül kisbetű) már teljesen kormánypárti.

Látok némi változást az indexnél a korábbiakhoz képest, de ez csak árnyalatnyi.

Egy példa.
Tegnap a HVIM tartott egy Trianon megemlékezést. Fáklyás felvonulás volt a Hősök terétől a Kossuth térig, az Andrássy úton át, a start és célpontnál némi szónoklással. Az MTI-nél is van hír róla. Az indexnél egy betű sem.

Ma a Fudan Egyetem ellen volt tüntetés, gyülekező az Andrássy úton, aztán irány a Kossuth tér. Az index élő tudósítást tartott róla, beleértve, hogy a Kossuth téri programot élőben közvetítették.
--------------------------------

Megkérném hát az index ajnározókat, a jövőben nagyobb körültekintéssel hirdessék az index teljes függetlenségét, objektivitását és elfogulatlanságát.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 042
32 499
113
Időnként itt egyesek azt írják, hogy az "új" index (nem véletlenül kisbetű) már teljesen kormánypárti.

Látok némi változást az indexnél a korábbiakhoz képest, de ez csak árnyalatnyi.

Egy példa.
Tegnap a HVIM tartott egy Trianon megemlékezést. Fáklyás felvonulás volt a Hősök terétől a Kossuth térig, az Andrássy úton át, a start és célpontnál némi szónoklással. Az MTI-nél is van hír róla. Az indexnél egy betű sem.

Ma a Fudan Egyetem ellen volt tüntetés, gyülekező az Andrássy úton, aztán irány a Kossuth tér. Az index élő tudósítást tartott róla, beleértve, hogy a Kossuth téri programot élőben közvetítették.
--------------------------------

Megkérném hát az index ajnározókat, a jövőben nagyobb körültekintéssel hirdessék az index teljes függetlenségét, objektivitását és elfogulatlanságát.

Az index olyan, mint az ATV. A tulajdonos kormányközeli, a "műsor" nem. Vagy mint a kézből etetett népszava.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 916
65 904
113
Talán nem egyedül kéne a csútinak döntenie ilyenekről, hanem ellenzéki erőkkel közösen? Ha nem képes rá, akkor talán nem kéne az országvezetést erőltetnie...
Netto idopazarlas lenne szobaallni ezekkel. Az a helyzet hogy ha ezzel a szerencsetlen ellenzekkel barmit is kozosen akarnal csinalni az egyreszt lehetetlen mert barmit ajanlanal hott ellentetes lenne az o ajanlatuk. Meg minek is pazarolnal el eveket egy tok egyszeru dologra pl? Burokracia igy is rettenetes, minek ragozni a dolgokat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 916
65 904
113
Minél jobban be akarja betonozni egy kormány a hatalmát, egy új kormány annál durvább eszközökkel lesz kénytelen azt lerombolni. Ha nem ezt teszi, akkor béna kacsa lesz, és gyorsan megbukik. Ez nem jó az országnak, de az új kormánynak nem lesz sok választási lehetősége.

Most éppen egy párhuzamos állam kiépítése folyik az állami vagyon alapítványokba történő kiszervezésével. Az új kormány vagy elfogadja hogy egy csomó kérdésben nincs döntési joga, csak adnia kell a pénzt, vagy a jogállamot romboló módszerekkel visszaszerzi az irányítást.
Jogallamot rombolni? Mire gondolsz, vorosterror csakazertis? Latod hogy igazam van, megirtad te is, rombolni, rombolni, rombolni, csak ez elteti a baloldalt. Epiteni mit, szo nincs rola, egy nulla tervuk van arra hogyan epitenek tovabb az orszagot. Te hallotal mar valamit rola? Pesten se epitenek semmit,lathatod, epitettek valamit az utobbi ket evben amit nem az elozo varosvezetes kezdett el?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Majd nézd meg 2022-től. Az egész ország balos.
Nedves álmodban!

g7HcFG4hi7.gif
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 429
120 913
113
Majd nézd meg 2022-től. Az egész ország balos.
Lesznek protestszavazók nem kevesen, de hogy a népesség balos lenne? Háát nem annyira az ellenszavazók többsége, az a Fidesz ellen lesz nem pedig azért mert az ellenzéket támogatná bárki ideológiailag. Csak hát elég szar a választék, mivel jobbfelől nincs ellenzéki párt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 916
65 904
113
Nem volt ez valami AVO-s fiatalkoraban?
Nem igaz hogy az ilyeneket senki sem veri ossze, nem viszi el a fekete auto, nem lehet kenyszermunkara kuldeni, vagy szamuzni. Es rengetegen vannak ezek az uszito semmirekellok akik a mi adonkbol jol megelnek evtizedek ota...
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 732
3 852
113
Nekem még azzal se lenne bajom, hogy Kínának meg Oo-nak pucsít. Az egyetem se ördögtől való.
Csak ez a pávatánc a gyomorforgató, hogy közben meg a Nyugat és Brüsszel ellen akar szabadságharcot vívni, azok a mumusok, Oo meg Kínát úgy állítja be mint akik mintha csak önzetlenűl segítenének...
Viszont Kína és az Oo. nem akarnak több tízezer migránst idetelepíteni, minden negatív hozadékával.